Zásek hry při hře v partě
Zásek hry při hře v partě
Dneska mi zničehonic začalo blbnout nwn (spoluhráči vědí) - když jedu solo, jsem v pohodě. Jakmile ale vlezu do party, tak mi to po chvilce spadne. Problém je, že nedokážu odfiltrovat, co za to může...
Hra padá, když:
- jsem v jiné lokaci než celá parta
- jsem ve stejné lokaci co parta
- někdo mi pošle invite a já ho přijmu
- na horizontu se objeví nové (v paměti nenačtené) pc/npc
- někdo zakouzlí
- je boj
- je klid, ale někam se jde
- drivery grafiky mám pořád stejné, update žádný nebyl
- laboroval jsem s nastavením grafiky nwn, vše na minimu, stejně to padá
- restart pc atd, samozřejmě provedeno
- win 8.1 x64 (ale nebyl teď žádný update os)
Neřešil někdo něco podobného?
Hra padá, když:
- jsem v jiné lokaci než celá parta
- jsem ve stejné lokaci co parta
- někdo mi pošle invite a já ho přijmu
- na horizontu se objeví nové (v paměti nenačtené) pc/npc
- někdo zakouzlí
- je boj
- je klid, ale někam se jde
- drivery grafiky mám pořád stejné, update žádný nebyl
- laboroval jsem s nastavením grafiky nwn, vše na minimu, stejně to padá
- restart pc atd, samozřejmě provedeno
- win 8.1 x64 (ale nebyl teď žádný update os)
Neřešil někdo něco podobného?
Pijte mě.
Re: Zásek hry při hře v partě
Zkus promazat složku portraits a pak zkus hru a invnutí do party. Je možné, že to dělá některý portrét, který má někdo z tých spoluhráčů v partě. Už jsem tuhle chybku jednou zažil.kafe wrote:Dneska mi zničehonic začalo blbnout nwn (spoluhráči vědí) - když jedu solo, jsem v pohodě. Jakmile ale vlezu do party, tak mi to po chvilce spadne. Problém je, že nedokážu odfiltrovat, co za to může...
Hra padá, když:
- jsem v jiné lokaci než celá parta
- jsem ve stejné lokaci co parta
- někdo mi pošle invite a já ho přijmu
- na horizontu se objeví nové (v paměti nenačtené) pc/npc
- někdo zakouzlí
- je boj
- je klid, ale někam se jde
- drivery grafiky mám pořád stejné, update žádný nebyl
- laboroval jsem s nastavením grafiky nwn, vše na minimu, stejně to padá
- restart pc atd, samozřejmě provedeno
- win 8.1 x64 (ale nebyl teď žádný update os)
Neřešil někdo něco podobného?
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Zásek hry při hře v partě
Pomohlo to?
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Zásek hry při hře v partě
Možná. Včera už jsem neměl čas to protestovat pořádně, ale nespadlo to. Uvidím dneska.
Pijte mě.
Re: Zásek hry při hře v partě
Pokud to zabere, tak by asi chtělo ověřit, který portrét partáka z družiny to dělá.kafe wrote:Možná. Včera už jsem neměl čas to protestovat pořádně, ale nespadlo to. Uvidím dneska.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Zásek hry při hře v partě
Tož nepomohlo, i když jsem kompletně zrušil složku s portréty, stejně se zasekává.
A když jsem zkusil nwn přeinstalovat, tak po čisté instalaci + cep + thalie věci mám rozhašené barvy na postavách (vlasy metalické, oblečení bílé nebo naprosto mimo) a taky modely samotné (tuhle chybí textury, tamhle obrázek pláště v invu, a tak)
Je zajímavé, že když si jinou (relativně čistou, ale starší instalaci) překopíruju z notebooku, tak to problémy nedělá a všechno se zobrazuje jak má...
A když jsem zkusil nwn přeinstalovat, tak po čisté instalaci + cep + thalie věci mám rozhašené barvy na postavách (vlasy metalické, oblečení bílé nebo naprosto mimo) a taky modely samotné (tuhle chybí textury, tamhle obrázek pláště v invu, a tak)
Je zajímavé, že když si jinou (relativně čistou, ale starší instalaci) překopíruju z notebooku, tak to problémy nedělá a všechno se zobrazuje jak má...
Pijte mě.
Re: Zásek hry při hře v partě
Hmm, nemá ntbčko jiné grafické nastavení, respektive jinou grafickou kartu?
Možná jde o nějaké změny přímo v konfiguračních souborech hry, případně jestli do toho nezasahuje nějak ovladač grafické karty... Ještě možná nepouštíš to přímým připojením na adresu?
Shaman mi jednou říkal, že při přímém připojení se urychluje start nwnka a nemusí se načíst korektně všechny haky, což by mohlo také vysvětlovat, to co se ti děje.
Možná jde o nějaké změny přímo v konfiguračních souborech hry, případně jestli do toho nezasahuje nějak ovladač grafické karty... Ještě možná nepouštíš to přímým připojením na adresu?
Shaman mi jednou říkal, že při přímém připojení se urychluje start nwnka a nemusí se načíst korektně všechny haky, což by mohlo také vysvětlovat, to co se ti děje.
Valghloth - "Darkness from the dark."
Elitní Kazišuk!
Elitní Kazišuk!
Re: Zásek hry při hře v partě
Všechno spouštím klasicky ze hry, notebook je samozřejmě úplně jiné železo, hrátky s .ini jsem zkoušel jako první (nepomohlo).
Ono to vypadá, jako by se něco načítalo špatně nebo vůbec (proto bílé textury), ale za boha se mi nedaří zjistit co.
Ještě tam mám teda češtinu, ale tím to snad nebude...?
Ono to vypadá, jako by se něco načítalo špatně nebo vůbec (proto bílé textury), ale za boha se mi nedaří zjistit co.
Ještě tam mám teda češtinu, ale tím to snad nebude...?
Pijte mě.
Re: Zásek hry při hře v partě
Mě hra podobně padala když jsem se pokoušel mít hrací okno na externím monitoru, nezkoušíš též? Ale až s příchodem NT, jinak nwn hraju jen na externím (včetně jiného serveru).
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Re: Zásek hry při hře v partě
Nezkouším, hraju primárně na PC a instalaci z notebooku jsem přetáhl proto, abych viděl jestli bude blbnout taky (a neblbne).
Když ale zkouším instalaci čerstvou, dělá to toto:
Když ale zkouším instalaci čerstvou, dělá to toto:
Pijte mě.
Re: Zásek hry při hře v partě
Bílé věci jsem už taky zažil, také jsem řešil, kéž bych si vzpoměl jak jsem to vyřešil, ale vezmi to popořadě:
Nedostatek paměti? Hrej NWN a občas koukni na vytížení paměti, pokud stále jen stoupá tak je to docela problém, těžko říct jak to řešit, už jsem to někde u někoho viděl a nějak jsme se řešení nedobrali. Mě se to stávalo tenkrát zichr když mi pod wokny běželo zároveň milion aplikací a virů
Snížit zátěž RAMek reinstalem OS pomohlo razantně. Případně uber na prográmcích co ti běží zároveň s NWN. Taktéž mi při bílých věcech pomáhal prostý relog.
Grafika na minimu? Ok. Spíše ale zkoušej textury a pak si hrej se světlem, antianalisingem (či jak se ta věc jmenuje).
Když nepomůže, zkus se povrtat v kompatibiltě - narvi tam všude 98 nebo XP.
A když ani to ne, ruku do ohně bych na to sice nedal ale tipuji to na CEP.
Píšu to jako poslední neboť mi to přijde jako nejdelší procedura se kterou by se mi fakt nechtělo babrat.
Jinými slovy vymazal bych celý override a nainstaloval znova CEP.
A když už bych byl v tom tak bych promáznul a nahodil tam znovu všechny HAKy.
Portréty pro zichr vymazat i se složkou.
Pak je tady ještě procedura vůbec nejhorší: Hrát si s ovladačema grafárny. Prostě vždy sejmout ovladače a jít cestou od nejnovějších k nejstarším. To je ale opravdová opičárna, doporučuji raději koupit někde starej komp
Jinak s Win 8 bohužel nemám zkušky, mě na sedmičkách jedou NWN krásně a to frčím taky na x64.
Nedostatek paměti? Hrej NWN a občas koukni na vytížení paměti, pokud stále jen stoupá tak je to docela problém, těžko říct jak to řešit, už jsem to někde u někoho viděl a nějak jsme se řešení nedobrali. Mě se to stávalo tenkrát zichr když mi pod wokny běželo zároveň milion aplikací a virů
Grafika na minimu? Ok. Spíše ale zkoušej textury a pak si hrej se světlem, antianalisingem (či jak se ta věc jmenuje).
Když nepomůže, zkus se povrtat v kompatibiltě - narvi tam všude 98 nebo XP.
A když ani to ne, ruku do ohně bych na to sice nedal ale tipuji to na CEP.
Píšu to jako poslední neboť mi to přijde jako nejdelší procedura se kterou by se mi fakt nechtělo babrat.
Jinými slovy vymazal bych celý override a nainstaloval znova CEP.
A když už bych byl v tom tak bych promáznul a nahodil tam znovu všechny HAKy.
Portréty pro zichr vymazat i se složkou.
Pak je tady ještě procedura vůbec nejhorší: Hrát si s ovladačema grafárny. Prostě vždy sejmout ovladače a jít cestou od nejnovějších k nejstarším. To je ale opravdová opičárna, doporučuji raději koupit někde starej komp
Jinak s Win 8 bohužel nemám zkušky, mě na sedmičkách jedou NWN krásně a to frčím taky na x64.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Zásek hry při hře v partě
Ale je psáno, že dvě různé instalace na jednom kompu chodí různě. Jedna s nenačtenými TGA/DDS (tipuju DDS, s těmi mívají grafárny větší problém - někdo to řeší tak, že DDS textury z haků zkonvertuje nějakých batchem na TGA) texturami (bílé), druhá s nimi (normal). Chápu to dobře?
Těžké určit, čím to je. Nwconfig jsi jistě na té nové spustil a nastavil. Zkusil bych měnit hlouubku barev. Vysledovat rozdíly v nastavení systémové konfigurace v nwn.ini a nwconfig.ini a nwplayer.ini.
Cep a haky můžou být stáhnuté zle, to by se zkusilo výměnou těchto z druhé instalace (taky jsem stáhnul jednou CEP rozbitě).
Jak řešit partu, krom kouknutí do ar_error.log a log/*.txt, nevím. Netuším, co to shazuje. Stává se to u nějakých rozbitých resources (haky, data/ soubory, override, texturepacks/, cokoli). Třeba mě takhle padala hra na nějakých místech Staré Thalie, kde býval určitý model mlhy (a nebylo to grafickým nastavením). Reinstalace pomohla.
Těžké určit, čím to je. Nwconfig jsi jistě na té nové spustil a nastavil. Zkusil bych měnit hlouubku barev. Vysledovat rozdíly v nastavení systémové konfigurace v nwn.ini a nwconfig.ini a nwplayer.ini.
Cep a haky můžou být stáhnuté zle, to by se zkusilo výměnou těchto z druhé instalace (taky jsem stáhnul jednou CEP rozbitě).
Jak řešit partu, krom kouknutí do ar_error.log a log/*.txt, nevím. Netuším, co to shazuje. Stává se to u nějakých rozbitých resources (haky, data/ soubory, override, texturepacks/, cokoli). Třeba mě takhle padala hra na nějakých místech Staré Thalie, kde býval určitý model mlhy (a nebylo to grafickým nastavením). Reinstalace pomohla.
Re: Zásek hry při hře v partě
Fakt jsi při nové instalaci stahoval cep opět z webu?
Ono cep 2.2, 2.3 a 2.4 se liší jen obsahu haků nikoli v jejich počtu a jménech.
Tzn. to že ti nwn nepíše že nějaký hak chybí neznamená že máš dobrý cep.
Ono cep 2.2, 2.3 a 2.4 se liší jen obsahu haků nikoli v jejich počtu a jménech.
Tzn. to že ti nwn nepíše že nějaký hak chybí neznamená že máš dobrý cep.