Rumiště: Co se povidalo v Charaxssu před zničením (historie)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bahnak »

Charxxass, zejména pak nové město, je na nohou.

Nákupčí otroků domu N´Xial zničeho nic přestali masově skupovat otroky.
Špehové všech vznešených i nevznešených domů jsou teď v ulicích a každý se snaží zachytit alespoň kousek informací o tom co se stalo, nejčastější fámy jsou zhruba tyto (podotýkám že ani jedna nebyla nijak potvrzena):

- Byl spatřen velký oddíl vojáků S´Zai který se ztratil v ulicích města, oddíl měl našlápnuto k domu N´Xial.
- Malý oddíl vedený samotnou Uiliwin S’Zai spolu s několika otroky a vzácným velkým pavoukem dorazili do domu klanu Zau´ndar.
- Několik špehů z domu De’Vrei prý v jakési pouliční šarvátce zabili vrazi od Dar’Thre.
- Vůdkyně Alyffyn z klanu Zau´ndar vešla do domu N´Xial, ale už z něj nevyšla, šeptá se o její vraždě.
- S´Zai popřela jakékoliv aktivity spojené s rozruchem na novém městě
- Všechny větší domu zdvojnásobily stráže, zejména N´Xial a S´Zai, jejich stráže dokonce v malých patrolách prý mezi sebou bojují v ulicích, oba domy tento fakt prý popírají.
- Byla prý nalezena těla desítek až stovek otroků, prý nesly známky mučení a všelijakých nemocí, nikdo však neví kým a kde byla těla nalezena.
- Cena masa v Olath, zejména žrádla pro otroky rapidně klesla.
- V Olath se opil známý Greynar´Shardrinn N´Xial (též zvaný stínová dýka), když do sebe nalil osmý pohár vína tak se prý rozpovídal o naprosto šílených věcech jako je mor, zkáza a portály mezi Charxxassem a povrchem, nebylo mu pořádně rozumět a než prý řekl něco smysluplného tak byl z Olath odveden strážemi domu N´Xial. Klan Olath tento čin neviděl rád a žádá aby si v budoucnu domu vyřizovali své problémy jinde než na neutrálním území jejich půdy.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bahnak »

Nezvyklá drzost klanu Zau´ndar ohromila Charxass
Drowové tohoto klanu přivedli do podtemna ohromnou řadu otroků. Proslýchá se že vzali útokem jednu z hornických osad na severu, nejspíše Tarten.
Zprávy se liší, každopádně takto veliký a početný úlovek otroků se ve městě nepamatuje už pěkně dlouho.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

* Bubny v hlubinách *

Zprávy zvědů dorazily do Charaxxsu záhy a vyvolaly velký nepokoj. Podle všeho jsou prakticky všechny známé východy z Podtemna v Redaan-Teru buď zavaleny, nebo hlídány vojenskou silou. Všechny pokusy je prorazit byly neúspěšné. Celý oddíl domu Vie´rah byl zavalen v chodbách po explozi a ztracen. Obdobně byla zničena některá sídla duergarů v nejvyšším podlaží Podtemna, když na ně spadly velké kusy stropu, uvolněné masivními výbuchy a kutáním povrchňanů.

Je zjevné, že povrch vyrazil do boje s Podtemnem plnou silou a hodlá mu zabránit v přístupu nahoru. Navíc skrze hlídané přístupy sestupují dolů vojáci povrchu, kteří ničí vše, nač narazí.

Je tu však ještě jedna věc. Povídá se, že v odlehlých chodbách se objevilo cosi podivného. Prý se jedná o stín s planoucíma očima. Zprávy jsou však kusé, neboť setkání s touto novou hrůzou přežil jen málokdo. Šušká se, že přišel z povrchu, aby zabil vše živé v Podtemnu. Nikdo neví, odkud pochází ani co je zač.

V Podtemnu duní nepřetržitě bubny, svolávající do zbraně všechny tvory. Domy se zamykají a střeží více než dřív, hlídky jsou zesíleny. Všichni se neustále ohlíží přes rameno. Nervozita je cítit z každého kroku.
Každý den znějí bubny, ohlašující nebezpečí, znovu a znovu...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Desmond »

Poslední zkazky z ulic Charaxxsu

Pharrak De’Vrei vybojoval hladké vítězství proti průzkumné misi vojenského oddílu z Povrchu do nižších podlaží. Jejich velitele pak věnoval S'Zai. Zbylí přeživší z řad nepřítele byli zaživa staženi z kůže. V řetězech a obtěžkáni znetvořenými těly svých padlých spolubojovníků byli posláni zpět na povrch. Jejich křik se údajně stále rozléhá chodbami ve vyšších patrech. Po této příhodě se síly povrchu vydávají hlouběji jen zcela výjimečně.

Otrokářské klany se bouří, díky závalům se tenčí zásoby zboží. Cena otroků rapidně vzrostla a očekává se, že poroste i nadále.

Další zprávy mluví o neznámém faern, který měl přežít setkání s děsem Solen d'l'Sssiks. Podle všeho by měl být nyní v péči N'Xial. Jiní mluví o tom, že to co z něj zbylo už se nadále nemohlo nazývat drowem.
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bruciacullo »

Povrchňanská špína u města!?

Skutečně je tomu tak! Všechny drowí domy jsou na nohou neboť výprava povrchňanů se dostala až k Hagolské bráně. Tam je naštěstí nejlepší z mágů zastavili neprostupnou bariérou.
Hodně se také mluví o souboji bojovníka S'Zai s velitelem povrchňanské výpravy a následném propuštění některých Tartenských otroků, které si vojáci S'Zai odtáhli před bitvou ze sídla rodiny Zau'ndar. Některé otroky na místě popravili a zbytek prý pustili.
Neznalí hlupáci hovoří o slabosti. Někteří hovoří o prostém taktickém manévru neb jakmile povrchňané začali pečovat o své otroky zasypalo je několik salv šípů a vrhlo se na ně celé vojsko, moudřejší soudí, že šlo ještě o něco víc a pravdu odhalí až čas...
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

* válečné přípravy *

Po celém městě běhají poslové a otroci, na shromaždištích se cvičí oddíly válečných domů. Zástupci řemeslných klanů si podávají dveře v chrámu a v palácích vládnoucích frakcí.

Yath Blada, elita města, v těchto dnech zasedá a do chrámu míří mnohé obětiny. Chystá se prý velký rituál k poctě Xi´an. Do Charaxxsu se stahují žoldnéřské klany, aby nabídly kněžkám své služby v nadcházejícím tažení, o němž už nyní nikdo nepochybuje. Hromadí se zásoby jídla a zbraní, kovářské výhně a tavící pece jedou na plný výkon.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bruciacullo »

Strašlivý běs Solen d'l'Sssiks opět udeřil!

Bylo ztraceno několik průzkumných oddílů, přesto však přípravy na boj s povrchňanskou výpravou pokračují. V tunelech je však třeba dbát nejvyšší opatrnosti. Ze ztracených se nalezly jen zakrvavené zbytky zbrojí.
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bruciacullo »

Solen d'l'Sssiks zahnán na útěk!!!!

Při obraně tunelů podtemna proti přesile povrchňanské lůzy padlo mnoho drowích válečníků. Nakonec však povrcňanská výprava ustoupila a bylo dobito jedno velké vítězství! Solen d'l'Sssiks, povrchňanský běs jež několik let zužuje podtemno, byl zahnán na útěk a poražen! Statečnými jednotkami S'Zai a N'Xial a jejich vazaly! Na oslavu tohoto velkého vítězství budou obětovány povrchňanští bojovníci jež byli při střetu zajmuti. Velitelé obrany K'Chaer S'Zai a Mia'Xal N'Xial byli zahrnuti přízní a odměnami.

Toto vítězství rapidně zvýšilo morálku drowích válečníků připravujících se na následující střet.
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by DenGrasse »

* průlom na povrch ! *

Válka začala!
Pod příkrovem kouzel, vrhaných nejmocnějšími z charaxxských faern, byl úsilím stovek otroků vyhlouben nový tunel na povrch! Vede z východního přístaviště do mocné povrchňanské pevnosti zvané Bhardrill. Slabomyslní trollové tam žijící byli vzati do otroctví a nezmohli se na vážnější odpor, když moc drowstva srazila jejich pána, odporného polodračího zplozence!

Nilraxil Dar´Thre v čele spojených vojsk Charaxxsu dosáhl ohromujícího úspěchu a Chrámová rada jej poctila svou přízní. Chystá se ohromná oběť, při níž bude srdce půldraka předloženo Paní temnot, aby zahalila okolí dobyté pevnosti černou tmou!
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bruciacullo »

Nepřítel pokořen!

Ulicemi Charaxssu se šíří zvěsti a polooficiální zprávy! Že prý oddíl drowích zabijáků pronikl přímo do srdce Karathského království Karathy!
Zvědové navrativší se z povrchu utrousili mezi obyvatele poznámky o sloupech dýmu stoupajících ze středu města a o velkém vítězství a úspěchu. Představitelé vůdčích rodů zatím mlčí a s oficiálním prohlášením otálejí.
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Bruciacullo »

Rod Dar'Thre tímto nabízí třicet pět Slz Xi'aniných každému lovci, který přinese hlavu povrchňana správci Bhardrillu Ryltarovy d'Bhardrill do pevnosti Bhardrill. Nechť je ve jménu bohyně prolita jejich krev!

*následuje krásně propracovaný znak rodu Dar'Thre*

(//odměny jsou vypláceny pouze za hlavy hráčských postav!)
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Aulus »

*atmosféra plná otázek*

To, co bylo dříve pouze ve vědomí vyšších vrstev, čas, zkazky a pomluvy rozšířily i mezi vazalské a nižší rody. Dokonce i vyděděnecká chátra a špinaví vybledlí otroci snad tuší, že jizvy a prach na bezcenných tělech přinášejí slast a bolest v jiných odstínech a barvách. Intriky mezi vysokou šlechtou jsou stále na denním pořádku, ale jejich přítomnost jako by byla pouze pavučinou sladkých lží, která má nepozornému oku zakrýt výhled k nejisté skutečnosti. A jakkoli ospalá a znuděná by se mohla zdát, přesto je stále zaplétána do sítí paní osudu, která ji směřuje ke svému cíli.

Na obzoru chladných vláken lze se zavřenýma očima číst nicotnost šarvátek, lahviček jedu a dalších intrik, které provázejí velké pakty a společné plánování velkých rodů. Něco se má stát a bystří začínají tušit, že ničivě odporné světlo ani žár nezastaví sílu černé, červené, fialové a bílé. Štíhlé prsty mocných i zornice jejich zraků ukazují k zahalené pevnosti a v útrobách skrývají myšlenku na tajemnou magii bran. A téměř nikdo se již neohlíží na nože v krcích a srdcích rodů, které brzy upadnou v zapomnění. Každý se ale ještě víc než dříve snaží, aby do nicoty neupadl sám.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Derken- »

Oddíly opouštějí město

Je tomu již několik týdnů, co hlídky vysoce postavených rodů vyrazily k zasypaným průchodům. Nyní prosakují na veřejnost informace o tom, že v posledním týdnu město opustilo dalších několik oddílů, které již budují provizorní tábory u zasypaných průchodů. Nikdo přesně neví k čemu se schyluje, ale zdá se, že všechna města v podtemnu se opravdu probouzejí. Poptávka začíná vysoce převyšovat nabídku a tak se na nejrůznější zboží množí objednávky i těm nejmenším řemeslníkům. Taktéž se množí spekulace o tom, že proběhla schůzka představitelů tří měst na neutrální půdě Olath Deis a začaly se spřádat nové pavučiny.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Aulus »

Šikují se voje

Před branami Charaxssu a Hagolu se shromažďují masy nejrůznějších, po zuby ozbrojených, tvorů, bojových otroků a jiné verbeže. Ve známost vcházejí i zprávy o ovládnutí některých kmenů zelenokožců z povrchu. Mezi vznešenými i nevzdělanou chátrou to vře, každý se chápe zbraně, hole či alespoň netrpělivě obchází a přešlapuje po zákoutích Olath Deis a snaží se zachytit útržky rozhovorů bystřejších a znalejších. Ulicemi pochodují šiky chrámové gardy, úderné oddíly vznešených a vládnoucích rodů a na některých místech se objevují skupiny diskutujících či v rozjímání uvězněných faern.

I méně bystří se už dovtípili toho, že se schyluje k válce, k tažení na povrch.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co se povida v Charaxssu

Post by Aulus »

Město bylo zničeno

Charxass byl za velkých otřesů celého Podtemna zničen a zasypán zeminou a kameny. Hrstka přeživších, kteří zkázu viděli, mluví o rozcupované špíně z povrchu v útrobách chrámu Xi'An a driderech požírajících všechny, kdo ve městě zůstali.

Podle zpráv některých se prý těsně před zhroucením jeskynních struktur města snad zjevila obrovská pavoučí žena, podobná snad jen Pavoučnici, která vyvoláním monstrźního magického výbuchu dokonala dílo zkázy.

//většina PC drowů byla přesunuta spolu se vznešeným domem S'Zai skrytými chodbami do nového města Kahzetu
//do spuštění NT můžete nadále v Charxssu hrát, ale IC už se jedná o Kahzet!
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Locked