Jak je čas na meditaci větší než půl reálný hodiny, je to otrava.
Zamyšlení nad NWN a Thalií
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Ty časy mezi restama jsou vážně hrouzivý. A vtipný je, že zatímco mág level 1 sešle třeba 4 x kouzelnou střelu než se vyčerpá, mág level 26 jí síce sešle třeba 9 x. Jenže level 1 mág se namedituje během doby na meditaci high lvela nevím kolikrát, takže v podstatě level 1 mág líp zachází s astrální energií... nebo nevím!
)
Jak je čas na meditaci větší než půl reálný hodiny, je to otrava.
Jak je čas na meditaci větší než půl reálný hodiny, je to otrava.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Ještě mě napadá, že vzhledem k nemožnosti si expy "nacreepit", tak zároveň časovky mají klesající tendenci (po pěti lvlech) a potřeba expů na další lvl se zvyšuje, tak bych se podíval i na to, pokud se má v "reálných OOC" časech i non-FTP "nováček/začínající postava/hráč" dostat na lvl (tj. 30+) stávajích postav na serveru.kucik wrote:...
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Tak mě napadá - co postih za smrt nevypočítávat jako procenta z expů, ale nahodit tam závislost na levelu. Tím by se zmenšila poměrná ztráta a naopak i na prvních levelech by se riskování nevyplatilo.
Co se týče restů - zaprvé bych asi zrušil závislost délky na celkovém levelu, ale nechal tam jen levely magického (popřípadě obou magických) povolání. A naopak by mohla povolání čistě magická dostat třeba na každém xtém levelu možnost volitelného featu, který by čas mezi resty zkracoval.
EDIT: Ještě k té ztrátě expů - jestli dobře chápu smysl postihu za smrt, tak prvotním účelem je, aby se nevyplatilo creepit sám, bez rizika a smrt samotná bylo něco, co vážně nepotěší. Nynější nastavení vypadá tak, že na prvních levelech je smrt jen lehkým narušením creepu, který je hnedle vyvážen creepem dalším. Na vysokých levelech je to naopak záležitost od creepu a další hry naprosto odrazující. Proto je nutná změna.
Co se týče restů - zaprvé bych asi zrušil závislost délky na celkovém levelu, ale nechal tam jen levely magického (popřípadě obou magických) povolání. A naopak by mohla povolání čistě magická dostat třeba na každém xtém levelu možnost volitelného featu, který by čas mezi resty zkracoval.
EDIT: Ještě k té ztrátě expů - jestli dobře chápu smysl postihu za smrt, tak prvotním účelem je, aby se nevyplatilo creepit sám, bez rizika a smrt samotná bylo něco, co vážně nepotěší. Nynější nastavení vypadá tak, že na prvních levelech je smrt jen lehkým narušením creepu, který je hnedle vyvážen creepem dalším. Na vysokých levelech je to naopak záležitost od creepu a další hry naprosto odrazující. Proto je nutná změna.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
K té smrti mě napadlo, v inspiraci s WOT (klanové války), kde pokud vám v bitvě rozsekají tank (=umřete), je tank (pro klanovou válku) na "týden" zamklý a nemůžete s ním jezdit.
Napadlo mě jako možná volba pro "RP" (volitelná při založení postavy), aby ztráta pro ně nebyly expy (rozumějme) odhození vývoje postavy za posledních OOC X týdnů-měsíců, ale aby dostal nějaké (aka EQ) postihy, který by "zneschopnili" postavu na OOC *střelí od boku* 24-36-48 hodin (tj. 1-1,5-2dny).
Tím by se zabránilo, aby postava šla ihned z fleku znova umřít a zároveň by to RPerovi dalo možnost den zahrát si "následky" znovuzrození, aniž by to znamenalo, že musí znova půlroku expit na ztracený lvl.
Napadlo mě jako možná volba pro "RP" (volitelná při založení postavy), aby ztráta pro ně nebyly expy (rozumějme) odhození vývoje postavy za posledních OOC X týdnů-měsíců, ale aby dostal nějaké (aka EQ) postihy, který by "zneschopnili" postavu na OOC *střelí od boku* 24-36-48 hodin (tj. 1-1,5-2dny).
Tím by se zabránilo, aby postava šla ihned z fleku znova umřít a zároveň by to RPerovi dalo možnost den zahrát si "následky" znovuzrození, aniž by to znamenalo, že musí znova půlroku expit na ztracený lvl.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Smysl postihu za smrt je, aby se nevyplatilo umirat.Aulus wrote: EDIT: Ještě k té ztrátě expů - jestli dobře chápu smysl postihu za smrt, tak prvotním účelem je, aby se nevyplatilo creepit sám, bez rizika a smrt samotná bylo něco, co vážně nepotěší. Nynější nastavení vypadá tak, že na prvních levelech je smrt jen lehkým narušením creepu, který je hnedle vyvážen creepem dalším. Na vysokých levelech je to naopak záležitost od creepu a další hry naprosto odrazující. Proto je nutná změna.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Však o tom mluvím. Na prvních levelech se to v podstatě vyplácí, na vysokých levelech bývá smrt postavy pro "rekreační" hráče často i důvodem k jejímu zahození. Oba extrémy jsou podle mě špatné.kucik wrote: Smysl postihu za smrt je, aby se nevyplatilo umirat.
KaTo: O tomhle jsme uvažovali. Některým to připadalo jako omezování hry. Mně se to i celkem líbí.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Kato ty máš teda nápady 
Osobně bych ty resty zrušil a nedával tam omezení.
U postihů za smrt bych to neřešil, ty postihy nejsou zase tak hrozné.
Osobně bych ty resty zrušil a nedával tam omezení.
U postihů za smrt bych to neřešil, ty postihy nejsou zase tak hrozné.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Očividně jak píše Aulus, nemám ten nápad sám (a první).-RoF- wrote:Kato ty máš teda nápady
Osobně bych ty resty zrušil a nedával tam omezení.
U postihů za smrt bych to neřešil, ty postihy nejsou zase tak hrozné.
Btw - postihy za smrt MOŽNÁ nejsou hrozné pro nolifera jako jsi ty
Last edited by KaTo on 12:56 10. Apr 2013, edited 1 time in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Znám hodně hráčů, kteří kvůli smrti postavy třeba týden nelogli. A to že někdo skončí s postavou, se taky stává.
Je pravda, že když má někdo nahraný 45. level, tak už to moc asi neřeší.
EDIT: Pauza mezi resty podle mého má svůj smysl. Trochu ho postrádá v situaci, kdy alchymie je v podstatě nevyčerpatelnou zásobou kapesního mága, ale jinak je její zavedení dobrou myšlenkou.
Je pravda, že když má někdo nahraný 45. level, tak už to moc asi neřeší.
EDIT: Pauza mezi resty podle mého má svůj smysl. Trochu ho postrádá v situaci, kdy alchymie je v podstatě nevyčerpatelnou zásobou kapesního mága, ale jinak je její zavedení dobrou myšlenkou.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Taky jsem navrhoval, aby to byla dobrovolná volba - "creeper" si může nechat "stávající" nastavení. Smrt = ztráta expů.Aulus wrote:...Některým to připadalo jako omezování hry...
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Hmmm... tohle se mi líbí.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Jistěěě... ohlédejte se na jednu postavu. Já tady hrál těch postav víc a vím co je to umírat a ty smrti prostě nebyly tak hrozné. Ale budiž to je takové to házení hrachu na zeď .
Jen se zeptám. Jaký přínos pro modul mají hráči rekreanti? Hmm?
Pro mě to co navrhujete je omezení. A pořád ustupujete rekreantům, kteří tady nedělají nic jiné, než jen brečí.
Osobně mi to přijde jak supportování Maye a toho jak se jen jmenoval, no prostě jejího mazlíčka. Taky rekreant, ale když on hraje tak hezky, tak mu dáme velké výhody, aby dohnal ty, kteří na tom dlouho makali.
Jen se zeptám. Jaký přínos pro modul mají hráči rekreanti? Hmm?
Pro mě to co navrhujete je omezení. A pořád ustupujete rekreantům, kteří tady nedělají nic jiné, než jen brečí.
Osobně mi to přijde jak supportování Maye a toho jak se jen jmenoval, no prostě jejího mazlíčka. Taky rekreant, ale když on hraje tak hezky, tak mu dáme velké výhody, aby dohnal ty, kteří na tom dlouho makali.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
V čem je omezující snížit ztráty za smrt, Rofe? Když si navíc každý bude moci vybrat, jakým způsobem a posuzovat to bude jen systém.
EDIT: A ten přínos pro modul - například oživení atmosféry novou postavou, utvoření občasné hry pro ostatní, atd. Na nikoho teď nemířím, ale jaký přínos pro modul má hráč, který sice hraje stále, ale 99% procent času tráví nad craftem v dílně nebo vybíjením dungeonů?
EDIT: A ten přínos pro modul - například oživení atmosféry novou postavou, utvoření občasné hry pro ostatní, atd. Na nikoho teď nemířím, ale jaký přínos pro modul má hráč, který sice hraje stále, ale 99% procent času tráví nad craftem v dílně nebo vybíjením dungeonů?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
A co kdyby postava co umře místo XP ztratila nějakou část vybavení?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Kucík: Asi před půl rokem jsem v nějaké diskuzi podrobně rozepisoval návrh na zmenu meditace. Byla smetena mam dojem Rejtym, ze nechcete rychlejsí meditaci.
Navrhoval jsem tam tenkrát zkrácení o nějaké to procento. S tím, že čistej mág by mohl i trosku zaprskat, protože by měl meditace blíře k sobě a ne jen šetřit každé kouzlo a po každém dispellu balit.
Intervaly má smysl dát - pokud vím navrhoval jsem zkrácení u epiků, kde by od 1 do 20 lvl čas drobně rostl v intervalu cca 10-40 minut, dál aby se čas nezvyšoval, tedy i lvl 40 by mohl meditovat po 40 minutách.
Klidně bych dal, že spánkem se čas k meditaci nutný zkrátí o dalších 10 minut.
johne: nemáš pravdu missíle od lvl 20 je silnejsí než od lvl 1, je tam dvojí zvýhodnění. Máš pravdu, že mediace je moc dlouhá.
Kato: Tleskám geniální nápad s tim postihem za smrt, osobně se mi to líbí moc. Proč nedat mágovi všem po smrti oslabení spojené s aminou - 30% na fail spellu, -5 útok obrana atd. Dokonce by to odradilo dotyčného lézt na stejná místa hned po smrti. Jen by se muselo vyřešit, aby to nešlo ojebat greater restorací.
CVC by ale tak mohlo významně utrpět - zde by se asi melo počítat s postihem do xp furt. Další varianta, která by byla drsná by bylo povolit loot jednoho itemu dle volby vítěze, to nevím jestli by šlo nasciptovat.
Navrhoval jsem tam tenkrát zkrácení o nějaké to procento. S tím, že čistej mág by mohl i trosku zaprskat, protože by měl meditace blíře k sobě a ne jen šetřit každé kouzlo a po každém dispellu balit.
Intervaly má smysl dát - pokud vím navrhoval jsem zkrácení u epiků, kde by od 1 do 20 lvl čas drobně rostl v intervalu cca 10-40 minut, dál aby se čas nezvyšoval, tedy i lvl 40 by mohl meditovat po 40 minutách.
Klidně bych dal, že spánkem se čas k meditaci nutný zkrátí o dalších 10 minut.
johne: nemáš pravdu missíle od lvl 20 je silnejsí než od lvl 1, je tam dvojí zvýhodnění. Máš pravdu, že mediace je moc dlouhá.
Kato: Tleskám geniální nápad s tim postihem za smrt, osobně se mi to líbí moc. Proč nedat mágovi všem po smrti oslabení spojené s aminou - 30% na fail spellu, -5 útok obrana atd. Dokonce by to odradilo dotyčného lézt na stejná místa hned po smrti. Jen by se muselo vyřešit, aby to nešlo ojebat greater restorací.
CVC by ale tak mohlo významně utrpět - zde by se asi melo počítat s postihem do xp furt. Další varianta, která by byla drsná by bylo povolit loot jednoho itemu dle volby vítěze, to nevím jestli by šlo nasciptovat.