Mená postav - disappear

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Mená postav - disappear

Post by Skipp »

Už dávnejšie ma napadla taká maličkosť týkajúca sa mien zobrazených nad postavami..zatial som sa o tom nikde na fore nedočítal. Moj nápad znie - dala by sa otvoriť možnosť vypnutia a zapnutia zobrazovania mien nad postavami? Ide hlavne o rp hru, ktorá tým ,že vidíme všetky mená všetkých postav ,stráca na originalite-Fakt je že keď sa zoznamujeme tak v IC meno nepoznáme čiže tá rp tam funguje...ale bolo by to vcelku zaujímavejšie keby tie mená nepoznáme pred zoznámením ani v OC .Nemám o tom dotvorenú kompletnú predstavu lebo napríklad nad ikonkami pri chate alebo pri teame sa tiež mená zobrazujú a rozmýšlam že keby sa aj tie vypnú,či by to nebolo na škodu (ak sa vobec tie mená vypnúť dajú) Zoznamovanie by však bolo rozhodne realistickejšie.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by Daanri »

Myslim, ze to sa tu uz navrhovalo davno, ale bohuzial pokial si dobre pamatam, je to nemozne.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by Skipp »

Daanri wrote:Myslim, ze to sa tu uz navrhovalo davno, ale bohuzial pokial si dobre pamatam, je to nemozne.

Fakt? :( Slovo "nemožné" mi na dnešnú dobu pripadá tak trochen..zastaralé,ale čo už noo.
Ale bola by to sranda, už som to ale videl v inom mmorpg, dobre sa pri tom cvičí pameť
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mená postav - disappear

Post by Krata »

Můžeš si to vypnout v menu, ale nijak se nepřišlo na řešení aby to měli všichni.. ale bylo by to zajímavý :) to jo
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Mená postav - disappear

Post by Jachym »

Probůh mají DM a WB málo starostí a práce? Já myslím že nemají , že mají práce nad hlavu . A když jsme u toho RP tak jak to že IC sekce hráčů zeje prázdnotou?
Na takovém RP serveru bych čekal že si přečtu životní příběhy více postav, jak oni vidí RP život kolem sebe na Thalii.
Menhiri Dierta
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Mená postav - disappear

Post by Pajule »

mno u Jullky která se skoro všem představila jako Naia a oni jí řeknou Jullie ..tak vždy napíšu naia.Je pravda , že to je krapet nevýhoda mno vidět ty jména
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by nomis_b »

Nejjednodussi by bylo, kdyby si vsichni jmeno postavy dali ve stylu: Clovek, pulork, drow a pod.
V popisku by bylo neco jak postava vypada priblizneji, no a pak by opravdu hrac musel spolehat na svou pamet.

Ale nevim, jak je mozne vsechny postavy na serveru prejmenovat, no a taky jak to udelat, kdyz je na serveru treba 20x clovek, jestli to nevadi nejka pri ukladani dat.
Urcite by to slo tim, ze si kazdy udela novou postavu a pridelaji se ji lvly postavy minule + veci, ale rekneme si na rovinu, to by slo udelat jako pravdilo pred wipem, ale ted by to bylo zdlouhave a ne az tak vyhodne v pomeru cas/vyhoda/flames
A zase se craftí...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by photter »

lidi, neblbněte, zapojte u tý hry trochu mozek a fantazii, jméno postavy je kromě jinýho taky idetifikátor pro DM, to zaprvý a zadruhý kolik má NWN vzhledů a obličejů ? vzhledy dva na rasu, přičenž "tlustej" skoro nikdo nepoužívá
prostě to trochu hrajte, koho znáte jménem a koho ne, neni to problém
přece i když tu postavu neznáte jménem, můžete poznat, jestli ste ji už někdy někde viděli a to bez popisku nad hlavou nepoznáte, všichni vypadaj stejně
nechtějte vychytávkou nahradit mozky, nejde to :wink:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by Skipp »

Krata wrote:Můžeš si to vypnout v menu, ale nijak se nepřišlo na řešení aby to měli všichni.. ale bylo by to zajímavý :) to jo
Kde v menu? Pozeral som to ale nikde som to nenašiel
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: Mená postav - disappear

Post by Aznar »

photter wrote: přece i když tu postavu neznáte jménem, můžete poznat, jestli ste ji už někdy někde viděli a to bez popisku nad hlavou nepoznáte, všichni vypadaj stejně
no zas na druhou stranu trochu problem muze nastat, pokud postava pouziva prevleky, pak se dost casto stava, ze me poznava postava jenom na zaklade jmena nad hlavou, i kdyz by me jinak poznat nemohla...
prikladem muze byt to, kdyz postava pozdravi vlkodlaka, protoze mu nad hlavou sviti jmeno postavy :mrgreen:
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by igor »

Aznar wrote:kdyz postava pozdravi vlkodlaka
a jsme u toho, já to řikam furt... notorický zdravičí :twisted:
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by Skipp »

Aznar wrote:
photter wrote: přece i když tu postavu neznáte jménem, můžete poznat, jestli ste ji už někdy někde viděli a to bez popisku nad hlavou nepoznáte, všichni vypadaj stejně
no zas na druhou stranu trochu problem muze nastat, pokud postava pouziva prevleky, pak se dost casto stava, ze me poznava postava jenom na zaklade jmena nad hlavou, i kdyz by me jinak poznat nemohla...
prikladem muze byt to, kdyz postava pozdravi vlkodlaka, protoze mu nad hlavou sviti jmeno postavy :mrgreen:
Co sa tyka rozpoznavania postav ktore su v prevleku tak neni ta postava prevecena prave kvoly tomu aby ju nerozpoznali?
Co urobi hocikto ako prvé ked uvidi pred sebou vlkodlaka?
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: Mená postav - disappear

Post by Aznar »

Skipp wrote:...
Ja prece rikal to samy, poukazuju na fakt, ze postava, ktera je prevlecena a nemela by byt tedy poznana, je poznana diky tomu, ze hrac nad ni vidi jmeno...
Ma to proste dve strany mince, nekdy je to jmeno nutny zobrazit jak psal photter a nekdy je to naopak naobtiz, reseni je dany tim, ze systemove jmena zmizet asi nemuzou.
A u toho vlkodlaka nastesti vetsina postav utika, to ze sem zazil jednu, co pozdravila byl jenom priklad :-)
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Mená postav - disappear

Post by photter »

že někdo pozdraví vlkodlaka není systémovej problém ale problém nezkušenosti hráče, nejlepší je, když mu vlkodlak po tellu vysvětlí proč je to blbě
na druhou stranu si upřímě přiznejme, kdo z nás má tak výraznou postavu projevem, aby šla bezchybně poznat mezi tlupou stejně vypadajících, hm ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: Mená postav - disappear

Post by Aznar »

Castecne to systemovej problem je, kdyby vlkodlak nemel nad sebou jmeno, tak ho nepozdravi... (a samozrejme to nasledne vysvetleny bylo :wink: )
Ale byl to jenom priklad, vetsi problem to je u tech prevleku, protoze nemuzes chtit po kazdym hraci, aby si pamatoval, co mel kdy kdo na sobe...
Ale resitelny to je asi fakt jenom tim, ze to das dopredu vedet, ze momentalne te poznat nemuzou a pak je na hraci, jestli to bude ochotny akceptovat.
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Locked