Napiš si Kucikovi, nejspíš to má někde ještě uložené, a jako bonus ti k tomu dá přihazování expů přes šípy a peněz přes šipky.-RoF- wrote:Mě by se líbilo, kdyby měl hráč hůlku a jejím použitím by zjistil, zda je DM ve hře.
Jako bonus by tam mohlo být, v které lokaci se DM nachází.
Prosím vyvarujte se jakýchkoliv reakcí o zneužitelnosti. Díkas
CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Už teď jsou způsoby, jak to zjistit, ani nepotřebuješ "píšťalku". 
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Ne, myslím to vážně. Na jiném serveru to funguje a je to dle mě fajn věc.Derken- wrote:Trolíš?
A jak prosím?Amber wrote:Už teď jsou způsoby, jak to zjistit, ani nepotřebuješ "píšťalku".
Samozřejmě kromě psaní do DM (PJ) kanálu.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Na zjištění DM přítomnosti ve hře existuje mnoho způsobů a propriet, jak to bez vědomí DM zjistit, od ručního ťukání po spešl programy. A pak už jen stačí dotyčnému DM napsat a s láskou se ho zeptat, ve které lokaci se nachází, a včas ho požádat, aby přestal sledovat váš grupáč. Nebo na co to chceš. 
Edit: Amber rychlejší.
Edit: Amber rychlejší.
Last edited by Braenn on 11:19 15. Jul 2013, edited 1 time in total.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Na to jsou tady jinačí experti 
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Není DM zahrnutý v počtu lidí online co se vypisuje při výběru serveru?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tenhle způsob znám, ale není přesný
.
Ano nemám rád když Dm šmíruje a nebo dělá naschvály, místo toho aby dělal questy. Ale já to spíš myslel pro ostatní, když někdo něco potřebuje a nebo se zasekne a nebo má jiný problém. A ano taky je to pomůcka proti DM sviním, aby se neskrývaly a pak se nezametalo pod koberec.
Ano nemám rád když Dm šmíruje a nebo dělá naschvály, místo toho aby dělal questy. Ale já to spíš myslel pro ostatní, když někdo něco potřebuje a nebo se zasekne a nebo má jiný problém. A ano taky je to pomůcka proti DM sviním, aby se neskrývaly a pak se nezametalo pod koberec.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
A když je DM afk, tak co? Tvoje dedukce mají mezery. 
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Co? Jaké dedukce? Jako když je NUK, tak jasně, ale hehe to byla hodně divná výmluva Amber.Amber wrote:A když je DM afk, tak co? Tvoje dedukce mají mezery.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nevidím nic špatného na tom, že by hráči věděli, že jsem ve hře. S tím se dá hrát, i když by to ze začátku znamenalo několik tellů s urgováním questů a podobných záležitostí hned po připojení (což se děje i teď, i když v menší míře). To má sice tu výhodu, že se na některého z hráčů nezapomene, ale na druhou stranu to DM dost výrazně zdržuje od toho, co má zrovna v plánu dělat. Obeslat půlku připojených hráčů, že už teď něco vážně máte a musejí počkat, popřípadě, že na ně dneska vážně nemáte čas, je často docela zdlouhavé. A to ani nemluvím o tom, když DM prostě nemá náladu s někým z nich hrát.
A co se týče polohy DM - hráči taky nevědí, kde se nachází postavy ostatních, tak proč by měli vědět o DM? Vznikaly by pak situace, kdy by se někteří vůbec nesnažili o RP, když by věděli, že tam DM není, zneužívali by bugů, když by věděli, že tam DM není a podobně. A výhoda by byla jaká? Že by hráč mohl DMku říkat: Vypadni, nechci tě tu!"? Neberte to nikdo zle, ale já se jdu do hry bavit a ne po většinu času poslouchat, jak někdo urguje, nadává, stěžuje si a podobně. Tobě by se za takových podmínek chtělo dělat DM, Rofe?
A co se týče polohy DM - hráči taky nevědí, kde se nachází postavy ostatních, tak proč by měli vědět o DM? Vznikaly by pak situace, kdy by se někteří vůbec nesnažili o RP, když by věděli, že tam DM není, zneužívali by bugů, když by věděli, že tam DM není a podobně. A výhoda by byla jaká? Že by hráč mohl DMku říkat: Vypadni, nechci tě tu!"? Neberte to nikdo zle, ale já se jdu do hry bavit a ne po většinu času poslouchat, jak někdo urguje, nadává, stěžuje si a podobně. Tobě by se za takových podmínek chtělo dělat DM, Rofe?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Není problém, aby se u každého online DM ukázal status, zda je volný pro questy a nebo pro nějakou pomoc ve hře a nebo zda je třeba zaneprázdněn. DM by si to mohli nastavovat svou hůlkou. Pokud by je hráči obtěžovali ve statusu zaneprázdněn, platí stejné pravilo jako při obtěžování přes telly mezi hráči ne?Aulus wrote:Nevidím nic špatného na tom, že by hráči věděli, že jsem ve hře. S tím se dá hrát, i když by to ze začátku znamenalo několik tellů s urgováním questů a podobných záležitostí hned po připojení (což se děje i teď, i když v menší míře). To má sice tu výhodu, že se na některého z hráčů nezapomene, ale na druhou stranu to DM dost výrazně zdržuje od toho, co má zrovna v plánu dělat. Obeslat půlku připojených hráčů, že už teď něco vážně máte a musejí počkat, popřípadě, že na ně dneska vážně nemáte čas, je často docela zdlouhavé. A to ani nemluvím o tom, když DM prostě nemá náladu s někým z nich hrát.
A co se týče polohy DM - hráči taky nevědí, kde se nachází postavy ostatních, tak proč by měli vědět o DM? Vznikaly by pak situace, kdy by se někteří vůbec nesnažili o RP, když by věděli, že tam DM není, zneužívali by bugů, když by věděli, že tam DM není a podobně. A výhoda by byla jaká? Že by hráč mohl DMku říkat: Vypadni, nechci tě tu!"? Neberte to nikdo zle, ale já se jdu do hry bavit a ne po většinu času poslouchat, jak někdo urguje, nadává, stěžuje si a podobně. Tobě by se za takových podmínek chtělo dělat DM, Rofe?
A pokud vím, tak DM nemá povinost létat jak cvok, dle toho jak si hráč pískne. DM má taky právo na to si hru a DMkování užívat, ale to je už na přístupu hráčů, aby si uvědomili, že DM nemůže stíhat vše.
Jak jsem psal, nechcu tu vidět žádné reakce typu ojebávek hráčů. Proč? Protože to je blbost samotných hráčů. Když mají touhu hrát RP jen když je u nich DM a nebo když mají touhu bugovat, když u nich DM není, tak to je přece jejich blbost.
A já osobně nestojím o přitomnost DM, který nemá zájem se nějak rozumně zapojit do IC dění. DM nemá co šmírovat. DM má bavit sebe a hráče různýma questama a minihrama.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Souhlasím že vymlouvat se na bugery je nesmysl. Když někdo chce bugovat tak ho nezastaví ani DM ve hře.
Mohlo by to svádět k bugování když víš že nikdo není online, ale já osobně nevím co za bugy bys musel jako DM online hlídat.
Jinak Rofe chápu tě, tohle je jeden z hlavních důvodů proč jsem přestal hrát a celkově vnímat RP. Nesouvisí to s Thalii (jen pro jistotu, aby měl někdo nechytal za slova), ale prostě stávalo se mi strašně mnohokrát že se objevilo DM, které mi chtělo zpříjemnit hru, často to mysleli dobře, ale většinou mi zničili požitek z hraní.
Mohlo by to svádět k bugování když víš že nikdo není online, ale já osobně nevím co za bugy bys musel jako DM online hlídat.
Jinak Rofe chápu tě, tohle je jeden z hlavních důvodů proč jsem přestal hrát a celkově vnímat RP. Nesouvisí to s Thalii (jen pro jistotu, aby měl někdo nechytal za slova), ale prostě stávalo se mi strašně mnohokrát že se objevilo DM, které mi chtělo zpříjemnit hru, často to mysleli dobře, ale většinou mi zničili požitek z hraní.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tak pokud by tohle nebyl problém, tak by to šlo.-RoF- wrote:Není problém, aby se u každého online DM ukázal status, zda je volný pro questy a nebo pro nějakou pomoc ve hře a nebo zda je třeba zaneprázdněn. DM by si to mohli nastavovat svou hůlkou. Pokud by je hráči obtěžovali ve statusu zaneprázdněn, platí stejné pravilo jako při obtěžování přes telly mezi hráči ne?.
A k tomu pravidlu - obtěžování po tellu je už docela specifická věc. Pokud se hráč ptá na normální věci týkající se hry, těžko se to dá chápat jako obtěžování. Přesto to může být dosti otravné, když je to v hodně velké kadenci. A navíc - já jako DM si fakt netroufnu udělovat tresty za urážku sebe sama, otravování po tellu a podobné věci, protože si dokážu dost živě představit, jak to na fóru Krysák, Dark a další rozvedou a vyvodí se z toho, že akorát trestáme, strašíme a podobně. Dost na tom, že už dostáváme veřejný lynč za ochranu pověsti týmu a ostatních hráčů
Jo, to je hezké, ale bohužel to u některých hráčů v praxi příliš nefunguje.-RoF- wrote:A pokud vím, tak DM nemá povinnost létat jak cvok, dle toho jak si hráč pískne. DM má taky právo na to si hru a DMkování užívat, ale to je už na přístupu hráčů, aby si uvědomili, že DM nemůže stíhat vše.
A když si to neuvědomí, co budeme dělat? Trestat je a strašit?
Takže je máme nechat dělat cokoli, co budou chtít? A jak k tomu pak přijdou slušní hráči, které pak nějaké buggerská mrcha okrade nebo zabije beze slova? Anarchie není cesta k všeobecné spokojenosti, spokojeni nakonec budou pouze ti, kteří na ní budou profitovat.-RoF- wrote:Jak jsem psal, nechcu tu vidět žádné reakce typu ojebávek hráčů. Proč? Protože to je blbost samotných hráčů. Když mají touhu hrát RP jen když je u nich DM a nebo když mají touhu bugovat, když u nich DM není, tak to je přece jejich blbost.
Jasně, ale zase si to nepředstavuj tak, že DM vlétne do lokace a do 10ti sekund už ví, co chce dělat. Občas se může stát, že po minutě zjistí, že ho nic nenapadá a zase půjde jinam. Nebo uvidí nováčka a bude si chtít prohlédnout popis jeho postavy. Je prostě spousta situací, kdy nejde o žádné cílené šmírování, ale o rozmýšlení se, co by se dalo udělat, jestli by to tyhle hráče bavilo nebo ne, jestli to má smysl zkoušet a tak dále. A někdy se taky stává, že chce DM postavu trochu poznat a tak si poslechne nějaký její rozhovor, aby na to pak mohl ve hře navázat.-RoF- wrote:A já osobně nestojím o přitomnost DM, který nemá zájem se nějak rozumně zapojit do IC dění. DM nemá co šmírovat. DM má bavit sebe a hráče různýma questama a minihrama.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Naopak je DM snadno zastaví. Vezmi třeba v úvahu, na kolik bugerů přišli DM průvě náhodou. Kolik lidí by asi jezdilo podle předpisů, kdyby věděli, že teď si toho nikdo nevšimne?Shaman88 wrote:Souhlasím že vymlouvat se na bugery je nesmysl. Když někdo chce bugovat tak ho nezastaví ani DM ve hře.
Mohlo by to svádět k bugování když víš že nikdo není online, ale já osobně nevím co za bugy bys musel jako DM online hlídat.
Osobně mi tenhle ,,problém" spíš přijde o tom, že někdo apriori předpokládá, že DM je tu aby ho šmíroval, nebo obtěžoval.
Mně je prostě buřt, jestli mojí postavu sleduje DM, nebo jinej hráč z invisu. Proč by mi to mělo vadit? Dělám snad něco, co se nemá?
A když by existovalo reportování, kde je DM, má se i reportovat, že tě nesleduje jinej hráč třeba z hidu? Jaký je v tom rozdíl?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tahle věc by byla strašná. Navíc úkolem DM není jen dělat questy a nějaké minihry. Úkolem DM je taky zajišťování reakcí světa (kolikrát jsem na EQ musel přerušit quest pro hráče kvůli reakci stráže nebo podobně), o vedení příběhu světa (nejen děláním questů, ale třeba jen děním ve hře, které se za questy počítat nedá: zpestřování, hraní za obyčejné městské NPC...), o poznávání postav...
DM dost času ve hře věnuje tomu, že hráče jen sleduje, a není na tom nic špatného. Dokonce to považuji svým způsobem za nezbytné. Pak na to totiž může navázat. Vidí, jak hráč dodržuje svoje přesvědčení nebo hraje podle životopisu, vidí vztahy postav s dalšími postavami, je třeba svědkem CvC nebo jiných konfliktů... A je to velmi důležité. Já bych rozhodně DMkovat nechtěl, kdyby si každý mohl zjistit, kde zrovna jsem a co dělám. Ono je vlastně tak trochu i podstatou DMkování, že o mě jako o DM hráči neví.
Rovnou by mohli po Thalii běhat DMs s viditelnými DM avatary, ne? ...
To, že má RoF paranoidní pocit, že ho DM sledují při prasárnách, rozhodně není důvodem k zavádění tak zbytečné věci. Nebo pocit, že DM je ve hře primárně pro to, aby mi hru zkazilo...
Takhle DM akorát znechutíte. Gratuluju.
DM dost času ve hře věnuje tomu, že hráče jen sleduje, a není na tom nic špatného. Dokonce to považuji svým způsobem za nezbytné. Pak na to totiž může navázat. Vidí, jak hráč dodržuje svoje přesvědčení nebo hraje podle životopisu, vidí vztahy postav s dalšími postavami, je třeba svědkem CvC nebo jiných konfliktů... A je to velmi důležité. Já bych rozhodně DMkovat nechtěl, kdyby si každý mohl zjistit, kde zrovna jsem a co dělám. Ono je vlastně tak trochu i podstatou DMkování, že o mě jako o DM hráči neví.
Rovnou by mohli po Thalii běhat DMs s viditelnými DM avatary, ne? ...
To, že má RoF paranoidní pocit, že ho DM sledují při prasárnách, rozhodně není důvodem k zavádění tak zbytečné věci. Nebo pocit, že DM je ve hře primárně pro to, aby mi hru zkazilo...
Takhle DM akorát znechutíte. Gratuluju.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM