Co Vám na Thalii vadí?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
prohledni neviditelnost urcite zachovat minimalne jako lektvar u npc obchodnika. Nerad bych, aby se tu stal opacny jev a nastal odliv bojovniku kvuli absenci zakladnich lektvaru. Mne jde hlavne o ruzne dlouhotrvajici imunity, boosty zachrannych hodu a ac. Nemam nic proti tomu, co trva kratce jako Bop, Ste,clarity, fa, mazadla proste tyto veci se vyuziji v tu danou situaci a ne ze pod nimi beha perma.
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
U všech craftů se daj supportovat postavy, tak zruště všechny!
Prostě s trpaslíkama máme problém, že toho mága do party nemáme a nikdo ho hrát nechce.. on mág u trpaslíků nedůvěřivých k magii jiné než od Norda moc nezapadá do archetypu... To máme chodit na výpravy s ušatejma?!
EDIT: Abych nebyla OT.. Vadí mi, že spousta lidí chce rušit alchymii.
Prostě s trpaslíkama máme problém, že toho mága do party nemáme a nikdo ho hrát nechce.. on mág u trpaslíků nedůvěřivých k magii jiné než od Norda moc nezapadá do archetypu... To máme chodit na výpravy s ušatejma?!
EDIT: Abych nebyla OT.. Vadí mi, že spousta lidí chce rušit alchymii.
Na vyžádání.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
A... co takoví... dejme tomu, no já nevím... lidé?karolina wrote:U všech craftů se daj supportovat postavy, tak zruště všechny!
Prostě s trpaslíkama máme problém, že toho mága do party nemáme a nikdo ho hrát nechce.. on mág u trpaslíků nedůvěřivých k magii jiné než od Norda moc nezapadá do archetypu... To máme chodit na výpravy s ušatejma?!
Ale je pravda, že se mág hledá těžko, protože ho málokdo hraje. A to proč? Protože když někdo hraje mága, zahraje si jaksi méně (tj. je méně brán postavami s sebou na výpravy).
Začarovaný kruh.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Jenže u ostatnich craftu je aspoň nějaké omezení na level, u alchymie ne.karolina wrote:U všech craftů se daj supportovat postavy, tak zruště všechny!
Prostě s trpaslíkama máme problém, že toho mága do party nemáme a nikdo ho hrát nechce.. on mág u trpaslíků nedůvěřivých k magii jiné než od Norda moc nezapadá do archetypu... To máme chodit na výpravy s ušatejma?!
EDIT: Abych nebyla OT.. Vadí mi, že spousta lidí chce rušit alchymii.
Ale tady nejde jen o support postavy na začátku, tady jde především o samostatnost povoláni a nepotřeba jiných povolaní.
Last edited by Zindo on 11:44 11. Dec 2012, edited 1 time in total.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
I u trpaslíků se mág občas vyskytne, v tom nevidím až takový velký problém.karolina wrote:U všech craftů se daj supportovat postavy, tak zruště všechny!
Prostě s trpaslíkama máme problém, že toho mága do party nemáme a nikdo ho hrát nechce.. on mág u trpaslíků nedůvěřivých k magii jiné než od Norda moc nezapadá do archetypu... To máme chodit na výpravy s ušatejma?!
EDIT: Abych nebyla OT.. Vadí mi, že spousta lidí chce rušit alchymii.
Není náhodou to, že nikdo nehraje mága tím, že je to nepotřebné a mág je v porovnání s ostatními slabý v boji?
A nejde o to alchymii zrušit, ale usměrnit ji tak, aby hraní mága výhodné bylo.
EDIT: O jedné postavě epického trpasličího mága vím, takže to není o tom, že by nebyli nebo by být neměli. Je to prostě o tom, že mágové jsou snadno nahraditelní.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Co Vám na Thalii vadí?
nechápu k čemu národ bojových kleriků potřebuje mágykarolina wrote:U všech craftů se daj supportovat postavy, tak zruště všechny!
Prostě s trpaslíkama máme problém, že toho mága do party nemáme a nikdo ho hrát nechce.. on mág u trpaslíků nedůvěřivých k magii jiné než od Norda moc nezapadá do archetypu... To máme chodit na výpravy s ušatejma?!
EDIT: Abych nebyla OT.. Vadí mi, že spousta lidí chce rušit alchymii.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Ještě menší vsuvka - mág vs. klerik v praxi.
Mág - nakouzlí členy party (což momentálně není potřeba), sám se ukryje, občas hodí útočné kouzlo (můžou ho přitom zkosit), zase se ukryje - pak medituje, vše se opakuje a pak čeká hodinu na medit
občas něco protikouzlí
jeho boosty družinu nezachrání před hody na smrt
Klerik - naboostí sebe i členy družiny, jde bojovat, když mu dojdou kouzla, může směle bojovat dál, stačí mu vypít nějaký ten lekvoš, medit nepotřebuje tak často
jeho boosty družinu zachrání před hody na smrt
Je můj pohled zkreslený nebo je to vážně tak děsně nevyrovnané?
Mág - nakouzlí členy party (což momentálně není potřeba), sám se ukryje, občas hodí útočné kouzlo (můžou ho přitom zkosit), zase se ukryje - pak medituje, vše se opakuje a pak čeká hodinu na medit
občas něco protikouzlí
jeho boosty družinu nezachrání před hody na smrt
Klerik - naboostí sebe i členy družiny, jde bojovat, když mu dojdou kouzla, může směle bojovat dál, stačí mu vypít nějaký ten lekvoš, medit nepotřebuje tak často
jeho boosty družinu zachrání před hody na smrt
Je můj pohled zkreslený nebo je to vážně tak děsně nevyrovnané?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Ehm, čistej klerik boostovač je v boji dost na prd, neumlátí ani prdajs nehledě na to, že po něm většina potvor jde. Záleží na doménách který kouzla máš, takže třeba neviditelnost postrádám (o doménách jsme věděla pramálo, a build mi dělal pro pár lvlů kamarád). Klerik neumí protikouzlit....
Můžeš namítnout, že se dá klerik kombinovat s bojovníkem a pak něco (nebo skoro všechno) umlátí, ale to mág taky (viz Amanda). Ale čistej klerik je v boji stejně na pytel jako mág.... teda s jedinou výhodo u nemrtvejch.
Můžeš namítnout, že se dá klerik kombinovat s bojovníkem a pak něco (nebo skoro všechno) umlátí, ale to mág taky (viz Amanda). Ale čistej klerik je v boji stejně na pytel jako mág.... teda s jedinou výhodo u nemrtvejch.
Na vyžádání.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Měl by umět protikouzlit ne? Vždyt to umí i Aria.karolina wrote: Klerik neumí protikouzlit.....
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Rozdíl je v tom, že klerik si směle kouzlí ve zbroji, mág tohle může dělat až tuším kolem 28 levelu, do té doby ho to těžko omezuje v kouzlech. Navíc má na nic bonus do AB.karolina wrote: Můžeš namítnout, že se dá klerik kombinovat s bojovníkem a pak něco (nebo skoro všechno) umlátí, ale to mág taky (viz Amanda). Ale čistej klerik je v boji stejně na pytel jako mág.... teda s jedinou výhodo u nemrtvejch.
A když jsme u toho - ok, sorcka ještě na boj složit jde, ale wizard? Tam podle mého není šance vůbec.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Úplně tomu tak není, zvrhlý build maga/fightera bude vždy o míle slabší než buildy kněžské. Na druhou stranu exceletne hraný zaklínač je velmi významný v CVC. To na povrchu po odchodu Scrappyho nemají.Aulus wrote:Ještě menší vsuvka - mág vs. klerik v praxi.
Mág - nakouzlí členy party (což momentálně není potřeba), sám se ukryje, občas hodí útočné kouzlo (můžou ho přitom zkosit), zase se ukryje - pak medituje, vše se opakuje a pak čeká hodinu na medit
občas něco protikouzlí
jeho boosty družinu nezachrání před hody na smrt
Klerik - naboostí sebe i členy družiny, jde bojovat, když mu dojdou kouzla, může směle bojovat dál, stačí mu vypít nějaký ten lekvoš, medit nepotřebuje tak často
jeho boosty družinu zachrání před hody na smrt
Je můj pohled zkreslený nebo je to vážně tak děsně nevyrovnané?
Mág by asi nikdy nemel bojovat, za sebe můžu rici ze stat za nekym a drzet bandaze v ruce a furt lecit a hazet mass haste a protikouzlit mi nepřijde až tak nudné.
Určité posílení významu mága pro partu ne pro sólo je však vhodné. Jednou z cest je oslabení alchemy. Další cestou je přidání dalších několika kouzel, která by byla užitečná.
Za nejbrutalnější trest pro mága povazuji současný postih do xp za summona. Mag je díky tomu socka od prvního až do 40 lvl.
Opakuji CVC je jiná kategorie, tam diky par kouzlum stale neco umí.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Nikdy bych nedal lektvaru přednost před mágem.J.F.Payne wrote:Alchymie je dost OP a každej si s sebou radši vezme pár instantních lahviček, než mága (o tom, že boosty nakouzlený mágem lze jednodušejc sundat, radši pomlčím...).
Hlavní problém vidím v tom, že na povrchu jsou -+2 aktivně hrající mágové na dalších cca 20 postav (jeden z důvodů proč jsem založil Xanose).
Další věc který nerozumím. U Xanose jsem snad nikdy nezažil to, že by ho s sebou někdo nevzal na výpravu .. naopak mě hráči naháněli i ooc když bylo potřeba někam zajít. Na Thálii existuje spoustů dungů kde je mág naprostou nutností (namátkou třeba ledovej palác, vševidoucí, dřív trollové z Bhadrillu, banditi.. je toho spoustu) a bez něj by mě do nich nikdo nedostal.Amber wrote:Ale je pravda, že se mág hledá těžko, protože ho málokdo hraje. A to proč? Protože když někdo hraje mága, zahraje si jaksi méně (tj. je méně brán postavami s sebou na výpravy).
Na druhou stranu se mi snad nikdy nestalo (pokud jo, tak vážně jen vyjímečně), že by za Jackem přišel mág s tím, že by chtěl někam zajít. Vždycky jsem je musel shánět přes PMka a dopředu domlouvat když se mělo někam vyrazit... a to mi přijde jako škoda.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
To, že ty neumíš postavit kněze silného jako hrom, neznamená že to nejde. Nejsilnejší buildy na serveru jsou na solo knez/fighter, knez / thorm. Po oslabenní alchemy to budou právě tyto buildy které na solo převezmou totální dominanci.karolina wrote:Ehm, čistej klerik boostovač je v boji dost na prd, neumlátí ani prdajs nehledě na to, že po něm většina potvor jde. Záleží na doménách který kouzla máš, takže třeba neviditelnost postrádám (o doménách jsme věděla pramálo, a build mi dělal pro pár lvlů kamarád). Klerik neumí protikouzlit....
Můžeš namítnout, že se dá klerik kombinovat s bojovníkem a pak něco (nebo skoro všechno) umlátí, ale to mág taky (viz Amanda). Ale čistej klerik je v boji stejně na pytel jako mág.... teda s jedinou výhodo u nemrtvejch.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Ano, to je pravda. A problém je podle mě v tom, že alchymie mága zastupuje a bez pevné skupiny je mág příšerně slabý a je obtížné ho expit.FroziKk wrote:
Nikdy bych nedal lektvaru přednost před mágem.
Hlavní problém vidím v tom, že na povrchu jsou -+2 aktivně hrající mágové na dalších cca 20 postav (jeden z důvodů proč jsem založil Xanose).
Tak já mám jinou zkušenost. Hrál jsem mága asi 6 měsíců a za celou tu dobu se mi ozval 1-2 hráči, že by chtěli jít někam expit. Jinak jsem byl spíš přicmrndávač, kterého sem tam někdo někam vzal, ale připadal jsem si u toho spíš tak, že mi on dělá velkou službu. Ono je to hodně o známostech mezi hráči - pokud jsou, není problém někoho sehnat.FroziKk wrote: Další věc který nerozumím. U Xanose jsem snad nikdy nezažil to, že by ho s sebou někdo nevzal na výpravu .. naopak mě hráči naháněli i ooc když bylo potřeba někam zajít. Na Thálii existuje spoustů dungů kde je mág naprostou nutností (namátkou třeba ledovej palác, vševidoucí, dřív trollové z Bhadrillu, banditi.. je toho spoustu) a bez něj by mě do nich nikdo nedostal.
Na druhou stranu se mi snad nikdy nestalo (pokud jo, tak vážně jen vyjímečně), že by za Jackem přišel mág s tím, že by chtěl někam zajít. Vždycky jsem je musel shánět přes PMka a dopředu domlouvat když se mělo někam vyrazit... a to mi přijde jako škoda.
Aspoň tak to vidím já.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Xp z alchymie na vaření?:D Že tu pár jedinců mágu furt brečí že jsou k ničemu.Ano u jezevců jste k ničemu tam nejste potřeba.Chce to zvednout prdel a podivat se jinam taky.