10x o ALCHYMII

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

10x o ALCHYMII

Post by Jachym »

Mám deset základních zvídavích otázek které toho zase moc neodhalí, ale pomohou se orientovat:
1 - je síla lektvaru závislá na lvlu alchymisty? že lepší alchymista nemusí dávat tolik katalizatoru pro stejný
efekt jako slabší?
2 - mohu stakovat rostlinky v kotli - třeba 3 echinacei a + 2 heřmánky - je důležité pro výsledek jen síla
vlastností a počet vložených rostlinek je vedlejší?
3- odpovídají vlastnosti rostlinek alespoň přibližně realu? měsíček je přece lékařský atd
4 - rostliny s názvy napsanými světlezelenou barvou jsou ty co mohu používat pro alchymii?
5 - Kolik vlastností používá alchymie a má každá svou zkratku?
6 - dají se vlastnosti zařadit alespoň přibližně do skupin? Lečivé vlastnosti apod. a kolik by jich bylo těch
skupin a je možo ale spoň ty popsat?
7 - Kdy použít lahvičku a kdy flakonek a jaký je mezi nimi rozdíl ?
8 - jak zjistím co daný lektvar umí? Jakou mí sílu ? Aniž bych to pil já?
9 - neexistuje přístroj nebo dokonce NPC odborník jenž by mi za malý poplatek vyzkoušel a sdělil co to je
za lektvar?
10 - Kolik druhů lektvarů mimo triviální ještě mohu upatlat , pardon uvařit v kotli?
Menhiri Dierta
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: 10x o ALCHYMII

Post by melvik »

Jachym wrote:...
1. sila je zavisla na levlu, sila katalizaturu je potreba stejna pro dany efekt
2. stackovani rostlinek nepomuze, kdyz se daji do kotle 2 stejne tak to nema zadny efekt
3. mesicek nevim, ktere sem si vzpomel odpovidaji. Vice bude v herbarich
4. jo svetlezelena je vetsina ingredienci do alchymie
5. zatim ma 106 vlastnosti a kazda ma svou zkratku. Z nich je pak slozeno jmeno lektvaru.
6. daji se zaradit, protoze vsechni ingredience ze skupiny maji stejnou jednu slabsi vlastnost. 6 skupin je
lecivky, transformace, vlastnosti, elementy, magicke, jedy a drogy
7. flakonek kdyz je lektvar treba pouzit na cil (oblast, predmet, pritelicek)
flaska jde jen vypit
8. Das to vypit summonovi / pritelickovi a sledujes zmeny statu v prehledu
nebo das to vypit jine PC
9. neexistuje
10. zalezi to na levlu, nemuzes na nizsich levlech nektere lepsi uvarit. Co se tyce poctu je to kombinatorika. 106 vlastnosti se muze v lektvarech ruzne kombinovat.

pozn: podle levlu jde pouzit sila katalizatoru. Da se rict ze abys moh katalizator uspesne pouzit musi byt mensi nez 5*lvl + 10

tedy alchymista na 10 levlu bude moci uspesne pouzivat katalyzatory do max 60 procent
User avatar
Morendred
Obyvatel
Posts: 100
Joined: 17:35 03. May 2008

Re: 10x o ALCHYMII

Post by Morendred »

5*10+10=60 => jednoducha matematika ja to rikam porat :mrgreen:
Last edited by Morendred on 11:43 14. May 2008, edited 1 time in total.
Isabel
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: 10x o ALCHYMII

Post by kaz »

Tu posledni vetu taky nejak nechapu, nema tam misto 60% byt 30%, pak bych to chapal :oops:
Coz by pak znamenalo, ze alchymie ma asi 40lvl?
Kolik je vlastne nejvyssi lvl craftu? :shock: 40? joj to bude doba nez se tam dostanu :mrgreen:
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by igor »

já bych ten maximální level neřikal :)

edit melvik: neni problem nerikej to :)
edit igor: já to ani nevim :)
Last edited by igor on 23:17 13. May 2008, edited 1 time in total.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: 10x o ALCHYMII

Post by melvik »

Morendred wrote:?? 2*10+10=60 ??
ses prehlidl, je tam 5. Suyperveverka se nemohla splest a napsat tam dvojku 8)
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: 10x o ALCHYMII

Post by Jachym »

Děkuji :D
Menhiri Dierta
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by Darien »

To melvik - když roste síla s levelem, znamená to, že léčivej lektvar "li", kterej na čtvrtém levelu léčí já envím - čtyři body, bude, až ho uvařím na vyšším levelu mnohem léčivější?

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by DenGrasse »

Darien wrote:To melvik - když roste síla s levelem, znamená to, že léčivej lektvar "li", kterej na čtvrtém levelu léčí já envím - čtyři body, bude, až ho uvařím na vyšším levelu mnohem léčivější?
to nevim, ale řek bych, že ne. je možný, že některý lektvary s dobou trvání vydrží dýl...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
melvik
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 385
Joined: 15:22 29. Apr 2007

Re: 10x o ALCHYMII

Post by melvik »

ta vlastnost jak rikas tak ne, ale jine "lepsi" vlasnosti ano. Chovaji se obdobne jako kouzla. Tedy bud se zvysuje ucinek, nebo trvani a nebo oboje.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by Darien »

Začínám se tý alchymie trochu děsit... uvažuju o tom, že se naučím dělat si nějakej léčivej slušnej lektvar a tím to hasne. Ted mi jeden z už zkušenějších alchymistů poslal seznam surovin, co vykupuje a některý z nich jsem nikdy ani neviděl - představa, že bych to všechno měl zkoušet míchat a přitom ani nevím, co to je, mne trochu vzala nadšení..

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: 10x o ALCHYMII

Post by Sorrow »

No jo no ale kdybys zase vedel jake jdou udelat hovadske lektvary na vyssich levelech craftera, tak bys mozna psal neco jineho.
Ono asi tak, chtit neco zadarmo a hned = mit mensi poteseni a zkraceni zabavy
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by Darien »

Sorrow wrote:No jo no ale kdybys zase vedel jake jdou udelat hovadske lektvary na vyssich levelech craftera, tak bys mozna psal neco jineho.
Ono asi tak, chtit neco zadarmo a hned = mit mensi poteseni a zkraceni zabavy

Ne, to ne, ale já se v tom pořád nějak neorientuju, ty zkrácený výrazy lektvarů, kdy nevím, co to znamená a nevím, jestli mám teda přidat, ubrat, dát tam jinou kytku nebo co vlastně..... cítím se v tom hrozně chaoticky... a při množství ingrediencí tuplem..

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by DenGrasse »

Darien wrote:některý z nich jsem nikdy ani neviděl
ten slušný léčivý lektvar jde namíchat až ze surovin, které jsi zatím neviděl :lol:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: 10x o ALCHYMII

Post by nomis_b »

Hele VSECHNY ingredience do alchymie nejsou zelene, ze jo? Jak poznam, jeslti se to da pouzi do alchymie?? treba cesnek a pavouci vlakno jsou bile, presto jdou rozdrtit, zkondenzovat atd. To znamena, ze jsou pro craft zpracovatelne a patri do jedne z 5 skupin jak si psal, nebo se jedna o pozustatek z doby kdy ten craft nemel danych 5 skupin a kombinovanim bilych veci se svetlezelenyma neziskam nic smysluplneho?
A zase se craftí...
Locked