Barbar321 wrote:J.F.Payne wrote:Lidi jsou ovce jedině v případě, že jsou ochotni část svojí svobody obětovat za "státem garantované jistoty".
Jinak jsem si tedy jako ovce nikdy nepřipadal, a věřím, že většina lidí si tak nepřipadá.
...to však neznamená, že jimi opravdu nejsou
Raději ani nemyslet na skryté manipulace, kterými se řídí tenhle svět. 99.9% lidi ovcemi prostě jsou (musíš si odmyslet klasické žabomyší problémy) i když si myslí, že zrovna oni jsou tím pověstným vlkem v rouše beránčím

Pokud me pamet prilis neklame, tak podle psychologickych pruzkumu "ovci stadovitost" promoruje populaci z 95%.
Jen ted nejsem schopen dohledat onen experiment: mistnost rozdelena na dve casti, z jedne do druhe videt neni, v casti A packa se stupnici delenou na "zadna bolest", "lehke brneni", "mirna bolest", ..., "tezka ujma na zdravi a popaleniny el. proudem", "smrt", z reproduktoru se linou autenticke zvuky lidske bytosti (dle pribehu jedincum skupiny A je to druha pule dobrovolniku, skupina B), vystavene tryzneni el. proudem (*). Jedinci skupiny A maji trestat jedince skupiny B, veskere informace maji k dispozici (oznaceni stupnice bolesti). Ale behem toho trestani prijde do mistnosti A clovek bez oznaceni, ale obleceny v bilem plasti (a'la doktor) a zacne jim pohodovou reci napovidat, ze trestany snese vic bolesti... Onech 95% populace skoncilo na stupnici "smrt" - protoze uprednostnili presunout tizi rozhodovani na onoho "doktora". Ktery pote, co z reproduktoru zvuky utichly rekl neco na styl "Vy jste ho/ji zabil?!" a odesel...
(*) Zadny clovek na tom el. kresle nesedel - byly pousteny nahrane zvuky.
At me mistni studenti mediciny opravi/doplni - uz si nevybavuji nazev tohoto experimentu a tech 95% bych si nejradeji overil...