NWN a Linux

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Scully
Poutník
Posts: 61
Joined: 00:30 12. Apr 2010
Location: Praha
Contact:

NWN a Linux

Post by Scully »

Ahoj, zkouším rozeběhnout NWN na linuxu (ubuntu 12.10) a Xtreamer ultra 2. NWN se podařilo zprovoznit, ale nedokážu z něj dostat žádný zvuk. Byl tady kamarád linuxista, ale ani po brouzdání po webu a zkoušení se to nepovedlo. Pokud někdo jedete na linuxu, můžete poradit jak na zvuk? V NWN není vidět žádný ovladač na zvuk.
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: NWN a Linux

Post by Absinthorix »

Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Scully
Poutník
Posts: 61
Joined: 00:30 12. Apr 2010
Location: Praha
Contact:

Re: NWN a Linux

Post by Scully »

Absinthorix wrote:Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Přetáhl jsem si woknovou, na linux vůbec nevím, jak by se to instalovalo :)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: NWN a Linux

Post by Shaman88 »

Scully wrote:
Absinthorix wrote:Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Přetáhl jsem si woknovou, na linux vůbec nevím, jak by se to instalovalo :)
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =38&t=4385
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: NWN a Linux

Post by Absinthorix »

A zvuk máš Pulse nebo Alsa? Občas to zlobí a chce to "ten druhej" :)

Jak vlastně vypadá spouštěcí soubor u tebe?

Můj:

Code: Select all

#!/bin/sh

# This script runs Neverwinter Nights from the current directory

export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0

# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
# ./lib from LD_LIBRARY_PATH
export LD_LIBRARY_PATH=./miles:$LD_LIBRARY_PATH
export LD_PRELOAD="./libNWNcp1250.so"
./nwmain $@
Teoreticky by mohlo pomoct přidat řádek

Code: Select all

export SDL_AUDIODRIVER=esd/oss/alsa - jeden z nich, kterej se u tebe používá právě - to by už měl vědět ten kámoš
Edit:
Shaman88 wrote:
Scully wrote:
Absinthorix wrote:Instalaci jsi dělal čistě na linuxu? Nebo sis přetáhl existující instalaci z Windows?
Přetáhl jsem si woknovou, na linux vůbec nevím, jak by se to instalovalo :)
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =38&t=4385
Část zabývající se zvukem jsem tam nějak přehlédl :)
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Scully
Poutník
Posts: 61
Joined: 00:30 12. Apr 2010
Location: Praha
Contact:

Re: NWN a Linux

Post by Scully »

[quote="Absinthorix"]A zvuk máš Pulse nebo Alsa? Občas to zlobí a chce to "ten druhej" :)

Zkoušeli jsme oba, ale v nastavení zvuku v NWN je pořád prázdno. Co se ti tam objeví jako zvukový driver?

Spouštěč mám ten samý bez té poslední řádky s EXPORT ....
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: NWN a Linux

Post by Absinthorix »

Poslední řádek je česká diakritika na klávesnici.

Zkus ten

Code: Select all

export SDL_AUDIODRIVER=esd
doplnit do spouštěče tak, aby

Code: Select all

#!/bin/sh

# This script runs Neverwinter Nights from the current directory

export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0
export SDL_AUDIODRIVER=esd

# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
# ./lib from LD_LIBRARY_PATH
export LD_LIBRARY_PATH=./miles:$LD_LIBRARY_PATH
export LD_PRELOAD="./libNWNcp1250.so"
./nwmain $@
to vypadalo nějak tak - místo esd doplnit alsa/oss podle toho co zrovna máte a používáte. To by mohlo pomoct snad
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: NWN a Linux

Post by kucik »

Doporučuju linuxovou instalaci. Dřív jsem s ním měl problémy, ale teď už funguje bez nejmenších problémů.
Právě ten zvuk dřív haluzil.

* Zkontroluj si, že máš správně nalinkovaný knihovny se zvukem.
* Zkontroluj názvy knihoven a linků na case sensitive.
* Zkontroluj práva linků a knihoven.

Pokud přímo ve hře nevidíš žádnej zvukovej ovladač, tak ho hra nedokázala načíst.

Code: Select all

$ ls -l lib/
total 988
-rwxr-x--- 1 root games  97539 Jan 24  2010 libelf.so
-rwxr-x--- 1 root games  95366 Jan 24  2010 libSDL_gfx.so
-rwxr-x--- 1 root games 402363 Jan 24  2010 libSDL.so
lrwxrwxrwx 1 root games     19 Sep 11  2011 libSDL-1.2.so.0 -> libSDL-1.2.so.0.0.5
-rwxrwx--- 1 root games 405239 May  5  2003 libSDL-1.2.so.0.0.5
-rw-r----- 1 root games    563 Jan 24  2010 README

Code: Select all

ls -l miles/
total 1112
lrwxrwxrwx 1 root games     11 Sep  7  2011 libmss.so -> libmss.so.6
lrwxrwxrwx 1 root games     15 Sep  7  2011 libmss.so.6 -> libmss.so.6.5.2
-rwxrwx--- 1 root games 694948 May  5  2003 libmss.so.6.5.2
-rwxrwx--- 1 root games 128530 May  5  2003 mssdsp.flt
-rwxrwx--- 1 root games 206109 May  5  2003 mssmp3.asi
-rwxrwx--- 1 root games  98425 May  5  2003 msssoft.m3d
nwn:

Code: Select all

export SDL_MOUSE_RELATIVE=0
export SDL_VIDEO_X11_DGAMOUSE=0

# If you do not wish to use the SDL library included in the package, remove
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib64:/usr/lib32:./miles:$LD_LIBRARY_PATH

....

if [[ -r ./nwmovies.so ]]; then
        export LD_PRELOAD=./nwmovies.so:$LD_PRELOAD
        export SDL_AUDIODRIVER=alsa
fi
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Scully
Poutník
Posts: 61
Joined: 00:30 12. Apr 2010
Location: Praha
Contact:

Re: NWN a Linux

Post by Scully »

Díky za všechny rady, budu zkoušet asi až o víkendu. Ještě jeden dotaz, jakou distribuci linuxu používáte? Já jsem zatím zkoušel jenom ubuntu.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: NWN a Linux

Post by kucik »

Gentoo. Sice si ze mě všichni dělaj srandu, že musim všechno kompilovat, ale jsem na něj zvyklej a když něco nejde, tak vždycky najdu dost informací.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: NWN a Linux

Post by Absinthorix »

WOW Gentoo... smekám klobouka

Já mám Ubuntu - a proč? Prostě jsem línej a jdu cestou nejmenšího odporu.

+ Velká komunita uživatelů na http://forum.ubuntu.cz/
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Locked