Náš Svět

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Náš Svět

Post by xxxMajkyxxx »

Tohle je na debatu u piva a ne internetovou diskuzi.....rozepsane jsem radsi smazal a du si vlozit prsty do ledove lazne :lol: .

Asi bych to zkratil do tvrzeni, ze technicky vyvoj a prostredky ktere mame jsou dal nez lidske mysleni a socialni citeni. Potreba chamtivosti, moci a touhy po penezich je silnejsi nez cokoliv jineho a spousta veci, ktere musime v dnesni dobe prekonavat a zaobirat se jimi jsou zbytecne. Pouze udrzuji ty nahore u jejich koryt a ty dole pralyzovane v jejich sladke "svobode".

To, ze mame na zemi zdroje energii, ktere by byli schopny zasobovat svet s mensim mnozstvim vydaju ekonomickych i ekologickych a efektivneji opravdu neni fake. Jenze proc rusit tezbu ropy, kdyz na tom ti co opravdu o necem rozhoduji maji zisk, ktery jim dava moc.

Nemam zpusob jak tohle vyresit....jen vim ze tohle pro mne neni svoboda :wink: .
Last edited by xxxMajkyxxx on 15:14 19. Mar 2012, edited 1 time in total.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Náš Svět

Post by kokosak »

KaTo wrote:...a že to tomu Putinovi "u něj doma" jde, co?
No, nic moc. Nějak se mu to bouří. V Číně to maj zařízený mnohem lepčejc.
kokosak wrote:By mě zajímalo, kdyby například jistý V.B. (že by - kryptonym pro Veřejnou Bezpečnost? :lol: ) to na samovládce dotáhl, zda by u tebe jednou zazvonili kluci s trikolórou Absolutistický Bohempožehnaný Lídr, případně co by si s tebou povídali :mrgreen: .
Zrovna ten jistý nemá problém být absolutistický, ale zato hodně problém s tím osvícením. Next!
KaTo wrote:P.S. Záleží na jakým "konci" toho oligarchního potravního řetězce jsi :lol: . Osobně začínám mít nepříjemný pocit, že se dostávám někam kam nechci...a nikdy jsem nechtěl :wall: .
No, jelikož nejsem omezenej na rozmnožování, nejím jen vodu a nepiju jen chleba, tak podle toho, co si napsal sem na... hmm.. tom správnym konci! :D
PUF!
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Náš Svět

Post by kokosak »

xxxMajkyxxx wrote:...
*diskuzi *ekologických a *fejk :D
xxxMajkyxxx wrote:Tohle je na debatu u piva
Nebo horké čokolády! Jinak souhlas ;)
PUF!
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Náš Svět

Post by xxxMajkyxxx »

*diskuzi *ekologických a *fejk :D
mno jo mno jo....je fayn sy po sobje obcas neco i precist :P
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Náš Svět

Post by kokosak »

*upadly mu oči a tak teď vypadá takhle 8) *
PUF!
User avatar
Sielencer
Rytíř
Posts: 612
Joined: 18:19 17. May 2009

Re: Náš Svět

Post by Sielencer »

Zajímalo by mě, kolik z vás, kteří se zde vyjařujete o nesvobodě dnešního člověka se vskutku zamyslelo nad tím, co to ta Svoboda vlastně je.
Namísto poukazování na znaky nesvobody dnešní společnosti, si ujasnit jak takový svobodný jedinec/společnost vypadá a čím se vyznačuje.

Myslím, že se dnes již drtivá většina lidí shodne na tom, že krom vlád jednotlivých zemí se na dění globální politické scény podílí i různé nadnárodní korporace, které jsou s nespočtem vlád tržně propojeny, v krajním případě jsou na nich vlády závislé - neprojde vyhláška, strana nedostane peníze na kampaň, pro korporace není v dané zemi výhodné investovat, zhorší se Rejtyng, naroste dluh a daně... Upraví se závislost jednoho subjektu k jinému, stejně jako se dceřinná společnost stane závislou na matce pokud nemá patřičný obrat.

Řekl bych ale, že se najde jen velmi málo lidí, kteří mohou popravdě prohlásit, že se v principu příčiny a následku globání politické scény opravdu vyznají.
Na každý problém, který se může naskynout se vždy dá pohlížet z různých úhlů pohledu.
Kdybychom připustili existenci jakési elity (ať už máme feudalismus, komunismus či kapitalismus), tak z jednoho úhlu můžeme říci, že se tato skupina svobodně rozhodla vládnout stejně tak jak se zbytek populace svobodně rozhodl toto akceptovat a nechat se jimi vést - je to nejjednoduší řešení.

Kdysi vládci k usměrnění davu používali náboženství, dnes se používají média. Tak či onak je lidem nabídnut vstup do "jejich" světa za předpokladu, že budou dodržovat jimi stanovená pravidla. Stejně jako ti co vymysleli pravidla hokeje (za kterou čáru můžeš, za kterou nemužeš dřív než puk, co máš dělat abys uspěl, jak zabranit uspěchu protivníkovi a za co a na jak dlouho si pujdeš sednout na trestnou lavici) se jimi neřídili, jen profitovali z toho že si jej lidé chtěli zahrát. Jinými slovy, lidé jsou tvůrci, diváci a hráči. Mentální rozpoložení každého jednotlivce/společnosti rozhoduje do jaké hry se nechá zatáhnout a jakou nechce ani vidět.
Last edited by Sielencer on 20:47 19. Mar 2012, edited 1 time in total.

"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."

Johann Wolfgang von Goethe
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Náš Svět

Post by Absinthorix »

Sielencer wrote:Zajímalo by mě, kolik z vás, kteří se zde vyjařujete o nesvobodě dnešního člověka se vskutku zamyslelo nad tím, co to ta Svoboda vlastně je.
Svoboda je poznaná nutnost
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Sielencer
Rytíř
Posts: 612
Joined: 18:19 17. May 2009

Re: Náš Svět

Post by Sielencer »

Rozhovor s Karlem Janečkem
Z jeho slov usuzuji, že není jedním z těch, co se "snaží" změnit systém, zatímco ostatní vede do slepé uličky.

"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."

Johann Wolfgang von Goethe
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Náš Svět

Post by pavad »

Nenasel jsem vhodnejsi tema, tak sem.

Vrele doporucuji k precteni:
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ercarousel

(primarni zdroj, k jehoz pristupu vsak musite byt prihlaseni: http://www.denikinsider.cz/karel-hvizda ... e/?eid=492)
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Náš Svět

Post by pavad »

FYI: http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomik ... pske-unie/

Clanek by mohl byt napsany ponekud odlehcenejsi formou - ale i tak je prinosny.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Náš Svět

Post by Shaman88 »

Hold nejlepší je mít peníze zašité v matracích.....
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Náš Svět

Post by kucik »

Shaman88 wrote:Hold nejlepší je mít peníze zašité v matracích.....
...které ti odnese řeka.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Náš Svět

Post by Shaman88 »

Já bydlím v kopci, daleko od veškeré vody....
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Náš Svět

Post by kucik »

A co požár?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Náš Svět

Post by Shaman88 »

kucik wrote:A co požár?
To je malé riziko. Samozřejmě pokud by nastalo tak matraci zachraňuju jako první....
Post Reply