Skvely, aspon nebudem muset dalekoKiri wrote:Neboj, se tam postavim a budeme vas s Berserkem kacet po jednom jak bduete strkat hlavy venOneHeart wrote:@Daanri: Brali bychom to jako organizovaný odpor povrchu, na který by odpověděl organizovaný útok z podtemna. Proč bych měl být jako hráž napruděný z takové situace? Aspoń si pro otroky nebudeme muset chodit daleko![]()
![]()
Pravidla a zvyklosti při PVP
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
sem rikal, ze ne, leda tak sekerou a mozna sberem bylinek...mate tam nejakej chram Zeirovo? mozna se nastehuju pak nekdyZyga wrote:Skvely, aspon nebudem muset dalekoKiri wrote:Neboj, se tam postavim a budeme vas s Berserkem kacet po jednom jak bduete strkat hlavy venOneHeart wrote:@Daanri: Brali bychom to jako organizovaný odpor povrchu, na který by odpověděl organizovaný útok z podtemna. Proč bych měl být jako hráž napruděný z takové situace? Aspoń si pro otroky nebudeme muset chodit daleko![]()
![]()
, umite se vohanet krumpacem? Kvalifikovany kopaci se dost blbe shanej
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
Podle mne je tento přístup v pořádku. Nepřeji si příjemné zacházení tam, kde by ve skutečnosti nejprve létaly kouzla, šípy a rány zbraněmi a až potom by se někdo ptal. Když hraji drowa čekám, že mne kdokoliv kdykoliv může sejmout a stejně to hraji.Daanri wrote:Hmm fajn, tak teraz si predstav modelovanu situaciu.
Si drow, ides z podtemna na povrch v noci na lov. Mozno vas ide aj viac. Teraz z nicoho nic sa pred vami zjavi parta naboostenych carodejov o niekolko lvl vyssie ako vy. Bez nakeho slova, RP alebo cohokolvek na vas zautocia a sejmu vas (a branit sa niekolko lvl vyssiemu carodejovi, ktory je uz naboosteny a pripraveny je dost tazke). A takto budu na vas pravidelne striehnut kazdu noc, pri znamych vychodoch z podtemna? Ako dlho ta to bude bavit?
V podstate je to RP, pretoze to mozu byt naky lovci drowov, ktory sa rozhodli ich pozabijat a za kazdu drowsku hlavu, dostanu odmenu v zlate, co je vlastne najomna vrazda.
Organizovaný odpor jen uvítám jako další obtíž k překonání.
Pokud si někdo z povrchu nakráčí do podtemna může čekat, že odněkud se vynoří smrt a jediné co uvidí, těsně před odchodem do sféry, budou jeho vrazi.
Pokud postava drowa bude mít možnost někoho zotročit, nebo jen trápit zvolí jistě raději to, než holou smrt. Toho bych se nebál. Ale zakazovat náhlé útoky bych prosím nedělal.
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
ale jo, jeden Zeiruv tam taky je, no co , Gergo ti ukaze co a jakKiri wrote: sem rikal, ze ne, leda tak sekerou a mozna sberem bylinek...mate tam nejakej chram Zeirovo? mozna se nastehuju pak nekdy
Edit: sice koukam ze pozde ale gratuluju k 500
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
@Daanri: ano nepochopil jsem, protože o Thalii stále uvažuju jako o RP severu a ne jako aréně. Ale to je jedno.
CvC se určitě dá zahrát jako skvělé RP, ale záleží na soudnosti hráče a motivech postav. Můj příklad s vrahem a smrtí bez varování byl právě protože známe svý lidi žeano. Na jakékoliv varování o blížícím se nebezpečí by pár exotů reagovalo takhle:
1. Mám větší lvl, to si na něj počkám *boostuje se*
2. Mám menší lvl, prýýýýýýč *sesíla invis,haste*
A právě o tom se bavim. Konkrétně příklad s vrahem, pokud by měl za úkol zabít takovýho metagejmovacího dementa, tak by vrahovi dotyčný akorát zkazil hru. Pokud ví, že na druhé straně je dobrý hráč, tak si klidně může zahrát i RP vraždu (dýka se zasekne do přesky a voilá
)
Pokud by se ale zavedlo pravidlo, že RP před CvC je vyncené, tak to bude podporovat právě ty blbečky, kteří na RP moc nehrajou...
Snad už si rozumíme
CvC se určitě dá zahrát jako skvělé RP, ale záleží na soudnosti hráče a motivech postav. Můj příklad s vrahem a smrtí bez varování byl právě protože známe svý lidi žeano. Na jakékoliv varování o blížícím se nebezpečí by pár exotů reagovalo takhle:
1. Mám větší lvl, to si na něj počkám *boostuje se*
2. Mám menší lvl, prýýýýýýč *sesíla invis,haste*
A právě o tom se bavim. Konkrétně příklad s vrahem, pokud by měl za úkol zabít takovýho metagejmovacího dementa, tak by vrahovi dotyčný akorát zkazil hru. Pokud ví, že na druhé straně je dobrý hráč, tak si klidně může zahrát i RP vraždu (dýka se zasekne do přesky a voilá
Pokud by se ale zavedlo pravidlo, že RP před CvC je vyncené, tak to bude podporovat právě ty blbečky, kteří na RP moc nehrajou...
Snad už si rozumíme
Vaillardo Vran:
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
Argument, ze dat odpor muze zpusobit nechtene zabiti mi prijde naprosto zcestny.
Pokud -jak rikate- se pri prvni rane dislike stejne nastavi, je to stejne jedno (ja si tim moc jistej nejsem).
Pri prepadavani nekoho proste to riziko smrti je pro obe strany a kazdy s tim musi pocitat. Je nesmysl delat z toho plysakov style ,,Ja te sice jakoze prepadnu, ale nemusis se bat, protoze jenom udelam bububu a nic se ti nestane".
Prevleky a evilaci ve mestech. To je vecne tema. Evilak to v tehlech svetech bude mit vzdycky tezsi a je to tak imho spravne, jinak by jich bylo vsude jak nas*ano.
Jestli je, nebo neni mozne nekoho odhalit nejde pausalizovat. Pokud zahalena postava, ktera prepadava pocestne, jednou mesicne vleze do civilizace, aby doplnila, je to imho snesitelny.
Ve vysledku se musi postava rozhodnout. Bud se nikdy a za zadnych okolnosti nenecha videt pri zlocinu, nebo nepoleze do civilizace. Pokud nekdo pres den vysedava v hospode a v noci loupi na ceste pred tou samou vsi, chci videt jeho perform a at ho ma hodne pres 20.
Vetsina mych postav byla zla a vzdy to bylo o tom, ze nikdo nesmel videt, co ta postava provedla, jinak by proste nemohla do mesta.
Pokud -jak rikate- se pri prvni rane dislike stejne nastavi, je to stejne jedno (ja si tim moc jistej nejsem).
Pri prepadavani nekoho proste to riziko smrti je pro obe strany a kazdy s tim musi pocitat. Je nesmysl delat z toho plysakov style ,,Ja te sice jakoze prepadnu, ale nemusis se bat, protoze jenom udelam bububu a nic se ti nestane".
Prevleky a evilaci ve mestech. To je vecne tema. Evilak to v tehlech svetech bude mit vzdycky tezsi a je to tak imho spravne, jinak by jich bylo vsude jak nas*ano.
Jestli je, nebo neni mozne nekoho odhalit nejde pausalizovat. Pokud zahalena postava, ktera prepadava pocestne, jednou mesicne vleze do civilizace, aby doplnila, je to imho snesitelny.
Ve vysledku se musi postava rozhodnout. Bud se nikdy a za zadnych okolnosti nenecha videt pri zlocinu, nebo nepoleze do civilizace. Pokud nekdo pres den vysedava v hospode a v noci loupi na ceste pred tou samou vsi, chci videt jeho perform a at ho ma hodne pres 20.
Vetsina mych postav byla zla a vzdy to bylo o tom, ze nikdo nesmel videt, co ta postava provedla, jinak by proste nemohla do mesta.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
jop jenze kdo se vtech haldach ted ma vyznatOneHeart wrote:...
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
diky, ani sem si poradne nevsimZyga wrote: Edit: sice koukam ze pozde ale gratuluju k 500
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
zpátky k vrahům: pokud vrah někoho vraždí (na RP objednávku od DM nebo jiné postavy), považoval bych to za dostatečné RP zdúvodnění (pokud si hráč skrze svou postavu nenajme vraha, přičemž jeho postava nemá žádný důvod IC to udělat - což se ovšem dá zjistit a dotyčného ze strany DM postihnout). v takovém případě považuji za bezpodmínečně nutné mít zapnutý dislike.
debata se rozvinula kvůli hráčským banditům, kteří postavy nevraždí, ale jen trochu šikanují a okrádají (přičemž jsou poměrně měkkosrdcatí
) a riziku nechtěného zabití přepadené (obykle slabé a máloživotové) postavy - mojí postavu by taky zabili na jednu ránu jako nic... v tomto případě se lze přiklonit k řešení po tellu, které tady někdo zmiňoval u jistého fidorky (neznám, nezažil jsem), případně jiné OOC domluvě - s rozumným hráčem se domluvíte, s nerozumným to nemá cenu podnikat...
co se týče války Podtemno - povrch, nic špatného na bandě mágů nevidím (pravděpodobně proto, že v mém PnP světě se takové bandy mágů, bránící výstupu z jakési obdoby Podtemna, skutečně vyskytují a berou to jako svoje dlouhodobé poslání). aspoň si ti zezdola zvyknou, že na povrchu to neni taky nic moc... a pokud něco leze z podzemí, není nic špatného začít po tom nejdřív střílet.
PS: existuje samozřejmě jisté riziko, že z podzemí poleze stříbrný drak
debata se rozvinula kvůli hráčským banditům, kteří postavy nevraždí, ale jen trochu šikanují a okrádají (přičemž jsou poměrně měkkosrdcatí
co se týče války Podtemno - povrch, nic špatného na bandě mágů nevidím (pravděpodobně proto, že v mém PnP světě se takové bandy mágů, bránící výstupu z jakési obdoby Podtemna, skutečně vyskytují a berou to jako svoje dlouhodobé poslání). aspoň si ti zezdola zvyknou, že na povrchu to neni taky nic moc... a pokud něco leze z podzemí, není nic špatného začít po tom nejdřív střílet.
PS: existuje samozřejmě jisté riziko, že z podzemí poleze stříbrný drak
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
Pravda, vesmes vsechny vrazdy (asi dve nebo tri) byli vesmse nahodne. Zalezelo predevsmi na prepadene postave, ktera byla prepadena po vybiti nekolika NPC v znaacne spatnem stavu (tezce ranen), nikdo nema prehled o zivotech, ktera postava este ma a kdyz i v teto situaci vzdoruje presile a je natolik hrda - hrdinska (ja bych mel v gatich a dal bych i rodnej list) tak musi pocitat s nasledky. Pokus o omracujici pest byl tragickym rozhodnutimDenGrasse wrote: debata se rozvinula kvůli hráčským banditům, kteří postavy nevraždí, ale jen trochu šikanují a okrádají (přičemž jsou poměrně měkkosrdcatí) a riziku nechtěného zabití přepadené (obykle slabé a máloživotové) postavy - mojí postavu by taky zabili na jednu ránu jako nic... v tomto případě se lze přiklonit k řešení po tellu, které tady někdo zmiňoval u jistého fidorky (neznám, nezažil jsem), případně jiné OOC domluvě - s rozumným hráčem se domluvíte, s nerozumným to nemá cenu podnikat...
k tellu pri prepadeni: docela by mi to zakzilo atmosferu zacit v nejvyhrocenejsi situaci kecat po tellu o nasledcich, nehlede na nahodne kolemjdouci, kteri vidi tri postavy dve divne vypadajici a vsici an sebe civi jak suvy, pozdravi a jde dal
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
nn, myslel jsem domluvu předem, která by v podstatě suplovala zapnutí dislike...Kiri wrote:k tellu pri prepadeni: docela by mi to zakzilo atmosferu zacit v nejvyhrocenejsi situaci kecat po tellu o nasledcich, nehlede na nahodne kolemjdouci, kteri vidi tri postavy dve divne vypadajici a vsici an sebe civi jak suvy, pozdravi a jde dal
bandité taky obvykle nejdřív křičeli: peníze nebo život...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
kdys uriznes hlavu tak uz zadny oziveni nejde (aspon myslim)
tak se nediv ze ta postava treba prejde pres demona a nepocka v podsveti, nez se se rp vyradis v hanobeni, kdys dotycny nema sanci na oziveni a je v podsveti kede je pekna nuda, a tve hanobeni ani nemuzu sledovat
proste zapinejte dislike a je po problemu
tak se nediv ze ta postava treba prejde pres demona a nepocka v podsveti, nez se se rp vyradis v hanobeni, kdys dotycny nema sanci na oziveni a je v podsveti kede je pekna nuda, a tve hanobeni ani nemuzu sledovat
proste zapinejte dislike a je po problemu
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
a pokud nekoho prepadnete tak to prece neznamena ze se musi nechat trpne okrast,
kdys zacne utikat nebo se branit tak si tu postavu klidne zabte
ale ten styl ze se zdalky pririti bandita, bez dislike hned da knock down a pak teprve zacina nejaky rp je fakt zcestny
kdys zacne utikat nebo se branit tak si tu postavu klidne zabte
ale ten styl ze se zdalky pririti bandita, bez dislike hned da knock down a pak teprve zacina nejaky rp je fakt zcestny
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
to taky nedelamehuhulak wrote:a pokud nekoho prepadnete tak to prece neznamena ze se musi nechat trpne okrast,
kdys zacne utikat nebo se branit tak si tu postavu klidne zabte
ale ten styl ze se zdalky pririti bandita, bez dislike hned da knock down a pak teprve zacina nejaky rp je fakt zcestny
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Pravidla a zvyklosti při PVP
Kdyby mě napadla skupina lidí a bez řečí mě zabila tak to beru.. hraju za přímí zlo který vypálilo Karathu a je jasný že lidi když uviděj drowi tak nebudou čekat nebo si nepokecaj ale rovnou se vrhnou do boje, já to beru ale pak at s tim počítaj i z naší strany 
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.