Těžba v timestopu
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Těžba v timestopu
Je třeba se dívat i dopředu a nebýt jen naivní. S historií hráčů zde na thalii a všemi různými omezeními které se díky nim udělala bych se nedivil. Až by tým povolil kutání v TS, že by to hned takto někdo udělal.
Ach ta tvoje naivita...
Ach ta tvoje naivita...
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Těžba v timestopu
[quote="Nalkanar"][/quote]
Nebyl by jsi na tom líp, kdyby ses neptal a prostě si těžil podle svého?
Holt, kdo se moc ptá, moc se dozví
Nebyl by jsi na tom líp, kdyby ses neptal a prostě si těžil podle svého?
Holt, kdo se moc ptá, moc se dozví
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Těžba v timestopu
To by ale podle Bruciho porušoval pravidla přeci 
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
- Bruciacullo
- DM Thalie
- Posts: 2779
- Joined: 20:49 21. Jan 2010
- Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
- Contact:
Re: Těžba v timestopu
-darkvision- wrote:To by ale podle Bruciho porušoval pravidla přeci
JO?
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"
QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.
"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith
DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.
"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith
DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
Re: Těžba v timestopu
dark: Pravidla ohledně přechodů apod. jsou jasná, takže nemám důvod to rozebírat a soustředím se na jiné části hovoru. Ale prasič holt prasení musí vytahovat. Takže tak.
Barbar: nejspíše, ale radši si ověřím, jaký je k dané věci přístup dle pravidel (která určuje tým a která nejsou sepsaná do každého bodu), než abych porušil pravidla. Kolem Timestopu bývají pořád nějaké nejasnosti, takže jsem si to chtěl ověřit, zda se to smí nebo nesmí. Zatím jediný směrodatný příspěvek v diskuzi je to, že kucik by to povolil.
Zbytek je jen diskutování o ničem, kde drow argumentuje tím, jak by prasil. A jiní zase řeší srovnávání s vybíjením bossů bez vybití dungu, což jsem se snažil objasnit jaké v tom vidím rozdíly. Kdybych neviděl zásadní rozdíl mezi materiálem a bossem, tak se neptám a automaticky předpokládám, že se to nemůže.
Barbar: nejspíše, ale radši si ověřím, jaký je k dané věci přístup dle pravidel (která určuje tým a která nejsou sepsaná do každého bodu), než abych porušil pravidla. Kolem Timestopu bývají pořád nějaké nejasnosti, takže jsem si to chtěl ověřit, zda se to smí nebo nesmí. Zatím jediný směrodatný příspěvek v diskuzi je to, že kucik by to povolil.
Zbytek je jen diskutování o ničem, kde drow argumentuje tím, jak by prasil. A jiní zase řeší srovnávání s vybíjením bossů bez vybití dungu, což jsem se snažil objasnit jaké v tom vidím rozdíly. Kdybych neviděl zásadní rozdíl mezi materiálem a bossem, tak se neptám a automaticky předpokládám, že se to nemůže.
.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Těžba v timestopu
Čistě teoreticky když nad tím ted přemýšlím, tak nemohu přijít na nic co by bylo porušením pravidla tím, že přejdu přechod, a za ním odlognu, když mě nepronásleduje žádné npc.
A o to ti přeci Nalku de ne? Hodit Timestop a vykutat rudu, aniž by ostatní npc na tebe reagovat nemohli.
Chápu to tedy dobře tak, že když si ten dung nedokážeš vymlátit (tak jako to dělá většina), tak se snažíš přijít na cokoliv jak bys to obešel a přes prasárničku si nakutal meteor?
A o to ti přeci Nalku de ne? Hodit Timestop a vykutat rudu, aniž by ostatní npc na tebe reagovat nemohli.
Chápu to tedy dobře tak, že když si ten dung nedokážeš vymlátit (tak jako to dělá většina), tak se snažíš přijít na cokoliv jak bys to obešel a přes prasárničku si nakutal meteor?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Těžba v timestopu
Jenže v tom rozdíl bohužel není.Nalkanar wrote: Kdybych neviděl zásadní rozdíl mezi materiálem a bossem, tak se neptám a automaticky předpokládám, že se to nemůže.
Pokad to nevíš, tak zabitím bosse získáš trofej, což je materiál.
Zde se bavíme o rudě, což je taky materiál.
Omezení kdy se probíhalo v invisu/gs na konec dungu a zabíjeli se bossové se udělal kvůli materiálu.
A kvůli tomu že to byla prasárna (což je i tento tvůj případ)
(protože zabitím bosse si bud získal peníze a nebo top material - například kůži gorily - na top výrobek ve krejčovině)
Zde se bavíme o top materiálu v plátněřině/kovařině.
Ach Nalku .. Nalku Nalku Nalku ...
Ty v tom vidíš rozdíly ?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Těžba v timestopu
Počkat, takže vždycky když jdu do dungu s cílem těžit suroviny, musím ho vymlátit celej i s bossem, a pak teprve těžit? Nevím, jak to je u meteoru, ale ke spoustě ložisek se dá dostat i bez zabití bosse...
Podle mě, pokud je někdo (mocnej mág/zaklínač) schopen pomocí timestopu těžit jakoukoliv surovinu, proč ne?
Možná trochu hapruje logika (těžení by "v reálu" trvalo déle), ale přecijen je to pořád hra. Kromě toho, to náhodný trvání timestopu může být dost zrádný, takže je tam dle mě pro mága stále citelné riziko.
Jinak projití dungu v GS/invisu a následné zabití jen bosse je prasárna numero uno, o tom žádná.
Podle mě, pokud je někdo (mocnej mág/zaklínač) schopen pomocí timestopu těžit jakoukoliv surovinu, proč ne?
Možná trochu hapruje logika (těžení by "v reálu" trvalo déle), ale přecijen je to pořád hra. Kromě toho, to náhodný trvání timestopu může být dost zrádný, takže je tam dle mě pro mága stále citelné riziko.
Jinak projití dungu v GS/invisu a následné zabití jen bosse je prasárna numero uno, o tom žádná.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Těžba v timestopu
Tak naposledy, jelikož na tebe nemá cenu reagovat. EDIT: příspěvek je určen pro darkvisiona samozřejmě
Odejitím přes přechod a odlog naprosto rušíš možnost reagovat. Timestop vydrží náhodnou dobu, povrchňanovi třeba v tom podtemnu (a nutno dodat, že mě to zajímá nejen pro podtemno) se nemusí vždy podařit, takže to není už vůbec samozřejmé, že na něj NPC nezareagují. Pokud nevidíš rozdíl, tak se nemůžeme bavit.
Rozdíl mezi trofejí a materiálem vidím v ceně a dalším zpracování. Kolik trofejí z bossů musíš využít dále v craftu, abys z nich získal něco hodnotného a vydělal na tom výrazné peníze? Snad akorát tu gorilu. Oproti tomu různé rudy musíš vždy pak zpracovat a doba zpracování zařídí, že se mezitím nemůžeš obohatit nějakou další metodou. Je možná jistá spolupráce mezi postavami, ale tam pak musí docházet k adekvátní výměně zboží za peníze apod. jinak jde o supportění, což je opět proti pravidlům.
Navíc jak jsem poznamenal, pokud hráči dodržují pravidla, tak příjdou, vyberou jen část z celkově maximálně získatelného materiálu a zase odejdou daleko předaleko. Pokud budu u každého případu počítat s tím, že se nedodržují ani jasně daná pravidla, tak to pak rovnou můžeme přestat logovat, protože nás taky někdo může jen tak sejmout před NPC stráží apod. a hra ztrácí jakýkoliv smysl a řád.
Odejitím přes přechod a odlog naprosto rušíš možnost reagovat. Timestop vydrží náhodnou dobu, povrchňanovi třeba v tom podtemnu (a nutno dodat, že mě to zajímá nejen pro podtemno) se nemusí vždy podařit, takže to není už vůbec samozřejmé, že na něj NPC nezareagují. Pokud nevidíš rozdíl, tak se nemůžeme bavit.
Rozdíl mezi trofejí a materiálem vidím v ceně a dalším zpracování. Kolik trofejí z bossů musíš využít dále v craftu, abys z nich získal něco hodnotného a vydělal na tom výrazné peníze? Snad akorát tu gorilu. Oproti tomu různé rudy musíš vždy pak zpracovat a doba zpracování zařídí, že se mezitím nemůžeš obohatit nějakou další metodou. Je možná jistá spolupráce mezi postavami, ale tam pak musí docházet k adekvátní výměně zboží za peníze apod. jinak jde o supportění, což je opět proti pravidlům.
Navíc jak jsem poznamenal, pokud hráči dodržují pravidla, tak příjdou, vyberou jen část z celkově maximálně získatelného materiálu a zase odejdou daleko předaleko. Pokud budu u každého případu počítat s tím, že se nedodržují ani jasně daná pravidla, tak to pak rovnou můžeme přestat logovat, protože nás taky někdo může jen tak sejmout před NPC stráží apod. a hra ztrácí jakýkoliv smysl a řád.
.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Těžba v timestopu
Jinak projití dungu v GS/invisu a následné jen nakutání suroviny prasárna není?J.F.Payne wrote: Jinak projití dungu v GS/invisu a následné zabití jen bosse je prasárna numero uno, o tom žádná.
V čem je ten rozdíl?
Zabiješ bosse (expů už moc nemáš) ale za to máš prachy.
Nakutáš top surovinu - máš top surovinu, itemy +5 (+6) - to se ti zdá méně jak nějakých blbých 70tisíc?
Nechápu o čem se tu ještě bavíme, je to prasárna jako každá jiná
edit to Nalk:
Nezlob se na mě ale ty z TS skočíš do invisu/gs a tím už vytvoříš situaci že ty npc na tebe reagovat moci nebudou.
Přejdeš přechod a odlogneš, nebo přejdeš přechod a budeš tam hodinu stát a pokad se neukáže ve hře dm, který by ti tam ty npc naházelo, tak se tam neukážou - ukaž mi laskavě rozdíl v tom, ať tak či onak, prostě nebudeš nijak ovlivněn, takže nevidím porušení pravidel.
Samozřejmě kdyby tě npc pronásledovalo, tys přeskočil přechod a odlogl, tak to je jiná - ale o tom se tu vůbec nebavíme.
edit2: Další věc je ta že ty tu chceš na něčem vydělávat.
Buď mám rudu meteoru (potřebuji dvě) a udělám si +5 věc od plátnéře/kováře či šperkaře.
A nebo mám kůži (například gorily) a udělám si +5 věc z ošacení či od plátnéře.
Ať tak či onak je to top věc.
Zakázání vybíjení dungů stylem proběhnout k bossovi až nakonec a toho zničit bylo právě díky tomu že se nevybíjel dung a danej člověk na konci získal "materiál" . Buď si získal prachy a nebo surovinu na top craft.
Zmínil jsem gorilu, pže zrovna kolem ní bylo na povrchu nejvíce povyku a pokad se nepletu díky tomu pak udělalo toto omezení. Asi tak jako se udělali imky bossákům, pže se jich využívalo ke kydlení ostatních či k ovládnutí a následném nechání zabití a slíznutí smetany v podobě trofeje.
Pořád mi to přijde stejné jako se vyhnout boji v daném dungu za cílem získat top surovinu.
Tak jako Meteor i taková blbá kůže se musí dále zpracovat. Pořád je to craftový materiál. A pokad nejdeš po něm ale jdeš po penezích tak je to imho to samé.
Za chvíli se tu bude řešit zda je košér proběhnout k bossákovi, zakástit TimeStop, zničit truhly, sebrat loot a odběhnout.
Omg.
Jeslti v tom nevidíš prasárnu tak prostě Nalku sorry, ale není ti pomoci .. a mě nazývej pak prasákem ... ..
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Těžba v timestopu
Promiň, ale musím souhlasit s Darkem. Podle mě je to jedna a ta samá věc. Protože právě i ten mocný mág/zaklínač se pomocí kouzel mohl dostat k bossovi a tam ho sejmou. Taky "jen" využíval svých schopností.J.F.Payne wrote: Podle mě, pokud je někdo (mocnej mág/zaklínač) schopen pomocí timestopu těžit jakoukoliv surovinu, proč ne?
Jinak projití dungu v GS/invisu a následné zabití jen bosse je prasárna numero uno, o tom žádná.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Těžba v timestopu
to Nalk: v jednom velmi podstatném ti musím dát za pravdu. Nejduležitější příspěvek je, že v tom Kucík nevidí problém. Zbytek našich příspěvků už v tom případě jsou jen plky o ničem.
Takže dokud Kucíka v tomto nepřesvědčíme, využívej své výsady a získávej tímto způsobem rudu
Takže dokud Kucíka v tomto nepřesvědčíme, využívej své výsady a získávej tímto způsobem rudu
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Těžba v timestopu
smazáno
"Prohlášením, že jsi nevinen, potvrzuješ svojí vinu." Neznámý muž na neznámém míste při neznámé příležitosti.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Quido z Červíčkova - dobrácký gnóm a zapřísáhlý antiteista.
Re: Těžba v timestopu
Barbar: No, tak podívej se. Odjakživa je několik způsobů, jak nad monstry "zvítězit". Můžeš je zabít (většina charakterů na Thalii), nechat je zabít (méně častá varianta) nebo se střetu vyhnout a obejít je, aniž by tě zpozorovala (zloděj, SD, mág...).
Pokud je postava schopná dojít si pro suroviny bez toho, aby si jí monstra všimla, proč jí to nepovolit? Stále je to dost husarský kousek.
Jinak bych určitě nesrovnával suroviny z ložisek a suroviny z bossů - jsou to prostě jiné věci, nehledě na to, jaké výrobky z nich můžeš udělat. Je jasné, že někoho musíš zabít, abys z něj stáhl kůži. Žádné ložisko meteoru ale zabíjet nemusíš
) Kromě toho, hlavní odměnou za zabití bosse bývají do jisté doby spíše expy, než trofej. Za těžbu meteoru žádné expy nejsou.
Pokud je postava schopná dojít si pro suroviny bez toho, aby si jí monstra všimla, proč jí to nepovolit? Stále je to dost husarský kousek.
Jinak bych určitě nesrovnával suroviny z ložisek a suroviny z bossů - jsou to prostě jiné věci, nehledě na to, jaké výrobky z nich můžeš udělat. Je jasné, že někoho musíš zabít, abys z něj stáhl kůži. Žádné ložisko meteoru ale zabíjet nemusíš
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM