Jenze prvni levely jsou v podstate k tomu, aby se postava vubec seznamila s tim, jak to ve svete chodi. Pokud budou pomerove stejne postihy na prvnim levelu jako na desatem, tak by to noveho hrace asi trochu odradilo.Aulus wrote:Však o tom mluvím. Na prvních levelech se to v podstatě vyplácí, na vysokých levelech bývá smrt postavy pro "rekreační" hráče často i důvodem k jejímu zahození. Oba extrémy jsou podle mě špatné.kucik wrote: Smysl postihu za smrt je, aby se nevyplatilo umirat.
Zamyšlení nad NWN a Thalií
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Já jsem pro to přenesení postihu za smrt do budoucna... prakticky velikost může zůstat stejná, ale řeší to ty hráče kteří mají dojem že se smrtí dostanou pár měsíců zpět....
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
KaTo, mám pocit že zrovna tyhle postihy jsi na EQ strašně nesnášel, ne?
Myslím, že by stálo za to jen poupravit ty částky ztracených XP. Ze zkušenosti vím, že pokud postava na 30 umře, tak ji to srazí takřka bez ohledu na to, kolik jí schází do 31, zpátky na lvl 29 a je to zase hromada expení.
Časy restů se musí řešit opatrně a s rozumem, zase nechceme magické miniguny.
EDIT: a RoF má taky pravdu - je opravdu až tak přínosné ustoupit "rekreantům"?
Myslím, že by stálo za to jen poupravit ty částky ztracených XP. Ze zkušenosti vím, že pokud postava na 30 umře, tak ji to srazí takřka bez ohledu na to, kolik jí schází do 31, zpátky na lvl 29 a je to zase hromada expení.
Časy restů se musí řešit opatrně a s rozumem, zase nechceme magické miniguny.
EDIT: a RoF má taky pravdu - je opravdu až tak přínosné ustoupit "rekreantům"?
.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Nemyslím si, že musejí být úplně stejné, ale na druhou stranu jsou ty momentální naprosto směšné. V situaci, kdy se pomalu vyplatí zabít dva jezevce a třetím se nechat složit, je hodnota smrti na nízkých opravdu blízká nule.kucik wrote: Jenze prvni levely jsou v podstate k tomu, aby se postava vubec seznamila s tim, jak to ve svete chodi. Pokud budou pomerove stejne postihy na prvnim levelu jako na desatem, tak by to noveho hrace asi trochu odradilo.
Pak je tu druhá otázka - v momentálním nastavení je Thalie světem high levelů a už to samo je pro nováčky odrazující. Pokud smrt na nízkých levelech nestojí téměř nic, napomáhá to utváření právě toho high-level světa, kde pod dvacet nejsi po systémové stránce nic.
EDIT: Mimochodem když jsme u těch rekreantů - momentálně mezi ně lze přiřadit odhadem tak 90% hráčů ze serveru. Má smysl ustupovat 90% hráčů?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
A ty chceš aby Thalie byla světem low lvlů?Aulus wrote: Pak je tu druhá otázka - v momentálním nastavení je Thalie světem high levelů a už to samo je pro nováčky odrazující. Pokud smrt na nízkých levelech nestojí téměř nic, napomáhá to utváření právě toho high-level světa, kde pod dvacet nejsi po systémové stránce nic.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Ne, to nechci. Ale taky nechci, aby si tu nováček připadal jako ve světě obrů. Levelové rozložení by mělo být přibližně rovnoměrné. Pokud život začíná po 20tém, tak už to samo dává nováčkovi znamení: "Co tady vůbec děláš?" Zažil jsem to, mluvím z vlastní zkušenosti.
EDIT: Toto platí hlavně pro povrch. V podtemnu jsem si stačil povšimnout, že tento problém tam kvůli jinému pojetí hry není.
EDIT: Toto platí hlavně pro povrch. V podtemnu jsem si stačil povšimnout, že tento problém tam kvůli jinému pojetí hry není.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Prvních x lvlů máš právě na to abys poznal svět a celkem zlehka se adaptoval na nastavení daného světa. Lvlové rozložení právě nesmí být rovnoměrné - při počtu hráčů jaký tady hraje by se velmi špatně utvářeli party.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Nemyslím to "rovnoměrné" doslova. Stačí, když budou ve hře skupinky kolem 10. levelu, 15. levelu, 20. levelu, atd. Pokud sem ale přijde nováček a nejbližší parťák bude mít level 20, tak je něco špatně.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Jak bys pořešil několikanásobnou smrt? Znáš to, den blbec, jednou lag a jednou 4 x 20 za sebou, to by jsi pak měl 4 měsíce za vše 1 exp.? To je skoro to samé jako je strhnout neShaman88 wrote:Já jsem pro to přenesení postihu za smrt do budoucna... prakticky velikost může zůstat stejná, ale řeší to ty hráče kteří mají dojem že se smrtí dostanou pár měsíců zpět....
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Jo, ale tam to bylo nastavený, že jsi s postavou musel být loglý (opět nahrávalo "noliferům") - ti si postihy od afkovali přes den a večer byli jako včeličky. "Večerní" hráč se musel logovat 2-4 večery, aby se postihů zbavil. TOHLE jsem nesnášel, kapišto?Nalkanar wrote:KaTo, mám pocit že zrovna tyhle postihy jsi na EQ strašně nesnášel, ne?
edit: Pro můj fanklub
Last edited by KaTo on 13:42 10. Apr 2013, edited 2 times in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Jo, ale nepřicházíš o nabytý lvl. Takže ty expy získáš jednodušeji než v stavajícím případě.Theogil I wrote:Jak bys pořešil několikanásobnou smrt? Znáš to, den blbec, jednou lag a jednou 4 x 20 za sebou, to by jsi pak měl 4 měsíce za vše 1 exp.? To je skoro to samé jako je strhnout neShaman88 wrote:Já jsem pro to přenesení postihu za smrt do budoucna... prakticky velikost může zůstat stejná, ale řeší to ty hráče kteří mají dojem že se smrtí dostanou pár měsíců zpět....
A hlavně dal bych to asi tak že ti to bude odečítat jen z bojových expů, časovat můžeš normálně dále.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
I tak mi to přijde hodně demotivační, když budeš vědět, že v horizontu dalších několika dní nic nenahraješ. Některé to od logování určitě odradí.Shaman88 wrote: Jo, ale nepřicházíš o nabytý lvl. Takže ty expy získáš jednodušeji než v stavajícím případě.
A hlavně dal bych to asi tak že ti to bude odečítat jen z bojových expů, časovat můžeš normálně dále.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Jak jsem se Ti snazil objasnit jinymi kanaly - muj povzdech nebyl ani nahodou mireny na Tebe. V dane dobe jsi mi poradil postavu, ktera by nebyla sebevrazedna. Presne jak uvadis v bodech 1) a 2) - nemuzes (ne, opravdu ani ty!LDamian wrote:Když jsem si to přečetl, vyděsil jsem se a začal marně vzpomínat, co že jsem ti to tehdy před lety poradil. Je to mimochodem myslím delší doba než dva roky. Pak jsem si vzpomněl a vyděsil jsem se znovu.pavad wrote:...S ohledem na skutecnost, ze mi postavu poradil postavit LDamian, tak bych mel byt schopny prezit sam. Lec on mi ji poradil pred dvema (???) lety a od te doby se zmenilo nastaveni tak dramaticky, ze je postava zcela nesobestacna bez party.![]()
![]()
Vybavuji si velmi dobre, ze jsi mi radil "plechovku" - takovou ci onakou: ze me nezklame a bude po ni poptavka. Nemuzes za to, ze diky memu naturelu nemam v oblibe silove postavy (i kdyz jsou sytemove vyhodnejsi).
Takze vse v dobrem, nevycitam Ti vubec nic.
Hrani u temnych protinozcu jsem si vyzkousel uz na (snad se nepletu) 3 ruznych serverech. Ano, byla to sranda - ale vzdy jsem se snazil hrat postavu ktera muze i na svetlo. Ty podzemni jeskyne s jednotvarnou sedo-tmavou barvou mi lezly na mozek (resp. na to malo co tam skleroza jeste ponechala).LDamian wrote: Rada a pozvání na závěr:
Pokud si chceš zahrát občas, pojď do podtemna ...
Muj styl hrani, domnivam se, znas - vis ze nejsem schopny dlouhodobe hrat intrikujici zapornaky. Intrikujici postavu co bavi ostatni (a taktez se bavi na ukor ostatnich) ano - ale drovy veru ne. Coz, taktez soudim podle ohlasu mezi dalsimi hraci, je dost casto rozsirena diagnoza.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
OK. A premyslel jsi nad tim, k cemu by tento system hrace automaticky vedl, pokud by se ten cas pocital i v dobe, kdy neni postava logla?KaTo wrote:Jo, ale tam to bylo nastavený, že jsi s postavou musel být loglý (opět nahrávalo "noliferům") - ti si postihy od afkovali přes den a večer byli jako včeličky. "Večerní" hráč se musel logovat 2-4 večery, aby se postihů zbavil. TOHLE jsem nesnášel, kapišto?Nalkanar wrote:KaTo, mám pocit že zrovna tyhle postihy jsi na EQ strašně nesnášel, ne?
1. Odlognu a do zitra na to prdim.
2. Prelognu na jinou postavu a jedu dal.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
No jo, jenže když ho to necháš odčekat, tak už dost možná nelogne vůbec. Logickou metodou by bylo nechat hráče určitý čas odčasovkovat a až by nasbíral dost bodů za časovky, postihy by začaly odpadat. Takhle si představuju řešení na RP serveru, ale většina z vás mi řekne, že je to omezující, atd.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”