Dotaz na nejnižší(craft)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Awadar »

Mám takovej dotázek k nově vznikanému craftu – zatím teda je jen ta alchymie, ale kdesi tu padlo, že na ten novej patch asi čekat nebudete a pomalu se začnou objevovat i ostatní crafty.

Nemohl by prosím někdo napsat tedy nějaký to info o těch craftech(vím, že se prozatím jedná o zkušební verzi).

Dotazy:
- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?
- postava může dělat všechny crafty na ráz nebo to bude nějak omezený třeba na dva, tři …(nerad bych si začal hrát z alchymií, na které netrvám a pak kvůli tomu nemohl tavit a kovat)?
- budou nějaká zvýhodnění pro rasi, nebo ne?
- prostě prosím o nějaké to info co a jak to tedy vypadá


Moc moc děkuji
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by melvik »

- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?

No nevim co je presne mysleno, ale asi to ze je alchymie takova testovaci. Teda ze clovek zkousi kombinace. Ostatni krafty, uz nebudou tolik na premysleni , ale spis na trenovani.

- postava může dělat všechny crafty na ráz nebo to bude nějak omezený třeba na dva, tři …(nerad bych si začal hrát z alchymií, na které netrvám a pak kvůli tomu
nemohl tavit a kovat)?

No nejaky omezeni se chce zavest, ale zatim neni vymysleny jaky. Ale urcite tim nebudou postihnuti testeri :). Kdyby bylo nutne dycky si mohou nechat vymazat pamet :)

- budou nějaká zvýhodnění pro rasi, nebo ne?
Ne, zetim nikdo neuvazuje o zvyhodneni pro rasy. Jen pro vlastnosti.

- prostě prosím o nějaké to info co a jak to tedy vypadá
Delaji se dalsi crafty a vymysli se jak upravit alchymii, aby byla vice user frendly.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Theogil I »

melvik wrote:- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?
No nevim co je presne mysleno, ale asi to ze je alchymie takova testovaci. Teda ze clovek zkousi kombinace. Ostatni krafty, uz nebudou tolik na premysleni , ale spis na trenovani.
Počítám, že brácha myslel něco jako minimální síla, obratnost ..... atd. něco jak je třeba u používání zbrojí/zbraní.

Nebo jestli bude craft zavyslí na některých vybraných vlastnostech jak bylo postaru ... např. kovář síla/obratnost, sládek moudrost/výdrž .... atd.

Jestli je vhodné už teď začít postavičku formovat, oželet další bodíky do statů které se hodí a začít je dávat do statů jež se budou hodit pro craft.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by kucik »

Theogil I wrote:
melvik wrote:- budou dána nějaká kritéria na vlastnosti u daných craftů?
No nevim co je presne mysleno, ale asi to ze je alchymie takova testovaci. Teda ze clovek zkousi kombinace. Ostatni krafty, uz nebudou tolik na premysleni , ale spis na trenovani.
Počítám, že brácha myslel něco jako minimální síla, obratnost ..... atd. něco jak je třeba u používání zbrojí/zbraní.

Nebo jestli bude craft zavyslí na některých vybraných vlastnostech jak bylo postaru ... např. kovář síla/obratnost, sládek moudrost/výdrž .... atd.

Jestli je vhodné už teď začít postavičku formovat, oželet další bodíky do statů které se hodí a začít je dávat do statů jež se budou hodit pro craft.
Ability budou zvyhodnovat, nebo znevyhodnovat pro dany craft tim zpusobem, ze dosahnout urcite urovne bude v zavislosti na abilitach trvat delsi nebo kratsi dobu.
Vylozene zavisly na tech vlastnostech nebude. Pokud ty ability nekdo nema, neznamena to, ze se nejake remeslo treba nenauci, ale bude mu to trvat dele.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Theogil I »

kucik wrote: Ability budou zvyhodnovat, nebo znevyhodnovat pro dany craft tim zpusobem, ze dosahnout urcite urovne bude v zavislosti na abilitach trvat delsi nebo kratsi dobu.
Vylozene zavisly na tech vlastnostech nebude. Pokud ty ability nekdo nema, neznamena to, ze se nejake remeslo treba nenauci, ale bude mu to trvat dele.
Díky mistře Kuciku - výstižné, přesné pochopitelné.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Shifter »

kucik wrote: Vylozene zavisly na tech vlastnostech nebude. Pokud ty ability nekdo nema, neznamena to, ze se nejake remeslo treba nenauci, ale bude mu to trvat dele.
Tak to rad slysim, uz ted jakoi palat, rozdeluju body do trech skupin a jste abych k tomu musel davat do dexterity....
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by monstera »

melvik wrote:-
a vymysli se jak upravit alchymii, aby byla vice user frendly.
To by bylol velmi záhodno - po třech večerech intenzivního zkoušení alchymie se Sandrou jsem přišel o nervy a odešel na Dragon Hammer, kde je kraft velice podobný jako byl tady před wipem, a velice váhám, zda Sandra vyleze z domečku .....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by kucik »

monstera wrote:
melvik wrote:-
a vymysli se jak upravit alchymii, aby byla vice user frendly.
To by bylol velmi záhodno - po třech večerech intenzivního zkoušení alchymie se Sandrou jsem přišel o nervy a odešel na Dragon Hammer, kde je kraft velice podobný jako byl tady před wipem, a velice váhám, zda Sandra vyleze z domečku .....
K tvemu zklamani ale musim rict, ze alchymie nastesti stale zustane craftem, u ktereho se bude muset premyslet.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
huhulak
Poutník
Posts: 98
Joined: 14:27 03. Feb 2008

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by huhulak »

a uz nekdo nejakej lektvar vymyslel?(pozor toto neni ironie,jen me to zajima)

nejaky recepty by za penize u alchimistu bejt k dostani meli, von totis premejsli kazdej jinak
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by kucik »

huhulak wrote:a uz nekdo nejakej lektvar vymyslel?(pozor toto neni ironie,jen me to zajima)

nejaky recepty by za penize u alchimistu bejt k dostani meli, von totis premejsli kazdej jinak
Pravdepodobne budou. Zacatky jsou tezky.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Awadar »

Děkuji za informace a už se těším na další craft
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by monstera »

K tvemu zklamani ale musim rict, ze alchymie nastesti stale zustane craftem, u ktereho se bude muset premyslet.[/quote]

Přemýšlet, to prosím ano, ale k tomu je třerba alespoň minimum informací, aby bylo o čem přemýšlet. Dosud se jedná o bezmyšlenkovitou kombinatoriku, a pokud jsou nějaká pravidla podle kterých se řídí výroba lektvarů, jsou přísně utajená a znají je možná jen autoři kraftu....
Alespoň orientační znalost vlastností skupin komponent je nutná. Nebudu vypočítávat počet možných kombinací více než 100 komponent, avšak blíží se pravděpodobnosti výhry ve sportce. Bez minimální znalosti to je nesmysl !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Rejty »

monstera wrote:...
Mame v planu udelat neco jako herbar s nastrelem pouziti rostlin a jejich vyskytu.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by Awadar »

Přiznám se že jsem to ani nezkusil, ale ani se o to zatim nebudou pokoušet.

Nooo ten herbář je pěkná věc – základní popis bylin a tak. To beru jako jednu z prvních věcí která je potřeba.

Další by bylo dobrý vědět nějaké základní poměry – je těžký něco udělat z ničeho(ani vymyslet to snad nejde, nemluvím o štěstí)

Příklad : alchymisti by tě za určitý obnos zasvětili do tajů alchymie: - blablabla(kecání o alchymii) do začátku se nauč zpracovávat jednotlivé byliny
- po dosažení určité zkušenosti přijdeš za alchymistou a ten ti poodhalí další věci(zase za poplatek) - blablabla(kecání o alchymii) pro získání základních komponentů kombinuj dvě byliny (poměr 1:1)
- a tak dále - pro získání šťáv kombinuj dva stejné komponenty + dvě stejné byliny(2:2)
- pro získání základní lektvaru potřebuješ dvě různé nebo stejné šťávy a komponent (1:1:1; 2:1)
- ………..

To v závorkách by samozřejmě nikdo neřekl, to by musel každý pochopit z vyprávění alchymisty.

Narážím na nějaký náznak systému, bez toho to bude dost těžký. Udělat z x bylin něco když nemám ani tušení jak někdo jiný uvažuje je takřka nemožný.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Dotaz na nejnižší(craft)

Post by DenGrasse »

nebo by se mohl občas dát najít svitek s návodem, ne moc často, ale tu a tam...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked