Souhlasím s tím, že ne pokaždé, když hráč hraje s DM, dostane automaticky XP. Není to samozřejmost a neměl by to být důvod, proč s DM hrát. Už jsem slyšela i o strhnutí XP za hru, takže jde dojít i k záporným hodnotám.J.F.Payne wrote:Taky bych to nechal, jak to je. Leda upravit nadhodnocené nebo podhodnocené expy z nějakých monster.
Expy od DM jsou bonus, rozhodně by neměly tvořit nějakou podstatnou část zkušeností postavy.
Kdo hraje s DM, hraje primárně pro zábavu. Na XP odměnu od DM rozhodně nevzniká nějaké nezadatelné právo.
Co Vám na Thalii vadí?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Poslední dobou si připadám tak trochu jako úředník. Rozhodně si nestěžuju, že chce někdo mou asistenci na každém kroku - chce ji jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Vydupávání si questu je spíš výjimka.Krysak wrote:Thurms: Souhlasím, nejaká degrese a navýšení xp pro lowiky by tam mělo být.
Aulus:
1. Možná by jsi mohl přijít na nějaké vystoupení pana "Dutohlava", jak si Ragnak pojmenoval Rienovu hlavu. Myslím, že i RPíme, byť ed jsme honili trošku tu sílu, aby jsme furt jen neumírali v případných střetech. Možná by se hodil i nejaký kus klacku, který by jsme mohli okusovat od občas GM. Chápu, jsem si skoro jist, že jsme ani jeden nedodali historii.... to doplníme.
2. Pokud například mne vidíš craftit, protom pracuju a mam jen na pozadí hru a občas kliknu. Na víc se v tom čase nezmůžu. Vzhledem k časové naročnosti craftů to ani jinak delat nejde.
3. Nejsi nahodou i rád, že nepláčeme společně s povrchňany o tvou asistenci při každém kroku?
Já chci do Podtemna něco hodit. Problém je, že na mé a hráčské návrhy v poslední době na DM foru nikdo nereaguje (to je třeba vysvětlení k Derkenovi a Radimovi), protože nikdo nemá čas. A některé věci, ty důležité, sám dělat nemůžu. Na drobné zase v poslední době nezbývá čas - a upřímně, když si mám při tom málu času, co v poslední době ve hře trávím, vybrat s kým budu hrát, tak spíš s někým, kdo se o něco snaží i bez DM.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Absolutne souhlasim s tim co napsal Jon. Odmena za dobrou RP hru, by mela byt hlavne RP hra. Nekoliktat se tu zminovalo jakej je rozdil mezi lvl postavy a IC postavenim, ktere ta postava ve svete ma a ktere lze dosahnout jen dobrou RP hrou. Tak proc tu Aulusi resis, ze RP hraci nemaji takovy lvl jako creeperi? Kolik je treba v "creeperskem" podtemnu postav s lvl 30+ a kolik jich je nahore?J.F.Payne wrote:Taky bych to nechal, jak to je. Leda upravit nadhodnocené nebo podhodnocené expy z nějakých monster.
Expy od DM jsou bonus, rozhodně by neměly tvořit nějakou podstatnou část zkušeností postavy.
Kdo hraje s DM, hraje primárně pro zábavu. Na XP odměnu od DM rozhodně nevzniká nějaké nezadatelné právo.
A vez, ze top levely a vyborne RP postavy jako Aria, Nathaniel, Kora atd take creepovali o sto sest kdyz to slo a byl z toho uzitek.Nebo se snad mylim?
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Já neříkám, že z creepu není užitek.Grin wrote: Absolutne souhlasim s tim co napsal Jon. Odmena za dobrou RP hru, by mela byt hlavne RP hra. Nekoliktat se tu zminovalo jakej je rozdil mezi lvl postavy a IC postavenim, ktere ta postava ve svete ma a ktere lze dosahnout jen dobrou RP hrou. Tak proc tu Aulusi resis, ze RP hraci nemaji takovy lvl jako creeperi? Kolik je treba v "creeperskem" podtemnu postav s lvl 30+ a kolik jich je nahore?
A vez, ze top levely a vyborne RP postavy jako Aria, Nathaniel, Kora atd take creepovali o sto sest kdyz to slo a byl z toho uzitek.Nebo se snad mylim?
Chápu, co chceš říct, ale kdybych to měl brát podle toho, co tu píšeš, tak dojdu k tomuhle:
Pokud je RP hra odměnou sama o sobě, je i dobrý creep odměnou sám o sobě. Proč za něj tedy vůbec dávat expy? IC postavení dosáhne jen tak jedna postava z 20, které RPí a snaží se, bohužel je to takhle nastavené a jediný, kdo má na povrchu z PC opravdu veřejnou moc, je momentálně Johannes.
Je sice pravda, že je na porvchu více postav na 30+ levelech, ale to jsou postavy, které přežívají OOC roky. Nejsou to postavy vybudované za měsíc creepu. Tak třeba Allyfyn je postava dlouhodobého ražení v podtemnu. Bohužel ale existuje pro drowa povinné ECL (které bych spolu s bonusy za rasu zrušil), které postup na 30+ levely ztěžuje a proto v podtemnu tak vysoké levely nejsou.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Ecl žere všechno a sežere i Tebe NalkuNalkanar wrote:ECL nežere časovky, ne?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Akorát dostáváš expy, jako bys byl o dva levely výš. Takže ti ubývají expy za časovky na nižších levelech, ne?Nalkanar wrote:Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Hadam, ze pokud dojde na lamani time expu napriklad na 15.lvl z 6+2 na 5+2 (nbo jak to presne je
) tak v případě postavy s ECL1 se tak stane uz na lvl 14, u postavy s ECL2 na lvl 13.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
NeAulus wrote:Akorát dostáváš expy, jako bys byl o dva levely výš. Takže ti ubývají expy za časovky na nižších levelech, ne?Nalkanar wrote:Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
Tvá nedávno založená postava už je na 26+?
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Ne na časovky to nemá vliv. Má to vliv na npc které zabíjíš. Tedy na 1.lvl za npc dostáváš jako bys byl na 3.lvl - jsou tam celkem rapidní změny. Nějakých cca 30-40% expAulus wrote:Akorát dostáváš expy, jako bys byl o dva levely výš. Takže ti ubývají expy za časovky na nižších levelech, ne?Nalkanar wrote:Takže nežere (ostatně ho mám na jedné nedávno založené postavě a normoš expí pokud vím). Tím pádem není problém s tím, aby v podtemnu bylo dost 30+ lvlů.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Co Vám na Thalii vadí?
na časovky to nefunguje
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Očividně už začalo - vidím úplně jasně, jak Nalka žere právě teď.-darkvision- wrote:Ecl žere všechno a sežere i Tebe NalkuNalkanar wrote:ECL nežere časovky, ne?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Já vím... ale je smutný, že na to není čas už víc jak rok. Ono to pak totiž vypadá, že na to spíš někdo to, než že by nebyl čas. Rok se to celý dělalo a už déle než rok se čeká na odezvu, která byla nejednou slíbená. Nemluvě o tom, že se s tim vlastně nehnulo ani na jedné straně. Jak v podtemnu, tak na povrchu.. Ale o tom už jsme mluvili žeAulus wrote:Poslední dobou si připadám tak trochu jako úředník. Rozhodně si nestěžuju, že chce někdo mou asistenci na každém kroku - chce ji jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Vydupávání si questu je spíš výjimka.Krysak wrote:Thurms: Souhlasím, nejaká degrese a navýšení xp pro lowiky by tam mělo být.
Aulus:
1. Možná by jsi mohl přijít na nějaké vystoupení pana "Dutohlava", jak si Ragnak pojmenoval Rienovu hlavu. Myslím, že i RPíme, byť ed jsme honili trošku tu sílu, aby jsme furt jen neumírali v případných střetech. Možná by se hodil i nejaký kus klacku, který by jsme mohli okusovat od občas GM. Chápu, jsem si skoro jist, že jsme ani jeden nedodali historii.... to doplníme.
2. Pokud například mne vidíš craftit, protom pracuju a mam jen na pozadí hru a občas kliknu. Na víc se v tom čase nezmůžu. Vzhledem k časové naročnosti craftů to ani jinak delat nejde.
3. Nejsi nahodou i rád, že nepláčeme společně s povrchňany o tvou asistenci při každém kroku?
Já chci do Podtemna něco hodit. Problém je, že na mé a hráčské návrhy v poslední době na DM foru nikdo nereaguje (to je třeba vysvětlení k Derkenovi a Radimovi), protože nikdo nemá čas. A některé věci, ty důležité, sám dělat nemůžu. Na drobné zase v poslední době nezbývá čas - a upřímně, když si mám při tom málu času, co v poslední době ve hře trávím, vybrat s kým budu hrát, tak spíš s někým, kdo se o něco snaží i bez DM.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Je pravda, že se do toho některým lidem z DM týmu nechtělo a sám do toho taky jít nikdo nechtěl - toť k oné záležitosti podtemno/povrch. Pokud se najde zájem mezi hráči, ale ne mezi DM, je to hodně složité. Osobně si nejsem jistý, jak se tohle dá řešit.Derken- wrote: Já vím... ale je smutný, že na to není čas už víc jak rok. Ono to pak totiž vypadá, že na to spíš někdo to, než že by nebyl čas. Rok se to celý dělalo a už déle než rok se čeká na odezvu, která byla nejednou slíbená. Nemluvě o tom, že se s tim vlastně nehnulo ani na jedné straně. Jak v podtemnu, tak na povrchu.. Ale o tom už jsme mluvili že
Co se týká toho roku, je to velice relativní. Všichni víme, že po Tartenu tu byla asi půl roční pauza v jakékoli aktivitě, takže bych ten rok změnil spíš na půlrok. Když ještě vezmu v úvahu, že před Tartenem tady bylo DM, které hrálo výhradně s Podtemnem, tak je otázka, proč se to neuskutečnilo už tehdy? A poslední dva/tři měsíce? Bohužel je stav takový, že mi na opakované dotazy nikdo neodpovídá. Zkusím s tím ale něco udělat a napsat na ICQ, když na foru odezva není.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”