Spousta návrhů se vztahuje k nynejší TH, reáliím, zavedenému systému, pozdějším úpravám, atd. Avšak doteď to nějakým způsobem fungovalo a stále funguje?
Ano, alchymie je OP, UMD je pravý opak, reálie nejsou kompletní možná - přesto zas je to o hráči jak se k tomu postaví. Craft je dle mého přesílený taktéž, vzhledem k ekonomice světa, když vezmu v potaz obchodníky v Karathě, kteří mají údajně nabízet to nejlepší a nejkvalitnější zboží, dělají zakázky pro karathskou armádu, nejvyšší svrchonosti, atp. Stále dokola zmiňovaný creep, u kterého nastavení není také ideální.
Tohle všechno vedlo a jistě dalších x faktorů vedlo k práci na NT, hlavním cílem je snad, aby se zabavili všichni hráči, nehledě na rase, povolání, dostupných prostředků, atd.
Ono to je také o komunikaci mezi hráčemi a DM, když se hráč nedokáže domluvit na hře s DM, tak ať se pak nediví, že mu není věnována pozornost, ani kuře zadarmo nehrabe.
Vše zde je diskutabilní a pokud má někdo nějaké ideální řešení, nápady, či připomínky, které by vyvážili poměr vah (a že by jich bylo, jen nemám zájem to zveřejňovat, jelikož bych se tak akorát dočkal flamu od někoho dalšího), pošlete to milý vážení Shamanovi, či Kucikovi a dalším, jež se podílí už přes 5 let na NT. Posouzení nechte zcela na nich, jestli to má smysl anebo to zapadá do jejich již rozdělané práce, atd. atd.
Dle mého je tato diskuze už naprosto bezpředmětná a spousta z toho co zde padlo, se už rozebíralo jinde.