Velice jednoduché "obchodnické questy".

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Darien »

No jasně, a výhoda je, jak jsem psal na začátku, že to není potřeba zapisovat do postavy, že opravdu to NPC v tu chvíli nasadí quest na dodání třeba 50 kusů vlčí kůže a prostě neřeší, kdo mu to přinese a jestli v celku nebo po částech..

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
pilnik
Měšťan
Posts: 287
Joined: 12:29 08. Jan 2008

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by pilnik »

Zdravím, teď mne napadlo co by mohlo dát PC druidům smysl života.Vzhledem k tomu jak jsou nyní veškerá zvířata lovena kvůli kůžím a masu, co kdyby velká druidská rada rozhodla ,že je třeba zvířata chránit. Druidové a hraničáři by pak mohli vodit
zvířata přes Animal Empathy do třeba druidského hájku u Ivory, kde by po uvolnění zvířete, zvíře třeba zmizelo nebo se stalo friendly.
PC druidé by tak vyhlásili nenásilnou válku vybíječům zvěře a měli by dobrý pocit ,že pro tu přírodu něco udělali.
Zároveň nemám strach ,že by pak nebylo co lovit, jelikož za určitou časovou jednotku druid odvede daleko míň zvěře ,než lovec uloví.

Je to jen návrh, absolutně nemám šajnu, zda je to programově možné....
Obuki - ten vod Škopku
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by kucik »

Mno hlavne druid odvede podstatne min zvirat, nez se za stejny cas naspawnuje. :D :D
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by photter »

nascriptuj jim ty velryby, voni jinak nedaj pokoj grínpísaci posraný :P
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Darien »

Néé, já chci kouzlo - proměň lovce ve strom :twisted: :twisted: :twisted:

Vtip bude, že to nebude "smrt", ale postava bude navždy živá, a bude jako strom v lese. Jedinej způsob, jak jí dostat do Podsvětí a znova oživit bude, že musí přijít dřevorubec a porazit ho :twisted: :mrgreen:

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Sveneld »

anebo povolime odstrel druidu - abychom konecne vyresili jejich otazku :twisted:
nwn
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Phantorris »

a druidové si aspoň nebudou stěžovat že nemají co dělat, protože budou mít dost prace s tim aby si zachránily svoje zelený pozadí :mrgreen:
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Jachym »

No do chvíle než budou umět DRAKA pak to bude tutově opačně, druidskej drak je dost hustej .
Menhiri Dierta
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Daanri »

Thalijskej drak (takzvany Dracus Thalius) ho da na jeden hlt. :wink:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by LDamian »

Jachym wrote:No do chvíle než budou umět DRAKA pak to bude tutově opačně, druidskej drak je dost hustej .
Potrebujes 30. level a nenasel jsem zpusob, jak te promeny dosahnout driv. Ale rekl bych, ze to uz je dost OT.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by nomis_b »

Tak nejaka predbezna verze je hotova, ale musi se jeste upravit Kucikem o casovac, protoze nemam predstavu jak co kdy to dela. Taky je nutno tam vecpat tam nazvy vsech bylinak co se maji vykupovat (k tomu nemam pristup) a doladit to. Takze je vlastne jen zacatek :lol:

V souvislosti s tim, bych se rad zeptal :
1) Jake mnozstvi obchodniku by bylo rozumne?
2.) Kolik by mel vykupovat veci od jednoho druhu
3.) Jak casto by se mel vygenerovat novej quest
4.) Jak vidite vykupni cenu? Jelikoz je jednodusi udelat jeden skript pro vsechny obchodniky, kteri budou hledat stejne veci, tak by se hodila jednotna cena
(maximalne ji treba nastavit v nejakem vygenerovanem rozmezi, at neni porad stejna.)

moje odpovedi :wink: :
1.) ja bych dal tak Karathu, Ivory, Alwariel do velikosti max. Doubkova.
2.) ted sem dal tusim 15-30 ale mozna je to moc, nemam predstavu jak ste na tom se sberem.. kdyz bude vule, a bude mala cena vykupu, proc nedat i 100, ze :D
3.) Tak pul hodky od splneni minuleho
4.) max 30 (zalezi na mnozstvi, kolik se bude vykupovat)

No stejne asi bude mit hlavni slovo Rejty, ale nechtelo se mi to psat na WB forum pro zacatecniky, kdyz uz je ta diskuze tady :mrgreen:
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by kucik »

Cenu bych nastavil odvyslou od cetnosti questu. Rekneme 10x puvodni cena suroviny.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Darien »

Cena by měla být v souvislosti s množstvím. Jestliže se vygeneruje, že potřebuje nutně pět kůží sněžného vlka, tak si může klidně říct, že dá klidně 1000 za jednu. Ale když si řekne, že chce 30 kůží sněžného vlka, tak (ted nevím, jaký je maximum pro hráče se 100% skillem stahování) x 2 třeba za jednu...

Nebo jinak, ale prostě v závislosti na počtu požadovaných kusů.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by nomis_b »

Ja sem myslel, ze by se kuze a takovy veci co jdou prodat normalne pres stolek za solidni peniz vubec nenab izeli. Spis to melo byt nahodne veci z bylinek a rostlinek, mozna i uhli zadny kuze .. ale jde jen pismenka, skiptu je jedno, jestli vola tag medvidka, ci tag boruvky, ze :D
A zase se craftí...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by DenGrasse »

nomis_b wrote:...
malý obchodnický quest:

postava: dobrý den, obchodníku! slyšel/a jsem, že sháníš nějaké suroviny.
obchodník: ano, jistě. potřeboval bych elementální essenci prince elementálů Drixxinse, který žije na tejném místě, patrně někde v poušti na jih od kel-et hazru.
postava: ale... jak to mám získat?
obchodník: není to nic těžkého. elementální essenci udrží jen speciální flakón, vybroušený prastarým kyklopem, který na severu v horách vládne kmeni lidožravých obrů. stačí je pobít, kyklopa zajmout a donutit ho, aby ti jeden vyrobil.
postava: ale...
obchodník: nepřerušuj mne pořád. potom už jen dojedeš do pouště, najdeš tajnou bránu do dimenze ohně, pronikneš tam a zabiješ elementálního prince. jeho essenci pak zachytíš do nádoby, kterou ti dá kyklop. nezapomeň, musí ti ji dát levou rukou a mumlat u toho modlitbu k tajemnému ohni, jinak flakón nebude mít svou čarovnou moc. dávej pozor ať tě nepodvede, nepoznáš to dokud to nevyzkoušíš a to už může být pozdě.
postava, vytřeštěně: jak to mám u všech bohů poznat?
obchodník: to je snadné. nastuduješ to v kamenných deskách, které ukrývají elfové v Alvarielu od války s obry. jsou prý prokleté a tak je zakopali někde v prahvozdu. musíš je najít a rozluštit, protože jsou psány v tajném písmu kyklopů.
postava: zalyk...
obchodník: až essenci získáš, musíš ji rychle dopravit ke mně, protože během několika málo hodin vyprchá. jelikož to žádná loď nestihne, doporučuji uzavřít smlouvu s nějakým džinem, aby tě přenesl povětřím přes moře. v poušti určitě nějací džinové žijí, když už tam budeš, takže by to nemělo být nic těžkého.
postav: ugh...
obchodník: když to všechno zvládneš, zaplatím ti... 100 zlatých. ne, ať mý děti třeba pojdou hlady. 200 zlatých!
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked