A proto, milé děti, je stát ŠPATNÝ HOSPODÁŘ. Soukromou firmu nemůžeš tunelovat, soukromá firma už JE majetkem svého vlastníka CELÁ. U bank je to složitější a proto taky pořídit si banku je velmi netriviální záležitost podléhající dozoru. Takže to, co jsi napsal je vlastně volání po absolutní privatizaci všeho, s čímž s jistými výhradami souhlasímAulus wrote: Já neříkám, že to tak je všude a žádný propagandistické plakáty toho typu mě nezasahují. Já nepopírám, že vést slušně podnik je obtížné. Problém spíš je to, kolik podniků se u nás opravdu vede slušně a kolik se jich tuneluje, kolik jich krachuje, atd. U nás bohužel často dochází k tomu, že vznikají banky, firmy, atd. jenom proto, aby na tom pár lidí vyrýžovalo peníze. A zpravidla to nejsou žádné malé firmy.
Volby
Re: Volby
PUF!
Re: Volby
Opět překrucuješ, Jone. Klidně přispěju, až budu mít z čeho a budu sám vydělávat.J.F.Payne wrote: Takže teda radši nepomůžeš vůbec?
Myšlenky na to, že svět spasí jedině řada revolucí a změn systému, tu už taky byla...
A měnit systém revolucemi rozhodně nechci. Tak nevím, co překrucuješ. Myslím, že je potřeba přijít se seriózním návrhem a demokraticky ho odhlasovat, to je celé.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Volby
Pravicově správný je se do tý Afriky vůbec nesrat a nechat kluky opálený, ať si to tam vyříděj sami (celá staletí to tak "taky" fungovalo). V opačném případě jim těžce vládnout z pozice síly (taky úspěšně odskoušeno, než to pseudohumanisti zatrhli) a diktovat co budou kdy a kde dělat.J.F.Payne wrote:Takže teda radši nepomůžeš vůbec?
Myšlenky na to, že svět spasí jedině řada revolucí a změn systému, tu už taky byla...
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Volby
Vymysli takovej seriózní, funkční návrh a pak ho prosaď. Doživotní sláva, bohatství, ženy a sem tam nějaká ta nobelovka tě neminou.Aulus wrote:Myslím, že je potřeba přijít se seriózním návrhem a demokraticky ho odhlasovat, to je celé.
PUF!
Re: Volby
Ano, je vlastníkem celá, ale...kokosak wrote: A proto, milé děti, je stát ŠPATNÝ HOSPODÁŘ. Soukromou firmu nemůžeš tunelovat, soukromá firma už JE majetkem svého vlastníka CELÁ. U bank je to složitější a proto taky pořídit si banku je velmi netriviální záležitost podléhající dozoru. Takže to, co jsi napsal je vlastně volání po absolutní privatizaci všeho, s čímž s jistými výhradami souhlasím
Pokud si někdo založí firmu na obchod s nemovitostmi, může s pomocí různých záloh a podvodů také dost dobře okrádat. Není to sice tunelování, ale založení podniku jen za účelem okrádání to je.
A s tunelováním jsem myslel banky a nepopřeš, že se to děje a velice často.
Nesouhlasím s tím, že stát je apriori špatný hospodář. Špatného hospodáře dělají ze státu lidé, kteří ho řídí. Stát může fungovat stejně dobře jako firma, pokud se mu dostane dobrého vedení.
A příklad typického důsledku privatizování naprosto všeho:
Cena vody od začátku 90. let stoupla o 100 násobek své hodnoty, zatímco průměrný plat stoupl přibližně 6 - 7x (a to jsem možná ještě přehnal. Základní statky nutné po přežití by se podle mě privatizovat neměly, protože pak logicky vznikají monopolní postavení velký firem a kartelové dohody. A to je taky nesporné a velmi časté v naší společnosti.
EDIT: Abych zase nebyl demagogizován. Nesouhlasím se znárodňováním ani ničím podobným. Souhlasím s tím, že by valná většina podniků a firem měla být soukromých. Nemyslím si, že by manažeři nic neuměli. Nemyslím si, že ekonomický přínos není důležitý.
Přesto si ale myslím, že zprivatizovat naprosto vše a žít jen na bázi liberální ekonomiky, ve které má ekonomicky výjimečný a přínosný téměř vše a lidé zastupující jinou sféru hodnot, pokrok, atd. nemají skoro nic, vede k naprostému narušení zdravé morálky a hodnot.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Volby
Stát je špatný hospodář. Dokud budou lidé spravovat peníze aniž by byli hodnocení podle toho, jestli to dělají dobře, tak bude vždycky hodně těch, co to ojebou.Aulus wrote: Nesouhlasím s tím, že stát je apriori špatný hospodář. Špatného hospodáře dělají ze státu lidé, kteří ho řídí. Stát může fungovat stejně dobře jako firma, pokud se mu dostane dobrého vedení.
A příklad typického důsledku privatizování naprosto všeho:
Cena vody od začátku 90. let stoupla o 100 násobek své hodnoty, zatímco průměrný plat stoupl přibližně 6 - 7x (a to jsem možná ještě přehnal. Základní statky nutné po přežití by se podle mě privatizovat neměly, protože pak logicky vznikají monopolní postavení velký firem a kartelové dohody. A to je taky nesporné a velmi časté v naší společnosti.
Hezký příklad. A proč to tak dopadlo? Protože to prodali tak, aby jim spadlo něco do kapsy a né tak, aby to bylo výhodné pro stát. Protože rozdělili jeden celek nepochopitelně na dva.
Všechno má přirozenou tržní regulaci. Vadí ti cena vody? Pořiď si studnu. Jelikož už se nehnojí tolik jako za rudejch, tak z ní teď už i můžeš pít.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Volby
Víš, to tunelování.....Aulus wrote:
Ano, je vlastníkem celá, ale...
Pokud si někdo založí firmu na obchod s nemovitostmi, může s pomocí různých záloh a podvodů také dost dobře okrádat. Není to sice tunelování, ale založení podniku jen za účelem okrádání to je.
A s tunelováním jsem myslel banky a nepopřeš, že se to děje a velice často.

Stejně jako komunismus může fungovat, stejně jako feudalismus může fungovat. Může. Ale tak nějak to nedělá ani jeden z nich. Protože teorie je hezká, ale v praxi to naráží na to, že nemáš ideální lidi. Kapitalismus pracuje se sobeckejma lidma a funguje ne sice ideálně, ale tak nějak nejlíp.Aulus wrote: Nesouhlasím s tím, že stát je apriori špatný hospodář. Špatného hospodáře dělají ze státu lidé, kteří ho řídí. Stát může fungovat stejně dobře jako firma, pokud se mu dostane dobrého vedení.
Ach jo. Pojem spotřebitelský balíček ti něco říká? Skrytý náklady? Reálná mzda? Máš vůbec aspoň základy ekonomickýho vzdělání? Ten argument mi připomíná výrok (pravdivý) z nedávnejch voleb v USA. Vyčítali Obamovi, že US maj jen zlomek bojovejch lodí, co měli. Odpověď - taky máme o dost míň kavaleristů. Máš pocit, že cena vody je něco, co někdo musí řešit? Že se do spotřebitelskýho balíčku 100 násobek ničeho promítnul? Boha jeho, když už o něčem chceš diskutovat, tak aspoň ty úplně základní informace k danýmu tématu bys mít moh.Aulus wrote:A příklad typického důsledku privatizování naprosto všeho:
Cena vody od začátku 90. let stoupla o 100 násobek své hodnoty, zatímco průměrný plat stoupl přibližně 6 - 7x (a to jsem možná ještě přehnal. Základní statky nutné po přežití by se podle mě privatizovat neměly, protože pak logicky vznikají monopolní postavení velký firem a kartelové dohody. A to je taky nesporné a velmi časté v naší společnosti.
PUF!
Re: Volby
Ano - proto si myslím, že by podle toho být hodnocení měli. A to je taky jejden z důvodů, proč by se systém měl změnit.kucik wrote: Stát je špatný hospodář. Dokud budou lidé spravovat peníze aniž by byli hodnocení podle toho, jestli to dělají dobře, tak bude vždycky hodně těch, co to ojebou.
Ano, znovu důsledek toho, že někdo špatně hospodaří. Souhlasím.kucik wrote: Hezký příklad. A proč to tak dopadlo? Protože to prodali tak, aby jim spadlo něco do kapsy a né tak, aby to bylo výhodné pro stát. Protože rozdělili jeden celek nepochopitelně na dva.
Všechno má přirozenou tržní regulaci. Vadí ti cena vody? Pořiď si studnu. Jelikož už se nehnojí tolik jako za rudejch, tak z ní teď už i můžeš pít.
Tvou navrhované řešení je sice pěkné, ale na vše se nedají hledat alternativy.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Volby
Já si třeba taky nemyslím, že volná ruka trhu vyřeší vše, protože to vyřeší taky dost blbě. Nějaká míra sociální spravedlnosti je dobrá, i když pomineme veškerý morální tentononcy, tak když budou davy hladovět, tak prostě vezmou dlažební kostky a udělaj revoluci. Jde jen o to najít vhodnou míru, která na jednu stranu podporuje rozvoj a na druhou stranu nenechá neschopný umřít.
PUF!
Re: Volby
Ok, pak mi ho prosím vysvětli. Napsat jenom, že nemám pravdu, umí každý.kokosak wrote: Víš, to tunelování.....
Podle mě funguje jen pro ty sobecké lidi, tedy v podstatě stejně jako ty režimy předtím. Je samozřejmě o něco lepší, protože vývoj postupuje, ale už je čas se posunout zase někam dál.Aulus wrote: Stejně jako komunismus může fungovat, stejně jako feudalismus může fungovat. Může. Ale tak nějak to nedělá ani jeden z nich. Protože teorie je hezká, ale v praxi to naráží na to, že nemáš ideální lidi. Kapitalismus pracuje se sobeckejma lidma a funguje ne sice ideálně, ale tak nějak nejlíp.
Podle mě je docela podstatný rozdíl, jestli za kubík zaplatíš 0,7 koruny a nebo 70 korun. Minimálně je to rozdíl pro toho, kdo tu vodu prodává a to dost podstatný. Kolik tímhle zdražením asi vydělali peněz?Aulus wrote:Ach jo. Pojem spotřebitelský balíček ti něco říká? Skrytý náklady? Reálná mzda? Máš vůbec aspoň základy ekonomickýho vzdělání? Ten argument mi připomíná výrok (pravdivý) z nedávnejch voleb v USA. Vyčítali Obamovi, že US maj jen zlomek bojovejch lodí, co měli. Odpověď - taky máme o dost míň kavaleristů. Máš pocit, že cena vody je něco, co někdo musí řešit? Že se do spotřebitelskýho balíčku 100 násobek ničeho promítnul? Boha jeho, když už o něčem chceš diskutovat, tak aspoň ty úplně základní informace k danýmu tématu bys mít moh.
Základy ekonomického vzdělání mám možná tak z gymplu, takže zázraky ode mě nečekej. A neurážej.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Volby
S tímhle v podstatě souhlasím. Trend jde bohužel proti.kokosak wrote:Já si třeba taky nemyslím, že volná ruka trhu vyřeší vše, protože to vyřeší taky dost blbě. Nějaká míra sociální spravedlnosti je dobrá, i když pomineme veškerý morální tentononcy, tak když budou davy hladovět, tak prostě vezmou dlažební kostky a udělaj revoluci. Jde jen o to najít vhodnou míru, která na jednu stranu podporuje rozvoj a na druhou stranu nenechá neschopný umřít.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”