Zásek hry při hře v partě

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
kafe
Obyvatel
Posts: 102
Joined: 13:03 27. Nov 2013

Zásek hry při hře v partě

Post by kafe »

Dneska mi zničehonic začalo blbnout nwn (spoluhráči vědí) - když jedu solo, jsem v pohodě. Jakmile ale vlezu do party, tak mi to po chvilce spadne. Problém je, že nedokážu odfiltrovat, co za to může...

Hra padá, když:
- jsem v jiné lokaci než celá parta
- jsem ve stejné lokaci co parta
- někdo mi pošle invite a já ho přijmu
- na horizontu se objeví nové (v paměti nenačtené) pc/npc
- někdo zakouzlí
- je boj
- je klid, ale někam se jde

- drivery grafiky mám pořád stejné, update žádný nebyl
- laboroval jsem s nastavením grafiky nwn, vše na minimu, stejně to padá
- restart pc atd, samozřejmě provedeno
- win 8.1 x64 (ale nebyl teď žádný update os)

Neřešil někdo něco podobného?
Pijte mě.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Puxina »

kafe wrote:Dneska mi zničehonic začalo blbnout nwn (spoluhráči vědí) - když jedu solo, jsem v pohodě. Jakmile ale vlezu do party, tak mi to po chvilce spadne. Problém je, že nedokážu odfiltrovat, co za to může...

Hra padá, když:
- jsem v jiné lokaci než celá parta
- jsem ve stejné lokaci co parta
- někdo mi pošle invite a já ho přijmu
- na horizontu se objeví nové (v paměti nenačtené) pc/npc
- někdo zakouzlí
- je boj
- je klid, ale někam se jde

- drivery grafiky mám pořád stejné, update žádný nebyl
- laboroval jsem s nastavením grafiky nwn, vše na minimu, stejně to padá
- restart pc atd, samozřejmě provedeno
- win 8.1 x64 (ale nebyl teď žádný update os)

Neřešil někdo něco podobného?
Zkus promazat složku portraits a pak zkus hru a invnutí do party. Je možné, že to dělá některý portrét, který má někdo z tých spoluhráčů v partě. Už jsem tuhle chybku jednou zažil.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
kafe
Obyvatel
Posts: 102
Joined: 13:03 27. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by kafe »

To mě nenapadlo... Vyzkouším, uvidím.
Pijte mě.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Puxina »

Pomohlo to?
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
kafe
Obyvatel
Posts: 102
Joined: 13:03 27. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by kafe »

Možná. Včera už jsem neměl čas to protestovat pořádně, ale nespadlo to. Uvidím dneska.
Pijte mě.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Puxina »

kafe wrote:Možná. Včera už jsem neměl čas to protestovat pořádně, ale nespadlo to. Uvidím dneska.
Pokud to zabere, tak by asi chtělo ověřit, který portrét partáka z družiny to dělá.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
kafe
Obyvatel
Posts: 102
Joined: 13:03 27. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by kafe »

Tož nepomohlo, i když jsem kompletně zrušil složku s portréty, stejně se zasekává.

A když jsem zkusil nwn přeinstalovat, tak po čisté instalaci + cep + thalie věci mám rozhašené barvy na postavách (vlasy metalické, oblečení bílé nebo naprosto mimo) a taky modely samotné (tuhle chybí textury, tamhle obrázek pláště v invu, a tak)

Je zajímavé, že když si jinou (relativně čistou, ale starší instalaci) překopíruju z notebooku, tak to problémy nedělá a všechno se zobrazuje jak má...
Pijte mě.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Infra »

Hmm, nemá ntbčko jiné grafické nastavení, respektive jinou grafickou kartu?
Možná jde o nějaké změny přímo v konfiguračních souborech hry, případně jestli do toho nezasahuje nějak ovladač grafické karty... Ještě možná nepouštíš to přímým připojením na adresu?
Shaman mi jednou říkal, že při přímém připojení se urychluje start nwnka a nemusí se načíst korektně všechny haky, což by mohlo také vysvětlovat, to co se ti děje.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
kafe
Obyvatel
Posts: 102
Joined: 13:03 27. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by kafe »

Všechno spouštím klasicky ze hry, notebook je samozřejmě úplně jiné železo, hrátky s .ini jsem zkoušel jako první (nepomohlo).

Ono to vypadá, jako by se něco načítalo špatně nebo vůbec (proto bílé textury), ale za boha se mi nedaří zjistit co.

Ještě tam mám teda češtinu, ale tím to snad nebude...?
Pijte mě.
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by skarbi »

Mě hra podobně padala když jsem se pokoušel mít hrací okno na externím monitoru, nezkoušíš též? Ale až s příchodem NT, jinak nwn hraju jen na externím (včetně jiného serveru).
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
User avatar
kafe
Obyvatel
Posts: 102
Joined: 13:03 27. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by kafe »

Nezkouším, hraju primárně na PC a instalaci z notebooku jsem přetáhl proto, abych viděl jestli bude blbnout taky (a neblbne).

Když ale zkouším instalaci čerstvou, dělá to toto:
Untitled-1.jpg
Pijte mě.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Infra »

Co máš za OS?
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Bahnak »

Bílé věci jsem už taky zažil, také jsem řešil, kéž bych si vzpoměl jak jsem to vyřešil, ale vezmi to popořadě:
Nedostatek paměti? Hrej NWN a občas koukni na vytížení paměti, pokud stále jen stoupá tak je to docela problém, těžko říct jak to řešit, už jsem to někde u někoho viděl a nějak jsme se řešení nedobrali. Mě se to stávalo tenkrát zichr když mi pod wokny běželo zároveň milion aplikací a virů :-D Snížit zátěž RAMek reinstalem OS pomohlo razantně. Případně uber na prográmcích co ti běží zároveň s NWN. Taktéž mi při bílých věcech pomáhal prostý relog.
Grafika na minimu? Ok. Spíše ale zkoušej textury a pak si hrej se světlem, antianalisingem (či jak se ta věc jmenuje).
Když nepomůže, zkus se povrtat v kompatibiltě - narvi tam všude 98 nebo XP.

A když ani to ne, ruku do ohně bych na to sice nedal ale tipuji to na CEP.
Píšu to jako poslední neboť mi to přijde jako nejdelší procedura se kterou by se mi fakt nechtělo babrat.
Jinými slovy vymazal bych celý override a nainstaloval znova CEP.
A když už bych byl v tom tak bych promáznul a nahodil tam znovu všechny HAKy.
Portréty pro zichr vymazat i se složkou.

Pak je tady ještě procedura vůbec nejhorší: Hrát si s ovladačema grafárny. Prostě vždy sejmout ovladače a jít cestou od nejnovějších k nejstarším. To je ale opravdová opičárna, doporučuji raději koupit někde starej komp :-D

Jinak s Win 8 bohužel nemám zkušky, mě na sedmičkách jedou NWN krásně a to frčím taky na x64.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by klobouk »

Ale je psáno, že dvě různé instalace na jednom kompu chodí různě. Jedna s nenačtenými TGA/DDS (tipuju DDS, s těmi mívají grafárny větší problém - někdo to řeší tak, že DDS textury z haků zkonvertuje nějakých batchem na TGA) texturami (bílé), druhá s nimi (normal). Chápu to dobře?

Těžké určit, čím to je. Nwconfig jsi jistě na té nové spustil a nastavil. Zkusil bych měnit hlouubku barev. Vysledovat rozdíly v nastavení systémové konfigurace v nwn.ini a nwconfig.ini a nwplayer.ini.

Cep a haky můžou být stáhnuté zle, to by se zkusilo výměnou těchto z druhé instalace (taky jsem stáhnul jednou CEP rozbitě).

Jak řešit partu, krom kouknutí do ar_error.log a log/*.txt, nevím. Netuším, co to shazuje. Stává se to u nějakých rozbitých resources (haky, data/ soubory, override, texturepacks/, cokoli). Třeba mě takhle padala hra na nějakých místech Staré Thalie, kde býval určitý model mlhy (a nebylo to grafickým nastavením). Reinstalace pomohla.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zásek hry při hře v partě

Post by Shaman88 »

Fakt jsi při nové instalaci stahoval cep opět z webu?
Ono cep 2.2, 2.3 a 2.4 se liší jen obsahu haků nikoli v jejich počtu a jménech.
Tzn. to že ti nwn nepíše že nějaký hak chybí neznamená že máš dobrý cep.
Post Reply