Obchody

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Obchody

Post by Krata »

jo souhlasim s Shifterem... vem si třeba pána prstenů, tam mithrilová kroužková byl luxus, sice se nedaj srovnávat dva odlišné fantasy světy ale příklad si z toho můžeš vzít
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Obchody

Post by DenGrasse »

Existují světy, kde jsou vzácné věci opravdu vzácné. Podle mých skrovných zkušeností si hráč mnohem více váží věci, kterou získal po těžkém boji nebo v dlouhém questu, než té, kterou koupil u vetešníka na rohu....

kdyby bylo po mém, mitrilové a damantinové zbroje by se daly sehnat jen IC od DM za odměnu nebo od postav v craftu... a každý kousek by byl originál, který by se neopakoval.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Obchody

Post by photter »

vážení, nechte zase toho pseudohárkór tahání triček, Thalie je nastavená tak, že všecko +2 je mithril a všecko +3 je adamantium, je na to vyladěná obtížnost monster etc...
takovýdle výkřiky umí každej

taky existujou světy, kde se vyskytujou věci +12

trochu pokory, hm ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Obchody

Post by DenGrasse »

photter wrote:vážení, nechte zase toho pseudohárkór tahání triček, Thalie je nastavená tak, že všecko +2 je mithril a všecko +3 je adamantium, je na to vyladěná obtížnost monster etc...
takovýdle výkřiky umí každej
povzdechnout si snad můžu ne?
photter wrote:taky existujou světy, kde se vyskytujou věci +12
no a ty se mi nelíběj.
photter wrote:trochu pokory, hm ?
nechápu, ak návrh,který doporučuje skromnost a střídmost, může někomu přijít málo pokorný... asi mám nějaké mezery v logice.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Obchody

Post by photter »

zkusim ty mezery vyplnit
skromnost a pokora sou dvě zcela odlišný věci, příliš hlasitý povykování po skromnosti nemá s pokorou nic společnýho
pokora je spíš vo tom, že tady je nějakej svět, je nějak nastavenej a jeho systémy sou nějakým způsobem provázaný a z nějakejch důvodů sou právě takový, jaký sou, pokora je přemejšlet vo tom, hledat v tom řád a souvislost
to samozřejmě neznamená, že to nastavení je ideální a všemvyhovující ale výkřiky typu "lepší věci než +1 jen od DM" mi, sorry, připadaj stupidní a začínám na ně trpět lehkou alergií
lehká alergie znamená, že na ně reaguju podrážděně, nicméně s pokorou a jen vysvětluju, i když leckdy s dávkou jízlivosti
pokud se alergie změní na těžkou, propadá se můj slovník do společenskýho suterénu a slabší kusy to nerozdejchávaj
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Obchody

Post by DenGrasse »

photter wrote:zkusim ty mezery vyplnit
skromnost a pokora sou dvě zcela odlišný věci, příliš hlasitý povykování po skromnosti nemá s pokorou nic společnýho
pokora je spíš vo tom, že tady je nějakej svět, je nějak nastavenej a jeho systémy sou nějakým způsobem provázaný a z nějakejch důvodů sou právě takový, jaký sou, pokora je přemejšlet vo tom, hledat v tom řád a souvislost
to samozřejmě neznamená, že to nastavení je ideální a všemvyhovující ale výkřiky typu "lepší věci než +1 jen od DM" mi, sorry, připadaj stupidní a začínám na ně trpět lehkou alergií
lehká alergie znamená, že na ně reaguju podrážděně, nicméně s pokorou a jen vysvětluju, i když leckdy s dávkou jízlivosti
pokud se alergie změní na těžkou, propadá se můj slovník do společenskýho suterénu a slabší kusy to nerozdejchávaj
ok, chápu co chceš říct. já to myslel spíš takhle:
věci víc jak +1 jsou už nyní těžko dostupný, tzn. daj se sice koupit v krámech, ale jen jednou za čas a sou drahý. nic proti, tak to může bejt. někteří hráči však tímto nastavením strádají, neboť podupávají s postavou před obchodem, místo aby v klidu lootovali dung. kdyby věděli, že zbraň získají spíše v obtížném dungu, v dm questu nebo craftem, nestrádali by během stepování a mohli by v klidu hrát v nadějném očekávání, že kýžená zbraň/zbroj/libovolný předmět třeba vypadne...

a co se týče těch termínů, prostě mi přišlo málo skromný (a asi i málo pokorný, kdybych o tom uvažoval) dožadovat se na fóru, aby ty zbraně byly dostupnější.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Obchody

Post by nomis_b »

Tak nevym.. stepovani pred obchody, myslis tim, ze nekdo stravi svuj cas hrani radsi tim, ze obyha tri ruzna mesta, jestli se nahodou v nekterem z nich neobjevila zrovna ta jeho vytouzena zbran??

Kdyby byl jen v jednom ,tak dovnitr do obchodu a ven to trva cca 1 minutu. Kdyz se vsak rozhodl o pobyhani mezi ruznymi mesty, je to uz jeho problem..
A zase se craftí...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Obchody

Post by DenGrasse »

nomis_b wrote:Tak nevym.. stepovani pred obchody, myslis tim, ze nekdo stravi svuj cas hrani radsi tim, ze obyha tri ruzna mesta, jestli se nahodou v nekterem z nich neobjevila zrovna ta jeho vytouzena zbran??Kdyby byl jen v jednom ,tak dovnitr do obchodu a ven to trva cca 1 minutu. Kdyz se vsak rozhodl o pobyhani mezi ruznymi mesty, je to uz jeho problem..
vidíš... a já mám i s nimi soucit :wink:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Obchody

Post by Zyga »

DenGrasse wrote:
nomis_b wrote:Tak nevym.. stepovani pred obchody, myslis tim, ze nekdo stravi svuj cas hrani radsi tim, ze obyha tri ruzna mesta, jestli se nahodou v nekterem z nich neobjevila zrovna ta jeho vytouzena zbran??Kdyby byl jen v jednom ,tak dovnitr do obchodu a ven to trva cca 1 minutu. Kdyz se vsak rozhodl o pobyhani mezi ruznymi mesty, je to uz jeho problem..
vidíš... a já mám i s nimi soucit :wink:
Drowove a duergari s nimi samozrejme take souciti, radi je pri tom pobihani mezi mesty odchytime a dopravime na misto kde se urcite zbavej sve potreby shanet vybranou zbran (upozornujeme ze pri nevhodnem chovani muze dojit ke koncetinovemu deficitu).
Crasz´ar - sermir rodu N´Abarn
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: Obchody

Post by Shifter »

Zyga wrote:Drowove a duergari s nimi samozrejme take souciti, radi je pri tom pobihani mezi mesty odchytime a dopravime na misto kde se urcite zbavej sve potreby shanet vybranou zbran (upozornujeme ze pri nevhodnem chovani muze dojit ke koncetinovemu deficitu).
Na takove vyroky bych si dal majzla, vis jak nedavno flamovali, ze dole mate vsechno, aby si to nekdo spatne nevylozi ;)
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
Locked