Zařazení kouzla škole
Re: Zařazení kouzla škole
Zachy, na materiálech o magii postupně třeba pracuji, ale jsou určité věci, které by chtěli konzultace s Kronikáři apod. Tedy alespoň já si myslím, že když si TH už vymyslela vlastní pravidla a odstřihla se defakto od Forgotten Realms, tak by měly existovat reálie vysvětlující magii v těchto odlišných podmínkách, protože nelze užít vysvětlení z DnD.
.
Re: Zařazení kouzla škole
Tsss nebud tak hrrr....počkáme až udělá spolek stříbrného fénixe nějakou akci a já tam můžu tu magičku vzít, třeba pak někam sedneme a pokecáme o magiiinnfra wrote:Ad Rof: pokud máš nějaké IC vysvětlení sem s ním, nebudu kvůli tomu honit magiče s rozjasněním.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Zařazení kouzla škole
No, přijde mi trochu na škodu se za každou cenu lišit od TFR...
Ohledně toho léčení, viděl jsem i jiné verze léčivých kouzel a to ze školy povolávání - místo manipulace s životní energií prostě kněz vzal pozitivní energii ze sféry (no - překvapivě) pozitivní energie...
(v D&D takové místo prostě existuje, stejně jako sféra negativní energie, ohně, vody, vzduchu, země a nějaké jejich obdoby, éterická, stínová, astrální... pak jsou tu domovy bohů, sféry nebeských bytostí, peklo a jeho kruhy, propast...)
...a ta už udělala to, co dělá vždy - v množství menším než velkém vyléčila zranění.
K magii obecně - další koncept, který už je takový typičtější pro TFR je "vlna" (Weave) - jakási síla na pozadí, kterou je protkané úplně vše a uživatelé magie z ní, obrazně řečeno, spřádají kouzla.
Vzhledem k tomu, jak nádherně je ta tématika zpracovaná (sféry v D&D jsou skvěle popsané včetně putování mezi nimi a celkem neobvyklých, ale smysl dávajících pravidel - na některých neplatí gravitace, některé se mení s myšlenkami různých bytostí, co v nich žijí, různá kouzla jsou tam oslabená či posílená či fungují úplně jinak, některé jsou třeba téměř nepřátelské - to už můžete zkoušet rozdělat táborák na jednom z plynných obrů sluneční soustavy - jednak to nemá povrch, ale volně to přechází z plynné v pevnou část a pak tam běžně fouká vítr o rychlosti 360 km/h - tohle je podobné, ale umřete tam třeba z mnoha jiných důvodů, no a v tom všem existuje život, který v rámci těch pravidel žije, a ten je popsaný tak, že tam krásně pasuje)
Ohledně toho léčení, viděl jsem i jiné verze léčivých kouzel a to ze školy povolávání - místo manipulace s životní energií prostě kněz vzal pozitivní energii ze sféry (no - překvapivě) pozitivní energie...
(v D&D takové místo prostě existuje, stejně jako sféra negativní energie, ohně, vody, vzduchu, země a nějaké jejich obdoby, éterická, stínová, astrální... pak jsou tu domovy bohů, sféry nebeských bytostí, peklo a jeho kruhy, propast...)
...a ta už udělala to, co dělá vždy - v množství menším než velkém vyléčila zranění.
K magii obecně - další koncept, který už je takový typičtější pro TFR je "vlna" (Weave) - jakási síla na pozadí, kterou je protkané úplně vše a uživatelé magie z ní, obrazně řečeno, spřádají kouzla.
Vzhledem k tomu, jak nádherně je ta tématika zpracovaná (sféry v D&D jsou skvěle popsané včetně putování mezi nimi a celkem neobvyklých, ale smysl dávajících pravidel - na některých neplatí gravitace, některé se mení s myšlenkami různých bytostí, co v nich žijí, různá kouzla jsou tam oslabená či posílená či fungují úplně jinak, některé jsou třeba téměř nepřátelské - to už můžete zkoušet rozdělat táborák na jednom z plynných obrů sluneční soustavy - jednak to nemá povrch, ale volně to přechází z plynné v pevnou část a pak tam běžně fouká vítr o rychlosti 360 km/h - tohle je podobné, ale umřete tam třeba z mnoha jiných důvodů, no a v tom všem existuje život, který v rámci těch pravidel žije, a ten je popsaný tak, že tam krásně pasuje)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Zařazení kouzla škole
Držim ti palce, určitě ti pomůže Žorž, který je (včetně s neaktivním DenGrassem) kronikářem. Nechci mluvit za Žorže, ale určitě ti dá volnost, protože každý ví (až na některé nevyrovnané jedinceNalkanar wrote:Zachy, na materiálech o magii postupně třeba pracuji, ale jsou určité věci, které by chtěli konzultace s Kronikáři apod. Tedy alespoň já si myslím, že když si TH už vymyslela vlastní pravidla a odstřihla se defakto od Forgotten Realms, tak by měly existovat reálie vysvětlující magii v těchto odlišných podmínkách, protože nelze užít vysvětlení z DnD.
A pokud se ti to podaří sepsat kvalitně, určitě tě i mezi kronikáře příjmou.
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!
Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Re: Zařazení kouzla škole
Já si nemyslim, že by se ty kouzla a jajich výklad musely distancovat od FR. To mi přijde zas jako nějaký nepochopení, nebo indukce něčeho, co někde někdo mohl říct ad absurdum.
Základní premisa je, že jsou nějaké sféry, které od sebe oddělil Thal a Nord. Některé z nich přitom pozměnil Astaroth.
V tomhle myslim, že se fantasii žádné velké meze nekladou a nakonec i IC je to vlastně jen teorie (obdobně jako naše fyzika), která může být vždy něčím doplněna, nebo s novým objevem smetena se stolu.
Základní premisa je, že jsou nějaké sféry, které od sebe oddělil Thal a Nord. Některé z nich přitom pozměnil Astaroth.
V tomhle myslim, že se fantasii žádné velké meze nekladou a nakonec i IC je to vlastně jen teorie (obdobně jako naše fyzika), která může být vždy něčím doplněna, nebo s novým objevem smetena se stolu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zařazení kouzla škole
Já to chápal tak, že na TH nenavazují žádné další sféry pořádně. Snad kromě nějaké nebeské/vyšší (Dei-Anang etc.) a pekelné/nižší (Astaroth etc.) a tím pádem pak vysvětlení z FR, že třeba škola vyvolávání při tvorbě ohnivých kouzel přivolává oheň ze sféry ohně.
.
Re: Zařazení kouzla škole
Tak ony nenavazují ani ve FR, proto je třeba použít magii, aby šly jejich energie využít. Ale třeba nechápu, co přesně myslíš. A to samozřejmě neznamená, že ve FR nejde pomocí magie vytvořit třeba oheň i jinak, jen je tohle považované asi za nejjednodušší způsob.Nalkanar wrote:Já to chápal tak, že na TH nenavazují žádné další sféry pořádně. Snad kromě nějaké nebeské/vyšší (Dei-Anang etc.) a pekelné/nižší (Astaroth etc.) a tím pádem pak vysvětlení z FR, že třeba škola vyvolávání při tvorbě ohnivých kouzel přivolává oheň ze sféry ohně.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Zařazení kouzla škole
O čem se to tady bavíte? 
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Zařazení kouzla škole
Takže to vlastně chápešCaehan wrote:A to samozřejmě neznamená, že ve FR nejde pomocí magie vytvořit třeba oheň i jinak, jen je tohle považované asi za nejjednodušší způsob.
.
Re: Zařazení kouzla škole
O nutnosti zpracovávání reálií, které už někdo napsal sakra dobře jinde... O tom, kde se chceme lišit, a o tom, kde nemusíme? Eh? Nějaké další dotazy, kterým by šlo předejít, kdybys to nejdřív přečetl, a až potom něco psal?-darkvision- wrote:O čem se to tady bavíte?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Zařazení kouzla škole
Každej mág si přece může vymyslet vlastní teorii toho, jak magie podle něj funguje - a IC to bude naprosto v pořádku. Alespoň by se mágové měli o čem bavit
)
Čímž narážím na to, že nechápu, proč Nalk čeká na nějaká schvalování od kronikářů. Tohle je zrovna věc, která schválení absolutně nepotřebuje. Pokud bude mág povídat sračky, ostatní ho vypískají nebo vyargumentují. Pokud se jeho náhled na magii ujme, well played.
Čímž narážím na to, že nechápu, proč Nalk čeká na nějaká schvalování od kronikářů. Tohle je zrovna věc, která schválení absolutně nepotřebuje. Pokud bude mág povídat sračky, ostatní ho vypískají nebo vyargumentují. Pokud se jeho náhled na magii ujme, well played.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Zařazení kouzla škole
Já zase nechápu, jak můžeš vypustit blábol, že každý může mít svoji teorii. Osobně totiž zastávám názor, že existuje jen jedna základní teorie, která mágům (především čarodějům) umožňuje čarovat. Kdo tuto teorii, resp. sbírku pravidel užívání magických sil nedodrží, ten si tou svojí náhodnou teorií upálí leda vlastní řiť.
.
Re: Zařazení kouzla škole
Just kidding us?J.F.Payne wrote:Každej mág si přece může vymyslet vlastní teorii toho, jak magie podle něj funguje - a IC to bude naprosto v pořádku. Alespoň by se mágové měli o čem bavit)
Čímž narážím na to, že nechápu, proč Nalk čeká na nějaká schvalování od kronikářů. Tohle je zrovna věc, která schválení absolutně nepotřebuje. Pokud bude mág povídat sračky, ostatní ho vypískají nebo vyargumentují. Pokud se jeho náhled na magii ujme, well played.
Pokud se tu bavíme o nastavení magie Thalie, s kterým souvisí OOC roztřídění kouzel podle škol, tak jsi mimo mísu (aneb, běž si sednout za Darkvisionem do Spamu).
Pokud se tu bavíme o IC vysvětlení OOC nastavení zařazení kouzla ve světě (který nemá z pozice WB doladěnou magii), tak jsi mimo mísu (aneb, běž si sednout za Darkvisionem do Spamu).
Pokud tu děláme to co Paladini na grilovačkách, že ovlivňujeme z OOC fora IC nastavení světa, tak přijmi mou poníženou omluvu a zde je bič na tvého nejlepšího kamaráda Nalka
P.S.
To co bude nebo nebude Nalk a další mágové odehrávat IC, si můžeš poslechnout s Alderingem.
ninjed by Nalk: Kua, napsal to líp, rychleji a vůbec...
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zařazení kouzla škole
Ale každý opravdu může mít svojí teorii. Viz mé připodobnění k fyzikálním teoriím. Proč by nemohli existovat heretici, kteří vykládájí magické jevy jinak, než většina?Nalkanar wrote:Já zase nechápu, jak můžeš vypustit blábol, že každý může mít svoji teorii. Osobně totiž zastávám názor, že existuje jen jedna základní teorie, která mágům (především čarodějům) umožňuje čarovat. Kdo tuto teorii, resp. sbírku pravidel užívání magických sil nedodrží, ten si tou svojí náhodnou teorií upálí leda vlastní řiť.
Dělat jednu velkou základní a ještě k tomu známou teorii mi přijda fakt jako kravina.
Pravidla bych stanovoval na základě pozorování a popisu známých jevů.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zařazení kouzla škole
"Pravda" může docela dobře být jen jedna, ale pohledů na ni může být hodně. Když se půlorčí šaman bude od mala učit, že ohnivá kouzla využívají spalujícího plamene nenávisti v Gordulově srdci, univerzitní mág z Karathy řekne, že jde o využití zákonnotostí universa a další, že čerpají horko z lávových pramenů země či krve velkého červeného draka, kterému se klaní někteří příznivci Lilith, tak samozřejmě nic neříká, že nejsou to názvy pro jednu a tutéž věc, kterou ani jeden v úplnosti nechápe, a že by snad nemohli navzájem porozumět svým poznámkám.Nalkanar wrote:Já zase nechápu, jak můžeš vypustit blábol, že každý může mít svoji teorii. Osobně totiž zastávám názor, že existuje jen jedna základní teorie, která mágům (především čarodějům) umožňuje čarovat. Kdo tuto teorii, resp. sbírku pravidel užívání magických sil nedodrží, ten si tou svojí náhodnou teorií upálí leda vlastní řiť.
To ale nebrání vytvoření nějakého rámce, který je vyznávaný mágy v království a podle kterého bude učit většina karathských mágů. O tom, jaká teorie je právě populární, by kronikáři něco vědět mohli. Nenamlouvejme si, že jde obkecat úplně cokoliv, magie je dost určena už tím, jaká kouzla je ve hře možné seslat a do jakých škol to patří, ty základní teorie se nejspíš budou lišit jen v názvosloví a nijak neuškodí nějakou rozpracovat, nemyslím, že až Nalk sepíše co sepíše, tak nějak zásadně pozbudou platnosti dohady o komponentové magii, jsem si jistý, že má Nalk dost rozumu, aby tam nechal prostor pro manévrování v argumentaci.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN