Ještě dodatek páč jsem to vše nestihl napsat.
Jak jsem psal, tak výbušná munice (HE) se používá hlavně u artyn, ty mají velké průměry děl. A hlavně na vyšších tierech artyn máš už tak silné děla, že zraníš i tank, který přesně nezasáhneš (říká se tomu splash, pokud se nemýlím). Ono taky artny nejsou tak přesné, takže se to u nich hodí.
Ale jsou i vyjímky, kde výbušnou munici použiješ a nemusí to být artyna. Příkladem je sovětské KV-2 a jeho dělo 152 mm M-10, tohle dělo má velký průměr a používá se u něj především výbušná munice, která zatopí i 10. tierovým tankům. Další je třeba SU-152 a ISU-152, tohle jsou stíhači a můžou použít to krátké dělo 152 mm ML-20S, kde jsou taky výhodné HE náboje.
Občas se dá použít výbušná munice i na tancích nižších tierů třeba AMX-40 (tier 4), ten tank má tak žalostné dělo, že některé tanky prostě neprostřelíš, proto přebiješ na výbušnou munici a můžeš začít pižlat. Budeš s tím tankem dávat rány třeba za 5-20hp, občas se zadaří i víc.
Jinak u ostatních tanků prostě ber hlavně jen průraznou munici (AP) a výbušnou si nechávej jako rezervu třeba 2-3 náboje. Proč? Důvod je jednoduchý, pokud máš tank, který má problémy prostřelit a zrovna někdo zabírá tvou základnu, přebij na výbušnou munici a střel. Máš vyšší šanci mu dát nějaký dmg a tím pádem i zrušit zabírání základny.
Tu munici za zlatáky se nevyplatí kupovat, tu spíš používají šílenci co mají peněz až až a nebo ti, kteří bojují v klanových bitvách.
Stačí nebo nějaké další dotazy?
