Podtemno vs povrch

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by Kiri »

Aznar wrote:
kucik wrote:Kdyz rejp, tak rejp.
nj dostals me :mrgreen:
ale na zadnym foru me nikdo nedonuti se vyjadrovat uplne spisovne a stylisticky spravne, toho si dost uziju jinde :wink:
me tim sra** devet let + obcas dalsi 4 roky..ted nastesti nikdo, krom tady, po me cist nemusi... :mrgreen:
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by igor »

Třeba by šlo udělat, něco jako jazyk na duši bytosti např. lang=povrch nebo lang=podtemno... no a když by někdo něco napsal, tak všem co by neměli příslušnej jazyk tak by to zobrazilo nesmysly... DM by moh na základě něčeho dotyčnýmu nastavit znalost obou jazyků, třeba že v otroctví byl tak dlouho, že drowům rozumí. No ale asi je to nereálný co se týče provedení co? :)
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by DenGrasse »

mě osobně se nelíbí dělení řečí čistě dle ras, pokud to nezahrnuje i územní prostor... myslím, že třeba na jihu se bude mluvit řečí podobnou karathě a jinde na povrchu, kde se jedná o karathské osídlení, taky. elfové v alwarielu, barbaři na severu, skřeti atd. budou mít patrně své řeči (řeč barbarů a skřetů by si mohly být podobné :mrgreen: ) drowové mají bezesporu vlastní jazyk, patrně i duergaři, ale ti by se měli dokázat dorozumět s trpaslíky, pokud existuje nějaký jazyk trpaslíků, jako že by měl, je to stará a silná komunita... izolované skupiny jako elfové z jižní pouště mohou mít vlastní slangy, ale základ bude jednotný... nevím odkud vzešli půlčící a zda mají dost dlouhou samostatnou historii na vlastní řeč.. prostě jazyky víc souvisí s dějinami a kulturním vývojem než rasou... elf narozený v karathě a tam žijící nemusí alwarielskou elfšinu vůbec znát...

co se týče předpokládaného kontaktu s podtemnem, drowové jistě v zájmu snadnějšího porobení povrchu pilně studují tamní řeči... činili tak i v dávné minulosti a není důvod se domnívat, že je tomu jinak. myslím, že svou řeč považují za vyvolenou samotnou pavouří bohyní a necvhtějí, aby jí mluvil nějaký otrok nebo neznaboh :twisted:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by kucik »

igor wrote:Třeba by šlo udělat, něco jako jazyk na duši bytosti např. lang=povrch nebo lang=podtemno... no a když by někdo něco napsal, tak všem co by neměli příslušnej jazyk tak by to zobrazilo nesmysly... DM by moh na základě něčeho dotyčnýmu nastavit znalost obou jazyků, třeba že v otroctví byl tak dlouho, že drowům rozumí. No ale asi je to nereálný co se týče provedení co? :)
Mno pro nwn je to trochu sci-fi. Je mala sance, ze s novym patchem by bylo tohle mozna nejak castecne uskutecnitelne, ale znamenolo by to idealnr i implementovat slovniky danych jazyku. V soucasnosti nwn neumi detekovat rec.

Rozhodne by to bylo pekny, ale asi by to byla docela brutalni zatez na server, simultane prekladat vsechno, co kdo na serveru rekne.

Kdo se hlasi na tvorbu slovniku? :mrgreen:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Podtemno vs povrch

Post by Krata »

nemyslel sem aby každý pilně nacvičil řeč své rasy, ale že by ji mohl znát.. pochybuju že se někdo naučí plně nějakej jazyk (i když se to může stát) .. u nás taky používáme drowtinu na nějaký vyjadřování, někdo víc, někdo mín a někdo vůbec :)

Ale to s tou duší bytosti by bylo dobrý :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by igor »

DenGrasse wrote:...
Nemyslel sem aby každá rasa měla svůj jazyk, ale jen že se nedorozumí podtemno a povrch... (duergaři, drowové, svinferbli, skřeti) vs (lidé, trpaslíci, elfové, hobiti, půlorkové)
Kucik wrote:...
Nemuselo by se to překládat, to by bylo asi fakt brutální. Ale jenom by to třeba vyplivlo pro neznalce "??????????" v lepšim případě by bylo třeba nějakejch pár používanejch slov který by se náhodně vybrali, nedávalo by to smysl, ale bylo by to lepší než ty otazníky.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Podtemno vs povrch

Post by Pajule »

jestli chcete posu treba danrimu nebo nekomu elfskej slovnik celej a drowum klidne zakladni slovicka..upiri tu nejsou a o trpaslici bych si zazadala u gildy trposu..takze ejstli nekdo ma zajem ozvete se a ja poslu ;)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by nomis_b »

Pajule wrote:jestli chcete posu treba danrimu nebo nekomu elfskej slovnik celej a drowum klidne zakladni slovicka..upiri tu nejsou a o trpaslici bych si zazadala u gildy trposu..takze ejstli nekdo ma zajem ozvete se a ja poslu ;)
no drowskej slovnik je tady : http://www.eilistraee.com/chosen/language.php
ale funguje jen anglictina a drowstinu, cestinu tam jeste nikdo nenacpal :D
A zase se craftí...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by photter »

další je tady
http://www.fantasyrole.org/learn_trans.asp
má vejhodu, že můžeš zapnout volbu "List Close Dictionary Matches", takže pokud nemá přímo hledanej výraz, pokusí se vo podobnej
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by Skipp »

Podla mňa by to bola sranda,používať pri rp aj nejaké tie little frázičky v inom jazyku.
Neviete kde by sa dala nájsť taká elfčina? Nejaký web...?
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by photter »

v tom odkazu vo příspěvek vejš to můžeš přepnout i na elfsko/anglický ale zatímco drowskej jazyk vychází z reálií FR, elfština vychází z Tolkiena
jinak special elsfký jazyky bych nelámal přes koleno, první mluvící tvorové ve všech světech byly elfky a pokud existuje nějaká obecná řeč, bude vycházet právě z jazyka elfek, který (s různým úspěchem) učily mluvit ty vostatní nekňuby
pokud se ve světě vyskytujou (prozatím ještě) světlý elfové i drowové, maj nejspíš společnej jazykovej základ, většina reálií je postavená tak, že je to jeden, dříve společnej, později rozdělenej národ
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by Skipp »

photter wrote:v tom odkazu vo příspěvek vejš to můžeš přepnout i na elfsko/anglický ale zatímco drowskej jazyk vychází z reálií FR, elfština vychází z Tolkiena
Waau..diky,slovník je nad moje predstavy :wink:

Ale je viacej pre Drowov,ja som ešte po krátkom surfovaní našiel niečo užitočné pre elfov
http://baldursgate.szm.sk/elfI.htm
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Podtemno vs povrch

Post by RES »

Tak tede tu odstartuju jiste bourlivou debatu ktera je treba protoze si myslim ze si tu zase nedko neuvedomil par veci.Lov drowu na povrchu maji postih na slunci oslepeni a zpomaleni protoze jejich rasa nezna slunecni svetlo a oslepuje je toto plati jen za dne a je to asi rozumne.Proto se daji ocekavat jejich utoky na povrchu vnoci ale kdyz chce nekdo na lov drowu tak ma smulu.Hrac je omezen na OC utoku a seslani kouzel v kazdou dobu tedy jim to vlasne dava moznost nedotknutoelnosti ve svem kraji a to je uboho.Nechapu proc je takove omezeni pri vstupu do chodeb jejich jeskyni je to jeskyne jako kazda jina na povrchu a takove omezovani jen zvihodnuje drowa stejne tak jako veci ktere se daji u drowu kupovat a na povrchu se nedaji sehnat.Jak rikam ubohost a hnus.Ted tu kricte jak je to svechno spravne udelany a ze nemam pravdu :roll:
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: Podtemno vs povrch

Post by RES »

Kdyz to schrnu tak dole mate jedy za zakladni ceny jako pred waipem co na povrchu nejsou pasti smrtici za cenu pasti silnejch na povrchu a smrtici nesehnatelne svitky prsteny atd... + omezeni pri vstupu jak tak na to koukam tak je svet udelanej vlasne jen pro drowskou rasu a hrani v podtemnu :evil:
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Podtemno vs povrch

Post by skarbi »

Když to čekáš, tak proč takový výkřiky do tmy... víš prd o nějakejch postizích! Je jeden člověk, kterej je teď u nás, byl zajatej právě z jedný výpravy ... Ano byla překvapivě v noci! Mluvil sem s nim o otm jaký má postihy a tak a čuměl bys, co mi řek...
A jinak.. mylsíš, že se toho za tu noc dá ujít tolik? Je to tak na vystrčení nosu, malý prochně pak hledat nějakou jeskyni, nebo se stáhnout zpátky do hlubin....

Jo jinak pro zajímavost.. (vytrženo z textu reálií , sry phottere) - ...první se nachází zhruba 300 stop pod hladinou moře a každá další přibližně 500 stop pod předcházející. Nejhlubší vrstva u samých kořenů země je tedy asi 2300 stop hluboko... Myslim, že tam ty postihy sou fakt celkem čekaný a obhajitelný..
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Locked