Baldurs Gate

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Baldurs Gate

Post by D_E_K_A »

Menší zajímavost, na kterou jsem náhodně narazil. Aneb Baldur´s Gate: Reloaded (zdá se, že je to totální konverze, o kterou se zasloužili fanoušci BG sérií).

http://www.youtube.com/watch?v=9m6m0ia8COo - Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=0T7zuNkCAWg - ukázka města Baldur´s Gate
http://www.youtube.com/watch?v=MMnY5UGusIc - jeden z bočních questů (vzpomínáte? ;) )
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Baldurs Gate

Post by mandos »

Nerad tě zklamu ale je to jen hráčema vytvořený modul pro NWN2 z toho co jsem v těch videích viděl. Navíc na NWN2 už existuje RP server Baldur's Gate the Sword Coast Chronicles který dějově začínal dávno před Times of Troubles, si ještě pamatuju jak jsme bojovali o území kde se nakonec postavila Friendly Arm's Inn :)
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Baldurs Gate

Post by D_E_K_A »

mandos wrote:Nerad tě zklamu ale je to jen hráčema vytvořený modul pro NWN2 z toho co jsem v těch videích viděl. Navíc na NWN2 už existuje RP server Baldur's Gate the Sword Coast Chronicles který dějově začínal dávno před Times of Troubles, si ještě pamatuju jak jsme bojovali o území kde se nakonec postavila Friendly Arm's Inn :)
Vím, že to bylo vytvořeno jako modul pro NWN2, hodil jsem to sem, jelikož mi to přišlo zajímavé a z toho co jsem pochytil, tak by to měla být kompletní konverze BG1 včetně děje, bočních questů, atd., samozřejmě jakožto modul pro NWN2. Ale i tak musím smeknout.
Co se týče toho světa, o něm tu už padlo slovo a hned bych tam šel, kdyby mi NWN2 fungovalo tak jak má. Alespon se podívat... svět Forgotten Realms nabízí spoustu možností a takovéto persistentní světy, které k tomu mají byť trochu blízko mohu jen uctivě obdivovat. :)
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Baldurs Gate

Post by mandos »

Jo svět je skvělej pořád expanduje jak na mapě tak povoláních a itemech. Děj jde zhruba podle Forgotten realms osy alespoň ty hlavní události a je to jedinej pořádnej RP svět pro NWN2 jeden čas dokonce museli pustit druhej fyzickej server aby se hráči vešli. Kdyžtak pošli do PM co máš za problém, můžu zkusit pomoct.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Baldurs Gate

Post by D_E_K_A »

No jelikož NWN2 instalačku ted už ani nemám a rozjel jsem si Planescape:Torment (který bych chtěl poprvé dohrát - zaujalo:) ). Tak teď moc neplánuji něco dalšího. Ale budu na to myslet a určitě bych to rád zkusil. Ozvu se do PM někdy v budoucnu snad. :)

A abych nebyl OT, kdo si vzpomíná na wizarda "The Great Gazib" a jeho trik s "The Amazinh Oopah!"? :lol:
Nutno posunout na 19 min. a 20 sec.
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Darius
Poutník
Posts: 88
Joined: 02:14 29. May 2010

Re: Baldurs Gate

Post by Darius »

Jediněěěě MINSC a Boo!!!!!
Na BG 2 mám kompletní návod jako knížku kde sou i popisy monster,jejich staty popisy itemů a spousta dalších věcí. A nejlepší prostě byla hudba celé hry a příběh....doteď se toho nemůžu nabažit.
moje duržina - Já mágus,Keldorn paladin,Viconia drowí kněžka (sranda byla když ste ji nechali stát dlouho u Keldorna tak se porubali:D),Minsc hraničář s obouručákem,Jaheira druidka,a Yoshimo bounty hunter ( nejlepší zloděj ve hře a on zradil Q.o) později Imoen, prostě sem nemohl nechat sestřičku jen tak a navíc zloděj/mág není zas tak zlý...

Keldorn - obouručák Holly avenger +5
Minsc - obouručák Stříbrný meč rybích lidí - nevím jak se přesně jmenoval.
Viconia - válečné kladivo Crom Fayer
Jaheira - dva scimitary od drizzta :D (měl sem dvě sady jednu sem čórnul v jedničce a importoval sem je do dvojky a ve dvojce sem ho nechal chcípnout a sebral mu věci:D a stejně se na dvakrát oběvil ten pošahanej mág a sebral mi to :D) později scimoše +3 waters edge a z datáče pak jeden +3
Imoen - přeně luk ale jinak katana Cellestial fury
A já s magií:D
jako přes tohle kombo se nedostal ani pidibrouk....tolik magie naráz neustál nikdo ani DRACI!(jedinej kdo to ustál a musel esm ho upižlat paladinem byl Demi lich Kagnax) - (Metoda: spamování kněžského kouzla zeslabeni magic resistů tak 3x bo 4x a následnej prst smrti je zlé kombo:D)
---------------------------------
Co se týče jedničky tak tam sem měl
Ajatins paladin,Mnisc hranda s obouručákem (jak jinak :D),Jaheira druidka,Kivan hraničář,Imoen zlodějka (dost sem se kolikrát rozmejšlel jestli nevzít toho pulčíka ten bzl lepší) a já zas jako mágoš.
---------------------------------------------
Jinak od tý doby co se rozpadlo Black isle studio sem nezažil prostě lepší hru s příběhem než Baldurs gate,Fallout či planescape torment ..(icewind dale bylo slabšího soudku).Hraju ty hry pořád dokola,ty příběhy nikdá neomrzí. A dodneška nemám přečtené všechny popisky na zbraních ty příběhy k ním se vazajcí a ani všechny knihy co lze nalézt.

Jinak doporuču pro lepší zážitek jet od prvního dílu až po Throne of Baal. (jedna hlavně pro to že v jedničce jsou knihy na perma vylepšení každého statu +1 bod :D moudrost a odolnost je myslím dvakrát) :D
Never be ashamed of a scar.It simply means you were stronger than whatever tried to hurt you - Unknown
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Baldurs Gate

Post by Bahnak »

Darius wrote:(jedinej kdo to ustál a musel esm ho upižlat paladinem byl Demi lich Kagnax) - (Metoda: spamování kněžského kouzla zeslabeni magic resistů tak 3x bo 4x a následnej prst smrti je zlé kombo:D)
Kagnax byl easy, vezmeš 1 fightera, vrazíš mu do ruky Crom Fayer, zakouzlíš svitek ochrany před nemrtvými a pak mu pohodlně rozmláťíš kebuli.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Baldurs Gate

Post by J.F.Payne »

Jo, se svitkem ochrany proti nemrtvým šel dát pohodlně jakejkoliv nemrtvej, jen já je mlátil Carsomyrem.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Baldurs Gate

Post by Caehan »

Kangaxx byl vždycky výzva, ale Aec'Letec z datadisku jedničky byl ještě mnohem otravnější.

Na Kangaxxe mi vyšlo hned několik taktik - vedle svitku ochrany před nemrtvými si je také hodit Spell Immunity: Abjuration, což chrání před uvězněním, pak ochranná kouzla (ta pohlcovací), která fungují stejně, ale kratší dobu. Pak na něj ještě jde ten kit válečníka - berserker - když se mu zapla zuřivost, byl imunní na uvěznění.

Nejzapamatovatelnější to bylo s mojí zlodějkou. Byl jsem už docela zoufalej, protože mi uvězňoval jednu vyvolanou potvoru za druhou, a tak jsem na něj použil ten illithidí ovládací náramek, což ho asi na vteřinu ovládnulo... pak jsem mu dal za úkol seslat uvěznění na sebe sama... Kangaxx "zčervenal", já už se smiřoval se svý osudem a v tu chvíli na sebe to kouzlo, i když byl už nepřátelský, seslal... pak už jsem jen položil pasti a zakouzlil svobodu, chudák nejspíš ani nevěděl, co se s ním stalo.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Baldurs Gate

Post by Bahnak »

BG2: Irenicus Dungeon jako mapa pro Dragon Age: Orgins
http://www.youtube.com/watch?v=4nELL2kmzGc
Docela povedené.

Jinak BG:EE ihned po instalaci velkým zklamáním.
Vznik této hry je prý dán tím, aby se lépe hrála na velkých monitorech.
V "options" je ale jediná volba, a to možnost zaškrtnout a nebo nezaškrtnout fullscreen - mimojiné ani toto nefunguje.
Zkusil jsem jen první lokaci a další zklamání: Ve hře chybí hlášky které jsem znal nazpaměť a které mi tam prostě chybí (viz. první setkání s Imoen a její hláška na rtech: ("Hey-a! It´s me, Imoen!") PROSTĚ CHYBÍ.

Takže asi smolík... Stará verze s utilitkama stále vede na celé čáře.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Post Reply