World of Planes
Re: World of Planes
Je to vůbec německý letadlo ?
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Re: World of Planes
No má trámové kříže a svastikude Aers wrote:Je to vůbec německý letadlo ?
Malý tahák. Letadlo se vyznačovalo silnou konstrukcí, která vydržela vysoká poškození. Má výzbroj osmi velkorážných kulometů. Patřilo k největším a nejrychlejším jednomotorovým stíhačkám své doby. Jeho největší slabinou byla malá obratnost a né moc velký dosah, který musel být kompenzován přídavnými nádržemi.
Letadlo je možné potkat i ve hře WarThunder, dokonce má totožnou kamufláž. Jediný rozdíl je ve verzi letoune kde ten herní je verze D.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: World of Planes
No mě napadlo, jestli jsi to nedal třeba jako chyták 
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
Re: World of Planes
Já jsem původně typoval nějaký FW, ale po posledním Mišákově postu nevím at co jsem měl dnes k obědu.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: World of Planes
Já vím, ale nepovím
, snažte se...
Jinak pro Mollyho - dočetl jsem "Buřňák" od Hermanna Buchnera, což byl Rakouský pekař, který začínal v Rakousku na kluzácích, pokračoval v Německu jako učitel lérání, pak šel dobrovolně na východní frontu, kde létal v bitevnících (nejdřív M109, pak Fw190), pak dělal chvíli učitele (létání) + zkušebního pilota a válku končil jako stíhač na M262.
Jako zajímavost - v mezičase, při okupaci ČR, zabíral pražské letiště
. Jinak měl neuvěřitelný štěstí být zraněn (dá-li se to tak říci) nebo na dovolené v okamžiku, kdy nějaký útok (ať už stíhačů nebo bombardérů) zdecimoval jeho jednotku. Dokonce přežil útok Mustanga, který chtěl sejmout jeho M262 při přistání (což byla, co se pamatuju. jedna z mála šancí, kdy mohli spojenečtí stíhači tuhle německou proudovou stíhačku sestřelit, jinak jim němčouří s přehledem uletěli).
Knížka sama o sobě se čte HROZNĚ a kdybych řekl, že líp bych to nenapsal, asi bych moc nelhal
. Zoufale nečtivá knížka, nevím zda ji ublížil překlad, korektor či sám autor. Nicméně je to obrázek z "druhé" strany fronty. Jo a je tam spousta (zajímavých) fotek.
Jinak pro Mollyho - dočetl jsem "Buřňák" od Hermanna Buchnera, což byl Rakouský pekař, který začínal v Rakousku na kluzácích, pokračoval v Německu jako učitel lérání, pak šel dobrovolně na východní frontu, kde létal v bitevnících (nejdřív M109, pak Fw190), pak dělal chvíli učitele (létání) + zkušebního pilota a válku končil jako stíhač na M262.
Jako zajímavost - v mezičase, při okupaci ČR, zabíral pražské letiště
Knížka sama o sobě se čte HROZNĚ a kdybych řekl, že líp bych to nenapsal, asi bych moc nelhal
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: World of Planes
No jako tohle je docela lehká hádanka. Byl to velmi rozšířený stroj a bylo ho vyrobeno 15 686 kusů!
Sloužil až do roku 1966.
Používal se v zemích: Bolívie, Brazílie, Dominikánská republika, Ekvádor, Filipíny, Francie, Honduras, Chile, Írán, Itálie, Jugoslávie, Kolumbie, Kuba, Mexiko, Německo, Nikaragua, Peru, Portugalsko, Salvador, Sovětský svaz, Turecko, USA, Velká Británie, Venezuela, Tchaj-wan.
To já jsem s kamarády řešil drsnější hádanky. Třeba tahle a nemyslíme ted toho Typhoona, který je tam celý, ale letoun, z kterého je to focené.
Sloužil až do roku 1966.
Používal se v zemích: Bolívie, Brazílie, Dominikánská republika, Ekvádor, Filipíny, Francie, Honduras, Chile, Írán, Itálie, Jugoslávie, Kolumbie, Kuba, Mexiko, Německo, Nikaragua, Peru, Portugalsko, Salvador, Sovětský svaz, Turecko, USA, Velká Británie, Venezuela, Tchaj-wan.
To já jsem s kamarády řešil drsnější hádanky. Třeba tahle a nemyslíme ted toho Typhoona, který je tam celý, ale letoun, z kterého je to focené.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: World of Planes
Nejakej Lancaster, uz podle znaku.....ale nejak mi tam nesedi ta precnivajici cast vejskovky.

Re: World of Planes
Jsi totálně vedleDiemo wrote:Nejakej Lancaster, uz podle znaku.....ale nejak mi tam nesedi ta precnivajici cast vejskovky.
EDIT: Na ten znak zapomeň. To co má letadlo natřené na sobě je nesměrodatné
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: World of Planes
hmmmmm ta krása těch křídel a tej turbíny dole bych typoval, že to je Spity

Rau'nun Zau'ndar jeho čas opět přišel!!!
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...
Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech
Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí
Kde neni Krocák, tam se nechodí!!
Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...
Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech
Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí
Kde neni Krocák, tam se nechodí!!
Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás
Země je jiná forma pekla, a lidé jsou jeho démoni
Re: World of Planes
BINGO!!!Diemo wrote:Hudson Mk. I/II ,furt se nemuzu zbavit toho znaku
neo PV 1 Ventura?
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: World of Planes
ehm co? kde?radekdnb wrote:hmmmmm ta krása těch křídel a tej turbíny dole bych typoval, že to je Spity![]()
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: World of Planes
Hele Mišáku te první obrázek, není to P-47D Thunderbolt?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: World of Planes
BINGO!!!Theogil I wrote:Hele Mišáku te první obrázek, není to P-47D Thunderbolt?
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬