Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

FroziKk
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 12:49 26. Jun 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by FroziKk »

Barbar321 wrote:Už jsi viděl nějakýho mága navlečenýho do stříbrný zbroje? Já ne a podle mých zkušeností ho toto nezachrání od toho, aby se z něj opět nestalo jen další maso do mlýnku. Bude mít tak malou obranu, že stejně nebude moct stát proti potvoře v souboji handtohand
Neviděl a doufám, že ani neuvidím.

Jen jsem dal příklad jak se to dá jet. Co se týče toho AC, dá se to kompenzovat rukavicema který s legendou tuším dávají +6 ac za armor class ;).
Last edited by FroziKk on 09:34 12. Dec 2012, edited 2 times in total.
User avatar
predyk
Měšťan
Posts: 217
Joined: 11:09 05. Jul 2010
Location: Brno
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by predyk »

Barbar321 wrote:
Krysak wrote:Ad magove a vudčí osobnosti. Myslím že mezi mágem a vůdčí osobností není přímá žádná korelace. Závislost je asi stejná jako slovo vědec a vůdce.
Váženou osobou by být mohl a měl. Pokud si to zaslouží.
Nehrál jsi nikdy DrD? Tam to bylo skoro logickou záležitostí. Mág řešil, bojovník mlátil
Hraju DrD/DnD od malička, a bojový taktiky vždycky řešil bojovník, nebo v těchhle debatách měl aspoň silný slovo. Mág ať je jak chce chytrej, tak se v boji nevyzná, pokud ho přímo nestuduje. Vysoká inteligence ≠ znalost všeho.
Kuk !
[A]lliance !
Kdo se loví ? Predyyyyyk
Já chci kamenku! Bez kamenky tam nejdu!
Tak holt někomu nadělí bůh do hlavy mozek a někomu tam nadělí koňskou m***u
Vypadám jak kdybych vylezl ze světa Monzunů
Mám to zawardit?
by Krocák
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

predyk wrote: Hraju DrD/DnD od malička, a bojový taktiky vždycky řešil bojovník, nebo v těchhle debatách měl aspoň silný slovo. Mág ať je jak chce chytrej, tak se v boji nevyzná, pokud ho přímo nestuduje. Vysoká inteligence ≠ znalost všeho.
To nikdo netvrdil, že mág rozumí všemu. Ale figuře mága, na kterého všichni jen pokřikují, jaká chtějí kouzla, by se asi úctyhodní mudrci v hávech pěkně vysmáli. :wink: Bojovníci vědí, jak se navzájem krýt, jak vést své údery, jak se prodírat dál do jeskyně a podobně. Mág by měl naopak vědět, kdy hodit které kouzlo, kam namířit útočnou střelu, kdy začít vyjednávat a kdy utíkat. Tak si to aspoň představuju já.

Situace, kdy mág sice umí kouzla seslat, ale jejich využití a načasování rozumí lépe kdejaký silák s mečem, je podle mě velmi nešťastná.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

FroziKk wrote:
Barbar321 wrote:Už jsi viděl nějakýho mága navlečenýho do stříbrný zbroje? Já ne a podle mých zkušeností ho toto nezachrání od toho, aby se z něj opět nestalo jen další maso do mlýnku. Bude mít tak malou obranu, že stejně nebude moct stát proti potvoře v souboji handtohand
Neviděl a doufám, že ani neuvidím.

Jen jsem dal příklad jak se to dá jet. Co se týče toho AC, dá se to kompenzovat rukavicema který s legendou tuším dávají +6 ac za armor class ;).
Ano přesně tak... pokud bys byl RPer který míří nad lvl 30 tak postavíš silnější povolání než je čistý mág a podle mě i silnější než bojový klerik....
Prostě bojovník co dokáže v případě nouze hodit v řadě 4-5 timestopů a nabuffovat ve víru boje sebe a část party, dokáže protikouzlit, má 4 útoky atd... to je prostě k nezastavení...
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Shaman88 wrote:[to je prostě k nezastavení...
nu, uvidíme časem, jak moc je k nezastavení :)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

predyk wrote: Hraju DrD/DnD od malička, a bojový taktiky vždycky řešil bojovník, nebo v těchhle debatách měl aspoň silný slovo. Mág ať je jak chce chytrej, tak se v boji nevyzná, pokud ho přímo nestuduje. Vysoká inteligence ≠ znalost všeho.
To souhlasí, ale právě v tom je ta svízel. Správný mág je pro své schopnosti ve valné většině případů nad věcí (řekněme, že na okolí působí jako namyšlený všeználek) Jenže on i ty znalosti má, protože to byl on, kdo proležel celý život v knihách a bifloval do úmoru.

Ten případ s bojovníkem a mágem je něco podobnýho, jako by jsi na polního chirurga jako mariňák zařval, že chceš zašít ránu. On je tu od toho, aby určil, kdy se co a jak zašije. Ono ne nadarmo se těmto lidem v boji dává vyšší hodnost, aby si aspoň tímto zjednali chování ze strany mariňáků, které si zaslouží.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -RoF- »

FroziKk wrote:Já to vážně nechápu.. snažíte se na Thálii protěžovat creep v partě a teď vadí, že se mág sám nechytá ....
Oni neví co chcou! :twisted:

Prvně je xp málo, pak jich je zase moc. Pak jsou mágové silní, ted jsou zase slabí. :D
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -RoF- »

Prasokralik wrote:
FroziKk wrote:Ale když už jsme v tom, využiju toho co psal kůň - vadí mi, že WoF nemá možnost záchrany proti slepotě oproti třeba takovýmu IGMS, který změnou prošlo.
Doufám že tohle nezapadne, protože je to svatá pravda.
Bohužel asi zapadne, ikdyž .... kdoví. :wink:
Kdysi dávno to tu bylo a nevím jestli to nepsal zrovna Frozik :).

Osobně si taky myslím, že na to kouzlo Slovo víry by mohl být hod aspoň na vůli nebo tak.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by pavad »

-RoF- wrote:
Prasokralik wrote:
FroziKk wrote:Ale když už jsme v tom, využiju toho co psal kůň - vadí mi, že WoF nemá možnost záchrany proti slepotě oproti třeba takovýmu IGMS, který změnou prošlo.
Doufám že tohle nezapadne, protože je to svatá pravda.
Bohužel asi zapadne, ikdyž .... kdoví. :wink:
Kdysi dávno to tu bylo a nevím jestli to nepsal zrovna Frozik :).

Osobně si taky myslím, že na to kouzlo Slovo víry by mohl být hod aspoň na vůli nebo tak.
Slovo viry by melo hlavne odesilat povolance zpet do svych plani (i kdyz, vi cert, ja ne, jak je to s planemi na Thalii). Kazdopadne mezi jedince puvodem z plani patri half-fiendi a half-celestialove: oblibeni tieflingove a jejich "slepici" protejsky. To by bylo srandy, kdyz by se takovy "slepici" klerik sam svym kouzlem odvolal! :D

Nu, ale ono je v kouzlech chybek vice.

Kuprikladu takovy Sunburst
Podle popisu (zde: http://nwn.wikia.com/wiki/Sunburst) by mel dat 1d6 za lvl sesilatele (az do hranice 25d6) vsem nemrtvym. Vampiry zabit instantne pokud propadnou v hodu. Jenze skript kouzla je takovy, ze pokud jsi vampir, kontroluje se podminka hodu na reflex - a jestli ji prehodis, tak jiz to dmg nedostanes... :)

Navic, docela by me zajimalo, jak takovy drovi mag, s ocima citlivyma na svetlo, pouziva toto kouzlo. :D
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by karolina »

V zakoupeném stanu nejde spát.
Na vyžádání.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Caehan »

pavad wrote:
-RoF- wrote:Bohužel asi zapadne, ikdyž .... kdoví. :wink:
Kdysi dávno to tu bylo a nevím jestli to nepsal zrovna Frozik :).

Osobně si taky myslím, že na to kouzlo Slovo víry by mohl být hod aspoň na vůli nebo tak.
Slovo viry by melo hlavne odesilat povolance zpet do svych plani (i kdyz, vi cert, ja ne, jak je to s planemi na Thalii). Kazdopadne mezi jedince puvodem z plani patri half-fiendi a half-celestialove: oblibeni tieflingove a jejich "slepici" protejsky. To by bylo srandy, kdyz by se takovy "slepici" klerik sam svym kouzlem odvolal! :D

Nu, ale ono je v kouzlech chybek vice.

Kuprikladu takovy Sunburst
Podle popisu (zde: http://nwn.wikia.com/wiki/Sunburst) by mel dat 1d6 za lvl sesilatele (az do hranice 25d6) vsem nemrtvym. Vampiry zabit instantne pokud propadnou v hodu. Jenze skript kouzla je takovy, ze pokud jsi vampir, kontroluje se podminka hodu na reflex - a jestli ji prehodis, tak jiz to dmg nedostanes... :)

Navic, docela by me zajimalo, jak takovy drovi mag, s ocima citlivyma na svetlo, pouziva toto kouzlo. :D
To první není pravda - v D&D se rozlišuje "native" a "extraplanar", přičemž u některých půldémonů se zkrátka bere, že jsou na "Prime Material" doma, takže je nemáš kam vykázat - jsou kam patří.

Ohledně toho třetího - Corey Hart má odpověď. :P
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by G-ladiator »

Navíc tiefling a aasimar není half-fiend/celestial. Alespoň ne v původních DnD.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Caehan »

G-ladiator wrote:Navíc tiefling a aasimar není half-fiend/celestial. Alespoň ne v původních DnD.
Tím pojmem jsem myslel právě tieflinga a aasimara - nenapadá mě lepší výraz, ale jasně, že half-fiend je ve skutečnosti šablona, která jde hodit na cokoliv - třeba i jezevce, zatímco tiefling a aasimar jsou plnohodnotné rasy, které patří do podskupiny "outsiderů"/"cizáků" a to často právě "native"/"zdomácnělých" (alespoň v tomhle slova smyslu) :D
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Caehan wrote:...které patří do podskupiny "outsiderů"/"cizáků" a to často právě "native"/"zdomácnělých" (alespoň v tomhle slova smyslu) :D
Tieflin nebo aasimar, kterého můžeš momentálně potkat na Thalii, už nebude mít s největší pravděpodobností víc jak 10% démonské/celestialské krve. Takže je to rozhodně víc člověk než "cizinec". Takže správně by na něj kouzla proti "cizincům" nejspíš fungovat měla, ale jen ve velmi oslabené a omezené míře. Rozhodně ne nic ultimátního v podobě "odvrácení", ale třeba nějaká chvilková paralýza nebo tak něco. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Mně vaděj postavy eviláků, kteří lognou jednou za měsíc, něco provedou, a pak zas třeba měsíc nelognou, takže je z principu nemožný je nějak chytit...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Post Reply