Velice jednoduché "obchodnické questy".

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Žorž »

No teda, dobrá práce, Nomisi! A já podobné questíky odkládal, až budou hotovy rozhovory, hlavně nová paleta, poté to a tamto, pak zase to vedle...atd. Jestliže se to zdaří, určitě díky, moc pěkný oživení. Jo, tomu říkám akceschopnost. *zahanbeně*
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Neithan1 »

DenGrasse wrote:...
Tvoj napad sa mi paci, mozno by som trosku zdvihol obtiaznost.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by kucik »

200 zlatych? Za takovou jednoduchou cinnost? To proste nejde. Nad 50 zlatych nejdu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by DenGrasse »

Neithan1 wrote:
DenGrasse wrote:...
Tvoj napad sa mi paci, mozno by som trosku zdvihol obtiaznost.
já se radši držel při zemi, přeci jen to má být jednoduchý quest :mrgreen:
kucik wrote:200 zlatych? Za takovou jednoduchou cinnost? To proste nejde. Nad 50 zlatych nejdu.
škudlile...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by LDamian »

Spravny obchodnik by nabidl 200 000 zlatych a potom se dobrodruhovi vysmal, ze to se asi preslechl a rekl by, ze bud proda za 200 zlatych nebo si s tim lektvarem, ktery za chvili vyprcha muze... Ze jemu je to v podstate jedno.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
danielfojt
Měšťan
Posts: 159
Joined: 11:08 15. Feb 2008
Location: vsetín
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by danielfojt »

DenGrasse wrote:
nomis_b wrote:...
malý obchodnický quest:

postava: dobrý den, obchodníku! slyšel/a jsem, že sháníš nějaké suroviny.
obchodník: ano, jistě. potřeboval bych elementální essenci prince elementálů Drixxinse, který žije na tejném místě, patrně někde v poušti na jih od kel-et hazru.
postava: ale... jak to mám získat?
obchodník: není to nic těžkého. elementální essenci udrží jen speciální flakón, vybroušený prastarým kyklopem, který na severu v horách vládne kmeni lidožravých obrů. stačí je pobít, kyklopa zajmout a donutit ho, aby ti jeden vyrobil.
postava: ale...
obchodník: nepřerušuj mne pořád. potom už jen dojedeš do pouště, najdeš tajnou bránu do dimenze ohně, pronikneš tam a zabiješ elementálního prince. jeho essenci pak zachytíš do nádoby, kterou ti dá kyklop. nezapomeň, musí ti ji dát levou rukou a mumlat u toho modlitbu k tajemnému ohni, jinak flakón nebude mít svou čarovnou moc. dávej pozor ať tě nepodvede, nepoznáš to dokud to nevyzkoušíš a to už může být pozdě.
postava, vytřeštěně: jak to mám u všech bohů poznat?
obchodník: to je snadné. nastuduješ to v kamenných deskách, které ukrývají elfové v Alvarielu od války s obry. jsou prý prokleté a tak je zakopali někde v prahvozdu. musíš je najít a rozluštit, protože jsou psány v tajném písmu kyklopů.
postava: zalyk...
obchodník: až essenci získáš, musíš ji rychle dopravit ke mně, protože během několika málo hodin vyprchá. jelikož to žádná loď nestihne, doporučuji uzavřít smlouvu s nějakým džinem, aby tě přenesl povětřím přes moře. v poušti určitě nějací džinové žijí, když už tam budeš, takže by to nemělo být nic těžkého.
postav: ugh...
obchodník: když to všechno zvládneš, zaplatím ti... 100 zlatých. ne, ať mý děti třeba pojdou hlady. 200 zlatých!
od ted jsem tvuj fanousek,vymyslis jeste nejake questy?ale treba trochu tezsi jo?treba zlaty ritni chlup zlateho draka....ne fakt pekne :D
Dormalhir -- Hrdina na volné noze
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by nomis_b »

Hm, tak velice dekuji, ze se neobjevil. jediny clovek, ktery by odpovedel na ty me ctyri otazky :D asi to presunu na jine forum, protoze stejne jeste nevim ty resrefy itemu :mrgreen:
A zase se craftí...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by DenGrasse »

tak, tady máš odpovědi...
nomis_b wrote: V souvislosti s tim, bych se rad zeptal :
1) Jake mnozstvi obchodniku by bylo rozumne?
2.) Kolik by mel vykupovat veci od jednoho druhu
3.) Jak casto by se mel vygenerovat novej quest
4.) Jak vidite vykupni cenu? Jelikoz je jednodusi udelat jeden skript pro vsechny obchodniky, kteri budou hledat stejne veci, tak by se hodila jednotna cena
(maximalne ji treba nastavit v nejakem vygenerovanem rozmezi, at neni porad stejna.)
1.) podle hráčů na serveru, v současném nastavení tak 4-5 na povrch a 2-3 na podtemno
2.) podle ceny a dostupnosti. dával bych tyhle questy jen na vzácnější věci, jinak si můžem rovnou zařídit výkupnu druhotných surovin... aby to nebylo jenom se někam dokolíbat, natrhat jetel a hajdy zpátky pro odměnu...
3.) jednou za IG den
4.) 2-3x větší než je standardní cena dotyčného itemu na trhu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by Neithan1 »

Tieto Q by sa IMHO mohli robit pre tie artefaktove trofeje, ako kozuch samice snezneho tygra, prastareho ledneho medveda a tak podobne nie ? Uz len vymysliet cenu knim :)

A generovanie Q by mozno bolo lepsie 1x za restart, lebo ak sa to da na den IG moze sa stat ze hrac nabehne kazdu hodinu a pol do hry a zopakuje si Q...
Last edited by Neithan1 on 17:52 25. May 2008, edited 1 time in total.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by igor »

DenGrasse wrote:2-3x větší než je standardní cena dotyčného itemu na trhu.
K tomu mě napadlo něco na způsob všichni třeba 2x víc a pak
bojovník, barbar - těžba x3 (líp natěží)
druid, hraničář - rostlinky x3 (víc tomu rozumí)
atp...
jenom aby se Nomis nenudil :)
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by DenGrasse »

igor wrote:K tomu mě napadlo něco na způsob všichni třeba 2x víc a pak bojovník, barbar - těžba x3 (líp natěží)
druid, hraničář - rostlinky x3 (víc tomu rozumí)
atp... jenom aby se Nomis nenudil :)
ee, pokud bude item podléhat craftovému skillu, např. při stažení kůže, její cena se už stejně nastaví při získání na nějakou proměnnou hodnostu (podle výšky craftu) a pak dostane 2-3 víc než je tahle hodnota. další levely atd bych už do toho netahal.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by photter »

tak a když sem se dneska tak rozkecal, tak to rozbalim i tady :mrgreen:

sem proti pevnejm questům
nevaděj mi, nikdy sem je nedělal a nebudu dělat
proč mi vaděj ?
je to plyšárna, nikdy nikdo nikoho nepodved, nikdy není zadavatel questu náhončí banditů, kterj pošle postavu na jistou smrt, nikdy neni podvodník, co pak nechce zaplatit, je to přesně jeden z těch "samoplyšatících mechanismů", který mě ve světech tak serou
navíc je to vejvar bez rizika, čili zase plyšárna mimo realitu
navrhuju:
quest se bude muset "koupit" - simulace rizika, Q s vejvarem 10 000,- musí postava "koupit" za 2000,-, pokud nesplní v termínu, záloha propadá
10 % rizika smrtelný pasti - postava s questem nese nějaký označení (Q může mít podobu listiny), který s 10% pravděpodobností vyvolá smrtelnej spawn
20 % rizika "podvodník" - po splnění questu zadavatel odmítne dostát závazku (odmítne koupit pro co poslal, dá jen polovinu ceny, bude chtít eště něco dalšího)
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by kucik »

photter wrote: nikdy nikdo nikoho nepodved, nikdy není zadavatel questu náhončí banditů, kterj pošle postavu na jistou smrt, nikdy neni podvodník, co pak nechce zaplatit,
Proč ne?
photter wrote: quest se bude muset "koupit" - simulace rizika, Q s vejvarem 10 000,- musí postava "koupit" za 2000,-, pokud nesplní v termínu, záloha propadá
10 % rizika smrtelný pasti - postava s questem nese nějaký označení (Q může mít podobu listiny), který s 10% pravděpodobností vyvolá smrtelnej spawn
20 % rizika "podvodník" - po splnění questu zadavatel odmítne dostát závazku (odmítne koupit pro co poslal, dá jen polovinu ceny, bude chtít eště něco dalšího)
Proč ne...
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by igor »

Mě ty questy taky nevadí, můžou se tam přidat ty podvody *koukne na Nomise*, ale asi bych ty % zmenšil... přecijenom pokud zadává quest hostinskej z Ivory tak má nějakou pověst o kterou nechce přijít. Třeba by šel dát na postavu nějakej koeficient spolehlvosti kterej by zvyšoval odměnu ale zároveň zvyšoval riziko podvodu.

Pro Phottera: běžnej obyvatel plyšákova :lol:
Image
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Post by photter »

joooo, to je přesně von, plyšovej evilák...vidiš tu výhružnou kamufláž na tváři ?

ad hospodskej - vono nemá moc logiku aby zadával jednoduchej obchodnickej quest, má svoje dodavatele, pokud přesto zadává, jsou za tim nějaký mimorádný události, ne ?
jedna z těch mimořádnejch událostí je, že mu ženu a dětičky zajali banditi a řekli mu, že je budou tak dlouho ....ehm, něco, dokud jim nepošle tolik kořenů, že z nich vymlátěj půl milionu...
jiná je, že má na baráku hypotéku a nemá na splátky, kolem už šmejdí fenďák i milej šizunk putykář si řekne - naco platit dodavatelům, pošlu si pro to nějaký plyšový vemeno, pak mu místo peněz naseru a je to...
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Locked