Par dotazu novacka
Re: Par dotazu novacka
Velmi charismatická postava bude mít ze svého charismatu bonus do přesvědčování, a velká inteligence jí dá body navíc, které by tam mohla investovat. Pokud neinvestuje, potom to prostě znamená, že je třeba krásná a chytrá, ale při lhaní bude rudnout, což jí na přesvědčivosti zrovna nepřidá... nebo cokoli. A to, že si někdo s charismou 8 o své postavě tvrdí, že je epicky krásná, to není vina přesvědčování, ale možná patologická potřeba některých hráčů vynikat s každou postavou absolutně ve všem. A nezmění to nic, co s přesvědčkem uděláš:)
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Par dotazu novacka
Nechtěl jsem to změnit přesvědčováním, ale skillem s názvem "krása/přitažlivost", který by se přepočítával ze základních vlastností a dalo by se na něj házet (popřípadě by ho mohl vidět hráč ve výpise popisu druhé postavy, aby to bylo fér).Braenn wrote:Velmi charismatická postava bude mít ze svého charismatu bonus do přesvědčování, a velká inteligence jí dá body navíc, které by tam mohla investovat. Pokud neinvestuje, potom to prostě znamená, že je třeba krásná a chytrá, ale při lhaní bude rudnout, což jí na přesvědčivosti zrovna nepřidá... nebo cokoli. A to, že si někdo s charismou 8 o své postavě tvrdí, že je epicky krásná, to není vina přesvědčování, ale možná patologická potřeba některých hráčů vynikat s každou postavou absolutně ve všem. A nezmění to nic, co s přesvědčkem uděláš:)
Jinak souhlasím, ale myslím si, že ten bonus z vlastností je v porovnání s výší skillu mizivý.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Par dotazu novacka
Jo tak, to by bylo docela pěkné. Do přesvědčka zahrnout i podvádění, a volný skill nazvat přitažlivost/krása. Jen si neumím představit, jak a kdy by byl užit, při jaké příležitosti, a jak by ho mohli hráči věidět (Vidím situaci jako "balím tě, hoď si TO proti tomu, jestli spolu skončíme v posteli!":D Plus u postav opilých by bylo TO automaticky sníženo:)))
Ohledně charismy, na EQ se třeba u hodně hráčů ujal zvyk, hodit si do popisu úplně na konec informaci ve stylu //char 15.
Potěší a udělá to docela pěkný obrázek - ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.
Ohledně charismy, na EQ se třeba u hodně hráčů ujal zvyk, hodit si do popisu úplně na konec informaci ve stylu //char 15.
Potěší a udělá to docela pěkný obrázek - ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: Par dotazu novacka
Uvidíme, zkusím to promyslet.Braenn wrote:Jo tak, to by bylo docela pěkné. Do přesvědčka zahrnout i podvádění, a volný skill nazvat přitažlivost/krása. Jen si neumím představit, jak a kdy by byl užit, při jaké příležitosti, a jak by ho mohli hráči věidět (Vidím situaci jako "balím tě, hoď si TO proti tomu, jestli spolu skončíme v posteli!":D Plus u postav opilých by bylo TO automaticky sníženo:)))
Ohledně charismy, na EQ se třeba u hodně hráčů ujal zvyk, hodit si do popisu úplně na konec informaci ve stylu //char 15.
Potěší a udělá to docela pěkný obrázek - ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
- Absinthorix
- Bůh
- Posts: 3017
- Joined: 23:28 05. Feb 2010
Re: Par dotazu novacka
Co by ne...Braenn wrote:ale s tím asi neuspěješ u těch, co tu sílu 30 a char 8 stejně chtějí hnát do modelingu.

Třeba by to uspělo i tak
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“
horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu
Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Re: Par dotazu novacka
Jo.Nalkanar wrote:Bonusy do skillů z itemů se počítají až do +50, že?
Re: Par dotazu novacka
Dá se poznat, kdy bude od překupníka odstraněn předmět? Jde mi o to, že jsem k němu vložil zbraň a raději si jí se ztrátou koupím zpět, než abych o ní komplet přišel a měl ztrátu mnohem a mnohem vyšší. Přecejen zbraň není nějaká hrouda uhlí, u které jsou náklady na získání nulové nebo prakticky nulové.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Par dotazu novacka
Mám za to, že předměty samovolně nemizí. Buď je někdo koupí, nebo jsou vyspamovány (ale tuším, že se vyspamovává nadbytečné zboží z poslední záložky jen), nebo někdo po nějaké době smaže obsah překupníka.
.
Re: Par dotazu novacka
Měl bych dva dotazy:
1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.
2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?
1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.
2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Par dotazu novacka
Ad 1) V manuálu je to blbě, dispely cílí na kouzla na postavu seslaná, ne na postavu jako takovou. Odolnost na magii proti nim proto nepomáhá (a možná i z jiných důvodů)Barbar321 wrote:Měl bych dva dotazy:
1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.
2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?
Ad 2) Neodvažuji se hádat... působí na mě jako zvíře (odchylka, technicky vzato), ale patrně jsou nejen zmateně zlí, ale i skoro tak chytří, jako průměrný člověk
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
-
xxxMajkyxxx
- Urozený
- Posts: 1619
- Joined: 12:43 01. Mar 2010
Re: Par dotazu novacka
Příliš nechápu otázku číslo 1. Je pravda, že před patchem bylo u dispel kouzel uvedeno, že se dají resistnout, ale pokud dobře koukám na wiki, tak již tam nic takového nestojí. Ono také co resistovat. Dispel kouzla odstraňují oponentovu magickou ochranu a to podle urovně dispelu a úrovně cílových kouzel. Mordekainen disjunction a Spell breach snižují magickou odolnost.Barbar321 wrote:Měl bych dva dotazy:
1) jak je to s rozptylovými kouzly a s magickou odolností na Thalii. Podle manuálu mají jít všechna rozptylová kouzla (kromě morky) přes magickou odolnost. tj.nejprve by měla postava odolávat a teprve potom rozptylovat kouzla. Ve výpise jsme si ale ničeho takového nevšiml.
2) je na Thalii klepetnatec přijatelný summon a nebo je inkvizicí brán již jako temný a tudíž již neakceptovanelný druh monstra?
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
Re: Par dotazu novacka
1) Všechny rozptyly, co vím, by měly obcházet magické odolnosti (a systémově obdobné ekvivalenty).
2) To je otázka spíše pro IC. Osobně si myslím, že jsou dva druhy klepetnatců a ten, kterého lze vyvolávat/proměnit se v, je "přijatelná".
2) To je otázka spíše pro IC. Osobně si myslím, že jsou dva druhy klepetnatců a ten, kterého lze vyvolávat/proměnit se v, je "přijatelná".
.
Re: Par dotazu novacka
Díky za odpovědi
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Par dotazu novacka
Čistě pro zajímavost - co se zamykání zámků týče, je to, kdy je taková akce povolená, ovlivněné počtem bodů v této dovednosti?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN