GS versus modrý ioun

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by KaTo »

Barbar321 wrote:Na monitoru vidíš i jména postav, co cizí postava dělá, kde jaká past scvakne a mnoho a mnoho jiných věci. Pokud tyto informace použije tvoje postava, je to SYSTÉMEM Thalie označeno jednoslovným výrazem - METAGAMING :lol:
...jako velmi SOFT trolling dobrý :mrgreen: , ale jinak vytržený z kontextu :wink: :D .
Řekl jsem, že v případě GSka platí, systém má přednost. Vidíš někoho v GSku? Tak ho vidíš a nehraješ si na to že je neviditelný (=mág posr...ee...nezvládl toto složité kouzlo). Vidíš ho a můžeš na něj zaútočit (mág to pos...nezvládl ještě víc)? Tak můžeš, protože očividně není nehmotný, natož v jiné sféře. Thats all.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

KaTo wrote:
Barbar321 wrote:Na monitoru vidíš i jména postav, co cizí postava dělá, kde jaká past scvakne a mnoho a mnoho jiných věci. Pokud tyto informace použije tvoje postava, je to SYSTÉMEM Thalie označeno jednoslovným výrazem - METAGAMING :lol:
...jako velmi SOFT trolling dobrý :mrgreen: , ale jinak vytržený z kontextu :wink: :D .
Řekl jsem, že v případě GSka platí, systém má přednost. Vidíš někoho v GSku? Tak ho vidíš a nehraješ si na to že je neviditelný (=mág posr...ee...nezvládl toto složité kouzlo). Vidíš ho a můžeš na něj zaútočit (mág to pos...nezvládl ještě víc)? Tak můžeš, protože očividně není nehmotný, natož v jiné sféře. Thats all.
...a pak že já trolím :D
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

Caehan wrote:Nesouhlasím úplně s tím, že to, co vidíš na monitoru má přednost, ale s tou pastí nemáš pravdu, Barbare, ale že se namáhám...

Omlouvám se, na tu past jsem si vzpomněl, že se tu nedávno řešila (a právě také v tom samém kontextu ICxOOC a systém). Jinak tu past ze svých zkušeností nemám, ale připadalo mi to, že lépe přiblížím problématiku i těm, kterých se týkalo něco jiného
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: GS versus modrý ioun

Post by innfra »

Já si nemůžu pomoct, ale když se řeší takovýhle hlouposti připadám si, že se tu řeší systém a ooc. Sakra jsme na RP serveru, všichni víme, že jádro hry je starý 10 let a obsahuje chyby. Tak používejte hlavu a když něco bugne zamyslete se...

Zažil jsem situaci, kdy se stala přesně takováhle situace. Hledal jsem jistou osobu a ptal se na ni NPC. Čistě náhodou dotyčná osoba zrovna tím místem projížděla a přijela ke mě v GS bez odporu, takže jsem ji viděl. Nechci kecat, je to už 2 roky z5, ale tuším že mi přišel tell, že nic nevidím a postavička po chvilce odfrčela dál.

Zažil jsem i chování party, kdy se na GS efekt úplně kašlalo. Což se mi nezdálo zrovna košér.

To, že někdo hraje GS jako by neexistovalo neznamená, že ho hraje správně. Alespoň tak to beru já.
Pro chybování je zde velký prostor, pokud tohle čaryfuk nemá ujasněný.

Neberte to zas jako něco útočného, tohle je pouze můj názor a může být zcestný.
Velice mě v tuhle zajímá ta přednost ooc systému vůči logice věci.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by xxxMajkyxxx »

A jaký problém je si prostě ten dislike nakliknout?
"/pc dislike" dá odpor všem PC postavám na serveru.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

xxxMajkyxxx wrote:A jaký problém je si prostě ten dislike nakliknout?
"/pc dislike" dá odpor všem PC postavám na serveru.
nakliknout všem postavám "dislike" znamená, že jim automaticky dám další OOC zprávu, že se něco děje :)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by xxxMajkyxxx »

Barbar321 wrote:
xxxMajkyxxx wrote:A jaký problém je si prostě ten dislike nakliknout?
"/pc dislike" dá odpor všem PC postavám na serveru.
nakliknout všem postavám "dislike" znamená, že jim automaticky dám další OOC zprávu, že se něco děje :)
No pořád lepší než aby některé postavy věděly co se děje ne? :)
Asi bych volil postup: někam přijdu bez nastaveného odporu, potřebuji zasáhnout do dění "nevhodným" způsobem a nebýt chycen, tak sešlu GS, naklinu si "/pc dislike", čímž všem v okolí zmizím a je vyřešeno, můžu se pustit do útěku.
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

xxxMajkyxxx wrote: No pořád lepší než aby některé postavy věděly co se děje ne? :)
Asi bych volil postup: někam přijdu bez nastaveného odporu, potřebuji zasáhnout do dění "nevhodným" způsobem a nebýt chycen, tak sešlu GS, naklinu si "/pc dislike", čímž všem v okolí zmizím a je vyřešeno, můžu se pustit do útěku.
Rád bych to rozebral, ale zatahoval bych sem IC informace :(
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: GS versus modrý ioun

Post by Nalkanar »

Na vyhlášení odporu by neměla postavička reagovat (čistě na odpor samotný). Tzn. hráčům dáš vědět, že se něco děje, postavičky mají zůstat v původním stavu mysli. *pokrčí rameny*

Barbare, nezapomínej na fakt, že popis kouzla nemusí odpovídat, protože GSko je na TH upravené.
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

Nalkanar wrote:Na vyhlášení odporu by neměla postavička reagovat (čistě na odpor samotný). Tzn. hráčům dáš vědět, že se něco děje, postavičky mají zůstat v původním stavu mysli. *pokrčí rameny*

Barbare, nezapomínej na fakt, že popis kouzla nemusí odpovídat, protože GSko je na TH upravené.
budiž. Ale stále je tu jednoduchá rovnice:

"dislike" OOC informace -> jakákoliv změna tohoto nastavení musí nutně být opět jen OOC informací

(zákon nutné a postačující podmínky)

Pro ty, co by toto bylo moc složité, tak jednoduše řečeno, jabko zůstane jabkem i když ho budeme chtít prodávat jako hrušku
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: GS versus modrý ioun

Post by klobouk »

Odbočka
Kdyby byl zájem změnit vzhled kouzla: x0_s0_ether.nss, ř.43
Galerie relevantních vizuálních efektů nwn (určitě je nějaký dostatečně ilustrativní, odlišný od jiných kouzel a iouňáků a nevyužitý)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by Shaman88 »

Pokud k tomu dostanu příležitost tak GS zruším !!!
Kouzlo nesedí do reálií a jsou s ním jen problémy.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by Braenn »

xxxMajkyxxx wrote:No pořád lepší než aby některé postavy věděly co se děje ne? :)
Asi bych volil postup: někam přijdu bez nastaveného odporu, potřebuji zasáhnout do dění "nevhodným" způsobem a nebýt chycen, tak sešlu GS, naklinu si "/pc dislike", čímž všem v okolí zmizím a je vyřešeno, můžu se pustit do útěku.
Asi tak.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Barbar321 »

Braenn wrote: Asi tak.
Čímž však automaticky popíráš, že "dislike" je OOC informace. Pokud je to OOC informace, nemůže a nesmí nijak změnit chování a jednání všech postav v IC rovině (a to ani kdyby ses na hlavu stavěla).

Pokud to je IC informace měnící stav věcí ve hře IC, bylo mi špatně odpovězeno ve fóru k tomu přímo určeném a to jest "dotazy na mechaniku hry"

Buď je věc černá nebo bílá. Těžko bude někdy tak a jindy jinak jen na základě toho, jak se to zrovna komu hodí :wall:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by J.F.Payne »

Odpor je OOC informace a jistě nesmí ovlivnit IC chování postav ve smyslu, že se třeba někdo po zapnutí odporu začne nakouzlovat. Nesmí se ale zapomínat na to, proč vlastně odpor zapínáme. Odpověď je prostá - abychom předešli tomu, že se projeví nějaký bug nebo vlastnost hry. Některá kouzla (třeba GS, že) na neutrální a přátelské postavy nefungují, pokud nezapnete odpor.

Pokud odněkud utíkáš a nechceš, aby tě někdo viděl, odpor si zapni. Já bych to tím asi uzavřel. Máš si to ohlídat.

Zpětně je pak naprosto debilní řešit, kdo co viděl - některé postavy něco vypoví - a co já s tím? Vypověděly, nezměním to, i kdybych se na hlavu stavěl. A říct zpětně "nemohli jste nic vidět", když tě i přes GS systémově viděly? Hovadina.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked