Volby

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked

Tak koho teraz?

Kníža Kadel Schwarzenberg
34
52%
Miloš
16
25%
Ani jeden
8
12%
Klikity klikity!
7
11%
 
Total votes: 65

User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Volby

Post by -darkvision- »

Shaman88 wrote:Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A třeba násilníka kerého pustěj a on do dne po propuštění znásilní dívku, to ti přijde taky ok?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Volby

Post by Shaman88 »

-darkvision- wrote:
Shaman88 wrote:Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A třeba násilníka kerého pustěj a on do dne po propuštění znásilní dívku, to ti přijde taky ok?
Bavil jsem se o těch sporech s tunelářema.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Volby

Post by -darkvision- »

Žorž wrote:
Shaman88 wrote: Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
A to je přesně ta výrazná role prezidenta, o které jsem psal. Klaus podporuje, možná nevědomky, takovejhle nihilismus, jako je tvůj (nic proti nihilismu, jsi WB :P) tím, že morální hodnoty nevyzdvihuje a sám neztělesňuje. Takže ve výsledku je i "normálnímu člověku" jedno, že stovky policajtů a státních zástupců div nevyplivly duši pro nic za nic, a "normální člověk" prostě ztrácí smysl pro základní společenkou spravedlnost.
Bacha ono to není tak žhavý co se policistů a kriminalistů týče :ewink:

edit: No tak tunelář. Vem si že by ti dlužil mega.. ted dostal amnestii a tys přišel o nárok na své prachy a o mega si ostrouhanej. Pořád bys je měl rád? :D
Last edited by -darkvision- on 00:35 12. Jan 2013, edited 1 time in total.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Volby

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.
Že nepovažujete amnestiii jako dar české republiky občanům.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Volby

Post by -darkvision- »

Recividista kerej se dostane z vězení i řpesto že by tam měl být není pro mě darem. Zastřelit a do země a nebo za mříže.

Se koukni, dostali šanci a co se stalo? Krádeže a znásilnění. Střílet tu verbež..
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Volby

Post by kucik »

Shaman88 wrote:
kucik wrote:
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.
Že nepovažujete amnestiii jako dar české republiky občanům.
Povazoval bys za dar, kdyby ti nekdo na zahradu vysypal kontejner odpadu?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Volby

Post by Braenn »

Shaman88 wrote:
kucik wrote:
Shaman88 wrote:Vy snad vůbec nejste češi...
Proc si to myslis? Protoze nam neni jedno, co se tu deje? To neni mysleno utocne, ale vazne nerozumim te implikaci.
Že nepovažujete amnestiii jako dar české republiky občanům.
Dar to je v okamžiku, kdy se dotýká konkrétních lidských případů. Vždy se najdou kauzy, které byly souzeny a odsouzeny sice po právu, ale z morálního hlediska prostě špatně. Nebo hodně ujetě. Třeba ten tykadlový řidič, namátkou. Pak různé lidské tragédie... to jsou případy, kdy by měla zasáhnout amnestie.

Za lidskou tragédii nepovažuji přecpané věznice, ani příliš dlouho se táhnoucí kauzy s lidmi, kteří vykrádali náš stát. Styl, kterým to Klaus provedl, byl výsměchem. Veškeré sympatie, které u mě měl, tímto definitivně pozbyl.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Volby

Post by Shaman88 »

No propuštěno jich bylo 6000+ a kolik jich znova spáchalo nějaký trestný čin 50 nebo 100 maximálně?
To jsou hold blbci a vrátí se za katr.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Volby

Post by -darkvision- »

Shaman88 wrote:No propuštěno jich bylo 6000+ a kolik jich znova spáchalo nějaký trestný čin 50 nebo 100 maximálně?
To jsou hold blbci a vrátí se za katr.
Do dne nebo dvou? .. dejme tomu rok a kolik jich bude pak ..
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Volby

Post by Shaman88 »

Uvidíme.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Volby

Post by kucik »

Propusteno bylo vyrazne vic. Mluvi se o tom, ze bude propusteno i k triceti tisicum.
A pokud jde o to, kolik jich znovu spacha trestny cin, tak jde samozrejme o to, v jakem casovem horizontu se na to divas. A jelikoz jde casto o recidivisty, je na miste se toho obavat.
Jeden z propustenych uz napriklad zabil. Jak vysvetlis blizkym obeti, proc byl tenhle clovek propustenej?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Volby

Post by J.F.Payne »

Zásadní problém ani není tak v té amnestii. Pokud je amnestován vězeň, co maximálně někomu ukradl peněženku, chlap co neplatil alimenty, starej vězeň 75+ a nebo dementní kverulant typu Smetany (ten "tykadlovej" řidič - ale čmáral i jiný věci a třeba ba zdi a dveře).... nemám proti tomu vůbec nic.

Největší problém mám s abolicí, která nemá v Čechách obdoby a svým rozsahem je bezprecedentní. Institut abolice, tedy zastavení trestního řízení, je zpravidla využíván k tomu, aby reguloval nedostatky práva. Například, pokud existoval nějaký trestný čin, který přestal být společensky nebezpečný, a přesto je kriminalizován, může se (a je to tak v pdostatě správně) abolicí přikročit k jeho dekriminalizaci.
Toto se však musí vztahovat na jeden konrétní trestný čin, na jednu konrétní skutkovou podstatu - tu, která pozbyla společenské nebezpečnosti (například kdyby se ukázalo, že zavírat chlapy neplatící alimenty je blbost, zastaví pomocí abolice prezident republiky všechna trestní stíhání proti chlapům neplatícím alimenty...). Snad jsem to napsal srozumitelně?

Abolice, kterou vyhlásil Klaus, taková není, a neplní svůj účel. Je to výsměch spravedlnosti, práci soudů a státních zástupců, a podpora lidí, kteří nakradli miliardy, které v konečném důsledku stejně ještě jednou zaplatíme z našich daní, až budou amnestií poškození lidé požadovat náhradu škody od státu.

A ještě horší snad je, že onen krok Klaus ani jeho lidé nedokáží nějak racionálně vysvětlit. Jediné vyjádření, které k tomu Klaus dodal, byla arogantní snůška manipulací a ublíženého fňukání spojená s názorem, že kdo amnestii nerozumí, je médii ovlivněný blbec bez vlastního kritického pohledu podléhající mediální kampani proti jeho (Klausově) osobě. Ale to je už jen taková třešíňka na dortu po všem tom bezprávíí.
Last edited by J.F.Payne on 01:05 12. Jan 2013, edited 1 time in total.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Volby

Post by Braenn »

S tou amnestií se dá říct, že v závěrečném pátém dějství hry došlo k odmaskování hlavní záporné postavy.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Silvaner
Nováček
Posts: 6
Joined: 21:54 26. Dec 2012
Location: Brno

Re: Volby

Post by Silvaner »

propuštěno bylo, nebo bude něco přes 6000, amnestie se vztahuje cca na 30000, ale do toho spadá 20000 podmínek a domácí vězení a buhví co ještě....

to že někdo vylezl a zase něco provedl, tak tomu se ale vyhnout nejde, děje se to vždycky...
pouze to udělají o pár měsícu dřív než kdyby tam hnili ještě nějakou dobu....
za Havlové amnestie to bylo taky a v daleko větší míře....

ta amina je úplně normální, kromě toho článku 2 - omilostnění těch tunelářů
a to tam někdo šikovně vsunul, z toho bych Klause nevinil, ten si přes ego nevidí na nos :)
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Volby

Post by J.F.Payne »

Co se týká toho, proč že to Klaus udělal, plně se ztotožňuji s názorem svého bývalého profesora zde:

http://jankudrna.blog.ihned.cz/c1-59052 ... acni-tecka
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked