zotrocovani

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
duchna
Nováček
Posts: 2
Joined: 00:31 24. May 2008

zotrocovani

Post by duchna »

Zdravim nevim kam to napsat tak to pisu sem,
Měl bych dotaz na team, jakto je se zotrocovanim.
Doufam ze nevyzrazuju nejaky ooc info.
Zacal sem hrat cernyho skreta, a stala se mi tato prihoda, vysel sem z hospody v hagolu a tam je nejakej trpaslik a rika: ses muj votrok, nasledovalo klasicky biti a ozivovani. Zpusob zotrocovani se mi zda v poradku, ne tak misto zotrocovani.
Chci se preptat zdali je to mozne ve meste (trpaslik argumentoval ze to jejich mesto, ale my vlastni mesto nemame a jinde zacinat nejde).

Muj dotaz je jestli je toto ve meste mozne ( kdyby nas chytili mimomesto tak bych se klidne zotrocit dal), aby duargar chodil po meste a kohokoli kdo neni duargar de zotrocit. Myslim ze tak by tam brzo prestali jezdit obchodnici nebo kdokoli jinej krome duargaru. Jestli to treba neosetruje najaky zakon nebo zvykove pravo. (pokud je to zvykem coz mi pripada na priklad z hlediska obchodu nelogicke, tak se zotrocit dam)
Dekuji tymu za odpoved
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: zotrocovani

Post by Kiri »

Nejsem nikdo z tymu ani zadnej poboclen, snikym nema duverny vztach. Nikoho neuznava, krom par vyjimek (Rejty, Jaara, Daandri a a spol).



Hraj podle intuici a dostaneas se dal, nez si myslis.....(s temi kamosi v tymu, to byl zert pro: blby)!!!
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: zotrocovani

Post by photter »

černej skřet je pro ostatní v podtemnu méněcenná rasa, v podstatě nemůže bejt nic jinýho než votrok
jakmile někdo chytí černýho skřeta, kterej nikomu nepatří, prostě ho zotročí, kdekoli a kdykoli
takže pokud chceš hrát otroka, volils dobře, pokud ne nehraj ho
na rozdíl od jiný rasy, černej skřet zůstane otrokem pořád
jiná rasa pravděpodobně taky ale malá šance na získání svobody tam je
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: zotrocovani

Post by Krata »

Je trochu divný když si deš po městě a někdo tě jen tak zotročí, co kdyby si někomu patřil a pán ti dal nějakej úkol.. tohle je hlavně na hráčí

Za mě: já potkta po městě černýho skřeta.. OOC vim že to je novej hráč ale IC nemám tušení kdo to je, jako kněžka nemám zájem ho vůbec oslovit, ale když RP napíše *vrazil do ni* *zakopl a usputil nějaký sáček* tak kněžka zareaguje, začne vyzvídat kam patří.. když řekne že nikam tak ho zotročuju pod rodinu N'Abarn, ale tohle je na stylu hráče, to co se stalo tobě je možná trošku divný, ale zase když se jako otrok nějak neozveš, nikdo by si tě RP neměl všímat, má to dvě strany micne :wink:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: zotrocovani

Post by skarbi »

Ten duergar sem byl já. A abych to upřesnil. První co mě napadlo, hele, neska mam dobrej den. Dva černý skřeti. Zeptam se jednoho čí je. Ten nedal dohromady větu, nevadí, je tam druhej kterej umí mluvit. Ten mi řekne, že nikomu nepatří a že jedinej jejich pán je Gordul.
Myslim, že teď už mi nic nebránilo si je prostě vzít...
A to, že je to uprostřed města, no a? Co já vím, je to DUERGAŘÍ město a ne černejch skřetů...

A s tim, že jste žoldáci a že by jste nám sloužili jedině za prašule, to vám fakt neprojde :wink:

Nevim jestli jste to udělali nebo ne, ale doporučuje kouknout na reálie Podtemna. Tam se dozvíš, že jediný dvě rasy v Podtemnu jsou prostě Duergaři a Drowové. Všechno jiný je odpad a smetí, kterýmu se dovoluje tam žít, protože na nás makaj. Stejně jako Daf Jamova Hlubina, ty jakž takž žijou jenom proto, že platí Drowům výpalný a ty si jich zas tolik nevšímaj...
Toť asi všehcno z mý strany :)
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
duchna
Nováček
Posts: 2
Joined: 00:31 24. May 2008

Re: zotrocovani

Post by duchna »

no procet sem realie podtemna a tam sem se dozvedel ze to ze jediny dve rasy sou drowove a duargari si prave myslej pouze jen tyto dve rasy, nenasel sem nikde v ostatnich rasach ze jsou urrceny pouze pro hru otroku, a ver ze kdyby bylo mesto cernych skretu tak zaciname tam, takhle proste nemame na vyber, zajimalo by me jestli se ptas tekhle kazdyho npc neduargara ve meste
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: zotrocovani

Post by skarbi »

Jo a myslí si to právem. A to, že nemáte kde jinde začínat. Za to nemůžu, že černý skřeti sou tak nízko, že prostě svoje město nemaj. A když už sme teda u toho. Mam takovej pocit, že většina černejch skřetů už se prostě jako otroci rodí. Nebo si je hold někdo vezme...
A až mi ty npc budou odpovídat, tak se jich klidně ptát budu, ale to sme někde jinde...
Když nechceš hrát otroka, měl si hrát třeba svirfneblina, duergara nebo drowa a ne si vzít černýho skřeta, kterej je prostě k tomuhle osudu předurčenej..
Druhá možnost by byla si pořádně promyslet životopis, ano vyplatí se to :wink: a předem se domluvit s DMkem, že už prostě pána máš a jakýho a jak tě získal a podobně. Měl bys od nás klid...
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zotrocovani

Post by nomis_b »

skarbi wrote: A až mi ty npc budou odpovídat, tak se jich klidně ptát budu, ale to sme někde jinde...
Neboj, dockas se :twisted:
Jel uz sis zbicovat sveho svirfneblina do Cheel ?
A zase se craftí...
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: zotrocovani

Post by Krata »

Svifrneblini jsou chytří a vynalézaví, proto je tolerujou duergaři a berou si od nich jejich hrčaky, drowové zas kradou nebo zabavujou.. proto se nemaj rádi s drowama ale docela vycházej s duergaram, hlubiní pulčíci jsou chudácí, kteří se vyplácej aby vůbec mohli přežít

Černej skřet je otrok, je tolerovanej pro větší inteligenci než ostatní skřeti a jejich sílu, tudiž dobrej na práce.. jinak je to nechutná věc která když k něčemu nebude, proč ji hned nezabít.. a jesli se skarbi zeptal tak nevidim problém :wink: nevim o otm že by byli černý skřeti najímáni jako žoldáci
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: zotrocovani

Post by skarbi »

Jo Krata tady hezky pospal ty vztahy :wink:
Asi za chvíli bude mluvit za nás, za všechny :-D

A kdyžtak už sem z hráčů nikdo nepřipisujte, ať se k tomu vyjádří už jenom DMko.. Ať je v tom jasno a nevznikaj z toho ve hře patový situace..
(A když se nám nebude líbit rozhodnutí, bude ANKETA! :twisted: :mrgreen: )
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: zotrocovani

Post by photter »

@duchna
hra v podtemnu má svoje specifika a neni to každýho parketa
rozhodně tam nejde hrát co si kdo vzpomene, je to přísně strukturovaná společnost (i když duergarská trochu volnějc, jak drowská) a pokud tam děláš postavu, musíš počítat s tím, že bude do tý struktury zapadat nebo bude mrtvá
podtemno je prostě tak stavěný, že si tam nikdo nemůže hrát co chce ale každej musí někoho poslouchat, divil by ses, kolik to má vejhod, co se týká hraní v partě, plánování různejch akcí a podobně
na svobodný černý skřety zapomeň, to prostě není, nejde a nebude, chcem podtemno jak řemen a ne nějakou plyšovou parodii
jestli to z reálií nevyplývá dostatečně jasně, je to chyba a napravíme ji
to, že tě první duergar zotročil, je úplně přirozená věc, otroci sou značkovaný a tvůj černej skřet není, není třeba se každej den vyptávat všech NPC ocejchovanejch votroků
jinak hra za otroka se dá krásně užít, nebyl bys první ani poslední ale žoldák prostě ne
jestli chceš hrát žoldáka, udělej si půlorka na povrchu
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zotrocovani

Post by nomis_b »

Vlastni zkusenost:
Hral jsem cernyho skreta, nyni jeste posatava zije, ale uz asi ne moc dlouho :wink:
Domluvil jsem se s rodinou Nabarn a delal jsem otroka primo jim. Dostal jsem klice od domu, mel jsem svoji praci, kterou sem musel vykonavat a tak dale. Byl jsem tak trochu i bojovej otrok, ale spise nosic, takze mne brali na vsechny vypravy. Mel jsem pristup na forum a dalsi zalezitosti.(jakmile jednou zacnes byt ve foru v podtemnu, nesmsis uz hrat postavu na povrchu !!)

To treba otrok z povrchu nikdy mit nemuze. protoze kdyby se nahodou rozhodl utect, mohl by vynaset hodne OOC informaci o strukture rodiny, o questech no proste strasne moc OOC veci. To otrok z podtemna vynaset nemuze, protoze na povrchu by ho stejne zabili.A taky nema zadnou chut jit na povrch. Co by z toho taky mel? Zil cely zivot v podtemnu...
Urcite se muzes domluvit i s duergary a domluvit se byt jejich otrokem.. a kdyz by se ti to libilo jinak, tak si vymysli, ze patris nejakemu jinemu rodu, ktery je sluzebne vise nad duergarama.. neni to zrovna onco, protoze se budes potulovat po podtemnu volne jak chces a spravne by si mel jit z mesta jen pod dohledem, ale treba to pokazde muzes okecat RP ukolem pro nejake NPC..

Tot ma rada.
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: zotrocovani

Post by Rejty »

Aby se cerni skreti dozadovali svych prav, tak to je jako by se Zid v nacistickem Nemecku za druhe svetove valky dozadoval lidskych prav. Je to spina a powl, kdo je chce hrat, musi se s tim smirit. Photter se k tomu vyjadirl dostatecne. :wink: Navic byt otrok neznamena byt jen bicovany a uslapavany...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: zotrocovani

Post by skarbi »

Díky :wink:
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Locked