kucik wrote:Proč je nemorální vyčíslovat lidský život penězi? Je v tom případě morální vyčíslovat penězi život zvířete? Kde je hranice?
Si ze mě děláš legraci, ne?

Pokud řekneš, že vyčíslování lidského života je morální, pak je vlastně morální otrokářství. Považuješ ho za morální?
Vyčíslovat penězi život zvířete taky není morální. Pokud bys mi řekl, že si život tam toho ježka ceníš na 50 korun, a že když ho zabiju, tak mi je dáš, opravdu to budu považovat za nemorální. Stejně tak je podle mého nemorální lov zvířat pro zábavu. Ale z hlediska obživy člověka je už diskutabilní, jestli je morální zvířata zabíjet s účelem najíst se. Já si myslím, že to nemorální není. Ale jak říkám, je to věc názorů.
Hranice pro tebe samého je tam, kde si ji stanovíš. Ale podstatná je podle mě hranice, kterou stanovuje morálka, která ve společnosti panuje. Pokud s ní nesouhlasíš, měl by ses ideálně od takové společnosti distancovat. To je můj pohled na věc - v podstatě stejný, jako aplikuju na Karla a vládu.