Na jakých PC hrách ujíždíte?

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Shaman88 »

Dávám dohromady balík všech D&D her, podle tohoto listu, které nejdou standartně spustit na nových systémech, tak aby šli spustit a běžely plynule. Většina tzn. rok 2000 a starší:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Du ... ideo_games

Měl by někdo o tento balík her zájem?
(Dělám to pro sebe a pár kamarádů, ale jestli by někdo měl zájem tak to připravím a hodím na internet.)
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Barbar321 »

Shaman88 wrote:Dávám dohromady balík všech D&D her, podle tohoto listu, které nejdou standartně spustit na nových systémech, tak aby šli spustit a běžely plynule. Většina tzn. rok 2000 a starší:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Du ... ideo_games

Měl by někdo o tento balík her zájem?
(Dělám to pro sebe a pár kamarádů, ale jestli by někdo měl zájem tak to připravím a hodím na internet.)
Nápad je to dobrý. Jen myslím, že ten seznam by se dal natáhnout i o další legndy v této kategorii. Jen tak co se mi myslí mihlo, tak třeba:
Dungeon master
Ishar trilogy
Stonekeeper
Might and Magic
Wizardry

Nebo jde jen o to, aby byly hry čistě na bázi D&D?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Shaman88 »

Klidně tam přidám cokoli... není problém.
Hlavne at je Dosovská verze hry, nechci do toho motat emulátory (Nintendo, 3DO)
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by innfra »

Je to sice trochu mimo list, ale star wars kotor I a II, jedou na aurora enginu a jestli se nepletu, tak u nich zůstala do velké míry mechanika z NWN. Ale podotýkám jsou mimo D&D realm, pouze si propůjčili aurora engine a lehce upravili.

Edit: Pro emulaci doporučim DOS Box, mám s ním dobré zkušenosti, jen chce dohledat hru a nejvhodnější verzi boxu případně nastavení pro optimalizaci.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Shaman88 »

Většina těhle her z roku kolem 88 nejde ani pod dosboxem.... je to kvůli správě paměti.
Takže přímo virtualizovaný MS DOS... doplním o win 3.11 aby tam fungovala myš a šlo spouštět hry přes zástupce....
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by innfra »

Hehe, myš rozjedeš pod dosem, ale potřebuješ pro to ovladaš nabindovat do autoexecu... :evil:
A ten už nemám, na tož dos, 3.11ky skončili v koši letos o prázdninách :lol:
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by G-ladiator »

innfra wrote:Je to sice trochu mimo list, ale star wars kotor I a II, jedou na aurora enginu a jestli se nepletu, tak u nich zůstala do velké míry mechanika z NWN. Ale podotýkám jsou mimo D&D realm, pouze si propůjčili aurora engine a lehce upravili.
Oba KoTORy jedou na Win7 bez větších problémů.
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by innfra »

Hmm, dík za info zkusím se na to mrknout, jsem je někde nemohl rozjet, buď na vistách nebo na betě...
Na finální verzi jsem to asi nezkoušel.
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by G-ladiator »

Oboje mám pořízené na Steamu, možná to hraje roli.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Caehan »

Ale mně Baldury, Eye of Beholder a podobné starší hry běží úplně v klidu, nechápu... jo vy to zkoušíte pustit ve Windows!
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Shaman88 »

To Eye of Beholder je ještě relativně nové oproti jiným kouskům co vedu.. :)
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Bahnak »

Projíždím očima ten seznam a zarazil jsem se u "Greyhawk: The Temple of Elemental Evil"
Ať pátrám v paměti jakkoliv tak si nějak tento titul nevybavuji, normálně jsem ho prostě nějak prokoučoval.
Takže díky Shamane, už to sosám. Sice na hraní nebude čas ale nemůžu se už dočkat.

PS: za boha nemůžu najít češtinu do této gamesy, existuje vůbec?
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Fryn »

Tak Dead Space 3 mohu naprosto s klidným svědomím doporučit pro všechny fanoušky sci-fi, akce a napětí (pro ty, kterým se líbili předchozí díly, je to téměr povinnost). Kvalitou bych ho zařadil někde mezi druhý a první díl, s tím, že druhý předhání podle mě o poznání a jen těsně se zařazuje před ten první.
Tahle hra má všechno, co se zpackalo u Aliens:CM. Zajímavý příběh, pěkně provázaný s předchozím děním, který dokonce i odpovídá na některé dosud nezodpovězené otázky (ke konci se sice neubrání místy patosu, ale jinak nemám asi co bych vytknul).
Hutnou atmosféru a dobře namíchané napětí. Jsem se až divil, jak jednoduchými postupy lze navodit pocit, kdy s obavami očekáváte, co dalšího na vás za rohem může vyskočit (Gearbox nebo Timegate nebo kdo to vlastně stojí za single player kampaní v Aliens:CM, by měl od pánů z Visceralu povinně brát lekce).
Líbívá grafika i hudební doprovod. Spousta různých zpestřujícíh meziher, craftování zbraní, kde si skutečně můžete vyrobit zbraň podle svého gusta nebo si klidně připomenout ty původní z minulých dílů. Logické hříčky, které sice svou obtížností nijak nevynikají, přesto jsou osvěžující, zajímavé módy hry, které se odemykají podle vašich úspěchů ve hře a další množství blbinek, které hru obohacují a vyvolávají pozitivní dojem.

Můžu upřímně říct, že i bez prvotního zklámání z Aliens:CM, by se mé hodnocení nijak zvlášť nelišilo a to i proto, že jsem od Dead Space 3 moc nečekal.

Z mého pohledu rozhodně velmi povedený kousek.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by D_E_K_A »

Máte rádi staré dobré old school dungeony typu Brány Skeldalu a podobné? Láká Vás ponurá atmosféra, monstra číhající ve stínech, skryté poklady a nespočet hádanek, skrytých pák, tlačítek? A dosti slibný, sic lineární story line?
Rád Vám předvádím hru Legend of Grimrock, která mi přinesla trochu nostalgie, bezesporu však hodně zábavy, nespočet loadingů při řešení hlavolamů skrze načasování a dost zajímavý zvrat na konci hry, který mi vůbec nepřišel na mysl a hodně překvapil...
Byla zde možnost a hádám, že pořád je k zakoupení na Steamu za nějakých 5 euro, takže pokud se Vám zalíbí neváhejte a kupujte, podpořte tak vývojáře, stojí to za to. Samozřejmě se hra dá dohledat i ke stažení z různých domén.
Určitě vyzkoušet, doporučuji!

Pokud by byl zájem, založte klidně samostatný topic a uvedu pár rad, které pomohou do začátku. ;)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Shaman88 »

Jinak právě jsem dohrál novýho Tomb Raidera... hodně drsná hra, doporučuju.
Post Reply