CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

Nu není to nutné, jen je to zajímavé. Jinak se to dá řešit RP cestou najmutím jiného PC, anebo jak to dělá většina - přes PM. Akce se stejně taky z větší části hází jen na fórum.
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by kucik »

Nerikam, ze by to neslo. Jen uz si nepamatuju, proc se to uz neudelalo. Mozna proto, ze v te dobe nebylo, kam ty dopisy posilat, nebo to nenavazovalo na jinou logiku.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Koninho87
Šlechtic
Posts: 464
Joined: 23:13 08. Nov 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Koninho87 »

A to chcete posílat jako na postavy nebo na jejich pronajmuté byty?Jelikož těch bytů zase není tolik.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Braenn »

Koninho87 wrote:A to chcete posílat jako na postavy nebo na jejich pronajmuté byty?Jelikož těch bytů zase není tolik.
Do bytů na schránky, na postavu to nedává smysl. Taky se dají, jak tu bylo řečeno, udělat přímo pronajímatelné schránky zvlášť bez bytů (obvykle v bance). Co si budeme povídat, ne každý soukromý vzkaz patří na nástěnku.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by -RoF- »

A nebo ještě jinak. Nevím jak náročné by to bylo na nascriptování.

Stačí dům (lokace) pošty třeba v Karathře, Alwu a Kel a Hazru a popřípadě i nějaké NPC v různých vesnicích. Totéž udělat i v podtemnu. Samozřejmě by ale nešlo posílat poštu z povrchu do podtemna a naopak. :wink:

Poštu by jste posílali přes NPC poštáka, u kterého by jste vzkaz napsali, zaplatili a on to následně odeslal tam kam by jste chtěli. Bud do schránky u bytu a nebo do jiného města či vesnice.

Postava by si poštu mohla vyzvednout buď v poštovní schránce u svého bytu. Schránku by otevřela klíčem od bytu.
Popřípadě by si dopis mohla vyzvednout na některé z pošt.

Lituju ale scriptery hehe. :roll:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Myrpa »

Kucíkovi se nelíbí dialogy nástěnky. Já bych to udělal jinak. Svázal bych to se systémem psaní a písařem od nástěnky.

systém psaní:
- vetešníkovi přidat do nabídky (možná už má) itemy svitků, pergamenů, knih
- položit na zem vedle sebe item, na který se dá psát
- /pc write Máme se tu dobře, posíláme pusu. Tvá Máňa. -> text se napíše do popisu itemu

systém písaře (pro ty, co neumí psát):
- použít stávajícího písaře u nástěnky, jen mu sjednotit item vzkazu, aby byl kompatibilní; nebo prostě zahrnout i tento item do pošty (tag)

systém pošty:
- placeable kontejner (= použitelný placebl s inventářem) = schránka někde veřejně umístěná
- - do něj se vloží item vzkazu (svitek, pergamen, kniha = prostě na co se dá psát)
- - event OnClose: schránka napíše "Řekni číslo schránky", nastaví si SetListening() TRUE
- - postava řekne číslo schránky, pošle se vzkaz
- db tabulka: sloupky: číslo schránky, text, přečteno(bool) (, možná resref itemu vzkazu)
- každej byt dostane persistentní schránku
- - event OnOpen: vytvoří podle db tabulky item svitku s textem
- - event OnClose: uloží obsah schránky do db (slupek `přečteno` je pro případy, že někdo pošle vzkaz během otevřené schránky)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Shaman88 »

Kolik je celkem obsazených bytů?
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Legition »

A nebylo by jednoduší zadat adresu přímo do itemu? Pak jakýkoliv doručovací zpúsob bude fungovat stejně. Ideálně přes číslo schránky na poště či domu.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
Snekoun
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 01:45 08. Dec 2008
Location: Břevnovský klášter

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Snekoun »

1. varianta
A nestačilo by udělat jenom schránky kam se dá vložit dopis ? Ten kdo nemá schránku tak by holt musel dopis dostat do ruky. K doručení dopisu lze využít někoho na nízkém levelu a tím mu dát práci.

2. varianta
A nebo udělat NPC které bude mít havrany, holuby nebo já nevím co. A ty mu dáš dopis on pošle ptáka. Pak když se postava logne ( nebo pokud je loglá tak k němu přiletí ) tak se u něj objeví pták a přes rozhovor z něj vypadne dopis ( z toho ptáka ). Doručování by bylo jen jedním směrem. Pokud by někdo chtěl poslat odpověď tak zase jedině přes NPC.
Asi by se muselo vymyslet zda by pták přiletěl do každé lokace za PC nebo jen do vybraných lokacích :?:
Červená Markita
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Myrpa »

Legition wrote:A nebylo by jednoduší zadat adresu přímo do itemu? Pak jakýkoliv doručovací zpúsob bude fungovat stejně. Ideálně přes číslo schránky na poště či domu.
Možná bylo. Ale jakým způsobem, aby to bylo skutečně jednodušší? Napadá mne zatím jen další příkaz.
/pc adresa 1234 -> nastaví psaníčku poblíž na zemi adresu (a buďto do proměnné, nebo do názvu)
/pc adresa -> vypíše žlutě adresu psaníčka poblíž na zemi (v případě proměnné)

Za sebe musím říct, že na forum chodim xkrát častěji než do baráku. Ale jestli je fakt zájem...

edit:
/pc adresa 1234 -> nastaví psaníčku poblíž na zemi adresu (do proměnné i názvu)
/pc adresa -> zruší adresu na psaníčku
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Prasokralik »

Fórum je součástí hry.

Na fóru existují PMka.

Doh.

(( pokud to teda někdo v pmku neadresuje blbě, viď Fryne? :P ale to už k tomu patří))
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

Není to nutnost a PMka to pokrývají. Ale je to fajn blbost navíc někdy. Aspoň mě spíše potěší zpráva získaná ve hře, než PMko na fóru (občas od lidí, co ani neví, kam by ten dopis posílali).
.
User avatar
Snekoun
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 01:45 08. Dec 2008
Location: Břevnovský klášter

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Snekoun »

Prasokralik wrote:Fórum je součástí hry.

Na fóru existují PMka.

Doh.

(( pokud to teda někdo v pmku neadresuje blbě, viď Fryne? :P ale to už k tomu patří))
To by každý musel mít stejné acc jak na foru tak ve hře a u podpisu jméno postav za které hraje
Červená Markita
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Legition »

Myrpa wrote:
Legition wrote:A nebylo by jednoduší zadat adresu přímo do itemu? Pak jakýkoliv doručovací zpúsob bude fungovat stejně. Ideálně přes číslo schránky na poště či domu.
Možná bylo. Ale jakým způsobem, aby to bylo skutečně jednodušší? Napadá mne zatím jen další příkaz.
/pc adresa 1234 -> nastaví psaníčku poblíž na zemi adresu (a buďto do proměnné, nebo do názvu)
/pc adresa -> vypíše žlutě adresu psaníčka poblíž na zemi (v případě proměnné)

Za sebe musím říct, že na forum chodim xkrát častěji než do baráku. Ale jestli je fakt zájem...

edit:
/pc adresa 1234 -> nastaví psaníčku poblíž na zemi adresu (do proměnné i názvu)
/pc adresa -> zruší adresu na psaníčku
Veškeré psativa jž rozhovory mají takže jin se jen přidá kolonka napiš adresu, ta se uloží do itemu jako local string.

Pak máš odesilatelnu, ta ti řekne zda adresát exstuje nebo ne, pokud jo odešle to tam (prostře přesune tento item) Hotovo vyřešeno.
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Krysak »

Osobne navrhuji klasický postup.
1. Vytvořit vizi funkce poštovního šotka s analýzou - minimálně 100 stran, kdy smysl nebude mít ani jedna
2. Vytvořit zadání o 1000 stranách pro programátora, kde budou ošetřeny všechny situace, ale tak, že kromě autora, tomu bude rozumět už jen dešifrovací komando spojené ze všech národních bezpečnostních služeb světa.
3. Zadat to programátorům, kteří maj zdravej rozum a odkažou vas NA PM na fóru, poslíčka ve hře, dopis v jamce......

Upřímě když tu bylo to téma o sexu, tak použiju bonmotek z něj.
Dřív vojákovi, studentovi stačila ruka a jejích pět sestřiček a možná slina do dlaně, ted potřebuje každej jouda superelastickou samozvlhčovací pi*u, ale výsledek je furt ten samej.
Post Reply