Par dotazu novacka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

V NWN je construct jen skupina příšer. Kouzlo není určeno na ničení dveří.
.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by Caehan »

Barbar321 wrote:
karolina wrote: Crum účínek nemá, vypisuje ti to, že je nedodělaný. A mifo.. ozkoušej ho hozený na zem :)
Myslel jsem, že "crum" je zkrácenina z angl. jména "crumble", což má být kouzlo na "construct". Problém je v tom, že pokud se nepletu, tak to můžou být jak konstrukce (budovy, brány, lavičky aj.), ale stejně tak i potvory vytvořené (v této hře zastoupeny převážně golemama).

Nejhorší na tom je, že se mi nepovedl ten lektvar použít ani na jedno :(

PS: nemohl by nám nějaký schopný druid říct, jak vlastně to kouzlo funguje?
A které že to části slova "nedodělaný" přesně nerozumíš? :|
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:V NWN je construct jen skupina příšer. Kouzlo není určeno na ničení dveří.
Díky za info :D
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Par dotazu novacka

Post by Barbar321 »

Caehan wrote: A které že to části slova "nedodělaný" přesně nerozumíš? :|
Možná ti to nedošlo, ale podstatná informace, která z mého původního příspěvku měla vyplynout je právě ta, na kterou odpovídal Nalk.

Nemůžu ani v nejmenším vědět, zda-li se někdo z těch, kdo označil tento lektvar za "nefungující" ubírali stejnou myšlenkovou cestou jako já.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Par dotazu novacka

Post by karolina »

Barbar321 wrote:
Caehan wrote: A které že to části slova "nedodělaný" přesně nerozumíš? :|
Možná ti to nedošlo, ale podstatná informace, která z mého původního příspěvku měla vyplynout je právě ta, na kterou odpovídal Nalk.

Nemůžu ani v nejmenším vědět, zda-li se někdo z těch, kdo označil tento lektvar za "nefungující" ubírali stejnou myšlenkovou cestou jako já.
Když ten lektvar použiješ tak ti to vypíše hlášku, že je nedodělaný.. nebo nemá přiřazený efekt, nebo něco v tom smyslu. Z toho jsem usoudila, že nemá cenu ho zkoušet na cokoli používat. Prostě ve světe holt ne všechno funguje..
Na vyžádání.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Derken- »

Barbar321 wrote: PS: nemohl by nám nějaký schopný druid říct, jak vlastně to kouzlo funguje?
Druid nejsem, ale rozhodně není tak těžké se podívat na wiki ne? Najdeš tam co to kouzlo dělá a zároveň i "kdo" je construct.

Ale abys nemusel plýtvat svým časem, tak ti to tady napíšu.

Kouzlo zraňuje jakéhokoli constructa (nebo-li "výtvor" po česku) 1d6 zvukem za každou úroveň sesílatele( = Level druida v tomto případě.. u svitku bys měl úroveň sesílatele v závorce a u alchymie je to pravděpodobně level alchymisty ) a to do maxima 15d6. Příkladem constructů může být například ta věž v Krynu.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by Caehan »

Barbar321 wrote:
Caehan wrote: A které že to části slova "nedodělaný" přesně nerozumíš? :|
Možná ti to nedošlo, ale podstatná informace, která z mého původního příspěvku měla vyplynout je právě ta, na kterou odpovídal Nalk.

Nemůžu ani v nejmenším vědět, zda-li se někdo z těch, kdo označil tento lektvar za "nefungující" ubírali stejnou myšlenkovou cestou jako já.
Já bych se u lektvaru, který je uvedený jako nefunkční, nad jeho nefunkčností nepozastavoval, a to ať jde o jeho nefunkčnost při použití na dveře, na golemy, na sedmikrásky nebo velikonoční zajíčky.

Což je trochu mrzutý způsob, jak to napsat, tak abych to napsal lidštěji, nedošlo mi a nedochází mi, co je na tom k řešení. Ale to mi nejspíš jen nedochází nějaká část tvého příspěvku.

Kučík přece napsal, že není dodělaný, tak to nemohla být tvoje mýlka, nemohl fungovat, nefunguje tam kde má. V tom je snad podstata nefunkčnosti. :?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Par dotazu novacka

Post by xxxMajkyxxx »

Aillen wrote:Jakou konkrétní změnu znamená úprava alchymie?

* Alchymie predelana zpet na spellids[/b] - otestovat stackovani efektu
* Opraveno potirani zbrani alch. lektvary

Co je to spellids?

Znamená to, že dosavadní recepty na vytváření lektvarů přestanou fungovat?
Nebo zůstávají beze změny a jenom účinek některých lektvarů bude slabší/silnější ...nebo snad docela jiný?

Nebo, že ty lektvary, které dosud neměly žádný účinek, budou už nějaký budou mít? Např. crum, mifo?

O receptech tam preci nepadla rec :) . stakovani znamena scitani, tzn. lektvary, ktere se po vicekratem vypiti scitaly, uz se nescitaji.
Potiranim zbrani rozumej lektvary ktere se aplikuji na zbran. Byli nektere zbrane, ktere poterovymi lektvary potirat nebylo mozne a ted uz to jde.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Snekoun
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 01:45 08. Dec 2008
Location: Břevnovský klášter

Re: Par dotazu novacka

Post by Snekoun »

1, na co je pero a inkoust (myslím systémově) ? Psaní na listiny (dopis,pergamen,dokument a kniha) jde i bez toho.

2, jak se zapečeťuje dopis ? Jsou tam jenom volby : přečíst, dopsat, odložit. Při tom v popisu předmětu je napsáno že pokud se zapečetí tak na něj nejde nic přepsat dokud se pečeť neporuší

3,jak se zapečeťuje dokument ? Jsou tam jenom volby : přečíst, dopsat, odložit. Při tom v popisu předmětu je napsáno že pokud se zapečetí tak na něj nejde už nikdy nic připsat.

Mam pocit že všechny tři věci (dopis, dokument, pergamen) jsou jedno a to samé jen se liší v názvu a někdo nedodělal už ten rozdíl s pečetěním (který je popsaný v popisu předmětu).
Červená Markita
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Bez pera nejdou psát dopisy/dokumenty, jde psát jen do knihy.
Detailní rozdíly nevím.
.
User avatar
Snekoun
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 01:45 08. Dec 2008
Location: Břevnovský klášter

Re: Par dotazu novacka

Post by Snekoun »

Nalkanar wrote:Bez pera nejdou psát dopisy/dokumenty, jde psát jen do knihy.
Detailní rozdíly nevím.
Ach jo lidi nečtou. Nemáš pravdu. Teď jsem to všechno ozkoušel a stačí si přečíst znovu bod č.1.
Červená Markita
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Par dotazu novacka

Post by Nalkanar »

Mě bez pera v báglu psát na dokumenty/dopisy nešlo, tak jsem to sem hodil. *pokrčí rameny* Je to pokud vím jediný účel toho předmětu.
.
Legition
Poutník
Posts: 96
Joined: 21:12 12. Dec 2011

Re: Par dotazu novacka

Post by Legition »

Mě teda taky ne :D Nemáš ho dvakrtá v invu?
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...
User avatar
Snekoun
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 01:45 08. Dec 2008
Location: Břevnovský klášter

Re: Par dotazu novacka

Post by Snekoun »

Legition wrote:Mě teda taky ne :D Nemáš ho dvakrtá v invu?
Nemam. Měl jsem v batohu pero a inkoust psal jsem, vyndal jsem z batohu a dal to truhly (v hostinci), zavřel truhlu uložil postavu a psaní mi šlo bez problému.
Červená Markita
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Par dotazu novacka

Post by Molly23 »

Snekoun wrote:
Legition wrote:Mě teda taky ne :D Nemáš ho dvakrtá v invu?
Nemam. Měl jsem v batohu pero a inkoust psal jsem, vyndal jsem z batohu a dal to truhly (v hostinci), zavřel truhlu uložil postavu a psaní mi šlo bez problému.
A nemáš stahovací nožík? Tím se píšou dopisy krví...
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Locked