Ono to ale neni zdaleka tak komplikovane. Knihy s recepty se muzou prodavat za penize, podle kvality receptu.Awadar wrote:Přiznám se že jsem to ani nezkusil, ale ani se o to zatim nebudou pokoušet.
Nooo ten herbář je pěkná věc – základní popis bylin a tak. To beru jako jednu z prvních věcí která je potřeba.
Další by bylo dobrý vědět nějaké základní poměry – je těžký něco udělat z ničeho(ani vymyslet to snad nejde, nemluvím o štěstí)
Příklad : alchymisti by tě za určitý obnos zasvětili do tajů alchymie: - blablabla(kecání o alchymii) do začátku se nauč zpracovávat jednotlivé byliny
- po dosažení určité zkušenosti přijdeš za alchymistou a ten ti poodhalí další věci(zase za poplatek) - blablabla(kecání o alchymii) pro získání základních komponentů kombinuj dvě byliny (poměr 1:1)
- a tak dále - pro získání šťáv kombinuj dva stejné komponenty + dvě stejné byliny(2:2)
- pro získání základní lektvaru potřebuješ dvě různé nebo stejné šťávy a komponent (1:1:1; 2:1)
- ………..
To v závorkách by samozřejmě nikdo neřekl, to by musel každý pochopit z vyprávění alchymisty.
Narážím na nějaký náznak systému, bez toho to bude dost těžký. Udělat z x bylin něco když nemám ani tušení jak někdo jiný uvažuje je takřka nemožný.
Dotaz na nejnižší(craft)
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Ono to ale neni zdaleka tak komplikovane. Knihy s recepty se muzou prodavat za penize, podle kvality receptu.[/quote]
NO ty knihy tu měly být hned se spuštěním kraftu, a jejich cena může být úměrná tomu, za kolik je možno potom produkty podle nich vytvořené prodat - řekněme jako 50 násobek kupní ceny součtu podle receptu vyrobitelných finálních výrobků
NO ty knihy tu měly být hned se spuštěním kraftu, a jejich cena může být úměrná tomu, za kolik je možno potom produkty podle nich vytvořené prodat - řekněme jako 50 násobek kupní ceny součtu podle receptu vyrobitelných finálních výrobků
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Nemely a ani byt nemohly. Pokud jsem to nenapsal dost jasne, tak tedy jeste jednou: Alchymie je v testovani.monstera wrote: NO ty knihy tu měly být hned se spuštěním kraftu, a jejich cena může být úměrná tomu, za kolik je možno potom produkty podle nich vytvořené prodat - řekněme jako 50 násobek kupní ceny součtu podle receptu vyrobitelných finálních výrobků
Jednoduse nedovedem nahodit hned na prvni pokus idealne hratelnou vyvazenost.
Posouvat to jde jen jednim smerem. Je mozne to postupne zjednodusovat, ale zpatky uz to jde tezko.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
osobně nejsem pro aby existovaly precizní návody na všechno... to pak craftění ztratí většinu svýho kouzla a bude to zpátky jen o nekonečném opakování a honění co nejvyššího skillu.
alchymisti jsou tajnůstkáři a svá tajemství si hlídají... neradi se o ně dělí. rozhodně bych nedával do hry knihy návodů, maximálně jednotlivé svitky (s návody na něco lehčího) a i ty bych ještě dělal poškozené (s vynechanými několika slovy), špatně opsané (inu každý není mistr písař) či záměrně zfalšované (konkurence je nepřející). skutečně pravých návodů bych pustil jen pár, pokud možno na jednodušší věci... měly by být velice vzácné (a neškodilo by jim nějaké opotřebení nebo tak...)
alchymisti jsou tajnůstkáři a svá tajemství si hlídají... neradi se o ně dělí. rozhodně bych nedával do hry knihy návodů, maximálně jednotlivé svitky (s návody na něco lehčího) a i ty bych ještě dělal poškozené (s vynechanými několika slovy), špatně opsané (inu každý není mistr písař) či záměrně zfalšované (konkurence je nepřející). skutečně pravých návodů bych pustil jen pár, pokud možno na jednodušší věci... měly by být velice vzácné (a neškodilo by jim nějaké opotřebení nebo tak...)
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
no a klidně by mohly existovat i deníky starých alchymistů, kde by popisovali své pokusy a výsledky... někdy správně, někdy se mohli mýlit... jejich shromažďováním a porovnáváním by se dalo luštit ve starých manuskriptech, jak to s tím či oním recepisem opravdu je... testovat a potvrdit si či vyvrátit jejich teorie...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Dost podobne je to cele zamysleno. Jenom opotrebovani receptu je nesmysl. Recept je kus papiru s popisem vyroby a neni problem si ho opsat, nebo zapamatovat.DenGrasse wrote:....
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
máš pravdu jen částečně... když bude recept dostatečně složitý, ne každý si ho opíše... a pak se může zničehonic rozpadnout (třeba když se vynese z prastaré hrobky na vzduch...)kucik wrote:Dost podobne je to cele zamysleno. Jenom opotrebovani receptu je nesmysl. Recept je kus papiru s popisem vyroby a neni problem si ho opsat, nebo zapamatovat.DenGrasse wrote:....
ještě by se to dalo zpestřit nějakou alchymistickou hantýrkou, tu a tam neznámé slovo, které by se muselo hledat někde ve starých knihách...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Když bude složitý tak si ho neopíšeš? písmenak snad není těžký opsat ne? .. ale pochopit složitější by mohlo
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
myšleno tak že třeba ve staré hrobce najdeš pergamen s neúplným textem na dvě stránky... ale nemáš čas si ho opisovat, protože na tebe dotírá mumie původního majitele... prcháš pryč a venku zjistíš, že držíš v ruce jen torzo a hrst popela...Krata wrote:Když bude složitý tak si ho neopíšeš? písmenak snad není těžký opsat ne? .. ale pochopit složitější by mohlo
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
jo takhle, tak to jo 
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
-
steel_martin
- Měšťan
- Posts: 168
- Joined: 17:43 18. May 2007
- Location: Plzeň / Železná Ruda
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Mě se také líbí myšlenka, že by složitější recepty byly přenášeny pouze mezi hráči.
Venori'elginn N'Abarn
_______________

_______________
_______________

_______________
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
náhodou, hned na první pokus jsem vyrobil kyselinu... ale postava si jí vylila na nohy
chtěl jsem se zeptat: jestliže se mi tohle stane, je to výsledek neobratnosti postavy v zacházení s kotlem nebo jen dala dohromady nevhodné ingredience? bylo by dobré tyhle dvě věci asi odlišit, protože jinak se nedoberem nikdy ničeho
- beru to tak, že postava nezvládla manipulaci a byla nešikovná, ale něco vyrobila a pak to na sebe zvrhla...
- kdyby nic nevyrobila, směs pár rostlin by jí asi neměla uškodit (pokud katalyzátor není žíravina sám o sobě, ale to by nemusel, vzhledem k tomu, že se to pak má třeba pít
)
- pokud postava převrhne kotel a opaří se, možná by bylo vhodnější zranění ohněm než kyselinou (ta právě evokuje dojem, že se něco vyrobilo)
je to nějak rozlišené?
chtěl jsem se zeptat: jestliže se mi tohle stane, je to výsledek neobratnosti postavy v zacházení s kotlem nebo jen dala dohromady nevhodné ingredience? bylo by dobré tyhle dvě věci asi odlišit, protože jinak se nedoberem nikdy ničeho
- beru to tak, že postava nezvládla manipulaci a byla nešikovná, ale něco vyrobila a pak to na sebe zvrhla...
- kdyby nic nevyrobila, směs pár rostlin by jí asi neměla uškodit (pokud katalyzátor není žíravina sám o sobě, ale to by nemusel, vzhledem k tomu, že se to pak má třeba pít
- pokud postava převrhne kotel a opaří se, možná by bylo vhodnější zranění ohněm než kyselinou (ta právě evokuje dojem, že se něco vyrobilo)
je to nějak rozlišené?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
Ne, je to tim, ze postava nepouzila zadnou nadobu, do ktere by to slila. Potom se ji vytvor vylil na nohy.DenGrasse wrote:náhodou, hned na první pokus jsem vyrobil kyselinu... ale postava si jí vylila na nohy![]()
chtěl jsem se zeptat: jestliže se mi tohle stane, je to výsledek neobratnosti postavy v zacházení s kotlem nebo jen dala dohromady nevhodné ingredience?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
ehm, nenapadlo mě hodit nádobu do kotlekucik wrote:Ne, je to tim, ze postava nepouzila zadnou nadobu, do ktere by to slila. Potom se ji vytvor vylil na nohy.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Dotaz na nejnižší(craft)
tys nikdy nehrál adventury "použij všechno na všechno" ?

Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh