Stahovanie

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Stahovanie

Post by Marvin »

V uvode ziadam o ospravedlnenie ak to nepatri priamo sem, nevedel sem kam inam to napisat .... Takze:

Donedavna (myslim ze do dnes alebo do vcera) moj partak v hre (stahovanie ma na 91%) stahoval 3 koze, co bolo tak akorat aby sme si nasetrili pomocou lovu na postup v lvl alebo popripade na nejaku lepsiu vec (amulet,cast vybavy) a na lieciva a ine naklady s lovom spojene.
Ale dnes prideme do hry, ideme na lov a co sa nedeje, za kazdym 1 koza, najskor sme mysleli ze je to nejaky bug ale pisal som cez tell jednomu hracovi a on ze to ma tiez takze to bug nie je. Lovu sme v zapati nechali a uprimne znechuteny novym system odisli z hry... Preco? - na celom love sme prerobili ... a ist na lov s tym ze sa vratim stratovy nie je dvakrat povzbudzujuce.

Tak sa chcem spytat preco sa zaviedol tento novy system stahovania (i preco sa o tom neinformovalo na fore),preco sa to tak obmedzilo-bol to jediny sposob ako zarobit nejaku tu zlatku aby sme vobec mohli spokojne hrat=zabavat sa a nie zivorit , ked sme nechceli lootit ako divy a stat hodinu pred dungom v rade lebo na neho ma zalusk polka thalie ....

Komu vadil stary sposob 3 kozi na 90% atd ?... Comu toto pomoze? A chcem vediet a tymto prosim aj ostatnych hracov aby sa vyjadrili, chcem vediet aky na to maju nazor ostatny... ci im jedna koza na 100% vyhovuje a suhlasia s tym....

Vopred dakujem za odpoved.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: Stahovanie

Post by melvik »

Tak upravil jsem to ja na popud intervence DMek. Do novinek to neni este napsany, protoze sem to delal na rychlo vecer . Taky sem tam nenapsal ze pribyly odpadkove kose u alchymistu a alchymiste se vratily do Hagu a Charaksisu (v novym podtemnu nebyly).

To ze je divne ze z bosse se daj vydelat 4 srdce je zrejme. Nicmene stale je zvysujici se sance (s levlem stahovani) ze budou trofeje dve. Ja jsem pro to zvysit vykupni cenu trofeji v kompenzaci teto orezavky.
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Neithan1 »

tiez sa pridam pac som to bol prave ja kto stahoval, presnejsie mam stahovanie na 91.4 % ale to uz asi nieje dolezite, na hru kvoli maturitam postupne (behom tyzdna) uz nebudeme mat s marvom tolko casu ako predtym, takze mame vdaka novemu systemu asi 4 moznosti a.) setrit na level neustalym lootenim vsetkych moznych jaskyn v okoli 1000km a to tiez len asi na jeden krat pretoze az minieme vsetky lektvary za nove zase vyhodime vsetok loot b.) kazdy den tak 2 hodiny lovit a stahovat vsetko v okruhu 1000 km aby sme nasledne vyrobene peniaze vyhodili za nove lektvary c.) hrat 100% RP, nelovit, nezarabat, neziskat skusenosti alebo po d.) hrat s bojovnikom\panom zbrani samouka - alchymistu a niekolko hodin dene travit u kraftu alchymie premyslanim nad receptami a skusanim vsemozneho, zisk nulovy a o RP uz sa neda ani hovorit, samozrejme popritom mozem cakat na novy kraft napriklad platner ale nez sa to urobi, aj ked to nemyslim v zlom a viem ze cely tym ma vela prace tak ja uz budem davno za velkou vodou a k hre sa dostanem tak za 2 mesiace minimalne

zaver:

Okrem zoldaka beriem Sigurda aj ako lovca, dokonca som si nedavno kupil orla pre spestrenie,
ale aky moze byt lovec ked si tym lovom nevyrobi ale naopak.. viem ze mna tu nikto nedrzi, ale na Thalii hrajem rad a bavi ma to.. ako najlogickejsie riesenie premna bude asi vypnut hru, pockat 5 mesiacov a potom sa zas prihlasit a venovat sa kraftu dalsi mesiac nez budem zase schopny dalej zarabat.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Marvin »

melvik wrote:To ze je divne ze z bosse se daj vydelat 4 srdce je zrejme. Nicmene stale je zvysujici se sance (s levlem stahovani) ze budou trofeje dve. Ja jsem pro to zvysit vykupni cenu trofeji v kompenzaci teto orezavky.
Suhlasim s tebou ze 4 srdcia su divne, ale kvoli jednej veci obmedzit uplne cele stahovanie?? A ta sanca jak je vysoka? ako Neithan uviedol, ma stahovanie na 91.4 % a stiahne jednu kozu ... cize na 100% bude nejaka tretinova sanca ze stiahne dve koze? je mi luto ale zda sa mi to az nechutne malo
Avsak suhlasim, dobre nech sa stahuje jedna koza (aj ked mam stale pochyby) tak nech sa zdvihnu ceny...ale tu neviem ako sa to chce riesit...ked to bolo tak ze cim vacsie percento tym viac kozi..zarobok bol jasny, cim bol lovec skusenejsi tym mal viac penazi z lovu lebo mal viac kozi na predaj... ale takto ked bude amater mat stastie tak stiahne rovnako kozi ako profesionalny lovec a dostanu rovnako v obchode ...
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Daanri »

Ceny kozi sa mozu zdvihnut. Je hadam logicke aby z jednej zvere neslo stiahnut 5kozi, co je uplny extrem a podla mojho nazoru to bol bug. Stiahnutie kozi z urcitej zvere zalezi na urovni stahovania, cize ano zaciatocnik a mistr stiahnu skoro rovnaky pocet kozi z nakej obycajnej zvere, pricom tie koze budu lacne a vydelaji rovnako, avsak mistr v stahovani ma moznost ist lovit silnejsiu zver s drazsou kozou, co zaciatocnik nemoze. Co je myslim, ze aj logicke. Zase zbytocne panikarite skor ako sa vsetko doriesi.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: Stahovanie

Post by melvik »

Marvin wrote:
melvik wrote:To ze je divne ze z bosse se daj vydelat 4 srdce je zrejme. Nicmene stale je zvysujici se sance (s levlem stahovani) ze budou trofeje dve. Ja jsem pro to zvysit vykupni cenu trofeji v kompenzaci teto orezavky.
Suhlasim s tebou ze 4 srdcia su divne, ale kvoli jednej veci obmedzit uplne cele stahovanie?? A ta sanca jak je vysoka? ako Neithan uviedol, ma stahovanie na 91.4 % a stiahne jednu kozu ... cize na 100% bude nejaka tretinova sanca ze stiahne dve koze? je mi luto ale zda sa mi to az nechutne malo
Avsak suhlasim, dobre nech sa stahuje jedna koza (aj ked mam stale pochyby) tak nech sa zdvihnu ceny...ale tu neviem ako sa to chce riesit...ked to bolo tak ze cim vacsie percento tym viac kozi..zarobok bol jasny, cim bol lovec skusenejsi tym mal viac penazi z lovu lebo mal viac kozi na predaj... ale takto ked bude amater mat stastie tak stiahne rovnako kozi ako profesionalny lovec a dostanu rovnako v obchode ...

me napadlo, co kdyby skill stahovani zvysoval cenu kuze, misto jejiho mnozstvi ? Proste cim zkusenejsi tim cenejsi by jeho kuze byly. Kdyby se zvedly pro vsechny ty ceny tak by to nebylo tak fer. Kdyz ma nekdo velky skill.

Aneb zkuseny lovec donese na prodej mistrne stazenou kuzi, ktera ma mnohem vetsi hodnutu nez ta stazena od nejakeho bridila co ze skillem zacina.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Rejty »

Nebo to udelat tak, ze se zvysujicimi se % ve stahovani stahne dotycny kuzi lepe a kvalitneji a proda ji za vic. Rekneme napr. o 1/4 celkoveho poctu % ve stahovani (jen priklad, muze se upravit). Takze kdo ma 100% by prodaval kuzi co normalne proda za 100 zl, za 125 zl.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Rejty »

Lol, melvik mi predbehl...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Daanri »

Jop schopne a logickejsie riesenie ako 5 kuzi z jedneho tvora, ja suhlasim.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Marvin »

melvik wrote: me napadlo, co kdyby skill stahovani zvysoval cenu kuze, misto jejiho mnozstvi ? Proste cim zkusenejsi tim cenejsi by jeho kuze byly. Kdyby se zvedly pro vsechny ty ceny tak by to nebylo tak fer. Kdyz ma nekdo velky skill.
Suhlasim, myslim ze takto by mohlo byt v poriadku, a bolo by to pekne i z hladiska RP => skusenejsi lovec stiahne kvalitnejsie kozu a ta ma tak vyssiu cenu ...
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Rejty »

Ja myslim, ze tohle reseni by vedlo ku spokojenosti vsech - odstrani se nelogicnost ve stahovani nekolika kuzi z jedny potvory a postava nebude muset tahat 5* vic zateze...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: Stahovanie

Post by melvik »

ok du se hadat o procentech :D, jinak to je mala uprava. System je delanej na to ze se u nestackovatelnych trofeji (jako kuzi a tech vetsich) muze hybat bez problemu s cenou.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Marvin »

Daanri wrote:Zase zbytocne panikarite skor ako sa vsetko doriesi.
Nepanikarim .. pytam sa a diskutujem :wink:
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Neithan1 »

zas do uvahy by sa malo brat aj to ze cim narocnejsie zviera tym vyssie naklady zanho su, skorej by to mohlo cenovo tak ako to bolo : za vlka dajme tomu som mal 20 zlatych za jednu kozu.. na 75% by som mal 40 zlatych (ako za dve koze) na 85% by som mal 60 zlatych a na 100% by som mal 80 zlatych cize vynos z lovu by bol rovnaky ako predtym ale uz len za jednu kozu.. a princip by bol ako tu uz padlo ze cim skusenejsi lovec tym lepsiu a vacsiu kozu stiahne a ma zato viac penazi...

tym by sa vyriesil ten problem koli ktoremu sa to meni - srdce z bossa by bolo jedno a pritom vyrobok za lov by ostal rovnaky..
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Stahovanie

Post by Lord_Berserk »

jo to se mi zda dobrej napad stou kvalitou... ale chtelo by taky vyladit kdyz se predelalo - stahnuti masa.
kdyz dam stahnout maso stahne mi to kuze 2 ale jakmile dam jen kuzi pokazdy mi to stahlo 1... to je taky divny
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Locked