Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Krata »

Kucik mě předběh

Nejde o supermany ale o omezení pro supermany které se vztahuje i na hráče kterym o supermany nejde.. vim že se na těch postavách dá co zmršit ale někdo si to zmrší rád aby to ta postava prostě uměla.. obratnější trpasličí bojovník, pulčík silák, mohutnej a odolnej elf.. je toho dost
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Kiri »

Krata to napsal uplne presne
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Aznar »

Krata wrote:... jsou PB a budou PB ale neměli by se s nimi omezovat i hráčí kterym o PB nejde a chtěji si jen zahrát a vypiplat si postavičku která bude umět i něco jiného než jen mlátit a zabíjet..
tohle je fajn, akorat nevim, jak chces posuzovat, co uz je PB a omezovat ho, a co uz PB neni...
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Kiri »

a jee tady je znatelne videt pracovni natlak z KrK :D

O PB tu prece nejde, teda o to rozlisit je. Da se rict, ze jsou a na tento popud se upravuje celej system hry. Bohuzel postavy, ktere sou radi, ze prezivaji na tomhle svete se pak soupou niz a niz az se stavaji nehratelne (nehratelne, mylsleno: nezabavne pro hrace). Hrat se da porat, ale za jakou cenu, to je tu neustale dokola reseno. Pokazdy se zacne bourit pred nejakou zmenou urcita skupina hracu, (kterych se to prevazne tyka) i pres to, ze zmeny este nebyli aplikovany v hre (nelze posoudit, ale da se odhadnout). Pak probiha estapa lazeni. Pro vsechny tak aby to tropilo co nejmensi zlo. Hrac se pokusi prizpusobit svou hru postavy a pretrpi zmenu. Chvili je klid a najendou je to tu znova...Proc?

Protoze: Tak ted dostali naprdel magove, a jsou najednou nejsilnejsi Klerici (to se povidalo uz pred omezeni magu). Ted se omezuji Klerici a budou nejsilnejsi Mnisi, nebo zase Magove, takze se zacne premejslet jak to este stizit, aby vsechny povolani byli vyrovnane...Maj bejt opravdu vsechny vyrovnane? To ja zase jina otazka na neco jinyho

Edit: Malem bych zapomenul, ze tu mame par magu, kteri si vymlati jakejkoli dung na serveru...Jediny co se zmeni je, ze misto aby sli na 15 lvlu pujdou trebas na 20 a daji ho stejne...driv nebo dyl, to uz je jedno.
Last edited by Kiri on 12:57 07. Apr 2008, edited 1 time in total.
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by photter »

sorry ale mě to příde trochu přitažený za vlasy
proti extrémním powerbuildům tu platí omezení imho dost účinný, nejhustší build je tu klerikfajtr a čistej wizzard
rozdíly mezi postavama udělanejma v rámci těchdle omezení nejsou nijak dramatický
nevim, čemu konkrétně brání jaký vlastnosti/featy/skilly v RP pojetí jaký postavy, klidně mi to sem napište a pokusim se poradit
nepodlehněte prosím v česku velmi rozšířenýmu a na některejch serverech za pravdu vydávanýmu dojmu, že čim větší chcípák, tím víc RP, je to pitomost
když děláte postavu, přemejšlejte nejenom o jejím RP ale přemejšlejte i o buildu - u postavy bohužel musíte hrát i tu "technickou" stránku a i ta vás musí bavit - sebelepší postava omrzí a nebaví, když neni hratelná
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Theogil I »

photter wrote:sorry ale mě to příde trochu přitažený za vlasy
proti extrémním powerbuildům tu platí omezení imho dost účinný, nejhustší build je tu klerikfajtr a čistej wizzard
rozdíly mezi postavama udělanejma v rámci těchdle omezení nejsou nijak dramatický
nevim, čemu konkrétně brání jaký vlastnosti/featy/skilly v RP pojetí jaký postavy, klidně mi to sem napište a pokusim se poradit
nepodlehněte prosím v česku velmi rozšířenýmu a na některejch serverech za pravdu vydávanýmu dojmu, že čim větší chcípák, tím víc RP, je to pitomost
když děláte postavu, přemejšlejte nejenom o jejím RP ale přemejšlejte i o buildu - u postavy bohužel musíte hrát i tu "technickou" stránku a i ta vás musí bavit - sebelepší postava omrzí a nebaví, když neni hratelná
No vidíš a mě zase přijde přitažené za vlasy neustálé omýláni něco o Terminátorech a podobných polobozích ... stav servru bych spíš viděl takto ... na jednoho klerika který vás svým hraním štve a dokáže vyzazit z buildování maximum je devět kleriků nebo kleliko/něco kteří to nedělají, snaží se normálně si hrát a těch 9 pak kvůli jednomu pitomci dokážete šmahem odsoudit a spláchnout. Rozdíly jsou třeba takové byť s 18 sílou bych na sebe neoblékl fullplát a do ruky nevzal pavézu, byť jsem mohl plně užívat třeba řemdřich nosím krátký meč - prostě ke zvědovy/ranhojiči mi železo a těžké zbraně nesedí. To s tím chcípákem a kvalitou RP to je vážně pitomost a na to tu snad nikdo v tomto kontextu nenarážel. S tou technickou stránkou se trošku v názoru rozcházíme .. netvrdím že je záhodno naklikat nesmysly a vyrazit do hry, namyslet to je potřeba, ale měl jsem za to, že Thalie podporovala spíše vyváženost postavy a atributů než jednostraně zaměřené šilostroje a v tomto bych se velmi nerad mýlil.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Aznar »

Kiri wrote:a jee tady je znatelne videt pracovni natlak z KrK :D
Kiri tak to vubec ne :wink:
Jenom z tech predchozich prispevku tak nejak vyplynul pozadavek na omezeni PB takovym zpusobem, aby to zaroven neomezilo "normalne" hrajici... Takze moje otazka, jak potom od sebe takove hrace / postavy odlisit byla myslim naprosto na miste. Tohle uz castecne funguje,ale vzhledem k tomu, jaka se tu vede ted diskuse, to stale nekteri nepovazuji za dostatecne.
Ja osobne bych byl v jakychkoliv dalsich omezenich spise zdrzenlivejsi, pravidla hry by se zasadnim zpusobem v prubehu menit nemela. Predpokladam, ze vetsina z nas hraje NWN pro zabavu a pokud hrac bude hrat tak, aby pri tom neomezoval ostatni, tak nemam problem s tim, ze je o neco silnejsi nez ja jenom proto, ze si pod zabavou predstavuje neco jineho.
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by kucik »

Sakra Kiri co to porad meles? Vzdyt tu nikdo nemluvi o omezovani kleriku. To uz je jak na kolotoci.

@Theogil:
Ja teda o tvoji postave nic nevim a nemuzu soudit, ale treba jak popisujes, ze postava ma velkou silu, ale nevyuziva ji. Neni to uz rozumnem uvazovani postavy? Prece si musi uvedomovat, ze je silnejsi nez ostatni. Proc toho tedy sama nechce vyuzivat?

Pripada mi to jako udelat si maga a rict si, ze si bude prat byt fighterem. Porad mu budes davat levely maga, nikdy nic nezakouzli a bude se jen ohanet mecem. Neni se cemu divit, ze dostane pokazde naprdel.
Nebo tupy, neobratny orci hromotluk, ktery se rozhodne byt lapkou a mistrem ve skryvani. Proste mu to nepujde a zpoza stromu mu bude vzdycky couhat velkej zadek.
Je na techto prikladech neco spatne? Ne, Podle me neni duvod to tak nehrat, pokud hrac chce. Ale proste musi pocitat s tim, ze nebude ten Nej.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Theogil I »

kucik wrote:Sakra Kiri co to porad meles? Vzdyt tu nikdo nemluvi o omezovani kleriku. To uz je jak na kolotoci.

@Theogil:
Ja teda o tvoji postave nic nevim a nemuzu soudit, ale treba jak popisujes, ze postava ma velkou silu, ale nevyuziva ji. Neni to uz rozumnem uvazovani postavy? Prece si musi uvedomovat, ze je silnejsi nez ostatni. Proc toho tedy sama nechce vyuzivat?

Pripada mi to jako udelat si maga a rict si, ze si bude prat byt fighterem. Porad mu budes davat levely maga, nikdy nic nezakouzli a bude se jen ohanet mecem. Neni se cemu divit, ze dostane pokazde naprdel.
Nebo tupy, neobratny orci hromotluk, ktery se rozhodne byt lapkou a mistrem ve skryvani. Proste mu to nepujde a zpoza stromu mu bude vzdycky couhat velkej zadek.
Je na techto prikladech neco spatne? Ne, Podle me neni duvod to tak nehrat, pokud hrac chce. Ale proste musi pocitat s tim, ze nebude ten Nej.
Souhlas, s tím počítám že nebude nej a od začátku to tak je, jak jsem psal už před tím, sám jsem dal postavě kladné, ale i záporné vlastnosti, nepostavil jsem ultrabuild jen na jednu vlastnost no a když se snažím o co nejvěrohodnější pojetí a vyváženost sám, dost mě mrzí, když do toho začnou šít lidi co nevědí o co jde a podle jednoho dvou troubů odsoudí ostatní a totálně jim to znechutí. To je to o čem se tu snažím psát a jaký zastávám názor v této diskuzi.

P.S. to že má trpaslík sílu (jako skoro každý trpoš) neznamená přece že kvůli tomu půjde proti charakteru postavy, příběhu a povolání - nebo se pletu?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by monstera »

Krata wrote:Souhlasim s Theogilem :) , jsou PB a budou PB ale neměli by se s nimi omezovat i hráčí kterym o PB nejde ..
Prosím vysvětlete ubohému starci význam zkratky PB
Vím, že PG je power game
vím, že Pb je olovo
ale co je PB skutečně netuším
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Aznar »

monstera wrote: Prosím vysvětlete ubohému starci význam zkratky PB
power build
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Krata »

PB je powerbuild.. PB hráč se snaží z postavy vymáčknout co nejvíc aby byla co nejlepší..

Na PB se nedá ukázat, bud neni, nebo je trochu, nebo hodně atd.. jen sem podotknul že když se dělá omezení proti PB tak ok, beru to ale timhle se omezí hra ostatních co se snaží se jenom pobavit.. a těmahle věcma se moc nepobaví
Jak píše Theogil, člověk příde z práce, sedne k NWN a chce si odpočinout, blbnout, kouzlit nebo bojovat.. tim že se omezujou zábavný věci kvůli lidem který si to úživaj PB způsobem to toho člověka spíš omrzí než potěší .. "moje postava je sice střevo ale PB na pár levlů nebudou tak silný" takvojehle názor nějak nezdílim :)

Kuci:
Ty si to právě napsal jinak než sem myslel, trpoš by měl bejt svalnatej a on ví že je svalnatej a to hned znamená že se začne oblíkat do plátovky veme si tu nejtěží zbran co najde a narukuje do armády? .. v real světě když člověk chodí do posilky a namaká se taky se hned nedá k marinákum, nebo když je ohebnej a má fyzičku taky se hned nepřihlásí na nějaký závody :D
Tady je to, že si někdo rád přidá body k postavě někam, jenom proto aby taková ta postava byla.. jak sem psal před tim, a nestěžuje se že jsou potom trochu retardovaný, s tim se počítá, ale proto že se retardujou pořád pryč i za běhu hry
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Daanri »

Myslim, ze riesite zbytocnosti. Napisalo sa, ze ziadne dalsie systemove modlenie nebude. Bude sa to riesit individualne v hre, cize ked sa bude klerik spravat nehodno svojho boha bude (teda moze byt) varovany a ked nepochopi stane sa mu mozno nieco horsie (co je aj pekna moznost na Q atd, rozumny hrac pochopi, PB nepochopy a nak nato doplati...vid riesenie u neustalych behacov nakym tazkym predmetom simulujucim zlomeninu nohy).

A holt, ze sa veci zavadzaju pocas behu, s tym sa treba zmierit. Thalia sa neustale rozvija a doplnaju sa rozne veci. A vzdy to tak bude, nie vsetko sa da nastavit hned od zaciatku a je nutne to prisposobovat postupne pocas behu, ale myslim, ze kazda zmena sa zavadza s citom a predtym sa o nej debatuje na fore. Ak vacsina suhlasi tak sa zavedie, ake nesuhlasi tak sa nezavedie (pokial su uvedene padne argumenty).

Takze nerieste hluposti a radsej si podte hrat. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by kucik »

Ja to reknu jeste jednou jo? Nikdo tady restrikce proti klerikum nezavadi.

Muj nazor je ten, ze pokud ma nekdo svaly, tak je musel nejak ziskat. Dale pokud ma nekdo nejake schopnosti, je imho prirozene, ze se jich bude snazit vyuzit. V realu naopak, pokud ma nekde k necemu vhodne dispozice (napriklad k tomu sportu), casto toho vyuziva. Ale dost vztahovani k realite ze.
Osobne pridavam body postave do toho, co predevsim postava dela. Netvrdim, ze je to nutnost a ze je to jedina soravna moznost, ale prijde mi to logicke a nedochazi tak prave k paradoxum, ze mam body napriklad v sile, prestoze postava nic siloveho nedela.
To o zpomalovani jsem moc nepochopil.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Změny kouzel, zasahy do systému NWN DND něco jako 3rd ed.

Post by Daanri »

Ak myslis to zpomalovanie, tak das postave do inventara predmet ktory je extremne tazky a neodstranitelny (jedine cez DM) a to ju pretazi a tak je aj spomalena. Riesenie pre neustalych behacov. Je to len priklad, prosim nezacnite to tu zbytocne rozoberat a neznamena to ani, ze teraz kazda postava co obcas pobehne taky predmet dostane a ani, ze mate neustale chodit. Tot vsjo.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Locked