Bahňáčkova hračka

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Bahnak »

Ehm, všimli jste si že jsem počítač sháněl v roce 2011? :oops:

Na druhou stranu klidně toto vlákno uchovejme k debatě o kompech, rozhodně se to fajn čte, já jsem počítačově negramotný tak se alespoň občas něco dozvím.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Radim »

Když už to je tady tak to sem prsknu.

Mám tenhle starší board a potřebuju novou grafiku
http://cz.msi.com/product/mb/KA790GX.html#/?div=Basic

vyhlídnul jsem si zatím tuhle
http://graficke-karty.heureka.cz/sapphi ... ny/#offers

Nebude to někde dělat paseku?
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by kucik »

Ja ti nevim. Radeon? Mozna jsem out, ale ja je nikdy nemel rad. To bejval jeden problem s ovladacema za druhym.
Ale mozna je to jen muj osobni problem.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Shaman88 »

Doporučuju požádat o radu na bioware foru k nwn. Je už dost grafik na kterých nwn vůbec nerozjedeš (na woknech, leda bys nainstaloval linux)
Vím už o čtyřech lidech co kvůli tomu skončili s nwn.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by kucik »

... a pokud vim tak drtiva vetsina z tech karet jsou ATI ;) BTW bioware uz nwn forum, pokud vim, zrusilo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Radim »

Na nwn mám jinej počítač. S Radeonkama mám zase já dobrý zkušenosti, názor na dannou značku bude člověk od člověka jiný si myslím. Spíš mě zajímaly ty hodnoty co ta karta má. Jelikož mám v plánu ps4 a 3D telku tak ji rozhodně chci propojit s kompem což ta karta umí, ale nehodlám utratit za kartu 5k a více.
Takže asi tak :wink:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Aillen »

Omlouvám se za laický dotaz :oops:

Je pravda, že se už nedá koupit PC s nainstalovaným Windows XP?
Že už nemá technickou podporu?

Pokud nemá technickou podporu, co to vlastně znamená "prakticky"?
Že je PC např. snadněji napadnutelný viry?

Že Windows XP se snad už dál neudržuje jsem zjistila čistě náhodou v práci, když kolegyně dostala nový "lepší" stolní počítač a ke svému zklamání přišla na to, že nemůže používat program Palstat, ve kterém má naše firma nainstalované směrnice ISO a následně si ztěžovala u IT. Palstat prý není kompatibilní s Windows 7, který na tom novém "lepším" :twisted: PC má nainstalovaný. Na starém PC s Windows XP jí přitom Palstat chodil bez potíží.

Já mám Windows XP nejen na PC v práci, ale i doma na notebooku, na kterém hraji NWN. Zjištění, že Windows XP snad už nebude k sehnání mě docela rozhodilo, protože jsem uvažovala, že si časem pořídím nový stolní PC až mi notebook doslouží. Samozřejmě jsem počítala s tím, že nový stolní PC bude lepší než starý notebook, že hra půjde plynuleji např. při hromadných akcích se nebude sekat, budu si moct dovolit nastavení lepší grafiky a tak. A začínám mít obavy, že místo, aby hra šla lépe, může se stát, že nepůjde vůbec. :(

Přiznám se ale, že po zkušenosti z práce, kdy jsem po dlouhém čase dostala konečně plochou obrazovku k stolnímu PC a myslela si, že budu mít lepší obraz, začínám být k tzv. lepší PC technice skeptická. :( Obrazovku sice větší mám, ale písmo na ní malé a ne vše se dá zvětšit nastavením (třeba písmo v ovládacích lištách nejde), otevřené okno programu Palstat se zobrazí sotva v 1/8 obrazovky a údajně se zvětšit rovněž nedá :(

Tak tedy začínám mít pocit, že ne vše co je v počítačovém světě novější, je současně i lepší, přinejmenším pro běžného uživatele. :(
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Bahnak »

Aillen wrote:Pokud nemá technickou podporu, co to vlastně znamená "prakticky"?
Že je PC např. snadněji napadnutelný viry?(
Jo, nějak tak. Pokud máš ale počítač na kterým nenavštěvuješ nebezpečné stránky (hm, dobrá otázka co je to "bezpečné stránky"), tak je to vlastně šumák. Pakliže je to pracovní komp na kterém teoreticky neotevřeš internetový prohlížeč, tak klidně zůstaň u XP. Kor když podporují software na kterým makáš.
Navíc je to myslím trochu předčasné haló, Microsoft oznámil konec podpory tuším k březnu/dubnu?
V podstatě ukázkový marketingový tah jak si zajistit, aby hodně lidí pod stromečkem čekala krabice s vokny :twisted:
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Shaman88 »

To že byla ukončena podpora teoreticky znamená že se nebudou vydávat ani krizové bezpečnostní aktualizace a systém je pak potencionálně nebezpečný. Takže nepoužívat bankovnictví.
V praxi je to ale úplně jedno, vesměs ve všech menších firmách kde jsem něco dělal mají nějaké počítače s Windows XP a aktualizace neměli nikdy zapnuté a prakticky nikdy jim to nevadilo.

Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)

Jinak celkově pro NWN je samozřejmě stále nejlepší varianta windows XP (spolu s win NT4).
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Aillen »

[quote="Shaman88"

Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)

[/quote]

Ech ...takový luxus, chtít 2 různé windowsy na jeden PC :D Jako bych už slyšela jejich odpověď :D "Nemáme dost licencí" :!: :D
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Shaman88 »

Aillen wrote:
Shaman88 wrote:
Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)
Ech ...takový luxus, chtít 2 různé windowsy na jeden PC :D Jako bych už slyšela jejich odpověď :D "Nemáme dost licencí" :!: :D
To je hloupost dost, pokud se XPček zbavují a dávají 7čky tak mají licence na obojí.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by kucik »

Někdo dokonce tvrdí, že konec podpory win je správný čas je nainstalovat, protože už jsou ošetřené ty nejhorší chyby.

Kdyby vaši ajťáci nebyly úplné trubky, které umí (tak jako ve většině firem) leda tak nakoupit drahý HW/SW k ničemu a uživateli vztekej se, tak by ti mohli třebas upravit rozlišení, abys něco viděla. Sice se tím degradují vlastnosti toho monitoru, ale podstatné je, abys viděla co potřebuješ. Ne každý má oči jak ostříž.
Takže zkus se zeptat minimálně na tohle.

Win7 (win8/metro bych raději nezkoušel) bych se být tebou zas tolik nebál. Jde o to, kolik máš starších programů, u kterých bys musela řešit kompatibilitu.
Překvapivě nejúčinější cesta, jak rozběhat staré win/dos programy je asi utéct od MS úplně, nainstalovat linux a emulovat si, co potřebuješ. To ale nemusí být jednoduché pro běžného uživatele.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Shaman88 »

Má někdo zkušenosti se změnou elektroniky na discích popřípadě s přenášením ploten z jednoho disku na druhý?
Někde jsem četl že i když se to provede v prašném prostředí tak to díky té odstředivé síle uvnitř disku vydrží pár přečtení...

Mám 2 notebookové disky.
Ten nefunkční nenajde ani bios, a po připojení zdroje se vůbec neroztočí.. takže si myslím že to jen to elektronikou (takovej ten 6-hranej šroubovák na ty šroubky na discích mám)
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by KaTo »

Nevím jak to řeší profíci, ale my amatéři (byl to ředitelský noťas, co na tom měl za důležitý péčko netuším :lol: ) jsme to dali cizácké firmě, která ty data za pár tisíc bakšiše z disku dostala. Zda to přehrávali na gramofonu nebo kde netuším, fakt je že disk vrátili rozebraný. Vzhledem k tomu, že se tvářili sebejistě, že pokud to neprošlo atomovým výbuchem, tak z toho ty data dostanou...tak to asi dělali nějak "najistotu" :D .
Resume - nejspíš to nějak jde, jak to netuším. Jo a nebylo to levný (fakturu sem neviděl).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Bahňáčkova hračka

Post by Shaman88 »

Jojo, určitě to nikam nebudu dávat.
Zřejmě to zkusím podle tohohle návodu:
http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/rubri ... uboru.html
Maximálně zničím další disky....
Post Reply