bože tak zapoj trochu fantazie. Nikdy si neviděl TELESHOPING? Myslíš že ty věci co ti cpou do hlavy jsou všechno pravda?? Kdo říká, že nemůžeš vyrobit obyčejnou dřevěnou hůl na kterou potřebuješ jedno ořechový dřevo nebo kolik, nasvítit to trvalym plamenem a prodat to nějaký důvěřivý postavě třeba za 20k s tim, že se jedná o magickou hůl po starym kouzelníkovi??? Pokud si vyhlídneš nějakýho tupýho orka nebo tak, kterej je jednak blbej a druhak nerozumí magii, tak by to klidně koupit mohl a vymejšlet takovýhle kraviny můžeš pořád s čimkoliv. Jsme na RP serveru a ne v singlu...monstera wrote:...
Dobře, ale spousta věcí z kraftu jse zcela stejných jako v obchodě - proč by tedy hráč kupoval od kraftera, když v obchodě je to samé, nebo v kraftu dokonce nejde vyrobit aspoň tak dobré jako v obchodě - na příklad konkrétně kouzelné pytle atd.
Karatský zákoník
Vsichni kdo jste bez viny hodte kamenem
Moje mama mi vzdycky rikala "kdyz neco nevis zeptej se"
Ale tady koukam nema cenu se ptat akorat clovek dostane vynadano
Musim se Monstery zastat kazdej jsme jinej a nekdo holt zastava nazor "co je psano to je dano"
Ale kamenujte klidne dal jste vsichni dokonali

Kamkoli se vydate, jdete s celym srdcem.
Sorry jitko ale ,,zeptala"? Me vzdycky cestinarka rikala, ze tazaci veta konci otaznikem a ne vykricnikem, tak jako valna vetsine prispevku monstery. Jedina otazka od monstery byla, jestli si koupim jeji veci.
Tady se nekdo kamenuje? To jsem teda nejak nepostrehl. Jediny cemu se tu nadavalo byl zakonik a craft, pokud vim.
A kdyzuz jsme u tech zivotnich mouder... Myslim ze je dobry napred neco zkusit, nez rovnou napsat ze to ,,nemá cenu dělat".
Tady se nekdo kamenuje? To jsem teda nejak nepostrehl. Jediny cemu se tu nadavalo byl zakonik a craft, pokud vim.
A kdyzuz jsme u tech zivotnich mouder... Myslim ze je dobry napred neco zkusit, nez rovnou napsat ze to ,,nemá cenu dělat".
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Vždyť se může prodávat za nižší cenu, uvedenej ceník se týká necraftovejch věcí a je to odhadem 50 - 60% ceny v obchodech, což je fér.
Co se týče craftovejch věcí co maj nějaký vylepšení, tak pro to není nějakej závaznej předpis, ale úměrně by se to mělo zvýšit. To je trochu na uvážení hráče. Počítejte s tím, že zbraň +3 s vylepšením +1k6 zranění i postavě s nejvyšším levelem pravděpodobně vydrží už napořád, tak ať se pěkně prohne.
Co se týče craftovejch věcí co maj nějaký vylepšení, tak pro to není nějakej závaznej předpis, ale úměrně by se to mělo zvýšit. To je trochu na uvážení hráče. Počítejte s tím, že zbraň +3 s vylepšením +1k6 zranění i postavě s nejvyšším levelem pravděpodobně vydrží už napořád, tak ať se pěkně prohne.
DM
A kdyzuz jsme u tech zivotnich mouder... Myslim ze je dobry napred neco zkusit, nez rovnou napsat ze to ,,nemá cenu dělat".[/quote]
Moc hezky řečeno - až potkáš někde Lucii Exos, zeptej se jí, co už umí a co všechno zkusila. Bohužel neznám jméno tvé postavy, aby tě Lucka mohla vyhledat sama. A tu kovařinu umí taky.....
Lucie Exos
Ranunkula Acera
Moc hezky řečeno - až potkáš někde Lucii Exos, zeptej se jí, co už umí a co všechno zkusila. Bohužel neznám jméno tvé postavy, aby tě Lucka mohla vyhledat sama. A tu kovařinu umí taky.....
Lucie Exos
Ranunkula Acera
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Tady nikdo nikoho nekamenuje za otazky...tady ide o naozaj zbytocne otazky, ktore sa daju zistit v hre a odvodit, len treba trochu snahy...ved to zvladaju aj ostatny. A celkovo hlasky "neco nema zmysel delat" sem uz nepatria vobec...kdyz to zmysel nema tak to proste nedelejte.
No mozna Lucie umi a zkusila vsetko z craftu, ale myslim si ze to je asi vsetko co na tomto svete skusila... Craft neni jedine co tu je.
No mozna Lucie umi a zkusila vsetko z craftu, ale myslim si ze to je asi vsetko co na tomto svete skusila... Craft neni jedine co tu je.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
[quote="Daanri"]
Bohužel stále nechápeš, o co mi jde. Nechci nesprávnou tvorbou cen poškodit ekonomiku světa.
pokud jsem si udělal malé porovnání prodejních cen u obchodníků, výkupních cen v cechu obchodníků a cen ceníku z fóra, není mi zcela jasné co je únosné
.........................obchod.O ...výkup.V....ceník.C.....poměr.C/O...V/C
meč železný+1.....4169..........82............2000.........0,48...........24,4
meč mitril+2.......18120........ 401.........15000.........0,83...........37,4
fullplate železná....5454.........330.......... 2500.........0,46........... 7,6
fullplate mitril .........?.......... 1605......... 5000 .......... ? ............ 3,1
z toho vyplývá, že analogicky bych mohl prodávat podle cen v obchodě za 46 až 83 % ceny v obchodě, nebo podle cen výkupu za 3,1 až 37,4 násobek výkupní ceny. To se mi zdá příliš široké rozmezí.
Omlouvám se, že tím tady otravuju, ono to možná souvisí s tím, že v reálu jsem měl na ústavu kontrolu z finančního ředitelství a jsem asi trochu mimo !
Bohužel stále nechápeš, o co mi jde. Nechci nesprávnou tvorbou cen poškodit ekonomiku světa.
pokud jsem si udělal malé porovnání prodejních cen u obchodníků, výkupních cen v cechu obchodníků a cen ceníku z fóra, není mi zcela jasné co je únosné
.........................obchod.O ...výkup.V....ceník.C.....poměr.C/O...V/C
meč železný+1.....4169..........82............2000.........0,48...........24,4
meč mitril+2.......18120........ 401.........15000.........0,83...........37,4
fullplate železná....5454.........330.......... 2500.........0,46........... 7,6
fullplate mitril .........?.......... 1605......... 5000 .......... ? ............ 3,1
z toho vyplývá, že analogicky bych mohl prodávat podle cen v obchodě za 46 až 83 % ceny v obchodě, nebo podle cen výkupu za 3,1 až 37,4 násobek výkupní ceny. To se mi zdá příliš široké rozmezí.
Omlouvám se, že tím tady otravuju, ono to možná souvisí s tím, že v reálu jsem měl na ústavu kontrolu z finančního ředitelství a jsem asi trochu mimo !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Ono je to s těma obchodníkama v cechu prostě trochu blbý. Předměty se daj udělat docela rychle a ve velkym množství s malýma nákladama. Cech vykupuje všechno bez ohledu na poptávku. Kdyby cena takovejhle věcí byla v cechu stejná jako platí pro obchody mezi hráčema, tak by crafteři neskutečně rychle bohatli vlastně skoro za nic a to by zhroutilo ekonomiku a přišla by neskutečná inflace.
Ta cena vypadá jako nízká, ale berte to tak, že Cech má další náklady s prodejem spotřebitelům, musíte z prodeje zaplatit daň a Cech chce mít vyšší zisk. Takže si tu trochu nereálnou cenu trošku odůvodňit takhle no
Pro prodej mezi hráčema zase musí platit vyšší cena. Nevím, jestli by se daly ceny odvozovat přímo od výkupních cen v cechu, to momentálně asi nepůjde, já bych doporučil použít ten ceník na webu a cenu upravit podle toho jestli ten předmět má vylepšení.
Ta cena vypadá jako nízká, ale berte to tak, že Cech má další náklady s prodejem spotřebitelům, musíte z prodeje zaplatit daň a Cech chce mít vyšší zisk. Takže si tu trochu nereálnou cenu trošku odůvodňit takhle no
Pro prodej mezi hráčema zase musí platit vyšší cena. Nevím, jestli by se daly ceny odvozovat přímo od výkupních cen v cechu, to momentálně asi nepůjde, já bych doporučil použít ten ceník na webu a cenu upravit podle toho jestli ten předmět má vylepšení.
DM
Ja spis nechapu smysl ty debaty... Byl stanovenej minimalni cenik veci, aby si je postavy mezi sebou nedavaly zadarmo a nebo aby neprodavaly vec +3 za cenu veci +1 a nenicila se ekonomika a kazdej hned nemel nejlepsi vybavu. Staci dodrzovat minimalni ceny a nikdo nebude nic namitat. Neni to sice sepsany uplne pro vsechno, ale pro ty stezejni veci to je a pro ty dalsi to jde jednoduse odvodit. Nebo to mam sepsat cenik na stovky veci z craftu?
To Jitka: Nikdo tady nikoho nekamenuje, ale jen reaguje na prispevky v tematu. Mozna by bylo dobry se napred zamyslet a precist si poradne ty prispevky, nez sem neco unahlene ptat...
To Jitka: Nikdo tady nikoho nekamenuje, ale jen reaguje na prispevky v tematu. Mozna by bylo dobry se napred zamyslet a precist si poradne ty prispevky, nez sem neco unahlene ptat...
Vedoucí týmu Thalie
No asi i něco zkusila jiného, onu tu 15 lvl na jezevcích nenabouchášDaanri wrote: No mozna Lucie umi a zkusila vsetko z craftu, ale myslim si ze to je asi vsetko co na tomto svete skusila... Craft neni jedine co tu je.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Tato debata totalne nema zmysel... pokial nevies naku konkretnu cenu tak sa pytaj na konkretnu vec za kolko sa predava ale skor nato chod logicky a podla toho si odvod cenu... lepsej odpovede sa proste nedockas.
A co sa tyka toho "nabouchania" je to to iste ako s craftom... ale je vidno, ze si moju odpoved nepochopil, ale nevadi.
A co sa tyka toho "nabouchania" je to to iste ako s craftom... ale je vidno, ze si moju odpoved nepochopil, ale nevadi.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Pořád nechápu smysl o čem se tu píše
Myslel jsem že obchod funguje na nabídce a poptávce.Když najdu někoho kdo koupí třeba lékarnu +1 za 1000 zl proč bych mu ji neprodal
byl bych hlupák kdybych mu ji neprodal.
Prodal jsem už pár věcí a nikdy jsem nezkoumal jestli to je podle něčeho správně a nebo ne.Prostě každá věc má svého kupce jenom ho najít
Myslel jsem že obchod funguje na nabídce a poptávce.Když najdu někoho kdo koupí třeba lékarnu +1 za 1000 zl proč bych mu ji neprodal
Prodal jsem už pár věcí a nikdy jsem nezkoumal jestli to je podle něčeho správně a nebo ne.Prostě každá věc má svého kupce jenom ho najít
Odevšad vede do podsvětí stejně dlouhá cest.
ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ
ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ