Proč je zakázaní relevelu (podle mého názoru) na Thalii špatné:
Proč je (asi) relevel zakázán:- při změně systému se některé postavy stávají v boji nepoužitelnými (viz hůlky, atd.)
- prohlubují se rozdíly v síle postav mezi "znalci systému" a ostatními bez ohledu na jejich herní schopnosti
- první postava nováčka je téměř vždy dobrá jen tak na "testování", což přímo odporuje RP hře (např. už se někde uchytí, IC má závazky a povinnosti,, ale je po systémové stránce nehratelná)
- thalijské úpravy nejsou uceleně sepsány a mnoho hráčů se tak nevyhne chybám i přes znalosti systému nwn
- anomálie v porovnání mezi IC schopnostmi a postavením postavy a její skutečnou silou (kdejaký vandrák si podá slavného hrdinu)
- podpora šablonovitého vymýšlení buildu postavy dopředu bez možnosti ovlivnění IC stránkou
Možné řešení:- zneužívání relevelu k ulehčení levelování power-build postav
- neustálé otravování s relevelem a nabourávání času DM a WB
- práce navíc pro tým
- využívání k velkým změnám postavy, po kterých se změní její kompletní schopnosti i charakter - proti RP
- při relevelování na polovinu vznikají IC nesrovnalosti a nejasnosti (co postava umí, co už ne, kde zmizela její svalovina, atd.
Budu rád za každé vyjádření a další nápady. Předem děkuji za to, že budete mluvit k věci.- relevel by byl odměnou za práci navíc místo zkušeností - například za udělání schválené lokace
- omezení počtu relevelů na hráče a nebo s jejich stoupajícím množství ztížit podmínky (první - 1 lokace, druhý - 2 lokace, atd.)
- relevely by byly posuzovány tak, že by hráč napsal do tabulky postavu před a po změně a odpovědné DM (klidně to vezmu na sebe) by je muselo schválit - zabránění nemístným změnám, které hráč IC dostatečně nevysvětlí (např. včera ještě ani neuzvedl velký meč a v boji maximálně střílel z luku a druhý den seká hlavy obrům svou osvalenou rukou)
- relevel do plných xp, aby nedocházelo k podivným nesrovnalostem ve schopnostech a charakteru postavy
- pro chronické zneužívače systému (více jak jeden zápis v trestech kvůli obcházení systému) by byly nastaveny těžší podmínky (více lokací, přísnější dohled)
- relevelovaná postava by musela dodržet vybraná povolání