Souhlasim, ze hra ma byt o zabave. Jen nesouhlasim, ze pro vsechny konci zabava, pokud bude charakter jeho postavy odpovidat jejim statum.-darkvision- wrote:kucik wrote:Postava v RP světě je charakterizována i svým buildem.Tedy build (ability, skilly, featy...) je nedílnou součástí postavy.
A prostě hraje má být o zábavě ..
Relevel
Re: Relevel
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Relevel
Omezení na dań v podobě 50% XP by bylo zcela dostačující, aby se navrhovaný systém nezneužíval a zároveń je to kompromis mezi odpůrci a příznivci relvl.
Re: Relevel
Bylo tam omezeni na poloviny levelu. To je mnohem tvrdsi nez polovina xp. Presto jsme to prave kvuli zneuzivani museli zrusit.Krysak wrote:Omezení na dań v podobě 50% XP by bylo zcela dostačující, aby se navrhovaný systém nezneužíval a zároveń je to kompromis mezi odpůrci a příznivci relvl.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Relevel
To je tak, když se střetnou dobře míněné ideály s tvrdou dávkou reality. Co všechno by mohlo bejt, kdyby lidi neprasili, kolik času stojí DMka řešit vykuky, co se snaží nachramtat pro sebe maximum bez ohledu na cokoli a kohokoli.... Jo, kvůli pár sviním maj všichni nepřijemnej život. Víte, že byla doba, kdy něco jako prohlídka na letištích vůbec neexistovalo? Teď tam člověku koukaj rentgenem pod šaty a vyhazujou mu flaštičky s kolínskou. A proč? Protože pár debílků muselo unášet/vyhazovat do vzduchu letadla.
Lidi sou lidi a lepší už nebudou.
Lidi sou lidi a lepší už nebudou.
PUF!
Re: Relevel
No, přiznám se, že mě nenapadá jak by se to dalo zneužít. Už tu sice padlo, že by bylo možné například vzít build co se velmi lehce expí a pak ho po relevlu změnit na něco, co je vyexpitelné hůře - nevím, ztráta poloviny expů či levlů mi přijde natolik vysoká, že se to těžko může vyplatit. Už jsem to psal výše, ale opakování matka moudrosti, možná v minulém nastavení expícího systému by to mohlo platit - co si vzpomínám, tak třeba ve dvou byl postih na expech za potvory asi 40 % (zdůvodněné tím, že ve více lidech je to snazší a proto méně expů). V rámci podpory part se sankce za partu změnila na bonus. Tudíž i hůře vyexpitelné buildy mají vcelku šanci se dostat na vyšší levl, pokud to přinese ostatním bonusy do expů, klidně je vezmou i tzv. creepeři...kucik wrote:Bylo tam omezeni na poloviny levelu. To je mnohem tvrdsi nez polovina xp. Presto jsme to prave kvuli zneuzivani museli zrusit.Krysak wrote:Omezení na dań v podobě 50% XP by bylo zcela dostačující, aby se navrhovaný systém nezneužíval a zároveń je to kompromis mezi odpůrci a příznivci relvl.
Pravda, creeperům to nakonec může být jedno, někdo, kdo zná Thalii a mechaniku bude mít novou postavu vyexpenou během chvíle (pokud například využije služeb aclhymistů
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias
Lens: mluvka
Sallias
Re: Relevel
Souhlasím s tím, co tady tvrdíš, ale považuju zároveň za nebezpečné se tím řídit až do puntíku. Předpokládám, že jsi asi četl knížku 1984. Kdyby to v reálném světě bylo tak, že kvůli jakémukoli přečinu se činnost, při které byl proveden, zakáže, nedalo by se tady žít. Už dost na tom, že DMka jsou vlastně onen "Velký bratr", který se může kdykoli dívat a za všechno jsou jasně stanovené tresty. Prostě mi to trochu přijde, jakoby se kvůli tomu, že se na světě stávají vraždy, zničily všechny zbraně.kokosak wrote:To je tak, když se střetnou dobře míněné ideály s tvrdou dávkou reality. Co všechno by mohlo bejt, kdyby lidi neprasili, kolik času stojí DMka řešit vykuky, co se snaží nachramtat pro sebe maximum bez ohledu na cokoli a kohokoli.... Jo, kvůli pár sviním maj všichni nepřijemnej život. Víte, že byla doba, kdy něco jako prohlídka na letištích vůbec neexistovalo? Teď tam člověku koukaj rentgenem pod šaty a vyhazujou mu flaštičky s kolínskou. A proč? Protože pár debílků muselo unášet/vyhazovat do vzduchu letadla.
Lidi sou lidi a lepší už nebudou.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Relevel
Máš pravdu v tom, že featy a skilly by měly něco vypovídat o postavě. Někteří hráči se tím i řídí a hrají podle toho.kucik wrote:...
Nicméně mám dojem, že to stejně není důvod k tomu, aby se relevely zakázaly. U PB je stejně úplně jedno, jak si featy změní, protože je ve hře stejně nijak neprezentují (krom systémových výpisů) a kašlou na to. U RP hráčů je to taky jedno, protože ti si stěžejní featy nechají a to co změní IC vysvětlí. Takže o co jde?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
Tadomekaari
- Nováček
- Posts: 45
- Joined: 17:10 11. Dec 2010
Re: Relevel
O to že vytvařeni relevelu ma vic zaporu jak kladůAulus wrote:Máš pravdu v tom, že featy a skilly by měly něco vypovídat o postavě. Někteří hráči se tím i řídí a hrají podle toho.kucik wrote:...
Nicméně mám dojem, že to stejně není důvod k tomu, aby se relevely zakázaly. U PB je stejně úplně jedno, jak si featy změní, protože je ve hře stejně nijak neprezentují (krom systémových výpisů) a kašlou na to. U RP hráčů je to taky jedno, protože ti si stěžejní featy nechají a to co změní IC vysvětlí. Takže o co jde?
Apon z globalniho měřítka je jasny ze relevnuty hrac bude velmi stastny
BTW navic kdyz se nakonec ukaze ze relevl byl blbej napad tak relevnute postavy zustanou.
Re: Relevel
A jaké jsou teda ty zápory? To zní, jako bys říkal, že štěstí hráče je chybou.Tadomekaari wrote:...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Relevel
A neochuzujete si tak trochu tu hru omezenim chovani postavy jen na featy a vlastnosti?
Mozna to jen spravne nechapu.
EDIT: muzu treba o postave, jejiz prevazne AC se sklada z dodge bonusu, ma nadprumernou dexu, ale nema feat pohyblivost, rict ze je pohybliva?
EDIT: muzu treba o postave, jejiz prevazne AC se sklada z dodge bonusu, ma nadprumernou dexu, ale nema feat pohyblivost, rict ze je pohybliva?
Last edited by xxxMajkyxxx on 11:44 18. Sep 2012, edited 2 times in total.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
-
Tadomekaari
- Nováček
- Posts: 45
- Joined: 17:10 11. Dec 2010
Re: Relevel
Ok asi takhle kdyz high lvly ktere uz ted davaj top dungy vysperkuji buildy tak je mozna daj i solo. Coz uz bude trochu moc a bude se muset upravovat sila npc coz znevyhodni mensi lvly.Aulus wrote:A jaké jsou teda ty zápory? To zní, jako bys říkal, že štěstí hráče je chybou.Tadomekaari wrote:...O co ti teda při hře jde? O to, abys byl nešťastný?
Re: Relevel
Aulus wrote:A jaké jsou teda ty zápory? To zní, jako bys říkal, že štěstí hráče je chybou.Tadomekaari wrote:...O co ti teda při hře jde? O to, abys byl nešťastný?
Klady a zapory jsi vpodstatě komplet shrnul ve svém prvním postu. Co je klíčové řici, že není jen 1 hráč, ale je jich spousta, vznikem elitářského systému se do skupiny kolem thalie vnese určitá nespravedlnost, nebo potencionální nespravedlnost. Spokojenost jedince pak může být snadno převážena nespokojeností celku.
Re: Relevel
No, tohle není moc dobrý argument, když vezmu, že v podtemnu mají vyšperkované buildy snad všichni tak, že už to stejně moc zlepšit nejde.Tadomekaari wrote:Ok asi takhle kdyz high lvly ktere uz ted davaj top dungy vysperkuji buildy tak je mozna daj i solo. Coz uz bude trochu moc a bude se muset upravovat sila npc coz znevyhodni mensi lvly.Aulus wrote:A jaké jsou teda ty zápory? To zní, jako bys říkal, že štěstí hráče je chybou.Tadomekaari wrote:...O co ti teda při hře jde? O to, abys byl nešťastný?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Relevel
Nikdo tady nemluvil o elitářském systému. Relevel by si mohl udělat každý, kdo by odvedl poctivou práci (aspoň podle mého návrhu). To je, jako bys řekl, že je elitářské a nespravedlivé, že někdo dělá přesčasy a dostane větší odměnu.Krysak wrote: Klady a zapory jsi vpodstatě komplet shrnul ve svém prvním postu. Co je klíčové řici, že není jen 1 hráč, ale je jich spousta, vznikem elitářského systému se do skupiny kolem thalie vnese určitá nespravedlnost, nebo potencionální nespravedlnost. Spokojenost jedince pak může být snadno převážena nespokojeností celku.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
Tadomekaari
- Nováček
- Posts: 45
- Joined: 17:10 11. Dec 2010
Re: Relevel
Zas podtemno ma mensi kapacitu hracu zadnou postavu nad 30 lvl. Craft recepty oproti tomu co si mezi sebou předava povrch je mizerny atd atd. Ano mame vysperkovane buildy pokud to jde ale to je spis kvuli tomu ze jen malokdym uzes do dungu s vic jak 3 hraci. osobne jsme zjisitl ze kdyz si nevysperkujes build a jedes vic na rp build tak nemas sanci jej zvednout nijak jinak nez timeexpy a to je nuda při počtu podtemnaku. Nakonec skoncis sam u stolu v hospode a muzes hmmkovat 