GS versus modrý ioun

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

pavad wrote:Predne: Timestop (dale jen TS) trva 3 kola, to je, eee..., 18 vterin? Ano, za 18 vterin vase postava sebehne od popravciho vrsku k brane a mozna se ji i nacte druha lokace... Ale ve svete Thalie je od popravciho vrsku k brane jiste vice jak 18 vterin behu - jinak by byla brana do, no, rekneme 150 metru od vrsku (magove nejsou zrovna sprinteri).

Nyni uvazujme, ze dotycny mag zakouzli TS - okoli "zmrzne". A co ted? Vezme mag do ruky majzlik a palicku a pocne rozbijet okovy na zajatcove rukach? Ma 18, tedy uz jen 15 vterin casu...

Zamerne jsem neuvazoval, ze by byl kymkoli/cimkoli videt. Lec, pokud me pamet neklame, jsou promeny, ktere bez jakychkoli problemu uvidi jak GS ukryteho, tak stinoveho tanecnika. Tezko by mohla inkvizice jednat tak jak jedna (=trestat (nejen) temne magy), kdyz by k tomu nemela prostredky. Nu a takovy promenenec by jen zaskrehotal - a uz by letelp do prostoru popraviste Mordekainovo rozpojeni (MD) (*). Verte mi, pratele, MD (alias Mister Doctor) resi spoustu potizi s magy plizicimi se v GSku. Pohrichu na toto reseni spousta jedincu zapomina... Necham na zvidavem ctenari co se stane posleze, kdyz takovy plizici se mag vypadne vprostred pochopu pana malomluvneho z ukrytu GS. ;)

Edit: (*) Jeden muj kamarad prirovnaval pouziti MDcka k magickemu striptizu. Sikovny mag, jednou zakouzli MD - a z jeho cile popadaji kouzla jak kdyby se ovijel okolo tyce na baru po 10 hodine... :D
Celá sranda je právě v tom, že to nebylo ani zdaleka celé provedeno v GS, ale většina byla v pouhé neviditelnosti. Ale ani na ni nebyl nikdo připraven.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by Caehan »

Krysak wrote:Ne, je to IC o OOC opatření, IC - je logická ochrana města a vůdců, ooc, že to funguje vsude, protože, kdo by se delal se sítí:).
Tohle bych musel slyšet od DG, abych uveřil. :P

Že je to logické, o tom žádná, ale z IC hlediska mi to přijde hrozně překombinované, to už mi přijde jednodušší mít na důležitých místech nějaký předmět (očarovanou standartu nebo cokoliv), co odhaluje skryté mágy a v Azurové věži nějaké zařízení (třeba křišťálovou kouli s barevným displejem), která je pomáhá sledovat + ještě něco, co zachytí magický transport.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Aulus wrote: Pokud by ty helmy skutečně měly dračí vidění, tak si dokážu představit přepady na gardisty, při kterých by se jim ukradly helmy a prásk - eviláci a drowové mají brutální übernástroj na odhalování všeho skrytého.
Ne, jen to magové jako svůj nástroj použijí ke sledování toho drowa. Mimo sít za městem je to obycejná dobrá helma s tou evýhodou, víme kde jsi blboune.
Pokud by neexistovala IC propracovaná sít magických ochan, stane se, co furt píšu, dávejte jen pořadová čísla generálům, vládcům, starostům, protože v tomto systému , o kterém píšete by měl sanci uspet jen agresor.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

Caehan wrote:
Krysak wrote:Ne, je to IC o OOC opatření, IC - je logická ochrana města a vůdců, ooc, že to funguje vsude, protože, kdo by se delal se sítí:).
Tohle bych musel slyšet od DG, abych uveřil. :P

Že je to logické, o tom žádná, ale z IC hlediska mi to přijde hrozně překombinované, to už mi přijde jednodušší mít na důležitých místech nějaký předmět (očarovanou standartu nebo cokoliv), co odhaluje skryté mágy a v Azurové věži nějaké zařízení (třeba křišťálovou kouli s barevným displejem), která je pomáhá sledovat + ještě něco, co zachytí magický transport.
Celý problém je, že pokud je mi známo, nikdy se nad tímhle moc nepřemýšlelo a proto jsou možné různé výklady. Chtělo by se to vážně zeptat DG.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by Caehan »

Krysak wrote:
Aulus wrote: Pokud by ty helmy skutečně měly dračí vidění, tak si dokážu představit přepady na gardisty, při kterých by se jim ukradly helmy a prásk - eviláci a drowové mají brutální übernástroj na odhalování všeho skrytého.
Ne, jen to magové jako svůj nástroj použijí ke sledování toho drowa. Mimo sít za městem je to obycejná dobrá helma s tou evýhodou, víme kde jsi blboune.
Pokud by neexistovala IC propracovaná sít magických ochan, stane se, co furt píšu, dávejte jen pořadová čísla generálům, vládcům, starostům, protože v tomto systému , o kterém píšete by měl sanci uspet jen agresor.
A nebylo by jednodušší do nich dát plastickou trhavinu, aby těm, co si jí nasadí mimo město, vybuchla hlava? :P Jako ve filmu Running Man :D
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

Krysak wrote:
Aulus wrote: Pokud by ty helmy skutečně měly dračí vidění, tak si dokážu představit přepady na gardisty, při kterých by se jim ukradly helmy a prásk - eviláci a drowové mají brutální übernástroj na odhalování všeho skrytého.
Ne, jen to magové jako svůj nástroj použijí ke sledování toho drowa. Mimo sít za městem je to obycejná dobrá helma s tou evýhodou, víme kde jsi blboune.
Pokud by neexistovala IC propracovaná sít magických ochan, stane se, co furt píšu, dávejte jen pořadová čísla generálům, vládcům, starostům, protože v tomto systému , o kterém píšete by měl sanci uspet jen agresor.
Napsal jsem, že existují jakési "bránové ochrany". Navíc ani není nutné, aby ta přilba fungovala mimo město. Už samotný fakt, že máš ve městě možnost vidět všechny skryté zloděje, odhalit jakoukoli magii a podobně, je hodně über a nemá to s logikou podle mého co dělat.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: GS versus modrý ioun

Post by J.F.Payne »

Tak byla tam stráž. A jedinej důvod, proč tam nebyl nikdo z inkvizice je proto, že neměl, kdo by za ty postavy hrál. Kromě toho, zastávám názor, že čím míň NPC, tím líp. No, nechme to... ono se řekne, že tam mělo bejt PC, co bylo připravené, ale Johannes taky nemůže věřit každému, že ano...

Pro mě z toho do budoucna prostě plynou následky, které budou k odsouzeným PC (ne k hráčům!) daleko nepříznivější.

A co se navštěvování inkvizičních vězňů ve věznicích týká, mohlo by se, Aule, prosím, říct, že se to nesmí bez DM / pověřené osoby? Díky.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

J.F.Payne wrote: A co se navštěvování inkvizičních vězňů ve věznicích týká, mohlo by se, Aule, prosím, říct, že se to nesmí bez DM / pověřené osoby? Díky.
Máš to tam. :wink:
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: GS versus modrý ioun

Post by Krysak »

Aulus wrote:Napsal jsem, že existují jakési "bránové ochrany". Navíc ani není nutné, aby ta přilba fungovala mimo město. Už samotný fakt, že máš ve městě možnost vidět všechny skryté zloděje, odhalit jakoukoli magii a podobně, je hodně über a nemá to s logikou podle mého co dělat.
Hehe, pardon, ale při tvé argumentaci by se vyplatilo požádat o přítomnost GM. To by totiž vyplo všechny ochranné mechanismy a zabijelo by se, kradlo daleko snáze. Hele jdu na to mam 7 x time stop, poslední time stop dám na meditaci takže mam celkem 13 time stopů, nikdo na mne nemuze reagovat. Trosku by to zdevalvovalo cenu vrahů za jejich práci.

Nikdo neřekl, že je vidět každé kouzlo a každý zlodej, to je manipulace.
1. Time stop je jedno z nejsilnejsich kouzel, astrální sít pochopitelne rozpozná silu. To rozpoznaji i tupe detektroy na autech kdy se nerozezní hned kdyz se o auto otřeš, ale time stop je doslova cihla do předního skla.
2. GS znamená narušení astrálního hlídaného prostoru - alrm řve.
3. gardista vidí jen tam kam vidí, nevidí za roh, pod zem. Zlodeji a vrazi se musi chovat inteligetně, kdyz se kouka jejich směrem nemusí hnedle vraždit :).
4. Sit nebude sledovat neviditelnosti, na to budou ti dveřní signály a osobní ochranka. atd atd.....

Jinak samozřejme, že si domýšlím, kdo četl trošku fantasy knih, zejmína ADND ví o ostarální rovine - to je ta GS ková a ví, že je hlídaná, to jsem si nevymyslel, viz knihy ze sveta ADND.

PS: taky jsem byl na poprave přítele se svym magem, rikal jsem dam ted time stop a uteceme, ale ma postava premyslela s pudem sebezachovy a Homer umřel, protože by neměla sanci na utek u i s 13 timestopy.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

Krysak wrote: Hehe, pardon, ale při tvé argumentaci by se vyplatilo požádat o přítomnost GM. To by totiž vyplo všechny ochranné mechanismy a zabijelo by se, kradlo daleko snáze. Hele jdu na to mam 7 x time stop, poslední time stop dám na meditaci takže mam celkem 13 time stopů, nikdo na mne nemuze reagovat. Trosku by to zdevalvovalo cenu vrahů za jejich práci.
Ta brána z tebe shodí všechna skrývací kouzla i Time stop, takže by mě vážně zajímalo, jak bys to provedl. Navíc jeden Time stop ti na medit stačite nebude ani náhodou
Krysak wrote: Nikdo neřekl, že je vidět každé kouzlo a každý zlodej, to je manipulace.
Dračí pravdivé vidění (tedy vidění nahozené na předmětech) prohlédne jakékoli skrytí a odhalí jakýkoli klam, takže to není manipulace...
Krysak wrote: 1. Time stop je jedno z nejsilnejsich kouzel, astrální sít pochopitelne rozpozná silu. To rozpoznaji i tupe detektroy na autech kdy se nerozezní hned kdyz se o auto otřeš, ale time stop je doslova cihla do předního skla.
To nejspíš poznají, ale za hradbami města s tím během několika desítek sekund těžko něco uděláš.
Krysak wrote: 2. GS znamená narušení astrálního hlídaného prostoru - alrm řve.
To nejspíš ano, ale asi těžko ti hned zobrazí, kdo ho spustil
Krysak wrote: 3. gardista vidí jen tam kam vidí, nevidí za roh, pod zem. Zlodeji a vrazi se musi chovat inteligetně, kdyz se kouka jejich směrem nemusí hnedle vraždit :).
V takovém případě by na ulici nešlo nic ukrást, nikdo by nemohl jít v přestrojení, protože by byl okamžitě kouzlem odhalen a podobně...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: GS versus modrý ioun

Post by Nalkanar »

Nechcete to zamknout?
Od teoretických úvah to stejně velice rychle přešlo k řešení IC události, ve které skoro nebylo třeba řešit GS a Timestop. Navíc bych musel reagovat na Jonovy breky, že proti GSku se nedá bránit...
.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: GS versus modrý ioun

Post by pavad »

Aulus wrote:Celá sranda je právě v tom, že to nebylo ani zdaleka celé provedeno v GS, ale většina byla v pouhé neviditelnosti. Ale ani na ni nebyl nikdo připraven.
Nevyjadruji se k udalosti ktera se nejak stala. Vyjadroval jsem se k pouziti GS-TS.

Nu, pokud se tyce neviditelnosti a toho, ze nikdo nemel prohlednuti neviditelnosti, nebyl tam jediny zlodej/zved ani hlidaci pes, aby si vsiml slapot v hline/sustot satu nebo nekoho vycenichal... Nu - to neni muj problem.

Na druhou stranu vim, ze (kuprikladu) jen vyhlaseni rozsudku v NPC stoji dost velkou spoustu DM usili a take casu. Tzn. bezne se stane, ze nad hovorem co by trval tak 20 minut ve skutecnosti (tj. cas zanedbatelny vuci kouzlum odhaleni neviditelneho) se protahne na den a pul herniho casu. Videl jsem tyto situace resit tak, ze ti, kteri chteli byt zastiteni kouzly (proti prepadu nebo smirovani) tak ucinili na zacatku a dali zpravu DM. Ten bral v patrnost, ze behem "kratke porady" muze PC systemove 3x meditovat...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: GS versus modrý ioun

Post by Aulus »

Nalkanar wrote:Nechcete to zamknout?
Od teoretických úvah to stejně velice rychle přešlo k řešení IC události, ve které skoro nebylo třeba řešit GS a Timestop. Navíc bych musel reagovat na Jonovy breky, že proti GSku se nedá bránit...
Asi máš pravdu. Už to je jenom pitvání se v IC událostech a to tu nemá co dělat.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Locked