Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Shaman88 »

Já nevím co proti tomu hobitovi všichni máte....
Pro mě to byla neskutečná podívaná... poprvé co jsem byl v kině a nestačil jsem sníst ani třetinu popcornu jak mě to bavilo....
Jedinná nudná scéna byla pro mě právě s tím glumem... celé to mělo úžasné tempo, hlavně Radegast s králiky... ale prostě ty hádanky to úplně zasekly a už jsem čekal až to skončí.... a rozjede se znova akce....
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Aulus »

Shaman88 wrote:Já nevím co proti tomu hobitovi všichni máte....
Pro mě to byla neskutečná podívaná... poprvé co jsem byl v kině a nestačil jsem sníst ani třetinu popcornu jak mě to bavilo....
Jedinná nudná scéna byla pro mě právě s tím glumem... celé to mělo úžasné tempo, hlavně Radegast s králiky... ale prostě ty hádanky to úplně zasekly a už jsem čekal až to skončí.... a rozjede se znova akce....
Image
Občas si dej místo popkornu pivo. :mrgreen:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Shaman88 wrote:Já nevím co proti tomu hobitovi všichni máte....
Pro mě to byla neskutečná podívaná... poprvé co jsem byl v kině a nestačil jsem sníst ani třetinu popcornu jak mě to bavilo....
Jedinná nudná scéna byla pro mě právě s tím glumem... celé to mělo úžasné tempo, hlavně Radegast s králiky... ale prostě ty hádanky to úplně zasekly a už jsem čekal až to skončí.... a rozjede se znova akce....
V minulém životě jsi musel být Američan. :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Shaman88 »

Pokud to budou ještě vysílat po vánocích tak na to půjdu do kina znova....
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Já jsem šel an Hobita s tím, že jdu na fantasy akci a je to přesně to, co jsem viděl. Já jsem spokojen.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Aulus »

Taky jsem neviděl nic tak špatného na fyzikální nelogičnosti a podobných věcech a označil bych Hobita za povedený film. Není to Pán Prstenů a neměl to být Pán Prstenů. Pán Prstenů nebyla pohádka, Hobit ano. V tom bych viděl hlavní rozdíl a v pohádkách se jisté nelogičnosti se záměrem pobavení a větší líbivosti podle mého povolují. Film mě rozhodně nezklamal. A že neměl s knihou mnoho společného? Já bych řekl, že naopak vyjádřil valnou většinu důležitého a navíc přidal pár (občas šílenějších) scén.
Někteří trpaslíci sice nevypadali jako archetypální trpi, ale byl mezi nimi především šlechtic (tomu bych uznal "lidštější" podobu) a dva mladíčci. Postarší Balin mohl připomínat někomu gnóma, ale aspoň se tím zdůraznila jeho "stařecká moudrost", kterou měl mít v charakteru.

Připadá mi, že zklamání většiny nepotěšených diváku vyplývá z toho, že čekali PP 2 a ten jednoduše nepřišel. Nebyl to ale ani účel. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by karolina »

Jako gnóm vypadá spíš Ori.
Na vyžádání.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Chraň bůh, abych čekala Pána prstenů! Čekala jsem Hobita.
Jenže tohle nebyla pohádka - tohle bylo šílené, příběhově pokleslé fantasy plné akčních scén, které měly být co nej... nejvíc extra a super - a myslím že důvod je ten, že potřebovali roztáhnout děj jedné útlé knížky na tři dvouhodinové filmy. A holt jsem zastánce toho, že fantasy neznamená absenci přírodních zákonů, a ten padající prkenný můstek do stometrové propasti překonal mé očekávání. Podobně jako amíky oblíbená scénka "hrdina spadne do díry ve skále, kterou se za zoufalého křiku klouže půl kilometru v šedesátkové rychlosti, naráží na stěny a výstupky a dopadne nezraněn s klasickým "huf". Tohle jsem asi ochotna tolerovat v Době ledové, ale tady asi ne. :)

Zkrátka, byla to pěkně natočená nastavovaná kaše, s krásnou hudbou a ještě krásnějšími záběry přírody, na kterou se myslím ráda podívám znovu. Bylo to fakt hezká podívaná, jen nevím, proč se obtěžují s knižní předlohou. Film jakožto bezejmenný fantasy příběh se mi líbil, film Hobit ovšem ne. :)

P.S. K trpaslíkům - trpasličí šlechtic by měl být o to víc trpaslický, ne? Thorin nejenže měl decentní strniště, ale ještě měl proporce člověka - pas, ruce atd... A Fili a Kili byli nejmladší, ale to nějak není důvod k tomu je oholit. :D
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Shaman88 »

Já jsem kdysi cosi od Tolkiena četl a fakt si nepamatuju že by trpaslící vypadali jako trpaslící z DnD....
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Aulus »

Braenn wrote:Chraň bůh, abych čekala Pána prstenů! Čekala jsem Hobita.
Jenže tohle nebyla pohádka - tohle bylo šílené, příběhově pokleslé fantasy plné akčních scén, které měly být co nej... nejvíc extra a super - a myslím že důvod je ten, že potřebovali roztáhnout děj jedné útlé knížky na tři dvouhodinové filmy. A holt jsem zastánce toho, že fantasy neznamená absenci přírodních zákonů, a ten padající prkenný můstek do stometrové propasti překonal mé očekávání. Podobně jako amíky oblíbená scénka "hrdina spadne do díry ve skále, kterou se za zoufalého křiku klouže půl kilometru v šedesátkové rychlosti, naráží na stěny a výstupky a dopadne nezraněn s klasickým "huf". Tohle jsem asi ochotna tolerovat v Době ledové, ale tady asi ne. :)
A co Gandalf a Balrog v Pánovi Prstenů? To bylo Ok? :)
Braenn wrote: Zkrátka, byla to pěkně natočená nastavovaná kaše, s krásnou hudbou a ještě krásnějšími záběry přírody, na kterou se myslím ráda podívám znovu. Bylo to fakt hezká podívaná, jen nevím, proč se obtěžují s knižní předlohou. Film jakožto bezejmenný fantasy příběh se mi líbil, film Hobit ovšem ne. :)

P.S. K trpaslíkům - trpasličí šlechtic by měl být o to víc trpaslický, ne? Thorin nejenže měl decentní strniště, ale ještě měl proporce člověka - pas, ruce atd... A Fili a Kili byli nejmladší, ale to nějak není důvod k tomu je oholit. :D
Pokud vím, tak oba měli nějaké vousy, ne? Já fakt nevím, podle mě řešíš zbytečné detaily, podle toho jak sis sama Hobita vysnila, a kazíš si tím celkový dojem z dobře natočeného fantasy. Ale to je samozřejmě tvoje věc a brát ti to nebudu. :wink:

EDIT: Když říkáš, že se ti to jako Hobit nelíbilo a pomineme, co bys udělala jinak - co ti tam chybělo, aby to bylo dost poplatné knižní předloze?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

A tak snad tu nemusíme probírat detaily z knih/filmů, srovnávající po prdeli klouzající se trpaslíky versus dvě osoby nadpřirozeného původu, padající do hlubin země v nápodobě boje dobra se zlem. Ani nevím, kam bychom se dostali.

Možná jsem si vysnila, jak vypadají trpaslíci, možná ne, svoje hodnocení jsem řekla - a ten film nebyl snad až tak dobrý ani pro tebe, abys hledal ve mě chyby, které odůvodní můj názor na něj, ne? :D Tak toho nechme.

A k tvému editu - nechybělo mi tam nic. Mě tam toho spíš přebývalo.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Mě tam tedy přebývalo to navazování na Pána prstenů úplně na začátku (scéna s Frodem), to tam nemuselo vůbec být a ušetřily by 15 minut.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Tak mi to nedalo a otevřela jsem si knížku kvůli těm vousům - a i Fili a Kili měli plnovousy, ti starší je měli tak dlouhé, že je zastrčili za opasky. Dokonce jsem ze zvědavosti našla i obrázek, který pan Tolkien sám k Hobitovi kreslil... nu, ale tak nějak chápu, že z tohohle by Američani peníze nevydělali - prostě pohádka. Ale trpaslících jsou trpaslíci. :))

Pro zajímavost třetí obrázek :D - http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/lit ... t=2#thumbs
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Mě ti trpoši docela hodně přišli inspirovaní Dragon Age. Jak absencí vousů (u některých), tak hlavně výbavou (Thorinův meč, než najde ten elfí a myslím, že Kili a Fili měli takové čudné meče). Především to bylo vidět na brnění řadových trpů ve flashbacích.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Aulus »

No právě. Na skupinu vousatých permoníků by se dívali jen skuteční nadšenci. :)
Není to o hledání chyb nebo tak něčeho. Ono kritická povaha je mnohdy užitečná, takže bych to fakt chybou nenazval. :)
Rozhodně neříkám, že ten film byl dokonalý. Ale rozhodně si nemyslím, že by se za něj Jackson musel před Tolkienem stydět.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Post Reply