Aulus wrote:Sorry, ale tohle je demagogie jako prase. Nikdo z nás nic takového nenapsal a rozhodně si nemyslím, že by všichni měli vydělávat stejně!
Já vím, žes to nenapsal, ale přišlo mi, že nějak nechápeš, proč má manažer nějaké firmy velké peníze, zatímco chudák soustružník má sotva pětinu jeho platu...
Aulus wrote:Progresivní daň je opatření, které pomáhá zabránit konstantnímu snižování sociálního zajištění, které stát poskytuje.
Bezpochyby. Ale na jak dlouho? Nezapomínej, že čím větší (a složitější) daně a daňový systém, tím hůř se vybírají a jejich výnosnost klesá. Nehledě na to, že podnikatelské subjekty se díky evropskému právu přesídlí jinam, a nebudou tomuhle státu odvádět víc, než bude nutné.... ó ano, to je socialistická cesta do řitě.
Aulus wrote:A pomáhá zbrzdit proces chudnutí a rozevírání nůžek mezi nejbohatšími a nejchudšími. Pokud si myslíte, že i to rozevírání nůžek je v pořádku, tak pak asi už vážně nemáme o čem diskutovat. Vaším ideálem je politický systém Anglie a dalších zemí v 19. století. Aby to taky neskončilo prací dětí v továrnách za pár šušňů (akorát že načerno).

To pomáhá, ovšem je to dosti umělý zásah do společnosti. Cesta k lepšímu je cesta investování, nových pracovních míst, obnovení výroby v Evropě a nepodporování levných asijských výrobků... ale to se řekne

)