Těžba v timestopu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Těžba v timestopu

Post by -darkvision- »

Jednou to je surovina, navždy je to surovina.
Je jedno zda z toho uděláš +5meč, fullplate, robu, boty etc. Využítí defakto skoro "identické". Bez meteoru nebudeš mít fullplate. Bez kůže nebdueš mít róbu.
To se mi zdá dosti stejné.

Expy bych sem netahal, zabiješ 3x a pak máš po 20ti expech, to není odměna :wink: Naopak když to vemu z druhé strany, tak za kutání se ti zvyšuje skill zas. To se u sebrání trofeje říci nedá.

A jedna zásadní věc je ještě ta, někdo to tu již zmínil, že ti stačí pouze do skály seknout a odběhnout a pak jen sledovat zdas něco vykutal/či ne. Zapoj do toho TimeStopy jak na běžícím páse.

No já jsem se tu vyjádřil, každopádně i kdyby to Tým povolil, tak mi to nepřijde divné, pže zde na Thalii člověk neví co čekat už .. lícy karet jsou různorodé.

Howgh. Domluvil jsem na dané téma.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Par dotazu novacka

Post by Bahnak »

Bruciacullo wrote:Předpokládaná reakce archetypálních hráčů českých NWN světů: Já to nemám tak to ostatním zakážu... :roll:
Špatný předpoklad nicméně je to tvůj názor a brát ti ho nemohu i když obsah kupříkladu "mého" inventáře hovoří za sebe + podotýkám: taktéž legálně...
Darku - nenech se vykolejit, vždyť 99% lidí ani neví co prskavec umí..., každopádně klídek, vždyť jde jen o debatu o počítačové hře.
Nalku - některé tvé názory mi zatím nedávají smysl, ale může to být pouze subjektivní.
Kuciku - délka TS je sice vcelku krátká, ale v hastu si lokací profrčí každej jako čamrda, takže není problém vlézt do lokace - TS - úprk k surovině + první kopání - TS - kopání - TS - kopání - TS - kopání - TS - kopání - TS - kopání - TS a zmizet vodtamaď.
Není boha aby jsem něco nevykutal, nemusel jsem porazit jediné NPC, nemusel jsem se bát a v klídku mizím do domečku.
Jone - Zajímavý názor, ale ne zrovna reálný. Tedy husarský kousek to příliš není, XP za bosse nejsou ale s +5 mečem z meteoru si bossů asi zabiješ více a expů bude více zase jinde že... Kupříkladu mě by to taktéž podivné nepřišlo, kdyby nebyl v platnosti zákaz těžby v GS a invisu, pak bych nejspíš mlčel a truchlil...

Jinak přijde mi že jste zde na sebe Nalku a Darku příliš ostří, oba víte o hře dost, oba ji posuzujete ze "svého" pohledu a přesně o tom Thalie má být - kompromis mezi RP, creep/loot, craft a bůhvíčím dalším. Zkuste se netahat o slovíčka a třebas najdete i společnou řeč...

Pořád si stojím za tím že mi kopání v TS košer nepřijde a vyčkám reakce teamu.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Těžba v timestopu

Post by xxxMajkyxxx »

Tezit rudu v TS mi prijde asi tak neohrabany jako se pokouset utrit si zadek ve stojce.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Těžba v timestopu

Post by Shaman88 »

Timestop jak timestop... to je pár kol....
Nevíte někdo jestli kutání rudý zruší černý meč katastrof - resp. je to porucha soustredení?
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Těžba v timestopu

Post by xxxMajkyxxx »

btw......je timestop hodnota rovnajici se nule, nebo se pouze blizici nule...tedy cas plyne natolik pomalu, ze vytvari iluzy zastaveni? :wall: :wall: :?: :confused:
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Těžba v timestopu

Post by Caehan »

xxxMajkyxxx wrote:btw......je timestop hodnota rovnajici se nule, nebo se pouze blizici nule...tedy cas plyne natolik pomalu, ze vytvari iluzy zastaveni? :wall: :wall: :?: :confused:
This spell seems to make time cease to flow for everyone but you. In fact, you speed up so greatly that all other creatures seem frozen, though they are actually still moving at their normal speeds.
zdroj

...jinými slovy nejspíš čas nezastavuje, jen je to takový lepší spěch...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Těžba v timestopu

Post by kucik »

Mě to taky nepřijde ,,úplně košer" ale snažím se na to dívat z logiky jednání postav. Protože pokud je systém nastaven tak, aby měl IC nějakou logiku, i další vlastnosti z něj pak logicky vyplývají a rozumně uvažujícímu člověku i snadno dojde, co je správné a co není.
Čím více je taková logika nabourána, tím komplikovanější musí být pravidla a větší mezery v nich bývají. To je prostě empirická zkušenost.
Takže k věci. GS je většinou vnímán jako pobyt tak nějak mimo materiální sféru, proto by neměla být možná interakce typu dolování.
Hide, invis a podobné věci zase skrývají postavu, ale pokud někdo v místě kope krumpáčem, těžko si toho nic v okolí nevšimne.
Na TS oproti tomu z IC pohledu nevidím závadu.

Na kolik je toto zvýhodnění pro wiznu, který TSkem oplývá je věc diskuze. Osobně si myslím, že mág který už TS má, by si ten meteor stejně získal a to zvýhodnění nepovažuju za tak markantní aby kvůli němu museli přibývat zase další pravidla.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Těžba v timestopu

Post by Nalkanar »

Kdyby to bylo "úplně košér", tak bych se neptal na fóru.

Ten kucikuv IC pohled to dle mého vysvětluje. Zbytek je otázka pravidel apod., k čemuž jsem si napsal své *pokrčí rameny*

Bahňák - jelikož já zase nechápu tebe (tím myslím, že asi jako vůbec nechápu), tak to bude nejspíše v pořádku.
.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Těžba v timestopu

Post by Bahnak »

Tak tedy Nalku k těm některým názorům:
:arrow: Jmenovitě jsem nějak nepobral právě ono řešení surovina/boss s ohledem k již napsanému.
Tedy jak již správně napsal Darkvision, craftovou surovinou nemusí být jen a pouze kov či šutr, ale i kůže bosse.
Dát jako příklad pouze gorilu z hvozdu není zcela na místě, neboť bossů s TOP kožíškem běhá po Thalii daleko více.
Takže hovořit o tom že boss a surovina není totéž vlastně opravdu není v pořádku, neboť TOPové kožichy se sehnat ani jinou cestou než zabitím bosse nedají. Pokud "těžíš" TOP kůže jakkoliv jinak, rád si poslechnu "jak".
:arrow: Dále mi vrtá hlavou tvůj výrok:
Týmovou hru popírá např. existence alchymie.
Hrál jsem na Thalii, hraji a budu hrát, prostřídal jsem toho na Thalce vcelku dosti a tento výrok taktéž nemohu pořádně pobrat.
V čem že ji popírá? Jediné co na to mohu říci je to, že naopak hru v sehrané partě ještě více podporuje, neboť se jedinci moho boostit sami a čáryfuk namísto otravných boostů může konečně kouzlit něco rozumného než jen podporu a invis.
Toť asi tak vše co je mou osobou nepochopeno.
Nalkanar wrote:jelikož já zase nechápu tebe (tím myslím, že asi jako vůbec nechápu)
To že mě vůbec nechápeš mám brát zhruba jak? Nedokáži si vyložit pravý smysl této věty. Jako že nechápeš co píši zde, že nechápeš co píši obecně a nebo že něchápeš existenci mé osoby jako takové?
Last edited by Bahnak on 21:06 21. Aug 2012, edited 1 time in total.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Těžba v timestopu

Post by Nalkanar »

Jen aby se pak nešířilo, že jsem ti neodpověděl.
Bahnak wrote:To že mě vůbec nechápeš mám brát zhruba jak? Nedokáži si vyložit pravý smysl této věty. Jako že nechápeš co píši zde, že nechápeš co píši obecně a nebo že něchápeš existenci mé osoby jako takové?
Bod 1 a 2. Reálně tě neznám, abych řešil existenci tvé osoby.
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Par dotazu novacka

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote:
Odběhnutí za přechod? Zneužívání přechodu. Odlog v dungu pro kolečkování zdroje? Defakto to samé jak když odlogneš u bosse.
Co se týče timestopů - řekli jsme si své.

Ale u tohodle bych se zastavil.
Nejdříve zde šíříte názory, že proběhnutí k surovine v gs/invisu a následném vytěžění bez zabití npc je v pořádku, na straně druhé říkáte, že proběhnutí k bossovi v gs/invisu a jeho zabití v pořádku není.

Říkáte že je to zcela něco jiného a pak říkáte že co se týče pravidel tak odlog o lokaci dál než je top zdroj je defakto to samé (tedy porušení pravidel) jako odlog po sejmutí bosse. I přesto že o pár vět výše zastáváte názoru že je to zcela odlišné.

Stále nemohu pochopit vaše myšlenkové pochody, prosil bych o objasnění, pokad budete mít té laskavosti.
Děkuji
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Těžba v timestopu

Post by karolina »

Mě rozhodně přijde víč košér time stop než proběhnutí dungu v invisu a zabití bosse. Většinou je dung (nebo aspoň ty co znám) nějaká relativně uzavřená oblast ať už jeskyně, nebo třeba věž mága. Ve věži ruda není, tak vemu jeskyni, dejme tomu třeba brouky. Byť je to udělaný jako několik lokací, tak je to prochozí prostor pokud se nepletu. Kdybych tam přišla v invisu a zabila tu královnu, tak jí nezabiju na ránu, tak předpokládám, že třeba nějak křičí, nebo prostě vydává bolestný zvuky, nebo třeba smrdí a ostatní npc by se seběhli (což nemůžou protože jsou v jiný lokaci a maj tam přechod) a reagovali na to že jim někdo zabíjí matku.
Ale v time stopu jim tam prostě někdo hrozně rychle vběhne a hrozně rychle vybrakuje jeden zdroj. Byl to takovej fofr, že si ani nevšimli, že tam někdo je a nějakej šutr je jim jedno, jsou to jen blbý brouci.

Blbost už je to co tady dark, že zaběhnu za přechod tam se nameditnu a jdu znovu.. Neřešim, to že je to proti pravidlům.. nevím jak vypá lokac ekolem meteoru, ale to že někde vyběhnu z jeskyně a budu se tam v klídku modlit, ždyť mě ty potvory můžou vyčuchat! A to že tam budu celej IR den a vždycky odlognu jen na meditaci? Si to představte, že byste byli tejden zavřený v jeskyni u nějakje potvor, bez jídla, pití a spaní a jen čarovali a chodili kutat.
Na vyžádání.
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Těžba v timestopu

Post by klobouk »

Smazáno.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Těžba v timestopu

Post by -darkvision- »

Za předpokladu že npc lvl 40 mág je podle tebe tupé npc co nezjistí přítomnost jiného mága v gsku, tak ano, v IC rovině (kterou tu zmiňuješ) je vše v pořádku. 8)

Miluji ty lidi co to srovnávaj ale třeba nikdy tam nebyli, tudíž nemaj dostačující informace o dané lokalitě ... :wall:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Těžba v timestopu

Post by Lord_Berserk »

Myslim, ze tezeni v timestopu je prasarna. To bych klidne jako SDcko moh ve skryti s haste nabehnout k rude s krumpacem, na chvili se odkrejt, aby se nereklo, kliknout na rudu a za chvili se zas skrejt do stinu (pokud bych mel vysokej skill skrejvani, tak mi ani ta penalizace nerozhodi) :wink:

Takhle bych to tam vokoleckovanim porozklikal a s plnou nusi hura do mesta.
Je to blbooost lidi :P
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Locked