Srazeni
- wallndwill
- Nováček
- Posts: 33
- Joined: 11:45 21. Feb 2011
Srazeni
Zbezne jsem projel forum a bud to prehledl anebo vazne nenasel..
chtel jsme se zeptat jak tu vlastne probiha srazeni....
Pochopil jsem z toho co je napsano u tech dovednosti.. ze by to melo probihat tak, ze dejme tomu zautocim srazenim.. dostanu -2 do utoku a pokud zasahnu, tak se moje vysledne utocne cislo stane TO pro hod na vycvik terce.... a pokud ani vycvik nezabere, je cil srazen....
pak nechapu --- kuprikladu utoci na mne medved srazenim ...... zashne mne rekneme na 20+13= 33... ac dejme tomu teba pro priklad 40...
vycvik mam dejme tomu 35........ To pro vycvik by melo byt 33 takze pokud jsem nahodou nehodil na overeni vycviku 1, bych mel porad odolat....
Takze pokud jsem po takovem utoku srazen.... mam to chapat tak ze jsem mel nehoraznou smulu nebo se to pocita nejak jinak?
chtel jsme se zeptat jak tu vlastne probiha srazeni....
Pochopil jsem z toho co je napsano u tech dovednosti.. ze by to melo probihat tak, ze dejme tomu zautocim srazenim.. dostanu -2 do utoku a pokud zasahnu, tak se moje vysledne utocne cislo stane TO pro hod na vycvik terce.... a pokud ani vycvik nezabere, je cil srazen....
pak nechapu --- kuprikladu utoci na mne medved srazenim ...... zashne mne rekneme na 20+13= 33... ac dejme tomu teba pro priklad 40...
vycvik mam dejme tomu 35........ To pro vycvik by melo byt 33 takze pokud jsem nahodou nehodil na overeni vycviku 1, bych mel porad odolat....
Takze pokud jsem po takovem utoku srazen.... mam to chapat tak ze jsem mel nehoraznou smulu nebo se to pocita nejak jinak?
Re: Srazeni
Dej sem výpis, tohle nebude pravda.
Utok -4 = Utok s KD a hodem například 34 + 20 = 54 - 4 = 50
Byla to dvacka prosel.
CHeck AB 50 versus tva disciplína 35 např + 1d20, když hodis rovno nebo vice DC, odolal jsi.
Neznám na thalii medveda, kterej by dával KD s 13 kou, ti co ho umí jsou lední medvedi, ti maj utok kolem 40.
Utok -4 = Utok s KD a hodem například 34 + 20 = 54 - 4 = 50
Byla to dvacka prosel.
CHeck AB 50 versus tva disciplína 35 např + 1d20, když hodis rovno nebo vice DC, odolal jsi.
Neznám na thalii medveda, kterej by dával KD s 13 kou, ti co ho umí jsou lední medvedi, ti maj utok kolem 40.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Srazeni
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- wallndwill
- Nováček
- Posts: 33
- Joined: 11:45 21. Feb 2011
Re: Srazeni
ty cisla byla jen priklad, ne real... scr. nemam..... a jasne je to -4 misto -2.. to jsem hazel po pameti pardon....
Ale kdyz jsem pak procet ten krysodlakuv post.... tak je tam jeste ten postih za rozdil velikosti... jelikoz mma hobita a ten medved z cerneho lesa je kapku vetsi.... takze tipuju ze tam klidne -8 mohlo naskocit a to uz jsem podhodit mohl i bez jednicky...
Jo a ti medvedi z cerneho se nestydeli zacinat to srazeni treba i se zakladem 15....17.... a tak
) takze ta 13 ka nebyla az tak od veci.
Jinak se mi stala takova zvlastnost: jeden z tech medvedu mne vysal uroven
)))))) to jsem koukal jako blazen
)) si necistil zuby asi
))) nastesti se z toho dao vyspat 
Ale kdyz jsem pak procet ten krysodlakuv post.... tak je tam jeste ten postih za rozdil velikosti... jelikoz mma hobita a ten medved z cerneho lesa je kapku vetsi.... takze tipuju ze tam klidne -8 mohlo naskocit a to uz jsem podhodit mohl i bez jednicky...
Jo a ti medvedi z cerneho se nestydeli zacinat to srazeni treba i se zakladem 15....17.... a tak
Jinak se mi stala takova zvlastnost: jeden z tech medvedu mne vysal uroven
Re: Srazeni
Ti medvědi v Černém lese jaksi nejsou obyčejní medvědi. Stejně jako ostatní zvířata na tom místě. Už ze vzhledu modelu by to mělo jít poznat. 
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Re: Srazeni
Jestli jsi hobit, tak je to -8, jestli si medium tak jen -4 dalších.
Cernej les je pravé expoviště pro odvážné na lvl cca 12-20, ale ti mevedi co vím, mají ab 33 - 31, co si pomatuju. Takže disciplína 35 je spíš formalita. Chce to chodit ve dvou maji nastavené AI, že po tom, co srazí, tak jdou na jiný cíl, když je.
Omlouvám se za vynášení OOC informací, ale tady to je jako příklad a návod jak se chytře chovat:).
Cernej les je pravé expoviště pro odvážné na lvl cca 12-20, ale ti mevedi co vím, mají ab 33 - 31, co si pomatuju. Takže disciplína 35 je spíš formalita. Chce to chodit ve dvou maji nastavené AI, že po tom, co srazí, tak jdou na jiný cíl, když je.
Omlouvám se za vynášení OOC informací, ale tady to je jako příklad a návod jak se chytře chovat:).
- wallndwill
- Nováček
- Posts: 33
- Joined: 11:45 21. Feb 2011
Re: Srazeni
jop diky.. jo a hlavne to neberte ze si na neco stezuju :_) to ne
)) ja jen rad chapu veci .-) a pro mne to tam vyzva teda je
)))
Re: Srazeni
Za mne jen malé doporučení:wallndwill wrote:jop diky.. jo a hlavne to neberte ze si na neco stezuju :_) to ne)) ja jen rad chapu veci .-) a pro mne to tam vyzva teda je
)))
1. hledej kamose, sam je to nuda, ve dvou, třech das necekane hodne a je to vetsí sranda
2. dobre si hlidej projevy přítomnosti GM, jak se zacne objevovat, uber na plynu, rozmysli si, zda nepůjdete pryč. Potvory vedené umělou inteligencí jsou prostě lepší i když nejsou vylepšené nad standard.
3. Cti furt log - potvory maj i jine schopnosti nez utok, je lepsi byt v obraze. DC na smrt se snadno přehlidne, když si to hodíš, nepřehlidnes ho při nacitání podsvětí.
4. Nejsem krysodlak, ale krysák, to by jsi si mel zapomatovat, protože jsem hnusné PK, bez kouska RP.
- wallndwill
- Nováček
- Posts: 33
- Joined: 11:45 21. Feb 2011
Re: Srazeni
njn mne ten Dlak nejak unik mezi prsty...
a mam jeste jednu otazku.... nerad bych si ji zjistoval primo ve hre.. nerad se nehavam srazet.... ale pokud jsem srazenej.. je namne jen tech +4 do utoku... nebo jsem i obranej o dexku tumble a ty bonusovy veci do obrany z dexterity.. jak to tady nekdo psal Flated?
docela dulezity.. bo u mne je to skoro o vsechno
a mam jeste jednu otazku.... nerad bych si ji zjistoval primo ve hre.. nerad se nehavam srazet.... ale pokud jsem srazenej.. je namne jen tech +4 do utoku... nebo jsem i obranej o dexku tumble a ty bonusovy veci do obrany z dexterity.. jak to tady nekdo psal Flated?
docela dulezity.. bo u mne je to skoro o vsechno
Re: Srazeni
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
- wallndwill
- Nováček
- Posts: 33
- Joined: 11:45 21. Feb 2011
Re: Srazeni
doprcic takze je to v Pecku... flat-footit..
chjo
))
a jeste jednu nemilou vec jsem zjistil... na ability je cap z predmetu nebo celkovy cap?
nejak nemuzu presahnout pres 36 :_(
chjo
a jeste jednu nemilou vec jsem zjistil... na ability je cap z predmetu nebo celkovy cap?
nejak nemuzu presahnout pres 36 :_(
Last edited by wallndwill on 21:20 04. Aug 2013, edited 1 time in total.
Re: Srazeni
jj. Přijdeš na obraně opravdu o dost (pokud jsi dexová postava, plechovky jsou na tom podstatně lépe).wallndwill wrote:njn mne ten Dlak nejak unik mezi prsty...
a mam jeste jednu otazku.... nerad bych si ji zjistoval primo ve hre.. nerad se nehavam srazet.... ale pokud jsem srazenej.. je namne jen tech +4 do utoku... nebo jsem i obranej o dexku tumble a ty bonusovy veci do obrany z dexterity.. jak to tady nekdo psal Flated?
docela dulezity.. bo u mne je to skoro o vsechno
Standardně přicházíš o bonus z obratnosti, akrobacii a bonusy z uhýbání (např. boty). Myslím, že i sko dává bonus do uhýbání (což mi sice mysl nebere, ale holt je to tak nejspíš nastavený).
Pokud máš vlastnost neuvěřitelného uhýbání (či tak nějak podobně), tak by ti bonus z obratnosti měl zůstat.
Takže stručně řečeno, pro sraženého dexaře to bývá v nezanedbatelném množství případů cesta nejen na zem, ale rovnou i pod zem.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Srazeni
Tak dexař může mít hodně slušnej výcvik v dobrým buildu. A ještě k tomu Epic dodge, takže je co se obrany týká lepší než silová plechovka. IMHO.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Srazeni
Na tomhle serveru sráží npcčka siláky. Dexař i s dobrým výcvik buildem bude sražen taky. Epic dodge v tom hraje uplně jinou roli.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.