GS versus modrý ioun

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by Braenn »

Barbar321 wrote:
Braenn wrote:No... OOC info. To se hezky řekne, OOC info, a co třeba kouzla, co zraňují jen nepřátele? Tam je odpor taky OOC info, a mělo by to zraňovat všechny, ne?

IC vysvětlení by se nabízelo, že mág to dokáže nějak ovlivnit. A to včetně GS. Jinak to jde do drobných paradoxů.
Nějak si neumím představit přesvědčování hráče, kterého jsem právě bez odporu smahla IGMS (a udělalo to prázdné vššš), aby si odečetl xy životů, které by mu to bylo bývalo sebralo, protože odpor je jen OOC info. A nebo se rovnou zabil.
...jenže přesně na to jsem se ptal v tom příspěvku v dotazech. Bylo mi řečeno, že v případě odporu se jedná pouze o OOC informaci, že na ní není možné prakticky nijak IC reagovat.

No pozor, nepleť to, že někdo dostal odpor s tím, jak funguje systém. Něco jiného je tasit zbraň a zaútočit proto, že někdo odklikl odpor, a něco jiného je systém, který ti dovoluje/nedovoluje vidět/útočit na určité druhy cílů proto, že je červený/modrý.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

Braenn wrote: No pozor, nepleť to, že někdo dostal odpor s tím, jak funguje systém. Něco jiného je tasit zbraň a zaútočit proto, že někdo odklikl odpor, a něco jiného je systém, který ti dovoluje/nedovoluje vidět/útočit na určité druhy cílů proto, že je červený/modrý.
Začnu tím, že na kohokoliv v GSku nezaútočíš bez ohledu na to, jestli jsi v modrém či červeném. Můj původní dotaz v mechanice hry zněl, jak má postava reagovat na někoho, kdo jí dal odpor. Zda-li to postava pozná či nikoliv (třeba z gest, výhružného postoje nebo z něčeho jiného). Bylo mi řečeno, že to nepozná a že se jedná pouze o OOC informaci. tj. že se na mou postavu může směle usmívat a v zápětí jí vrazit kudlu do břicha, aniž by porušil pravidla Thalie. Zatímco v modrém toto udělat nesmí, protože by si koledoval o DM kill (tj. opět pouze OOC informace).

Pokud platí tato základní premisa, musí nutně platit i pravidlo na to navazující a výše zmíněnou premisou podmíněné. Vyplývá z toho, že bez ohledu na to, zda-li jsou okolní postavy v červeném nebo modrém, nejsou postavy v GSku IC vidět. Už jen to, že by někdo použil v tuto dobu jeden nejmenovaný lektvar by zavánělo metagamingem, pokud by k tomu nebyl opodstatněný důvod (nejlépe identifikace kouzla pomocí čarozpytu)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by Braenn »

I pokud platí první pravidlo (což platí správně,) nevidím žádnou spojitost se systémem, nastavujícím kouzla tak, že prostě některé tě jako modrého (v družině) nezraní, a některé na tebe jako modré nefungují tak, jako na červeného. Stejně tak můžu říct, že je to vyjádřením mágovy vůle plus nastavení vzoru kouzla.
V tomto případě se osobně opravdu přikláním k verzi nedals odpor - tvoje chyba.

Ale domnívat se můžem cokoli - rozhodnout asi může jen někdo nadřízený. :)
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

Braenn wrote:I pokud platí první pravidlo (což platí správně,) nevidím žádnou spojitost se systémem, nastavujícím kouzla tak, že prostě některé tě jako modrého (v družině) nezraní, a některé na tebe jako modré nefungují tak, jako na červeného. Stejně tak můžu říct, že je to vyjádřením mágovy vůle plus nastavení vzoru kouzla.
V tomto případě se osobně opravdu přikláním k verzi nedals odpor - tvoje chyba.

Ale domnívat se můžem cokoli - rozhodnout asi může jen někdo nadřízený. :)
Ok, zde máš přesnou definici kouzla. Mysím, žeje to všeříkající:

Description: The caster becomes ethereal. No other creature can detect the caster. Attacking or performing a hostile action will make the etherealness vanish.

Z čehož jednoznačně vyplývá, že jde v případě modrého pouze o OOC informaci, neboť postavu v GSku by neměl vidět nikdo
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by Braenn »

Postavu by neměl nikdo vidět, a ona by se neměla s nikým vybavovat. :D

Ale kdo si počká, ten se dočká, a až se team vyjádří k tomu, jak funguje toto kouzlo na TH obecně, potom na to budu brát zřetel a jednat podle toho. Do tý doby - nevím a nebudu sahat na nic, co na tom závisí.
Last edited by Braenn on 01:43 22. Dec 2012, edited 1 time in total.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: GS versus modrý ioun

Post by Nalkanar »

Nečetl jsem ten topic, takže jen můj názor na tu základní otázku:

Iouňák je kámen, který nechává magickou stopu, což je to co vidíš. A tím svým poletováním udržuje tu auru, která zlepšuje postavu.
Tím pádem je to rozeznatelný od kouzla, který se projevuje graficky prostě těma bodíkama magickýma, které nejsou tvořeny létajícím kamenem.

GSko s tím odporem je ošemetné kvůli perma odporům. Ale v základu bych to tedy definoval tak, že mág vybírá, které osoby jej mohou vidět. *pokrčí rameny*
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

Braenn wrote:Postavu by neměl nikdo vidět, a ona by se neměla s nikým vybavovat. :D
Však ona se také s nikým nevybavovala (do doby podstatné pochopitelně) :)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Thurms
Rytíř
Posts: 563
Joined: 12:57 11. May 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by Thurms »

No i když nebudu mít odpor, tak budu-li v gsku, nemůžu být terčem kouzel od jiné postavičky, ať už ode mně má či nemá odpor (myslím tím ta, která míří přímo na postavu), což z mého pohledu je způsobeno právě tím, že je asi částečně? v jiné sféře, odpor neodpor, ale tohle musí rozhodnout vedení. A mít naklinané odpory proti všem je dosti problematické, některá plošná kouzla by zabila i ty, které mág zabít nechtěl...
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by KaTo »

Braenn wrote:Postavu by neměl nikdo vidět, a ona by se neměla s nikým vybavovat. :D

Ale kdo si počká, ten se dočká, a až se team vyjádří k tomu, jak funguje toto kouzlo na TH obecně, potom na to budu brát zřetel a jednat podle toho. Do tý doby - nevím a nebudu sahat na nic, co na tom závisí.
...a kdo nebude (líný) čekat a trochu si zagooglí, ten se odpovědi dočká hned (hint: Podtemno vs Povrch). Tato debata zde probíhá asi po milionté a asi potisícáté na ni team dal odpověď, lakonicky schrnutou do věty: "Systém má přednost". Vidíš na monitoru někoho v GSku? Je to problém mága, který se nedokázal plně přenést do jiné sféry a je stále viditelný v této. Můžeš (arci :wink: ) na takového mága zaútočit, protože GSko buglo? Můžeš (i když si nepamatuji, zda se na to smí využívat dalších bugů, ala Vířivák, nebo jen prostý útok (sražením)).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

KaTo wrote: Vidíš na monitoru někoho v GSku? Můžeš (arci :wink: ) na takového mága zaútočit, protože GSko buglo? Můžeš (
Nemůžeš, protože to jednoduše nejde :) Zkoušel jsi to někdy?

Mimoto, když narážíš na systém, systém NWN hovoří jasně a bez jakýchkoliv pochybnosti:

No other creature can detect the caster.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by KaTo »

Barbar321 wrote:...protože GSko buglo?
Já to nezkoušel, zkoušeli to jiní a byla z toho plodná diskuze na foru.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

KaTo wrote:
Barbar321 wrote:...protože GSko buglo?
Já to nezkoušel, zkoušeli to jiní a byla z toho plodná diskuze na foru.
Za to já to mám z vlastních zkušeností, že to nejde i když ho vidíš
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by KaTo »

k tomu systému: Smysl věty "Systém má přednost." je jinak než ho chápeš.
Systém zde NENÍ jakýsi (vícečiméně (ne)přesný) popisek kouzla, ať už ve hře nebo na wikině, ale systém je to co VIDÍŠ na monitoru.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

KaTo wrote:k tomu systému: Smysl věty "Systém má přednost." je jinak než ho chápeš.
Systém zde NENÍ jakýsi (vícečiméně (ne)přesný) popisek kouzla, ať už ve hře nebo na wikině, ale systém je to co VIDÍŠ na monitoru.
Na monitoru vidíš i jména postav, co cizí postava dělá, kde jaká past scvakne a mnoho a mnoho jiných věci. Pokud tyto informace použije tvoje postava, je to SYSTÉMEM Thalie označeno jednoslovným výrazem - METAGAMING :lol:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by Caehan »

Nesouhlasím úplně s tím, že to, co vidíš na monitoru má přednost, ale s tou pastí nemáš pravdu, Barbare, ale že se namáhám...
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Locked