Napsal jsem chirurg, tak to nepřekrucuj! Chirurg studuje většinou těžší školu než manažer, má odpovědnější práci a je v neustálé pohotovosti. Neříkám, že manažer to má o mnoho lehčí, ale ten rozdíl v platovém ohodnocení je nepřiměřený (samozřejmě ne u všech manažerů).J.F.Payne wrote: Já vím, žes to nenapsal, ale přišlo mi, že nějak nechápeš, proč má manažer nějaké firmy velké peníze, zatímco chudák soustružník má sotva pětinu jeho platu...
Uzavřel jsi to hezky. Ono by to bylo všechno hezké, ale i přesto, že se to už děje, že máme výhodné daňové podmínky pro podnikání, atd., tak trend je jasný - chudí mají (při zohlednění inflace) pořád míň a bohatí víc. Taková situace je prostě dlouhodobě společensky neudržitelná a budeme si muset vybrat:J.F.Payne wrote: Bezpochyby. Ale na jak dlouho? Nezapomínej, že čím větší (a složitější) daně a daňový systém, tím hůř se vybírají a jejich výnosnost klesá. Nehledě na to, že podnikatelské subjekty se díky evropskému právu přesídlí jinam, a nebudou tomuhle státu odvádět víc, než bude nutné.... ó ano, to je socialistická cesta do řitě....
To pomáhá, ovšem je to dosti umělý zásah do společnosti. Cesta k lepšímu je cesta investování, nových pracovních míst, obnovení výroby v Evropě a nepodporování levných asijských výrobků... ale to se řekne)
a) buď se udělají kroky (jak ty říkáš "umělé"), které ten vývoj zbrzdí či zastaví
b) až to dorazí na mez únosnosti a ve stádiu chudoby bude víc jak 1/3 obyvatelstva, dojde k nějaké nepěkné revoluci
Aspoň takový je můj pocit. Tím bych to asi zakončil. Myslím, že to nemá smysl rozebírat dále.