Zlatník

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Zlatník

Post by -RoF- »

de Aers wrote:Když už někdo umí kovat ze 180% a může tedy kombinovat ve větších poměrech... proč by to neměl využívat ? Ty chceš říct, že když umíš těch 180%... tak se snažíš vykovat plácnu : 100% na 20%... ale to nejde... protože už umíš vyrábět ze 180% to by ti 60% vysublimovalo kamsi... jestli si myslel tohle, tak je to správně jak to funguje. (snad ste to pochopily)

A to nastavování že hlavní část 80% a vedlejší 100% je jasný že nejde... přece nebude mít hlavní část menší poměr než vedlejší...

Uf... sem se rozemlel... snad to někdo pochopil... prostě to takhle funguje v pohodě i v plátnéřině.
Tak tos špatně pochopil :wink: Zkoušel sem to na věcech kde těch 180% neuplatním, tohle není platnéřina nebo zbrojařina.

Zkoušel sem to na stříbře, kde je max 160%.
Adamant je max 120%.

Takže je to asi fakt chyba craftu :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
maliarda
Poutník
Posts: 93
Joined: 20:45 15. Jan 2010

Re: Zlatník

Post by maliarda »

já na tu chybu upozorňovala, že pokud nastavím vedlejší kámen na víc %, ta se to samo překlopí na kámen hlavní... je to někde o pár stránek zpátky..a přesně napsané jak to píše RoF

ani jsem nezkoušela, jestli je to už opravené a rovnou s tím tak počítám..že to prostě nejde...

takže co se týče těch poměrů.. pokud umím 180%, tak dokud se tohle nespraví, není šance dělat stříbro 80%:80%.. vždycky to udělá 100:80 a ten nastavený vedlejší šutr se přehodí jako hlavní..
Thea
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Zlatník

Post by nomis_b »

-RoF- wrote:Tak ted nechápu logiku výroby.

Byl sem 13 lvl zlatník, dělám stinovku s rubínem a s granátem - výroba skákala po 1,5 - 2%.

Ted sem 15 lvl zlatník, pokračuju ve výrobě toho samého výrobku - výroba skáče po 0,1-0,3%.

To tak má být, že čím vyšší lvl, tím pomalejc vyrábím? Proč? Čekal bych že to půjde opačně.
jo protoze "system" poznal, ze vyrobek nebude mit vysledne maximum (placam) 120% , ale 140% a prehodnotil opravdepodobnost +dobu vyroby.


Jo a jinac mrknu na to prehazovani. asi sem to nekde zapomnel to nastavene prehazovani %. melo by jit nastavit i 80 a 80% samozrejme. (a halvni material dat i na trebas 20%, at jdou ze 40% sperku delat 20% a 20%)
A zase se craftí...
User avatar
maliarda
Poutník
Posts: 93
Joined: 20:45 15. Jan 2010

Re: Zlatník

Post by maliarda »

jachyra wrote:Ja bych chcela nahlásiť zaujímavú chybu ...
a celkom prekérnu, myslím si ;)

Týka sa to zlatníctva a krajčieriny. Keď vložíte polotovar + prísadu + kamienok ... ale ten kamienok je povedzme zostackovaný = 5ks vkope ... tak vám krásne vyrobí ten ktorý produkt, ale zožerie to z kopy len 1 kamienok a nie dva ;) to znamená ostane vám kopa = 4ks

V platnierine, kováčstve funguje sťahovanie 2ks prútov zo zostackovanej hromady v pohode.
já jen k těm nastackovaným kamínkům - pokud ve zlatničině dám dva kamínky ve stacku - vyrobený šperk je správně - prsten s jedním kamenem a jedním bonusem.. pokud dám kameny každý zvlášť, vyrobí se prsten se dvěma kameny...výsledek závisí na nasatavených %..a výkupní cena u NPC je taky správně

pokud chci použít hlavní kamínek na max % a použít na doplnění "lacinější kámen" - hlástí to pořád chybu, na kterou jsem upozorňovala při spuštění nového zlatníka, a dělá to i u krejčího:


maliarda wrote:zkoušela jsem titanový prstýnek.. pokud přidám dva stejné kameny, je všechno v pořádku, ale jakmile zkusím smíchat dva různé, píše mi to, že musím přidat další kameny dle nastavení..

příklad:
hl. kámen ametyst, vedlejší ohnivý achát... chce to po mě další kámen, přidám další ametyst... sežere to všechny tři kameny a výsledný šperk je titanový prsten s ametystem a ametystem
ten achát z toho úplně vypadne, poměr smíchání jsem měla na max % hlavního kamene
Thea
Dr.Lizard
Nováček
Posts: 1
Joined: 21:09 10. Apr 2009

Re: Zlatník

Post by Dr.Lizard »

No já si taky přijdu se svou troškou.
Jednak teda "finta" použití jednoho kamene a její vliv na cenu, která dělá ze zlatnictví stroj na prachy.

zlato + alexandridit jako prsten, ale s použitím stacknutého kamene takže to místo dvou sluplo jenom jeden
náklady 12418zl, npc zlatnik v karatske dílně nabídl 16903zl, tedy zisk 4485zl, evidentně ten prsten chápe jako by byli použité dva kameny a tomu uspůsobuje cenu na výsledných 485zl zisku pro řemeslníka (což je dle mého teda pěkně mizerná částka na takovéhle úrovni, ale v sumě přimaximu zisku materiálu na jedné otočce to tvoří dejme tomu 100-200% ekvivalentu hmotného lootu prošlých dungů), není to ojedinělá chyba analogicky to bude u každého kovu a kamene cena je prostě nastavená jako by byly užity dva kameny.
Příkladem budiž prsten alexandridit + živec, také zlato
náklady 14118zl prodáno za 14534, zisk 416zl

Druhá věc cena prachu pro zlato, jeden kus 8k deset kusů 64k? Je to systematická podpora řemeslníku ve snaze importovat do Karathy více zlata nebo bug?
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Zlatník

Post by nomis_b »

jo mrknu na to . nekdy...
A zase se craftí...
User avatar
maliarda
Poutník
Posts: 93
Joined: 20:45 15. Jan 2010

Re: Zlatník

Post by maliarda »

tak jsem tu po nějaké době opět s dotazem...

zkoušela jsem prsteny z meteoru..pokud jsem vyráběla prsten s jednou vlastností na maximum procent...výsledek byl bonus +5 do vlastnosti

pokud jsem ale zkoušela kombinaci dvou vlastností..nedostala jsem se na víc než +3 a +1

můj dotaz je, zda to tak je v pořádku a při kombinaci více vlastností se na kombinaci +4 a +1 vlastnosti nedosáhne

+3 a +2 lze, to mám odzkoušeno
Thea
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Zlatník

Post by nomis_b »

+1 a +4 by jit melo. napis kdzytak PM, jak presne co si zkousel.
A zase se craftí...
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Zlatník

Post by Derken- »

Chybné ILR u amuletů
Attachments
amulety.JPG
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zlatník

Post by Nalkanar »

Je správně, že prsten odolnosti 10/- na oheň má ILR 1? :mrgreen:
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zlatník

Post by kucik »

Asi ho někdo dal obchodníkovi hodně pod cenou. LVL 1 je asi málo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zlatník

Post by Nalkanar »

kucik wrote:Asi ho někdo dal obchodníkovi hodně pod cenou. LVL 1 je asi málo.
Ale kdeže, to jsem zrovna vyrobil a trošku rozpačitě na to koukám.
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zlatník

Post by kucik »

Zkus to nějakýmu jednolevelovi dát do ruky. Skoro bych řekl, že to nebude sedět. (příp. DM to taky uvidí)

Přijde mi to na 1. level dost, no, ale možná ty elementy fakt nejsou tak ceněný.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Zlatník

Post by karolina »

+5 amulet ze stinové oceli je IRL 18, +6 amulet z meteoru je IRL 16, záměr nebo chyba?
Na vyžádání.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Zlatník

Post by Bahnak »

Již hlášená chyba.
Attachments
amulety.JPG
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Locked