Trezor a zlodejina

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Trezor a zlodejina

Post by kaz »

Cau, mel bych dva dotazy:
Koupil jsem si trezor a dostal od nej klic. Trezor je za dost velke penize, a proto do nej davam taky docela cenne veci(aspon pro me:). Proto by mne zajimalo, jestli klic od trezoru muze nekdo ukrast, a tim padem vlezt me do trezoru?
A za druhe, jak zde funguje okradani? Muze me zlodej ukrast i zbran pokud ji zrovna nedrzim v ruce? Nebo muze krast treba jen penize a drobne predmety?
Pokud je to nekde vysvetleno, tak prosim presmerovani, jinak diky za odpoved.
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Trezor a zlodejina

Post by Žorž »

I) Jsem si téměř, nikoliv úplně jist, že předmět klíče má podobný charakter jako duše bytosti - tedy nelze ukrást, je k postavě pomalu přirostlý....hamižníku! ;) Kdysi se to řešilo, co mi paměť sahá..a mám dojem, že s zůstalo u toho, že necháme "nedotknutelnost" klíče do trezoru (způsobovalo by to ohromné problémy jinak).

II) Jop, ukrást lze cokoliv, co máš v invu, vše však záleží na náhodě (zloděj si, pokud si pamatuji, totiž nemůže vybrat, co chce)....klidně bezedný pytel i s krávou.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Trezor a zlodejina

Post by photter »

ukrást de skoro cokoli, pokud předmět není preciálně označenej jako undropable
kontejner nelze ukrást ale lze ukrást věci z kontejneru
co se ukradne je náhodný, pokud má postava u sebe peníze je nejpravděpodobnější "lup" 10 - 50 zl
zbraň de ukrást i zbroj de ukrást, pokud není equipped - je to jednoduchá logika - když de zbroj nést v ruksaku na hřbetě, de z něj taky vyčorovat :mrgreen:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Trezor a zlodejina

Post by Sorrow »

To je na tom prave to smesny, uz vidim jak nekdo nepozorovane nekomu taha treba kosu z baglu :roll:
Bylo by moc fajn, kdyby slo ukrast treba jen penize a predmety o velikosti 1 az 2 ctverecku v invu.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Trezor a zlodejina

Post by kucik »

Jo, jo. Bylo by to fajn. ;) <vyjadreni kodera>
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Trezor a zlodejina

Post by skarbi »

A jak chceš tu kosu do báglu dostat? Prostě to jinak v nwn a jinech rpg neuděláš a hold to co do ,,kapes" strčíš, to ti z nich i vemou 8)
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Trezor a zlodejina

Post by Sorrow »

A k tem zlodejinam.Ja vlastne od zacatku meho hrani nwn jsem zacinal na zlodeji a dlouho sem je i hral.Okradani jsem ale spise bral jako spestreni a ne vydelecnou cinost.
Myslim ze zlodej by mel mit nakou cest a treba ukrast jednu vec a pak se zdekovat a ne stale vybirat jeden inventar u osoby ktera ho nemuze detekovat a nebo okradani vice osob na jednom fleku.To si ten zlodej mysli ze by postavy treba v realu jen tak necine postavali a nic nedelali?
Kdyz uz to nejde nejak osetrit ve hre, tak by aspon postava zlodeje mela mit natolik rozum a neprehanet to tolik.
Jak uz tu bylo psano snad stokrat - Co bavi tebe, nemusi porad bavit ostani.Vseho moc skodi.

PS: Jo a 500, uf :D
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Trezor a zlodejina

Post by Sorrow »

skarbi wrote:A jak chceš tu kosu do báglu dostat? Prostě to jinak v nwn a jinech rpg neuděláš a hold to co do ,,kapes" strčíš, to ti z nich i vemou 8)
Hmm :roll: , psal jsem do baglu, ano ale snad kazdemu je jasne ze to do toho baglu nestrka ale ma to treba na zadech kdyz uz je to tak udelane...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: Trezor a zlodejina

Post by cmon »

dobrej zloděj dokáže ukrást cokoliv, ale pak s tím možná neuteče (viz. plátovka ) :lol:
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Trezor a zlodejina

Post by Sorrow »

cmon wrote:dobrej zloděj dokáže ukrást cokoliv, ale pak s tím možná neuteče (viz. plátovka ) :lol:
Jasne, mrtvemu ukradnes cokoliv.To mi chces jako rict ze ten tvuj dobrej zlodej veme pytel cementu a vymeni ho za tu platovku aby nevznikl vahovej rozdil? :lol:
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: Trezor a zlodejina

Post by cmon »

ne chi říct že ten než by ten pytel cementu stačil vyměnit tak zemře na vyčerpání :lol:
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: Trezor a zlodejina

Post by melvik »

ja myslim, ze tohle je skvely priklad plodne diskuze. Pojdme se bavit. ktere predmety by meli jit ukrast a ktere ne.

Ja si napriklad myslim, ze krunyr obriho stira by mel jit ukrast jen kdyz jich ma postava na zadech vic nez dvacet.

Obdobne bych udelal platovky. Jakmile ma postava vic jak 4 platovky tak muze byt jedna ukradena.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Trezor a zlodejina

Post by photter »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: možná by bylo lepší, kdyby šla ukrást až ta pátá
a co ten megalit ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Trezor a zlodejina

Post by Žorž »

Počkat, a co můj dobytek? Ten nikoho nezajímá? Nikdo si nechce šlohnout kravičku z baťůžku? Městský barbaři. *zarputile, s nádechem žalosti*

(aneb s NWN invem by se tam narvalo i celý stádo...heh, to mi připomíná staré dobré adventury s hraběma v kapse...hnedle vedle rámu od obrazu, upatlaného lepidla, kombinaček a pískající kačenky :mrgreen: *s nádechem nostalgie*)
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Within
Nováček
Posts: 21
Joined: 17:08 09. May 2007

Re: Trezor a zlodejina

Post by Within »

tak nosme batoh na predu tak by se nic kradnout nedalo a nekterym by to i udelalo dobre (chiii) -max z tech kapes,ale jak znamo jedna je prazda tedy derava a druha vysypana :P
Dostaň se tam kde jsi nikdy nebyl a pak říkej že jsi něco viděl
Locked